IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Upamo skupaj



Sporočilo


perla* -> IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (24.7.2014 9:14:46)

Pozdravljene drage punce!

Pogumno odpiram novo temo za nova dva meseca. Želim si, da si bomo medsebojno pomagale z informacijami in izkušnjami, ker med seboj najbolj vemo kaj doživljamo. Domači okolici nerada karkoli razlagam, ker se počutim kot da sem iz drugega planeta [sm=smiley36.gif]

[sm=bravo.gif] za vse nas! In si želim, da bo že avgust mesec, ki si ga bom zapomnila.





pejko -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (24.7.2014 13:02:30)

Sem dolgo časa razmišljala, če odprem temo, sam pol je nism :D
Kdaj greš v postopek? Kateri?
Jaz mislim, da grem konce avgusta v 2.




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (24.7.2014 13:50:15)

navijam [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

čimveč [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] srečno punce [sm=pikapoka2.gif]

meni je uspelo v tem mesecu in sem končno srečka [sm=nosecka.gif] upam da bosta za vas avgust in september srečena meseca [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]





pejko -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (24.7.2014 13:52:13)

Hvala, tejcy! :) Ti pa hitro v kakšno bolj spodbudno temo ;) ;) ;)




perla* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (24.7.2014 14:01:49)


IZVIRNO SPOROČILO: pejko

Sem dolgo časa razmišljala, če odprem temo, sam pol je nism :D
Kdaj greš v postopek? Kateri?
Jaz mislim, da grem konce avgusta v 2.


Tudi jst je nisem kr takoj odprla. ker imam prevečkrat občutek, da me ta forum še dodatno obremenjuje [sm=smiley36.gif]
Ampak ker grem 1. v postopek, mi bo izmenjava informacij z vami prav prišla.
Se pravi, bo konec avgusta zate srečno obdobje? Prepričana sem [sm=bravo.gif] Jaz pa začetek avgusta [sm=smiley1.gif]

Ali greš k Rešu? Mi lahko prosim poveš koliko dni pred pričakovano tečko je treba iti tja, da ti dajo zalogo hormonov za domov? [sm=smiley36.gif]




pejko -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (24.7.2014 22:24:54)

Perla, jaz sem morala k njemu 1. ali 2. dan M (se ne spomnem) in mi je dal on prvo inekcijo. Jaz sem imela Elonvo, ki traja 7 dni, tako da sem šla k njemu čez 7 dni, potem pa mi je dal druga zdravila, spet prvič on dal inekcijo, pokazal, kako se daja in dal za domov. Pol pa sm imela kar pogosto UZ, skoraj vsak 2 dan :/

Tako nekako. Čeprav je bilo to pred kratkim, sm že skoraj vse pozabla :/

Kakšno pa imaš "diagnozo"?




perla* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (25.7.2014 8:50:33)

aha, ok. Hvala za info! Da vsaj približno vem kdaj ga moram poklicat.

Diagnoze nimam. Po 1 letu in pol ne uspe. Spermiogram ok, hormosnki testi moji ok, laporoskopija - endometrioza, pregrada odstranjena. In enostavno se nama ne da več. In ne želiva več čakat.




Anonimen -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (27.7.2014 12:04:57)

Še ena "avgustovka" tu. Mogoče kdo ve, kdaj začne Reš delat? Sem na Klomifenu in jutri imam za naredit test (sem ga že danes in je negativen), tako da razmišljam, ali naj neham jemati Estimo ali naj si cikel podaljšam in s tem počakam Reša, pa akcija v IVF? Drugače mi gre še en cikel, pa itak nič ne bo ....

Bom jutri poklicala tja, mogoče pa se kdo javi....





pejko -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (27.7.2014 17:26:02)

Pozdravljena, anonimna! Ne vem, kdaj začne. Ali že zdaj ali avgusta. A ti misliš, da bi šla že takoj pojutrišnjem (oz. zdaj, ko dobiš M?) v postopek?
Jaz sem M dobila kjub estimi.




nunalie -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (27.7.2014 18:03:12)

Ojla, še ena "klomifenka in estimka" se vam javlja … in verjetno tudi avgustovka, ker imam v začetku avgusta razgovor za IVF- prvič. Če sem iskrena, tudi že težko čakam na IVF, da se stvari spet premaknejo en korak naprej. Sicer pa ne vem kdaj začne Reš delati, predvidevam pa da v avgustu, ker me julija ni želela naročiti. Tako da gremo skupaj avgusta v akcijo, si pomagamo z informacijami, se spodbujamo in se potem skupaj veselimo! [sm=bravo.gif]




perla* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (27.7.2014 22:52:04)

O živjo punce!

