RE: Hiperaktivnost (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Colt -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 21:46:02)

No ja...tisto o gošči mi res ne gre iz glave ja. Si predstavljam Toma C, kako dirka gor in dol po hosti..




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 21:47:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
No ja...tisto o gošči mi res ne gre iz glave ja. Si predstavljam Toma C, kako dirka gor in dol po hosti..

Sam ali... ali s kom iz te debate? [sm=smiley4.gif]




Colt -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 21:55:57)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Sam ali... ali s kom iz te debate? [sm=smiley4.gif]

Dvainštirideset_krat  lahko ugibaš. Pa četrtek je jutri [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] (prosto po Štoparju)




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 21:56:41)

Napiše se milijonkrat.




urška -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 21:58:12)

tom je itak milijonar, tko da si lahko milijon so-sprehajalk privošči:D




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:00:26)

Ampak morajo biti tiho.

Scientologija, pa to. [sm=smiley1.gif]




urška -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:02:27)

kolk kej znaša "članarina" za scientološko cerkev? kakšen milijon, ziher....




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:06:55)

IZVIRNO SPOROČILO: urška
kolk kej znaša "članarina" za scientološko cerkev? kakšen milijon, ziher....

V Sloveniji?

Preveri tukaj: http://www.dianetika-drustvo.si/




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.11.2011 22:19:19)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:20:31)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Sploh za tiste, ki imajo komplet 3v1 - nevzgojenega ADHD otroka v puberteti. [sm=jezicek.gif]

hehe, ta bi izgnal hudica se iz zupnika [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek.gif[/image]

Torej veš, zakaj smo ateisti in ne hodimo v cerkev? [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.11.2011 22:23:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.11.2011 22:26:00)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:26:08)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Psihiater lahko pomaga praktično vsakemu zdravemu človeku, mislim odraslemu. Če se v družini pojavi motnja kot je opisana, lahko dva trije obiski samo koristijo vsem, tako staršem kot celi družini. Samo je lepše skakat v zrak in malo zmerjat, a ne.

a dej no? zakaj pa bi zdrav, psihicno, clovek moral obiskovati psihiatra?

Kot preventivo...? [sm=smiley24.gif]

Pa znaš, kako kažu kod vas (i kod Milijonarke)... bolje spriječit'', nego lječit''.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.11.2011 22:26:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.11.2011 22:27:18)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:28:09)

Samo je u gornjem slučaju osim doktora poludio i pacijent. [sm=smiley36.gif]




Anonimen -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:29:47)

Zakaj pa ne?
K zdravniku ne greš, ko si že akutno bolan. Tudi k zobozdravniku ne greš šele, ko manjka pol zoba.

Če je z opisano motnjo tako "težko" živeti kot opisujete (glede na to, da se pričakuje razumevanje, strpnost in ne vem kaj še vse od splošnega občinstva), to zagotovo prinese določene spremembe v družinsko dinamiko. Prav tako je malo zelo zdravih družin, ki bi v celoti razumele in obvladovale odnose znotraj družine. Določena nerazumevanje sebe, drugih, otroka, ki ni popolnoma zdrav (ali ima motnjo, kakor hočeš) so prisotna praktično v vsaki družini. Če iščeš pomoč še dokler zadeva ni akutna, je toliko bolj učinkovita. Večina od nas ima določene pomanjkljivosti in večina nas ne ve in ne obvlada vsega. In, če je bilo vprašanje, kaj naj še naredim, je tudi to del odgovora.




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:31:36)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Zakaj pa ne?
K zdravniku ne greš, ko si že akutno bolan. Tudi k zobozdravniku ne greš šele, ko manjka pol zoba.

Če je z opisano motnjo tako "težko" živeti kot opisujete (glede na to, da se pričakuje razumevanje, strpnost in ne vem kaj še vse od splošnega občinstva), to zagotovo prinese določene spremembe v družinsko dinamiko. Prav tako je malo zelo zdravih družin, ki bi v celoti razumele in obvladovale odnose znotraj družine. Določena nerazumevanje sebe, drugih, otroka, ki ni popolnoma zdrav (ali ima motnjo, kakor hočeš) so prisotna praktično v vsaki družini. Če iščeš pomoč še dokler zadeva ni akutna, je toliko bolj učinkovita. Večina od nas ima določene pomanjkljivosti in večina nas ne ve in ne obvlada vsega. In, če je bilo vprašanje, kaj naj še naredim, je tudi to del odgovora.

Ampak v tem primeru ne greš k psihiatru, temveč k psihologu (specializiranem za družinsko terapijo, po možnosti).




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.11.2011 22:32:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:37:24)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Prav tako je malo zelo zdravih družin, ki bi v celoti razumele in obvladovale odnose znotraj družine.


aha. potemtakem samo "zdrave" so primerne za psihiatra. si bom zapisala na listek na hladilniku.


Ti kar. Če ni že prepozno.




nejcko -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:45:08)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Sicer pa nejcko....a si preden je dobil tvoj otrok diagnosticirano motnjo ADHD imela podobne pomislike o tej motnji kot jaz......?





