S koliko eur čez mesec? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


piko12 -> S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:00:45)

K tej temi me je spodbudila debata o skupnem-ločenem gospodinjstvu in prihodkih. Zanima me, koliko porabite, da pridete čez mesec? Mislim vse skupaj- stanovanje, položnice, hrana, nepredvideni stroški, obleke, kozmetika za otroke... Jaz imem skoz občutek, da ne vem, kam dajem denar. Mi smo štirje, v hiši v LJ, pa ne znam prit z manj kot 1000 eur čez mesec. Dajte mi kako idejo, nasvet...




zvezdan -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:05:57)

Midva sva dva pa gre jurja iz računa že v prvi polovici meseca za račune, kredite, trgovino. Pa še vedno ostane potem druga polovica meseca za pregurat[img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img] Zadnjič sem nekje zasledila, da tri članska družina porabi nekje 150 eur na mesec za hrano. Midva sva dva pa po mojem porabim nekje 300 eur za hrano na mesec (štejem samo trgovino...ne kadar jeva v gostilni)

Kako je pa pri vas?




Pia* -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:10:23)

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan

Zadnjič sem nekje zasledila, da tri članska družina porabi nekje 150 eur na mesec za hrano. Midva sva dva pa po mojem porabim nekje 300 eur za hrano na mesec (štejem samo trgovino...ne kadar jeva v gostilni)

Kako je pa pri vas?




Tudi midva sva dva pa porabiva sigurno 300€ za hrano. Pa kupujem v šparu in lidlu,ki naj ne bi bilo tako drago, tako da si ne predstavlam z otrokom priti za 150€ skos. Če pa katera pride pa prosim nasvet[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Andromeda -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:11:14)

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan
Zadnjič sem nekje zasledila, da tri članska družina porabi nekje 150 eur na mesec za hrano.




150 eurov za hrano za 3-člansko družino? O, ko bi res dala samo toliko, jaz vsak dan kuham kosilo, nismo neki gurmani in sedaj, ko je sezona, dobim še kaj iz babičinega vrta, toliko dajejo za hrano najrbž tisti, ki kuhajo samo ob vikendih.




kristinaj -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:19:37)

preveč... ne vem kam gre dnar, kar spolzi :=))), hvala bogu smo v službenem stanovanju in je neprofitna najemnina tako da za stroške, nisem nikoli računala torej ne vem točno... merkator pika je okoli 300 eur na mesec, ne vem kaj kupujem,ker smo med tednom samo jaz in dva otroka, za vikend še mož, po možnosti se kam povabimo na kosilo :=)), otroci jejo v vrtecu jaz v službi, vrtec je 250 eur, stanovanje lih ene toliko, potem pa še elektrika enih 40, upravitelj 40, ostalih stroškov pa ne vem 
večerje zunaj gremo malo a kadar gremo so po enih do 50 eur na osebo s pijačo, potem so tu še obleke, obutev in vse ostalo...




piko12 -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:21:55)

150 eur? Najbrž se da, če moraš. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Ja, jaz sem zdaj na porodniški, zato kuham vsak dan in kupim tudi več sadja in zelenjave zaradi tamale. Občasno dobim kaj od babice, ampak v trgovino za hrano gre 250 eur minimalno. Res nisem nek gospodinjski tip, sploh ne kar se kuhanja tiče, ampak prav afnamo pri hrani se pa tudi ne. Najbrž bom odprla še eno temo- nasveti za varčne gospodinje- kaj kupiti in kuhati, da ni drago, a vseeno kolikor toliko zdravo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Kerensa* -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:22:20)

IZVIRNO SPOROČILO: piko12
Zanima me, koliko porabite, da pridete čez mesec?

Cca. 2.000€, ne da bi kaj prihranili.




pikica* -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:54:39)

Mesečni budget za porabo si nastavimo nekje na 2000€. Včasih nam uspe, da porabimo kaj manj, ampak je to bolj poredko, ker se vedno najde kakšen nepredviden izdatek, zaradi katerega gremo na kooncu še preko te cifre. Da bi zapravili kaj manj si pa že kar težko predstavljam, ko damo samo za položnice cca. 800€/mesec. Potem pa so tukaj še hrana, obleka itd.

Jaz imam ponavadi tak sistem, da si dnevno zapisujem izdatke (ne zapišem vsakega računa, ampak zvečer na skb.net preverim koliko smo ta dan porabili). Tako v vsakem trenutku vem, koliko smo ta mesec zapravili in kdaj je treba začet šparat. Na koncu meseca pa vse izdatke izvoziva v en programček, ki nama zneske lepo razbije po kategorijah (hrana, obleka, položnice itd.). Tako potem hitro dobiš občutek kje te je v tem mesecu odneslo oz. kje so še rezerve.