Reš ima prve pacientke naročene 4.8.
Vseen pomoje ni greh poklicat [sm=smiley1.gif] Javi, kaj boš opravila.
Tudi jaz sem imela zdej zadnji cikel namen podaljšat za 2 dni z Estimo - pa se je tečka vseen prikazala [sm=smiley13.gif]

Sem zihr, da je avgust naš, punce moje [sm=bravo.gif]




perla* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (27.7.2014 22:54:27)

Punce, koliko Estime na dan jemljete?




nunalie -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (28.7.2014 7:36:51)

Perla, jaz jemljem 3-krat na dan po dve tableti Estime, in sicer od 17.-27.dneva ciklusa. Sem pa pri Rešu naročena 5.8.





pejko -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (28.7.2014 8:01:53)

Ojla, ko sem jo jemala, sm 2x 2.




Anonimen -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (28.7.2014 12:11:02)

Sva se s fantom odločila, da poskusiva še zadnji krog s Klomifenom, mogoče pa bo. Torej bom na teh tabletah vsega skupaj 8 mesecev, jih imam že vrh glave [sm=zmeden.gif] V prejšnjem "paketu" štirih rund je uspelo v 4. krogu, ampak GV kar ni in ni rastla, tak da sem imela abrazijo. Sem bila zelo optimistična, ko mi je Reš predpisal še enkrat 4x po polovičko Klomifena, saj če je enkrat že uspelo, bo pa še sedaj, ampak danes ni več ne duha ne sluha o kakem optimizmu [sm=smiley19.gif] Tak da jutri ali pojutrišnjem dobim M, potem pa konec avgusta v IVF, vmes pa se še kaj javim, in vam zaželim srečo, če me boste prehitele z IVFjem [sm=smiley36.gif]




perla* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (28.7.2014 14:59:32)

Pišuka, meni je pa rekla samo eno Estimo na dan? Halo? Tale moja ginekologinja je za zamenjat! Pa vsi jo tako hvalijo, jst jo mam pa že dost. Nič od nje [sm=smiley36.gif]

Anonimna, optimsitično dalje, dokler je volja je vse! [sm=smiley31.gif]




nunalie -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (28.7.2014 15:07:50)

Reševa je meni menda predpisala tako dozo zato, ker me že malo EMŠO lovi (35+). [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Verjetno je ocenila, da ne rabiš močnejše doze. Sicer pa, a veš kaj šteje? To, da bomo na koncu vse imele [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image], potem pa z eno ali šestimi tableti estime na dan. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




perla* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (30.7.2014 9:31:11)

Evo, jst imam napotnico svoje ginekologinje v roki.
Konec tedna naj bi prišla tečka.Še vedno ostajam optimist, da jo mejbi ne bo [sm=smiley36.gif]. Pokličem Reša in gremo v akcijo. Pa baje oba rabiva napotnico, tudi mož.

Kljub vsemu sem še vedno malo polna dvomov ali iti v postopek ali ne. V glavi imava en kup + in en kup -. [sm=smiley13.gif]




limonca* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (30.7.2014 9:59:53)

Perla*, zakaj pa dvomita ali iti ali ne? V čem je problem?




nunalie -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (30.7.2014 11:17:45)

Perla*, ti še nisi Reševa pacientka? Sicer pa razumem tvoje pomisleke, ker sem jih imela tudi sama, preden sem šla k Rešu. Meni je bilo to tako, kot da sem se dokočno poslovila od možnosti naravne zanositve, kot da gre za nekakšen poraz. V bistvu sem se kar borila sama s sabo in tudi nekaj časa s tem odlašala, saj sem še kar upala, da bo šlo naravno oz. da bo že. Moj tudi ni bil tak, da bi fuuul navijal naj čimprej grem in je vse odločitve prepustil meni. Ampak sedaj ko sem pa tu, mi je pa v redu, sem čisto pomirjena. Je pa to neke vrste prelomnica (vsaj zame je bila), ampak prelomnica bližje cilju, tako da kar pogumno. Zato smo tu, da se spodbujamo in bodrimo, ko se pojavijo pomisleki in slabi dnevi. Odločitev za postopek je po eni strani zeeeelo lahka, po drugi težka ... tudi jaz imam en tak mix občutkov, ampak verjamem v to, da že tako more biti in da je tako najbolj prav. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




perla* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (30.7.2014 11:46:51)

Dragi limonca* in nunalie hvala vama za skrb in odziv. Sem ga zelo vesela in mi veliko pomeni.

