Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Ekaz -> Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 7:46:32)

Mogoče bedasto vprašanje....nameravamo jo kupiti, pa ne vem za kaj vse je uporabna. Rabimo takšno, ki je bolj majhna, saj imamo malo prostora v kuhinji. Gledala sem pečico Biva. Je majhna in lepa na pogled. Jo kdo ima, je dobra?




nuala -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 7:49:58)

Mikrovalovko kar veliko uporabljam.
Za gretje mleka, caja,kave.
Za pogrevanje kosila.
Za kuhanje riza, kase, testenin, nekatere zelenjave.
Za kuhanje pasje hrane.

Kar tezko bi bila brez sedaj, ko sem se je navadila.




Ekaz -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 7:53:44)

Pa so pečice različne? So ene samo za pogrevanje in druge tudi za pečenje? Trgovci nimajo pojma. Oni jih ločijo le po proizvajalcih in po trajanju garancije. Kako npr. pogreješ mleko za otroka. kar v plastični flaški, pustiš gor cucelj?




Pikapolonica_ -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 8:02:59)

- not pogrejem mleko, kavo, čaj, vodo
- pogrejem kosilo
- odtalim meso
- kuham zelenjavo (kadar jo kupim v vrečki za prilogo)




Pikapolonica_ -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 8:04:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Pa so pečice različne? So ene samo za pogrevanje in druge tudi za pečenje? Trgovci nimajo pojma. Oni jih ločijo le po proizvajalcih in po trajanju garancije. Kako npr. pogreješ mleko za otroka. kar v plastični flaški, pustiš gor cucelj?


Brez cuclja, ampak to traja recimo 30sekund, pa je prava temperatura.
Drugače pa so mikrovalovne kombinirane z žarom (jaz ga redkokdaj uporabljam), za pečenje so pa tiste mini pečice. Vendar, če imaš ok pečico, ti tako ne igra vloge.




kokoska007 -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 8:12:57)

MV je bila moja naslabša naložba. nimam pečice, zato sem vzela tako z žarom in pečico. uporabljam za:

- pogrevanje pizze 2x letno (bi se dalo tudi v teflonki)
- pogrevanje vode za čaj 1x mesečno (tu to gre na štedilniku)
- gratiniranje, torej, da se sir stopi - uporabim žar (kar bi se dalo tudi v pečici)
- kuhanje pudinga in mlečnega gres  -  evo, to je pa zakon, ker na navadni steklokeramični se mleko vedno prižge (oz. bi morala kupit lonček z mleko)






Ekaz -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 8:30:07)

Kako kuhaš puding v MV - kako mešaš?




silhueta -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 8:40:46)

Uporabljam jo za pogrevanje hrane(redko) in pa za odtajanje mesa.




ursi -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 9:22:30)

Se podpišem pod silhueto. Sicer pa imam čisto navadno mikrovalovno in je brez žara in ostalega - ima funkciji samo odtaljevanje in gretje.




jana banana -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 9:24:19)

Sm jo občasno uporabljala le za odtajanje, zdej pa tud to ne več.
Tud zlo mala kuhinja in mi samo gužvo dela.
Sm si dala raje ocejevalnik na pult.
Skoda denarja, ker gre vse tud na old fashion way.




bskrle -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 9:40:47)

Pri nas jo uporablja predvsem mož - tako zagovor nič ne skipi ali se prismodi, sama le za odtajevanje.




Lunca1 -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 10:08:32)

gretje mleka, čaja
pogrevanje kosila
tajanje zmrznjene hrane

jaz bi bila težko brez




lukec -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 10:09:37)

Za na hitro pogret mleko za kakav, kapučino, čokolino al pa vodo za čaj, za odtaljevanje, včasih za kakšen kos pizze pogret. Sicer pa vse kuham in pečem "klasično" (tud pizzo, ki jo pol grejem)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




Felicita -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 10:12:58)

odtajevanje mesa, pogrevanje mleka za kakav, čokolino, corn flakes ipd, pogrevanje hladnih obrokov, pripravo kakšnih sladic (topljenje masla, čokolade,...) pa kadar plina za štedilnik zmanjka. za čaj pa ne več, je grelec za vodo (vrč) najboljša reč, ki se mi je zgodila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




barika -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 10:17:49)

jaz delam notri skoraj vse.
grejem vodo, mleko, čaj, kuham krompir, pečem ribe, pice, torte, kaj iz slanega testa, pomfri, pečen krompir, odtajam kruh ...ma ni da ni. ima pa funnkcijo krispa.




barika -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 10:19:53)

.




