RE: Oktoberčki 2023 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Laurie -> RE: Oktoberčki 2023 (16.2.2023 9:03:22)

Joj, drage moje, upam da ste vredu. Jaz že 2 dni bruham in ne obdržim nič v sebi. Prav cel dan mi je slabo. Pa še partner je službeno odsoten ta teden, babice delajo, tak da komaj skrbim za tamalo. 😫 cel dan samo čakam, da bo ura 16 da dobim varstvo in se malo spočijem.. 




Vrtnica89 -> RE: Oktoberčki 2023 (16.2.2023 17:24:09)

Laurie, upam da ta huda slabost čimprej mine. Naj bi bil to pa tudi pokazatelj da je vse ok :) malo za tolažbo... saj vem da je bolj slaba...

Alsa3, meni je pa kreme za obraz ravno zmanjkalo. Mam pa že od skoz probleme s kožo in sem res bolj na naravni kozmetiki če ne me vse peče. En od prvih znakov nosečnosti pri meni je izpuščaj - lišaj - na obrazu. Tko da zdj sicer na predelih na trebuhu k me res noro srbi uporabljam eno naravno mažo s cbd k newem al je ok jao jao je pa primerna za uporabo pleničnega izpuščaja pri otrocih tko da upam d je ok [sm=zmeden.gif] drgač prisegam na aloe vero, kle skor ne morm falit.




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (16.2.2023 20:39:43)

@alsa js nic kej dost ne kompliciram. Kremo za obraz imam ze par let od Malince, kaj dosti druge kozmetike pa trenutno na porodniski ne uporabljam. Ko bo cas bo treba zacet trebuscek mazat, tisto bom najbrz imela od Buttersa kot v 1. nosecnosti in mi je bilo top. Drugace je meni tudi popoldne kar precej slabo, sploh ce nekaj casa ne jem. Upam da to pomeni, da je vse ok. Bomo videli v torek. 😉 




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (18.2.2023 8:29:01)

JeckieO ti se ze priblizujes prvemu pregledu ☺️ kst ga imam sele cez 14 dni 😄 ma jst sm se sedaj mazala z eno kremo ki jo imam doma 🤷‍♀️ ker v tem obdobju ko kurimo v kamin imamo suh zrak in me prav pecti zacne koza (se najbolj okoli trebuha) ce se ne namazem, ko bom imela priliko bom pa kar kupila neko kremo za nosecnice
Drugace sem pa vredu, vse ki imate hude slabosti in bruhate upam da cim hitrejej mine in zacnete uzivati v nosecnosti 😊




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (18.2.2023 12:11:55)

Kar se tiče kozmetike sem jaz malo zmedena. Probam uporabljati čim bolj naravne stvari, bolj ko pa berem, manj vem 🙈. Kar pa se tiče znakov slabosti nimam, tiste ki jo imate, upam, da čimprej mine. Se mi zdi se na splošno kar dobro počutim, mogoče malo bolj čustvena in malo spremenljivega razpoloženja. Kako ste ve čustveno? 




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (18.2.2023 13:47:47)

Jst sem custveno ok, mogoce malo bolj razdrazljiva kot obicajno. Utrujenost me je zacela matrati in mi ne uspe stanovanje v red spraviti in sem slabe volje 😆 drugace na splosno pocutje kar vredu, obcasno malo slabosti nic hujsega




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (18.2.2023 16:00:07)

Mene se itak poporodni hormoni dajejo... in zdej ze spet nosecniski... in sem tempirana bomba. Ah ja 😅  Ja v torek imam pregled, pa da vidimo. Je pa pocutje res za en d***, slabo mi je cel dan, kot da sem se prejsnji dan napila in imam hudega macka, utrujena tako da drzim komaj oci odprte, pa se kaj bi se naslo. 😅 sem pa zdaj nekje v 9. tednu po mojih izracunih.




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (18.2.2023 16:35:25)

JackieO ja jst sem ravnokar 2h odspala pa se bi lahko 🙈 danes mi je bilo se kosilo odvec skuhati 😅 po kosilu je pa itak partner pospravil 🤭 srecno na pregledu ☺️




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (18.2.2023 20:49:50)

Oh ja, tud js se vcasih ulezem zraven k sincek spi. 😅  pa se potem zbudim se bolj unicena. 🤦‍♀️ Me pa se od prve nosecnosti noro boli trtica, porod je vse skupaj se poslabsal, tko da se vedno komaj vstanem. Sploh nocem vedet kaj bo, ce prilezem do 3. tromesecja. 😐  a folno ze jeste?




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (18.2.2023 22:32:49)

Jst sem folno zacela jesti enkrat decembra, tko da jo ze dva meseca jem, menda je priporocljivo prve 3 mesece 🤷‍♀️ imam pa samo folno ne elevit in ne vem kakane dodatke




Anonimen -> RE: Oktoberčki 2023 (19.2.2023 7:54:10)

Folne nikoli jemala, ze pri prvih dveh nosecnosti nobenih dodatkov, vsi ti umetni vitamini in dodatki, prav na bruhanje mi gre.. nase mame nikol niso  jemale tako "nujno" potrebnih vitaminov pa smo vsi zdravi 🙄🙄 farmacija ze ve kje mora sluzit denar, naivni ljudne pa nasedejo




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (19.2.2023 8:16:01)