Stvar je v tem, da so sicer vsi izvidi pri njemu in meni ok. Preteklo je 1 leto in pol. In imam močan filing, da pretiravam in prehitevam. Da bi morala še malo počakati, da se zgodi naravno. Sem velik zagovornik naravnih stvari. In jst smotka celo razmišljam o tem: Ali bo na umetni to bitje prisiljeno v življenje in mu ne bo usejeno fajn živet? OMG! Res sem šla iz tirnic ven :-) Samega postopka in punkcije me niti ni strah, ker je moj prag bolečine kar velik. Tudi moj je strpen za postopek in mu ni izpod časti iti dat spremo [sm=smiley1.gif] Res si močno, močno želiva otrok. Rada bi imela 3, zato je skrajni čas, da se zgodi. Stara bom 32.
Mož bo v naslednjem letu veliko službeno odsoten in to mi je skoraj glavni razlog, ker s tem bo možnosti veliko manj. Zato mi ni smiselno več čakati. [sm=smiley13.gif] Itak vse v meni kriči, naj grem! [sm=smiley1.gif]

Kaj menita? Kako je pa pri vas?




limonca* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (30.7.2014 11:54:48)

Si že probala s kakšnimi vitamini, dodatki? Katere preiskave sta dala skozi?




perla* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (30.7.2014 12:04:42)

Odstranitev pregrade, laporoskopija - imela sem žarišča endometrioze, spermiogram, test hormonov, menstruacija in ovulacija redno.
Pila krvomočnico. Oba živiva zelo zdravo življenje, hraniva se dobro, raznoliko, veliko sadja in zelenjave. Ni da ni.
Po filingu sodeč bi rekla, da naju malo oba glava / psiha heca. In sem zihr, da če bi bil 1 otrok IVF, da bi bila naslednje 2 naravno, ker bi se nama glava sprostila [sm=smiley36.gif]




pejko -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (30.7.2014 12:06:51)

Perla, ti povem še jaz svoje mnenje/zgodbo. Jaz sem tudi kar mislila, da bo šlo naravno. Sem čakala 1 leto, pa še eno pa še eno pa še malo (kako so hitro letela ta leta, da se sploh nisem zavedala!) Prvo leto probaš, pač ne gre. Drugo leto gledaš vse znake, kdaj MORAŠ [sm=sloncek.gif] in vseeno ne gre, tretje leto pa je že zelooo težko! In ko slišim koga, ki reče, da treba odmislit in se sprostit[sm=zz_banghead.gif].
Najini rezultati so tako -- moji OK (no, vsaj mislila sem, dokler nisem naredila AMH, ampak to ne vpliva toliko na zanositev ampak na zalogo), njegovi pa na meji (nič pretresljivo slabega). Po naravni poti bi lahko šlo, ampak preprosto ni šlo. Sem rekla, ok, gremo v postopek, ker očitno pač nekaj ni ok. In sm bila kar prepričana da bo to to -- ampak niti v prvem postopku ni šlo!

Hočem reči, da vsi upamo, da gre naravno, ampak če imamo možnost "pomoči", zakaj je ne bi izkoristili, ker itak niti ni nujno, da bo pomagalo -- do takrat in po tem pa še vedno lahko poskušaš naravno. Jaz sem nase kr malo jezna, da sem tolko časa odlašala.

Za naju je bil prvi postopek po eni strani dobra stvar, ker sva se še bolj zbližala.

Srečno vsem!





limonca* -> RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zmrznjenčki (30.7.2014 12:23:08)

Jajcevode sklepam, da imaš prehodne?
Jaz bi na tvojem mestu dodala kakšno maco, fertility smoothije, krvomočnico, mogoče še kak CaQ10, vitamin E, l-arginin..
Pa mogoče kakšnega bioenergetika, kakšno akupunkturo, mogoče tudi masažo pri Karmen v Radomljah...

Če nisi pripravljena oz. imaš pomisleke, si daj mogoče še pol leta, poskusi še kaj drugega (če še nisi) in šele potem pejd v postopek. Hkrati ti že sedaj polagam na srce - če po 2 ali 3 postopkih pri Rešu ne bo uspelo, zamenjaj kliniko.




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>