RE: Nasilje v šolah (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:25:00)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Če so odpovedali, potem si najprej učitelji in ravnatelj zaslužijo tri vzgojne, ne eno.

In ne, naj ne odstopi in se uvali v naslednjo lagano službo. Prvo naj popravi svoje napake. In potem še enkrat, da se bo naučil. In še enkrat, da bo za ziher.



hmmmm......a niso odpovedili vsi na celi črti? [sm=zmeden.gif]



Kaj hudega se je zgodilo (nisem odpirala linkov)?




patrino -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:27:54)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

a je rešitev, da enega motečega preselijo v drugi razred in tam čudežno doživi razsvetljenje?


Za nekatere je to dovolj, za druge ni.
Slednje se lahko premesti še na drugo šolo.
In če še to ni dovolj, vzgojni zavod.


ja, samo če poznaš zadeve veš, da tak mulo prej konča osnovno šolo....


To ni res- zadeve se hitro zganejo, če jih urejaš na pravem mestu- pri tistem, ki je zato resnično odgovoren in plačan - veliko hitreje, kot če pritiskaš podivjanega otroka ob steno za ovinkom in mu groziš.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:28:29)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino





Nizkotno je od tebe, da se koruziš in " pogumno" spravljaš na otroka, nimaš pa hrbtenice, da bi se odločno obrnila na učitelje, vodstvene delavce in tako po hierarhiji navzgor. Ti nisi dolžna zaščititi otroka v šoli. Dolžni so ga pedagogi. Jajcaj in huduj se nad njimi. Če se spravljaš na skrivaj na hodnikih na učence, namesto , da primeš vraga za roge in poveš svoje odgovornim, potem je samo vprašanje časa, kdaj te bo en oči od enega reveža, ki si mu grozila nekje za ovinkom, našukal v tazadnjo.
To da ti je vzg. rekla, da starši ne sodelujejo in da nima česa storiti, je navadno sr....je. Izgovori, zaradi katerih lahko ona spoka iz službe, če bi starši reagirali tako kot je treba in ne tako kot si ti. Ženska ni sposobna , se ji ne da, očitno ve, da vas lahko farba...in s svojo neaktivnostjo ogroža otroke. Takšen kader je za čez prag. Takšni pedagogi imajo vedno anarhijo, vedno nadrljajo otroci in vedno se podobni starši kot ti rinejo v igralnice in razrede, delajo kvazi red in skuhajo podobne situacije kot je tale zgornja.
Kratko in jedrnato še enkrat. Če bi samo izvedela, da se je v vrtcu alio v šoli en starš spravil na mojega otroka,l mu ode glava. Po pravni poti. Pa tudi nistitucija, ki ni uspela narediti reda in je dopustila, da se en starš spravlja na mojega otroka bi vlekla krepko kratko.
Ali nekateri res tudi en meter pred sabo ne vidite?
Kako bi se ti počutila, če bi tvojega zlakota en ati tako privijal za ovinkom? Po moje bi ti dvignilo plafon. Ko si pa to ti naredila, si se pa še s tem hvalila.


patrino naj ti bo nekaj jasno: sem dovolj kultivirana, da bi poskušala rešiti zadeve na lep in miren način. če pa se to ne bi dalo, pa bi pač rešila in verjemi, BI REŠILA, to na svoj način.

če dotični NISO SPOSOBNI zaščititi mojega otroka v šoli, bom sama poskrbela za to zaščito. pa če je potem to teksas, je pačč teksas.
ti si zdaj določila nek moj profil....verjemi, brcnila si v globoko temo....nizkotno je to, da eni starši ne odreagirajo na opozorila, ko njih otrok ogroža druge. ja, to je nizkotno.

če bi moj delal take ****rije in bi bilo meni vseeno, da jih dela, da ne bi sama posegla v to, ko bi zvedela, bi mi bilo najverjetneje tudi vseeno, če bi ga kdo privil, se ti ne zdi?

in nihče ne rine v razred, dokler tisti, ki tam že so, poskrbijo, da enega otroka ni potrebno voziti k zdravniku polnega modric. kapiš?





petea -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:29:22)

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ja kot je razvidno iz tvojih prejšnjih postov, je nekaterim zadeva jasna kot beli dan- nekaterim- med katerimi si v tem primeru tudi ti, ki se sprašuješ, zakaj 100 kg oče ne sme delat reda v šoli, pa ni niti malo jasna.


Mi je zelo jasno, kakšna je hierarhija urejanja zadev.
In sem imela že resne pogovore tako z vzgojiteljicami kot učiteljicami.
Tako kadar je bil moj otrok krivec ali žrtev.