čmrgelj -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:57:34)

pri plači 100€ za fasango
potem vsak vikendt 50€ - 40€ za  nakup kar čez teden potebujem
vsak od naju ima po od 15 - 20 € za sproti če kaj rabiva, včasih zmanjka včasih vstane
nato pa še vsi stroški položnice in krediti
dodati je treba še oblačila ali kaj podobnega, stroški avta
ma vse skup ti kar pride okrog 1300€
se mi zdi da imamo krar se tega tiče kar pošlihtan pa vseno nič ne vstane, že kaj pride vmes, se ti pokvari stroj pa gre takoj nepredvidenih 70€ za popravilo, tako da je res krizno
če od tega pogledam samo hrano ti pride za tričlansko kar dobrih 300€ na mesec, kosilo se kuha vsak dan, ne kuhajo se same dobrote je treba kar dobro premislit kaj dat v pisker




Kerensa* -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 9:58:33)

IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj
vsak od naju ima po od 15 - 20 € za sproti če kaj rabiva

Na dan ali na mesec?




zmajaz -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 10:01:43)

Nimam blage veze, koliko sploh porabimo, ker se mi nikoli ne ljubi iti preračunavat. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Rečem lahko samo, da nam vsak mesec uspe še kaj prihraniti.




tajtaja -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 10:11:18)

Nas je sedem in ne pridemo čez mesec pod  2500€, s tem da je tu všteto vse, tudi obrok kredita za hišo. 




zvezdan -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 10:17:44)

pikica kakšen programček imaš to, ki ti porazdeli stroške?
Midva sicer ne varčujeva pri kakovostni hrani (mislim ne kupujem najcenejših artiklov ampak gledam bolj na izvor in način pridelave hrane). Tako da se tu primerno temu tudi naberejo stroški. Oblek si ne kupujeva veliko. Gre pa denar večinoma tudi za opremljanje stanovanja. Na mesec zapraviva nekje 2.000 do 2.500 eur







čmrgelj -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 10:19:53)




IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj
vsak od naju ima po od 15 - 20 € za sproti če kaj rabiva
 
Na dan ali na mesec?



na teden
tudi če bi rabila več se kar primorava da ne jemljeva več, razen sile razmer če se ti kaj pokvari




branka81 -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 10:41:12)

Pr nas je pa tkole.dobim porodniško 400e,moj ima sicer dosti boljšo plačo,imava pa dojenčka,on ima čez položnice in avto jz pa malo in hrano,sam ponavad sm en dan pred porodniško že na nuli hehe,kaj čem ni mi žal dat denarja za hrano,sej ne kupujem nekaj brezveze,ampak tko čist običajne stvari,seb mogoče kej kupim,no zdej bo treba,drugač pa je mala na prvem mestu-oblačila,pleničke.....Tko,da pršparam jz nč,ker ne znam,pa tud s 400e ne moreš,moj pa ima nekaj rezerve,zdej pa še dodatno daje 50e na stran,ker je nehal kadit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




water lily -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 10:47:42)

Okul dva jurja.
Sam je vmes kredit, pa šolnine, pa še neki varčevanja v skladih....
Niso pa vštete kle registracije, gume, dopusti.....




pikica* -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 10:52:22)

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan

pikica kakšen programček imaš to, ki ti porazdeli stroške?



Home made[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]. Sva oba iz IT-jevskih vod in sva skupaj "spacala" en programček, v katerega potem samo uvoziva bančne izpiske.




*alja* -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 11:10:38)

Dohodka imava nekje 900 evrov (vse skup, plača+ otroški dodatek), tako da zapraviva tudi nekje tu.
160 evrov kredit 80 evrov elektrika, 82 evrov 2 krat mobitel, siol.
+ RTV naročnina (kabelske pa teh naročnin nimamo), komunala,
avto, potem letni stroški ki se razdelijo na mesece (zavarovanje avta, hiše, kurjava)
+vrtec (100 evrov mesečno)
+ hrana

za kaj drugo pa že zmanjka!





drifty -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 12:38:02)

Najemnina in ostali fiksni stroški 500-600 eur (odvisno od meseca).
Potem je treba še v trgovino po hrano, pa na kakšno pijačo, in da nepredvidenih izdatkov niti ne omenjam.
Razna darila za rojstne dneve, gume za avto, zavarovanje, ...

Porabim nekje 900-1000 eur na mesec. Velikokrat tudi več.




Klemy82 -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 13:10:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan
Zadnjič sem nekje zasledila, da tri članska družina porabi nekje 150 eur na mesec za hrano.




150 eurov za hrano za 3-člansko družino? O, ko bi res dala samo toliko, jaz vsak dan kuham kosilo, nismo neki gurmani in sedaj, ko je sezona, dobim še kaj iz babičinega vrta, toliko dajejo za hrano najrbž tisti, ki kuhajo samo ob vikendih.