Mislim, da sem glede tega že kar veliko napisala, tam nekje bolj na začetku debate. Ne, nisem imela pomislekov.
Če sem čisto iskrena, se sploh ne spomnim, kdaj sem se srečala s tem terminom. Če se ne motim, je bilo to že po rojstvu sina.
Kot sem že napisala, sem že kmalu po sinovem rojstvu ugotovila, da je drugačen od drugih dojenčkov, ki sem jih poznala, drugačen od dojenčkov, o katerih sem kadarkoli brala, slišala. Dojenčki naj bi vendarle samo spali. Jedli, kakali, spali ... jedli, spali ... In vsi, ki sem jih poznala, tudi so, res so. No, edino od ene prijateljice hčerka je bila precej jokave sorte, se spomnim, ampak takrat ko je bila ona dojenček, mene dojenčki  še niso kaj dosti brigali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] No, še danes je raketa ta punca.

No, kot sem že napisala, sem takoj to omenila pediatrinji, kako me je odpikala, sem tudi že napisala.
Potem mi je pa enkrat mami dala za prebrati en članek o nemirnih otrocih in mislim, da sem takrat prvič zasledila izraz HA. Ker se je članek nanašal na mlajše otroke in s tem tudi predvsem na njihovo telesno aktivnost, trmo, neposlušnost, sem takoj pomislila, da bi znalo biti to to. Zakaj? Zato, ker res nisem bila buci buci starš, ves vzhičen nad lastnim otrokom, nad tem božjim darom, prestolonaslednikom ... Nisem ga razvajala, nisem mu vsega pustila. Če zdaj gledam nazaj, sem nad njim zganjala pravi teror s svojo doslednostjo in nepopustljivostjo, ko sem ga skušala strpati v  klišejske okvirje, kakšen mora biti otrok[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]  Otrok mora ubogati vsaj na tretjo besedo ... moj ni. Ne prvič ne drugič ne stotič. Za eno in isto stvar (npr. ne meči daljinca po tleh). Pa četrtič povzdignila glas ... pa sem mu skušala preusmeriti pozornost ... pa sem ga fizično odstranila ... pa spet ene 4x glasno in jasno povedala ... grdo gledala, žugala s prstom - daljinec je spet letel po tleh, pa sem zavpila ... pa sem zakričala ... in ja, tudi usekala po prstih (zdaj me pa križajte) ... dalinjec je bil spet na tleh. In jutri tudi  - pa ponovi vajo - pa pojutrišnjem tudi - pa smo spet ponovili vajo in td. itd. itd.
Pa sem mu rekla, ne dotikaj se pečice, on konstantno okoli pečice. Pa sem mu spet ponovila, da se bo opekel. nič. On se muva okoli ... ko ni 10x pomagalo, sem mu prstek narahlo pritisnila ob pečico, da bi videl, da res peče ... roko je takoj umaknil, debelo gledal ... nato pa ... oh, ja ... se z obema dlanema naslonil na pečico - nekako tako so klavrno propadli vsi naši vzgojni ukrepi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

O, ne ... nikoli nisem dvomila, ker moj otrok je bil v vseh pogledih tipičen otrok iz vseh člankov o HA, ki sem jih v njegovih prvih letih življenja prebrala (takrat še nisem imela interneta). A mojih opažanj ni nihče vzel resno. Bil je pač le bolj živahen otrok ... a ko sem ga primerjala z drugimi, tudi živahnimi otroki,  je bil moj otrok še bolj živahen od najbolj živahnega in neobladljivega.  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Ne, nisem dvomila v HA, dvomila pa sem v lastno vzgojo in v lastnega otroka - dejansko sem nanj začela gledati kot na problematičnega in nevzgojenega mulca.  Ker mi je okolje to sporočalo. Ker so me vsi ali tolažili, da bo minilo, ali mi rekli, naj ga bolj na trdo primem (tako v stilu, jaz bi že red naredil [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]).







Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 22:51:32)

O tem, kolikokrat je treba ADHD otrokom ponavljati...

Mojemu Pubertetniku že 8 let, takorekoč vsako jutro, govorim, naj si umije zobe.

In še po 8-ih letih si jih ne, če mu ne rečem.




nejcko -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 23:02:13)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Bom pa skočila, če mi nekdo reče, da je to edina in edina rešitev vseh naših težav, poleg gozda seveda [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ... no, da sta to dvoje čarobna paličica in Arabelin prstan.



Pač selektivno branje in napačno razumevanje. Že imaš dovolj razlogov.



Žal, milijonarka, je pri tvojih kratkih, parbesednih odgovorih v stilu: pelji otroka v gozd; pojdi k psihiatru, težko delati kakšno selekcijo. Še branje med vrsticami ni mogoče (dobesedno in v prenesenem pomenu). Iz ene same vrstice pa  je lahko en tak ciničen in pokroviteljski zven  zaznati. To pa res, ja.




nejcko -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 23:03:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

O tem, kolikokrat je treba ADHD otrokom ponavljati...

Mojemu Pubertetniku že 8 let, takorekoč vsako jutro, govorim, naj si umije zobe.

In še po 8-ih letih si jih ne, če mu ne rečem.


A bejž, no.  Potem pa že nimate reda in nisi dosledna.




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (9.11.2011 23:07:00)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
O tem, kolikokrat je treba ADHD otrokom ponavljati...

Mojemu Pubertetniku že 8 let, takorekoč vsako jutro, govorim, naj si umije zobe.

In še po 8-ih letih si jih ne, če mu ne rečem.

A bejž, no.  Potem pa že nimate reda in nisi dosledna.

In? [sm=smiley4.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>