In tudi s starši.
Zaenkrat, ko je bil moj otrok krivec.
Kot žrtev (pa naj se ne bero ta beseda preveč dramatično) na srečo še nikoli ni bilo potrebno takšno posredovanje. Če pa bi bilo, bi otroka seveda branila do konca in naprej.





RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:30:33)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

a je rešitev, da enega motečega preselijo v drugi razred in tam čudežno doživi razsvetljenje?


Za nekatere je to dovolj, za druge ni.
Slednje se lahko premesti še na drugo šolo.
In če še to ni dovolj, vzgojni zavod.


ja, samo če poznaš zadeve veš, da tak mulo prej konča osnovno šolo....


To ni res- zadeve se hitro zganejo, če jih urejaš na pravem mestu- pri tistem, ki je zato resnično odgovoren in plačan - veliko hitreje, kot če pritiskaš podivjanega otroka ob steno za ovinkom in mu groziš.


kaj ti živiš v milnem mehurčku? ali si tista, ki vodi te postopke v nedogled, pa se zdaj tu zagovarjaš?

glej, moj prihaja dnevno iz službe s takimi zgodbami v stilu: nič ne moremo.....moj prijatelj, ki je zaposlen v enem od prevzgojnih zavodov: se raje obrne stran, ker itak nič ne doseže....

no, pa mi zdaj to argumentiraj, ko si že tak polna teorije. praksa ti namreč močno šepa.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:31:22)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Če so odpovedali, potem si najprej učitelji in ravnatelj zaslužijo tri vzgojne, ne eno.

In ne, naj ne odstopi in se uvali v naslednjo lagano službo. Prvo naj popravi svoje napake. In potem še enkrat, da se bo naučil. In še enkrat, da bo za ziher.



hmmmm......a niso odpovedili vsi na celi črti? [sm=zmeden.gif]



Kaj hudega se je zgodilo (nisem odpirala linkov)?


stanislava, malo pogugla....zjočeš se lahko....na tem.[sm=smiley13.gif] ampak....enim je to v rangu "malo so mu težili"




patrino -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:31:52)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ali nikomur ne pade na pamet, da lahko potem takem že jutri en stokilski očka tuli in žuga vašemu 4- letniku,

Ja pa ja de- kar očkoti naj pritečejo v vrtce in šole in naj malo premlatijo mularijo, ki si upa grozit njihovim sončkom.


Ti stopnjuješ opise, kaj bi na starši počeli drugim otrokom, ne jaz. [sm=smiley2.gif]

Trenutni slovenski Bronx je precej bližje tvojemu koncu kot mojemu ... [sm=smiley36.gif]



IZVIRNO SPOROČILO: patrino
100-kilski pedagoški delavec očitno lahko dela red nad otrokom, 100-kilski oče pa ne ...

Brezvezno obračanje besed. Seveda ga lahko ( morata pravzaprav oba). Oče doma, učitelj v službi- v šoli.

O.K. očitno moj komentar potrebuje razlago:
Tvoj zapis sem prebrala, da kot da je dopustno, da 100-kilski pedagoški delavec lahko tuli in žuga nad otrokom.

Ja dopustno je oz. tudi mora tako biti, če ta otrok dela kažin in maltretira druge. Ni važno ali ima pedagog 100 ali 50 kg. Red mora narediti v razredu in konec.




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:34:28)

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Niti pod razno se nima kaj starš spravljati na otroka v izobraževalni instituciji, pa če se še tako jezi, ker njegov otrok vleče kratko.


saj sem lepo napisala za vogalom [sm=jezicek.gif]

a to, da so tega fanta premlatili, gruča njih, se strokovno reče "VLEČE KRATKO"?
upam patrino, da ne delaš v podobni ustanovi...

Kdo ve- mogoče pa in če te ujamem pri " junaškem" izživljanju nad otroki mi ne uideš. Če so fanta premlatili- še enkrat ponavljam, ker ti ni očitno jasno- nimaš ti kaj obračunavati z otroki, temveč je potrebno pritisniti na pedagoške delavce, ki so ob tem odgovorni. To se namreč ni dogajalo pri tebi doma in ne pri doma tistih otrok. To se je dogajalo v izobraževalni institucijimi, ki je dolžna zaščititi otroke in odgovarja za njihovo varnost.


Ne vemo, če je bil to pretep, ali se je gruča otrok spravila na enega ali  so ga dobesedno premlatili in ima zato tudi vidne psiho fizične posledice.
To so različna izhodišča in vprašanje je, v katero smer so se obrnili mediji.