Valentina -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 12:07:40)

Midva sva tudi frišna pri uporabi MV.
A mi lahko poveste, v čem pogrevate živilo? Imate posodo posebej za v MV in le v njej pogrevate npr. kosilo. Pico bi še šlo, kako je pa z vnaprej pripravljenim kosilom, ki ga vzamemo iz skrinje npr. golaž.




abi -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 12:25:09)

IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Pa so pečice različne? So ene samo za pogrevanje in druge tudi za pečenje? Trgovci nimajo pojma. Oni jih ločijo le po proizvajalcih in po trajanju garancije. Kako npr. pogreješ mleko za otroka. kar v plastični flaški, pustiš gor cucelj?


Kakor jaz vem mleka ( adaptir. ali materino ) ne meš segrevati z mikrovalovi ker le ti uničijo nekatere sestavine v mleku.
To ne velja za kravje mleko.




Pikapolonica_ -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 12:31:44)

IZVIRNO SPOROČILO: abi

IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Pa so pečice različne? So ene samo za pogrevanje in druge tudi za pečenje? Trgovci nimajo pojma. Oni jih ločijo le po proizvajalcih in po trajanju garancije. Kako npr. pogreješ mleko za otroka. kar v plastični flaški, pustiš gor cucelj?


Kakor jaz vem mleka ( adaptir. ali materino ) ne meš segrevati z mikrovalovi ker le ti uničijo nekatere sestavine v mleku.
To ne velja za kravje mleko.


Kaj jaz vem, kako je z adaptiranim, sem dovolj dolgo dojila, da smo prišparali ;) -> ampak itak bi jaz najprej dala v flašo vodo, jo pogrela, ko je na približno pravi temp. pa dodala tisti prah za mleko. Saj tako pomojem piše tudi na navodilih. Tudi če na štedilniku delaš adaptirano mleko, segreješ vodo, počakaš na pravilno temp. in dodaš prah, al ne?




kokoska007 -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 14:25:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Kako kuhaš puding v MV - kako mešaš?


pol litra mleka v steklen vrč (lahko tudi keramika ampak ne vidiš kdaj mleko zavre). ko zavre (dobri 2 min se mi zdi, jaz gledam kdaj gre gor) vsuješ "maso" (prah+sladkor+malo mleka) in mešaš z vilico ali metlico za stepanje. se skoraj takoj že zgosti. daš v MV, da še enkrat "naraste" in je kuhano.

instant gres enako, le da je treba potem še ene parkrat zakuhat in mešat, da je primerno gosto in se ne naredi kepa.





Deja -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 18:55:06)

Pri nas imamo mikrovalovko za:
- pogrevanje hrane
- pogrevanje vode, mleka, čaja
- odtajanje mesa
- pečenje kokic
- kuhanje kompota iz zmrznjenega sadja
- pečenje biskvita - je bil pred kratkim noro dober recept na internetu - ko ga najdem ga prilimam

Imam pa samo eno posodo, ki je prav za v mikrovalovno- pred časom sem jo kupila v merkurju - stala pa je okoli 15€. Zato uporabljam za pogrevanje večinoma kar navadne posode, ki so primerne za v mikrovalovno...




Deja -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (20.1.2009 18:57:30)

Evo sem najdla recept za biskvit. Najboljši je še vroč, zraven pa ledeno hladno mleko.
Torej:
V posodo, primerno za mikrovalovno pečico, damo
4 žlice moke
4 žlice sladkorja
2 žlici kakava

Dodamo
1 jajce
3 žlice mleka
3 žlice olja

Premešamo, da dobimo gladko maso in damo v mikrovalovko. Če je 1000 W, za 3 minute, če je manj, podaljšamo čas za 10 do 20 sekund.
Vzamemo ven in ohladimo. Gotovo!





katra55 -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (21.1.2009 17:15:32)

Je nimam.




cukr07 -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (21.1.2009 17:46:56)

- za gretje mleka, čaja
- za pripravo kokic
- za odtaljevanje zamrznjene hrane
- za pogrevanje nekatere hrane




Spiria -> RE: Za kaj vse uporabljate mikrovalovko (22.1.2009 18:19:46)

Samo za:
* gretje mleka
* pripravo kokic v papirnati vrečki
* odtaljevanje kruha
občasno za pogrevanje pice




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>