RE: Oktoberčki 2023 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 6:23:28)

JeckieO a ti bos sedaj povedala sorodnikom/prijateljem ali bos cakala do nuhalne? Kaj pa ostale? Bote povedale po prvem pregledu ali po nuhalni?




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 8:51:03)

Alsa js sm svoji mami in najboljsim prijateljicam takoj povedala. Ker bi itak izvedele tudi ce gre karkoli narobe. Vceraj sem povedala se tasci, ker zivimo skupaj, ostalim pa po nuhalni. Ce bom zdrzala, vcasih imam taksen trebuh, kot da sem 5 mesecev noseca. 😅




Laurie -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 9:45:41)

Midva sva sicer razmišljala, da poveva na praznovanju rd prve hčerke, ki bo kmalu po prvem pregledu. Povabljena samo ožja družina. Pa če jih že imava na kupu.. 😁 čeprav zdaj ko se bliža, pa se vedno bolj nagibam, da bi povedala šele po nuhalni…ne vem. 




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 12:13:45)

Laurie ja jst sem tudi razmisljala da bi povedala ko bo sin praznoval rd bo pa to verjetno malo pred nuhalno, tasci in tastu bova verjetno povedala takoj po prvem pregledu, ena moja prijateljica pa ze ve :)  




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 12:15:05)

JeckieO jst nisem mela nobenega obcutka da se mi kaj pozna, da bi bila napihnjena mi je pa moj reku da nj mal skrijem trebuh drugace bodo vsi ugotovili da sem noseca 😆




Speluzla88 -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 12:25:52)

Punce, nisem želela sploh nič napisat, dokler ne opravite vse prvega pregleda, ker vidim da ste nekatere prestrašene, če je vse vredu. Pa sem se vseeno odločila da vam napišem, da zaključim to poglavje in zapustim skupino.
Jaz sem imela prvi pregled v ponedeljek in ja ni ravno vse vredu. Plod je precej manjši od pričakovane velikosti in ni utripa, ginekolog je sicer želel počakati 1 teden, za vsak slučaj, če je do zanositve prišlo kasneje, samo sama vem da ni in berem zdaj kaj me čaka v ponedeljek ali torek odvisno kdaj me bodo napotili naprej (če ima katera izkušnjo in bi želela delit bom zelo vesela).
Moram pa rečt da sem zadnji teden ali dva imela nek čuden občutek, kot da otročka ne čutim prav ne znam opisat amapak imam 2 nosečnosti za primerjat, pa tista grozna utrujenost popoldan se je nehala nekje vmes, drugače pa nič posebnega. Naj vas ne skrbi dokler ni treba, jaz imam za sabo dve popolnoma BP nosečnosti in zgleda nekaj ni bilo vredu kromosomsko. Mati narava naredi svoje in nimam kaj. Sem dokaj vredu od ponedeljka sem vredu pa nisem ampak, bo verjetno vsak dan lažje, sploh pa ko bom še fizično dala splav čez.
Vsem želim vso srečo, čim manj skrbi in težav in da ostanete še naprej tako prijetna skupinica [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




češnjevcvet -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 12:48:33)

Sicer nisem iz oktoberčkov 2023, ampak sem ravno vidla zadnji zapis, pa sem rekla, da odgovorim.
Mi je iskreno žal Speluzla88. Vzemita si čas, žalujta, jokajta, karkoli ti pomaga. ❤️
Sem pa sama imela oktobra identično izkušnjo. Otroček je bil na ultrazvoku premajhen, brez utripa, tudi sama sem vedla, da do oploditve ni moglo priti kasneje, ker sem zagledala plusek že nekaj dni pred pričakovano M. Imela sem potem čez 4 dni še en pregled, da je ginekologinja to potrdila (čeprav sva že takoj vedla, da je to to). Takrat je bil petek in sem tudi dobila napotnico za splav s tabletko, klicala sem v porodnišnico, kjer so me naročili v torek. V torek sem dobila neke papirje za podpisat in pa prvo tabletko, ki jo vzames oralno (mislim, da sem mogla prej nekaj pojest, tako da so mi rekli, da naj doma vzamem, ko nekaj pojem). Potem pa sem se morala vrniti v porodnišnico v četrtek, sprejeli so me na oddelek in mi je ginekolog vaginalno vstavil mislim da 2 tableti in potem čakaš, da se začnejo krči. Mene osebno ni zelo bolelo, kot krči pri M. Potem sem dobila še tablet, ki sem ga mogla raztopit v ustih in potem so me isti dan okoli 12/13 pregledali na ultrazvoku, videli, da ni nič več ostalo in sem lahko šla domov.
Se opravičujem za tale dolg zapis, ampak ko sem se sama znašla v tej situaciji, se mi je zdelo, da bi mi bilo vsaj malo lažje, če bi vedla kaj me čaka. 