Pretepi med mularijo so nekaj običajnega, celo jaz (ki nisem merilo, da ne bo kdo skočil v zrak [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]), sem pri teh letih pretepla dva sošolca. Sta zaj* in smo se STEPLI. Ne spomnim se več, ni čigavi strani so bili sošolci, ampak to je bil KLASIČEN PRETEP, kot bi ga snemali za pobalinski film. Potem niso več zaj* in jih nisem več tepla. Kregana sva bila pa OBA od učiteljice!Ker se ne pretepa in ne izziva. Pa mama ni šla v šolo, niti oče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ajme bože, bi me bilo sram, da zadeve med mularijo urejata onadva.

Tako da ne vemo, kaj se je zgodilo.

V zgodbi, ki jo predstavljate, ponovno pogrešam ravnotežje.




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:37:00)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Če so odpovedali, potem si najprej učitelji in ravnatelj zaslužijo tri vzgojne, ne eno.

In ne, naj ne odstopi in se uvali v naslednjo lagano službo. Prvo naj popravi svoje napake. In potem še enkrat, da se bo naučil. In še enkrat, da bo za ziher.



hmmmm......a niso odpovedili vsi na celi črti? [sm=zmeden.gif]



Kaj hudega se je zgodilo (nisem odpirala linkov)?


stanislava, malo pogugla....zjočeš se lahko....na tem.[sm=smiley13.gif] ampak....enim je to v rangu "malo so mu težili"


Ne bom, ne padam na čustvene izlive, ubogi on in grdi on.

Situacije je potrebno reševati bolj razumsko in celostno, in ne samo enostransko, ker se tako ne rešijo.




patrino -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:38:04)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino





Nizkotno je od tebe, da se koruziš in " pogumno" spravljaš na otroka, nimaš pa hrbtenice, da bi se odločno obrnila na učitelje, vodstvene delavce in tako po hierarhiji navzgor. Ti nisi dolžna zaščititi otroka v šoli. Dolžni so ga pedagogi. Jajcaj in huduj se nad njimi. Če se spravljaš na skrivaj na hodnikih na učence, namesto , da primeš vraga za roge in poveš svoje odgovornim, potem je samo vprašanje časa, kdaj te bo en oči od enega reveža, ki si mu grozila nekje za ovinkom, našukal v tazadnjo.
To da ti je vzg. rekla, da starši ne sodelujejo in da nima česa storiti, je navadno sr....je. Izgovori, zaradi katerih lahko ona spoka iz službe, če bi starši reagirali tako kot je treba in ne tako kot si ti. Ženska ni sposobna , se ji ne da, očitno ve, da vas lahko farba...in s svojo neaktivnostjo ogroža otroke. Takšen kader je za čez prag. Takšni pedagogi imajo vedno anarhijo, vedno nadrljajo otroci in vedno se podobni starši kot ti rinejo v igralnice in razrede, delajo kvazi red in skuhajo podobne situacije kot je tale zgornja.
Kratko in jedrnato še enkrat. Če bi samo izvedela, da se je v vrtcu alio v šoli en starš spravil na mojega otroka,l mu ode glava. Po pravni poti. Pa tudi nistitucija, ki ni uspela narediti reda in je dopustila, da se en starš spravlja na mojega otroka bi vlekla krepko kratko.
Ali nekateri res tudi en meter pred sabo ne vidite?
Kako bi se ti počutila, če bi tvojega zlakota en ati tako privijal za ovinkom? Po moje bi ti dvignilo plafon. Ko si pa to ti naredila, si se pa še s tem hvalila.


patrino naj ti bo nekaj jasno: sem dovolj kultivirana, da bi poskušala rešiti zadeve na lep in miren način. če pa se to ne bi dalo, pa bi pač rešila in verjemi, BI REŠILA, to na svoj način.

če dotični NISO SPOSOBNI zaščititi mojega otroka v šoli, bom sama poskrbela za to zaščito. pa če je potem to teksas, je pačč teksas.
ti si zdaj določila nek moj profil....verjemi, brcnila si v globoko temo....nizkotno je to, da eni starši ne odreagirajo na opozorila, ko njih otrok ogroža druge. ja, to je nizkotno.

če bi moj delal take ****rije in bi bilo meni vseeno, da jih dela, da ne bi sama posegla v to, ko bi zvedela, bi mi bilo najverjetneje tudi vseeno, če bi ga kdo privil, se ti ne zdi?

in nihče ne rine v razred, dokler tisti, ki tam že so, poskrbijo, da enega otroka ni potrebno voziti k zdravniku polnega modric. kapiš?