Midva sva dva, tretji na poti, pa porabiva mesečno tam cca 100-150 eur za hrano, odvisno pač, kaj je treba kupit. Meso kupiva na zalogo... na cca 3 mesece obnavljamo (jemo pa večinoma piščanca, kakšno faširano, svinjskega zelo malo, ker moj ne mara, edino kak golaž še gre skozi), na 14 dni greva v večji nakup, sproti se kupi le kruh in če kaj zmanjka. Zelenjave in sadja imamo veliko doma, ostalo dokupiva. Kuham vsak dan.
Ostali stroški- 200 eur za položnice, cca 100 eur še za najine osebne položnice (zavarovanje, gsm, skladi), 50-60 eur bencin. Mesečnega dohodka ima moj cca 1000-1200 eur, odvisno, koliko ima plačanih nadur, jaz sem doma, občasno kaj honorarno zaslužim. Zaenkrat se ne pritožujeva nič, nama še kar ostane konec meseca, pa tudi za oblečt se kaj kupi, pa greva ven jest, pa na kavice... Seveda so kdaj tudi kakšni nepredvideni stroški, recimo, da ima moj en fond za take reči, pa za avto registrirat itd, trenutno tudi adaptiramo stanovanje, en del bo šel brez kredita, potem pa bo tudi to treba, žal... Se pa zavedava, da nama bo nov družinski član prinesel več stroškov, no, saj pa bom tudi jaz menda kakšno službo dobila kdaj. Osebno pa poznam kar nekaj ljudi, ki pregurajo skozi mesec s precej manj denarja, tako da, da se, ane?




miapia -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 18:43:22)

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan
Zadnjič sem nekje zasledila, da tri članska družina porabi nekje 150 eur na mesec za hrano.




150 eurov za hrano za 3-člansko družino? O, ko bi res dala samo toliko, jaz vsak dan kuham kosilo, nismo neki gurmani in sedaj, ko je sezona, dobim še kaj iz babičinega vrta, toliko dajejo za hrano najrbž tisti, ki kuhajo samo ob vikendih.

150 eur na osebo, verjetno. Če računaš, koliko pride na osebo na dan, lahko kupiš z 1,66 eur malo kruha in liter vode???




blaža -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 19:06:57)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: piko12
Zanima me, koliko porabite, da pridete čez mesec?

Cca. 2.000€, ne da bi kaj prihranili.



v tvojem primeru bi jaz nekje 800e na mesec prišparala.[sm=smiley1.gif]

Mi damo za hrano na mesec nekje 300e- 350e, ostalo je pa še bencin za dva avta, pa še položnice in kredit za stanovanje. Skupaj mava okoli 1200 prihodkov in od tega še kaj uspeva dat na stran oz si urejava stanovanje.[sm=bravo.gif]




birdy -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 20:32:36)

Skupaj mava 900 eur prihodka, plača in otroški. Smo a štirje, torej 2 odrasla in dva otroka pa en na poti... Ja, sej vem, čist neodgovorna sva[sm=smiley36.gif]
za vso trgovino dava do nekje 200 eur. Sem pašejo tud plenice za eno hčerko pa vlažilni robčki... Kako prihranit pri hrani? Se da, kruha ne pojemo veliko, pa še tega pečemo sami, sokov ne pijemo velikokrat, mamo unga za razredčit pa čaj, čistil ne uporabljam (sem eko usmerjena in uporabljam kis), sadje je večinoma doma (poleti smo sicer vsak dan jedli lubenico[sm=smiley36.gif]), zelenjavo imamo tudi doma, samo jo jem samo jaz.
Skuhano mamo pa vsak dan, razen ob nedeljah ko gremo k mojim[sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: S koliko eur čez mesec? (13.10.2010 21:31:31)

Zanima me, koliko porabite, da pridete čez mesec? Mislim vse skupaj- stanovanje, položnice, hrana, nepredvideni stroški, obleke, kozmetika za otroke...


Manj kot imam na razpolago.

Tako je bilo, dokler sem živela od štipendije in tako je pri plači. V osnovi prilagodim želje in potrebe zmožnostim in pri stvareh, ki mi ne pomenijo skoraj nič, ne trošim več kot je nujno potrebno. Potem mi tudi ostane dovolj za tisto, kar mi je všeč in kar želim (stvar osebne preference in izbire).

Tako ima večina ljudi občutek, da imam veliko denarja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], ker si privoščim vse tisto, kar me zelo veseli in takrat tudi z veseljem trošim [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Nimam pa nekega apetita hodit po trgovinah in zapravljat v tri dni.




KIKI**** -> RE: S koliko eur čez mesec? (14.10.2010 9:44:37)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Zanima me, koliko porabite, da pridete čez mesec? Mislim vse skupaj- stanovanje, položnice, hrana, nepredvideni stroški, obleke, kozmetika za otroke...


Manj kot imam na razpolago.

Tako je bilo, dokler sem živela od štipendije in tako je pri plači. V osnovi prilagodim želje in potrebe zmožnostim in pri stvareh, ki mi ne pomenijo skoraj nič, ne trošim več kot je nujno potrebno. Potem mi tudi ostane dovolj za tisto, kar mi je všeč in kar želim (stvar osebne preference in izbire).

Tako ima večina ljudi občutek, da imam veliko denarja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] , ker si privoščim vse tisto, kar me zelo veseli in takrat tudi z veseljem trošim [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . Nimam pa nekega apetita hodit po trgovinah in zapravljat v tri dni.



Tole mi je pa zelo všeč [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>