Speluzla88 -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 13:08:16)

Žal mi je za tvojo izkušnjo in res hvala za odgovor, da vsaj vem kaj približno me čaka [sm=smiley27.gif] Verjetno bo še en čas trajalo (čustveno), ampak zdaj sem še bolj hvaležna za 2 zdrava fantka, ki jih imava [sm=smiley27.gif] In očitno nama je bila ta izkušnja namenjena...




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 14:04:19)

Speluzla88 😢 sploh ne vem kaj naj ti napisem, objemi svoja fanta in srecno naprej 🐞🐞🐞 




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 14:32:58)

Tudi meni je zelo, zelo zal. Vzemi si cas. Objem. 🥰




Speluzla88 -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 15:12:17)

Hvala punce [sm=smiley27.gif] Držte se in res vam želim taki izkušnji kot jih imam v prejšnjih dveh nosečnostih, ko je bilo vse vredu [sm=pikapoka2.gif]




Laurie -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 15:29:49)

Oh joj 😢 Zelo mi je žal, da se ti je to zgodilo 💔 ne znam si predstavljati, ker nimam take izkušnje.. pa vseeno en velik objem in bodi močna, pa srečno naprej🍀




Sany** -> RE: Oktoberčki 2023 (22.2.2023 21:50:19)

Pozdravljene, 
midva nisva povedala se nikomur. Druzina zve po prvem pregledu, ostali po nuhalni. Prvi pregled pa imam šele 23.3.😫 Cutim pa, da je vse ok, tako da se ne sekiram. V drugi nosecnosti sem sla v casu do prvega pregleda na samoplacniski UZ, ker sem imela kar nekaj dvome skos da nekaj ni ok. Ampak je blo vse vredu, se pa nisem do pregleda potem naprej sekirala. Čeprav vem, da se lahko stvari kadarkoli obrnejo v drugo smer. 
V obeh nosecnostih sem tudi že v 9tednu nasla bitje srca otricka z dopplerjem in to mi je blo tud nekaj najlepsega. Potem sva 1x na teden skupaj s partnerjen poslusala otrocka☺️ 
Znakov hujsih nimam, razen mocno spikanje v jajcnikih in krizu, kar do sedaj pri obeh nosecnostih nisem imela. A ima/je imela katera tudi tako? Me je jar strah zakasljat, ker me zaboli, ampak ne vedno. Pa prisotne so slabosti brez bruhanja hvala bogu in utrujenost. Ker sem še na porodniski s 16 mesecnico brez tezav pocivam☺️ Ce bi bila ze v sluzbi, pa ne vem kako bi brez spanja. 
Srecno vsem na pregledih🤞




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 9:07:58)

Speluzla88, hvala ker si delila z nami in iskrene sožalje ❤️ drži se...




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 9:11:42)

Sany kako pa to, da imas tako pozno pregled? V katerem tednu pa bos takrat? Drugace so pa tudi moje slabosti brez bruhanja, mi je pa skozi po malem slabo. Saj bo tudi to minilo, pocasi. 😁 Sem pa "padla" na testu za cuker, tko da se bom spet morala pikat skozi nosecnost. V prejsnji nosecnosti sm padla na OGGTJu, zdaj pa ze kar na zacetku. No, se pa vsaj ne bom pretirano basala s hrano. 🤣 Upam! 😅




Speluzla88 -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 9:18:51)

Hvala še enkrat vsem [sm=smiley27.gif]! Srečno!




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 11:16:11)

Punce, eno vprašanje imam. Itak imam povečan izcedek zdaj že nekaj časa, včeraj pa sem opazila, da je na čase rahlo obarvan roza. Bi bilo lahko kaj narobe? Naj pokličem G ali še počakam? 