Anonimen se strinjam da je vecino dodatkov trzna nisa, da na ta racun sluzijo, tudi glede folne ne vem ali jo rabimo ali pac ne, ma ce jo pa nebi jemala in bi slo kaj narobe bi pa vseeno pomislila ce je mogoce zaradi tega, tako da jst jo bom jemala dokler je potrebno ze zaradi mojega boljsega obcutka, glede nasih mam/babic pa zivljenje sedaj in takrat nebi primerjala, se je marsikaj spremenilo, tudi prehrana




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (19.2.2023 9:39:04)

Alsa se strinjam. 20€/mesec ni taksen denar, da si ne bi mogla privoscit, skodi pa tudi sigurno ne. Ostalih dodatkov se pa tud sama ne posluzujem. Mislim da ima jutri ena pregled, ker naj bi ga imela 1 dan pred mano, ce sm si prav zapomnila. Srecno tisti, ki ga ima. 😉




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (19.2.2023 9:57:55)

Sem sla gledat katero folno imam jst :) pa ni niti 20€/mesec Sem pa kupila v kompletu za 3 mesece
[img]https://www.ringaraja.net/lokalni/Slike/forum/images/6268874-3288.png[/img]




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (19.2.2023 10:52:16)

Alsa3 jaz imam isto folno, sem pa zdajle še eno "dobila" tako da jo imam preveč doma.. sem pa vseeno za dodatke, kot je že ena omenila,.. če bi bilo kaj narobe bi se spraševala kaj pa če... Žal imamo vseeno bolj osiromašeno prehrano kot včasih, pa težje dobimo prave zadeve s hrano. Moje mnenje. 




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (19.2.2023 10:53:38)

Govorile ste tudi o temu, kdaj in komu ste povedali že, da pričakujete. Midva nisva še nikomur. Rada bi prej dala skozi 1. pregled in se prepričala, da je vse ok. Se pa veselim tega, da bova lahko povedala 🥰.




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (20.2.2023 21:14:02)

JackieO srecno jutri ☺️ 




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (21.2.2023 11:08:50)

Alsa hvala! 😇 Evo pregled je mimo... trenutno vse ok, srcek bije, pikica raste. PDP po zadnji M je 1.10. po velikosti trenutno pa 4.10., ce bi se spreminjalo. Tako da borbamo dalje. 💪 kako ste ostale? Kdaj ima naslednja? 😇




Laurie -> RE: Oktoberčki 2023 (21.2.2023 11:53:34)

Ooo super JackieO 😊 jaz imam še 17 dni čakanja…nikamor ne gre ta čas do prvega pregleda 😅  kako pa je kej zdaj s prisotnostjo partnerja na pregledih? Jaz sem bila tako žalostna prejšnjo N, ker partner ni smel zraven niti na en pregled. 




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (21.2.2023 14:06:51)

JeckieO 👏☺️ jst imam do pregleda se 11 dni 😄 ma mi trenutno cas kar hitro gre, prvi teden po tem ko sem zagledala plusek se mi je pa vleklo




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (21.2.2023 14:17:01)

JackieO srečka 😀 me veseli, da je vse ok. Tudi mene še čaka dolgih 17 dni. Kakšen dan pozabim, kakšen dan me je pa kar strah da kaj ne bi bilo ok. 




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (21.2.2023 15:03:37)

Punce, jaz pa ne vem a je to normalno ali ne, ampak mene je tako strah, da bi bilo kaj narobe. Znakov imam res malo, slabosti nič oz. malo, mogoče malo spremembe vonja napete prsi, občasno špikanje spodaj, ostalo pa se počutim kot da ni nič drugače. Krvavim ne, me pa skrbi, da kaj ne bi bilo ok. Ker je zame sploh prvič ne vem kaj pričakovati, bojim se SS in se sploh ne upam veseliti še ničesar, dokler ne grem na pregled 😔. Sploh ne vem kako naj se otresemo negativnih misli.. ima katera kak nasvet kako se "pomiriti" s situacijo in nekako preživeti teh 17 dni? 




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (21.2.2023 15:17:55)

Soncek05 kaj pa ce gres samoplacnisko na pregled? Jst imam tudi obcasno kaksne slabe misli, da kaj ni ok :/ pa si potem recem vse bo ok, nimas razloga da bi mislila drugece. Je pa res da imam sedaj malo vec znakov, prsi me ful bolijo (vceraj me je ena bolela kot me je takrat ko sem mastitis dobila, pa je od dojenja ze cca. 5 let) da sem pod tusam masirala, da je zatrdlina popustila 🙈 utrujenost me daje, jajcniki me kadar je bolijo/me spika, pa v krizu me boli,... Ampak jst se kar nekako ne dojemam da sem noseca in pomoje do pregleda tudi ne bom 😆




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (21.2.2023 19:48:20)

Hvala Alsa, mislim, da bom kar počakala, se bom probala skulirati do takrat. Itak nimam vpliva na to kar se dogaja 😀. Hvala.




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (21.2.2023 21:08:25)

Punce tudi js nimam nekih hudih simptomov. Na zacetku pa sploh kot da nisem bila noseca. Slabost se je pojavila dober teden nazaj, pa utrujena sem. Ampak k temu najbrz tudi kaj pripomore moj 6-mesecnik. 😁 Prsi kot da ni nic 😁 Tako da verjamem da je tudi pri vas vse ok. Saj bo hitro minilo do pregleda, potem bomo pa ze odstevale do nuhalne. ❤




Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>