Sany** -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 12:08:19)


Takrat bom 9t4dni. Rok imam 22.10. Bo že, vcasih je bols da je poznejs pregled, da se ze bolj vidi. Ampak je pa res dolgo za cakat. Upam da se trebuh ne napihne prevec do takrat😆 Jaz sem imela tudi v obeh N do sedaj sladkorno. No v drugi smo ugotovili da mi je naprava za meriti sladkor narobe delala in smo inzulin zvisevali vsak dan a sladkor ni padel. Po ugotovitvi da aparat ne deluje prav, pa sem bila brez inzulina potem  in je bil sladkor samo malo nad mejo. Skoda ker smo to ugotovili sele zadnji mesec🙈 Je pa fajn če imas, ker se res malenkost pazis pri hrani, ampak vecina casa nisem upostevala. 

IZVIRNO SPOROČILO: JackieO

Sany kako pa to, da imas tako pozno pregled? V katerem tednu pa bos takrat? Drugace so pa tudi moje slabosti brez bruhanja, mi je pa skozi po malem slabo. Saj bo tudi to minilo, pocasi. 😁 Sem pa "padla" na testu za cuker, tko da se bom spet morala pikat skozi nosecnost. V prejsnji nosecnosti sm padla na OGGTJu, zdaj pa ze kar na zacetku. No, se pa vsaj ne bom pretirano basala s hrano. 🤣 Upam! 😅






JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 13:04:38)

Aha razumem. Ja sej zdej kr pozno narocajo, v 9. ali 10. tednu, najbrz ker je dosti SS. Tud js sm kar gresila, kar se tice sladkorja, pa sem imela skoz ok vrednosti. Bomo videli kako bo tokrat.@soncek izcedki so precej pogosti, js sm v 1. nosecnosti krvavela 7.-10. tedna, sicer je bil izcedek rjav, ampak vseeno. Tudi sedaj me je opozorila, da imam hematom in da znam kaj krvaveti. Bi pa na tvojem mestu vseen poslala mail ali poklicala, pa ti bodo potem povedali kako naprej. 




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 13:32:38)

Sany** mene prav zareze v jajcnikih ko kihnem, da se kar skup zvijem 🙈 sem pa imela tako v obeh nosecnostih
Soncek05 jst sm imela v obeh nosecnostih izcedke, v eni roza, v drugi rjave pa je bilo vse ok (so bili pa samo par dni) v tej nosecnosti jih pa nimam




Sonček05 -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 16:40:50)

Sem klicala G, če ne bo kakih bolečin je ok, je pa svetovala mirovanje. Upam, da bo to samo kak dan ali dva in da potem mine.. hvala za nasvete 🙂




Sany** -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 17:58:48)


Hvala za inf, se bols pocutim ce vem da je to normalno. Itak primerjamo nosecnost z prejsnjimi nosecnostmi in če je kaj drugace kot prejsnjic se itak sprasujem ce je vse ok🙂. Ja res prav take ostre bolecine, ampak sem predvidevala da verjetno je to normalno. Raje imam to, kot slabost :). 

IZVIRNO SPOROČILO: Alsa3

Sany** mene prav zareze v jajcnikih ko kihnem, da se kar skup zvijem 🙈 sem pa imela tako v obeh nosecnostih
Soncek05 jst sm imela v obeh nosecnostih izcedke, v eni roza, v drugi rjave pa je bilo vse ok (so bili pa samo par dni) v tej nosecnosti jih pa nimam






Laurie -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 18:31:34)

Sany** a mava istega ginekologa, jaz mam tud v 9t4d pregled 🤣  Glede izcedka pa mene tudi zanima, ker prejšnjič se ne spomnim da bi sploh kaj mela, tokrat mam pa ful povečan izcedek. Sicer bel ampak vseeno. Je verjetno normalno ne?




JackieO -> RE: Oktoberčki 2023 (23.2.2023 21:50:13)

Laurie to je normalno ja. Js sm imela ze v 1. nosecnosti, sedaj pa spet. Se bolj kot prejsnjic. 😁 




Alsa3 -> RE: Oktoberčki 2023 (25.2.2023 9:20:38)

Punce kako ste? Jst imam danes spet dan, ko ke skrbi da nekaj ni ok 🙄 se mi zdi da so mi prsi oplahnile 😒 da niso vec tako bolece, tezke,.. ma res komaj cakam pregled, da vidim ce je vse ok. Sedaj en teden sem bila ok, skoz neke znake imela, danes se pa zbudim z tistim slabim obcutkom 😔




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>