Jaz kapiram ja- ti očitno ne. Tebi se zdi normalno, da rineš v razred, če učitelj odpove. Tu ni glavni krivec starš, ki ni reagiral na učiteljeva opozorila. Tu je glavni krivec za nastalo situacijo učitelj, ki se mu ni dalo narediti reda. Niti pod razno si ne bi smel dovoliti , da starši ne reagirajo na njegova opozorila. Takih je ogromno, ker se ogromno otrok v šolah, vrtcih drugače obnaša kot doma in starši težko na prvo žogo verjamejo. Tu je on pogrnil na celi črti, ker je dvignil roke in spodbujal , da si ti vzela red v svoje roke. Texas na celi črti z lenim šerifom na čelu. Učitelj ima dosti pripomočkov ( predpostavljene, misnistrstvo, csd,...) in dokler ne uredi zadeve nima kaj dvigovat rok in prelagati odgovrnosti. On je tam nastavljen za to in tudi plačan. Če tega ne počne tako kot je treba, naj vzame culo preden se mu bodo pred nosom pobili otroci in starši.

glede tvoje kultiviranosti in kako bi v podobnem primeru reagirala pa:

se je vzgojiteljica res trudila, ampak starši niso videli problema v svojem otroku....sem ga enkrat zahodila na hodniku, opravila z njim krajši razgovor in od takrat se je mene in mojega otroka izogibal v velikem loku. enako bi storila v oš, pač za ovinkom user posted image


Mislim, da bi se o kultiviranosti in o tvoji reakciji dalo še kaj reči...




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:38:09)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Niti pod razno se nima kaj starš spravljati na otroka v izobraževalni instituciji, pa če se še tako jezi, ker njegov otrok vleče kratko.


saj sem lepo napisala za vogalom [sm=jezicek.gif]

a to, da so tega fanta premlatili, gruča njih, se strokovno reče "VLEČE KRATKO"?
upam patrino, da ne delaš v podobni ustanovi...

Kdo ve- mogoče pa in če te ujamem pri " junaškem" izživljanju nad otroki mi ne uideš. Če so fanta premlatili- še enkrat ponavljam, ker ti ni očitno jasno- nimaš ti kaj obračunavati z otroki, temveč je potrebno pritisniti na pedagoške delavce, ki so ob tem odgovorni. To se namreč ni dogajalo pri tebi doma in ne pri doma tistih otrok. To se je dogajalo v izobraževalni institucijimi, ki je dolžna zaščititi otroke in odgovarja za njihovo varnost.


Ne vemo, če je bil to pretep, ali se je gruča otrok spravila na enega ali  so ga dobesedno premlatili in ima zato tudi vidne psiho fizične posledice.
To so različna izhodišča in vprašanje je, v katero smer so se obrnili mediji.

Pretepi med mularijo so nekaj običajnega, celo jaz (ki nisem merilo, da ne bo kdo skočil v zrak [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]), sem pri teh letih pretepla dva sošolca. Sta zaj* in smo se STEPLI. Ne spomnim se več, ni čigavi strani so bili sošolci, ampak to je bil KLASIČEN PRETEP, kot bi ga snemali za pobalinski film. Potem niso več zaj* in jih nisem več tepla. Kregana sva bila pa OBA od učiteljice!Ker se ne pretepa in ne izziva. Pa mama ni šla v šolo, niti oče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ajme bože, bi me bilo sram, da zadeve med mularijo urejata onadva.

Tako da ne vemo, kaj se je zgodilo.

V zgodbi, ki jo predstavljate, ponovno pogrešam ravnotežje.


ja, samo takrat je to šlo drugače: če si naredil sranje, si še doma fasal....[sm=smiley36.gif]
odraščala sem v blokovskem naselju, ker so bili taki boji konstantni....in žal, samo tisti, ki se je znal postaviti zase, je imel mir pred takimi zdraharji....je bilo po navadi dovolj, da je tak dobil batine....in nikoli več te ni gnjavil. pa že takrat so starši prihajali zvonit eni drugim na vrata....se dobro spomni [sm=jezicek.gif]
[sm=jezicek.gif] samo razlika je bila, da me moja mama v takih primerih ni ujčkala in zagovarjala, ampak mi jih je pošteno napela.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:44:49)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


Jaz kapiram ja- ti očitno ne. Tebi se zdi normalno, da rineš v razred, če učitelj odpove. Tu ni glavni krivec starš, ki ni reagiral na učiteljeva opozorila. Tu je glavni krivec za nastalo situacijo učitelj, ki se mu ni dalo narediti reda. Niti pod razno si ne bi smel dovoliti , da starši ne reagirajo na njegova opozorila. Takih je ogromno, ker se ogromno otrok v šolah, vrtcih drugače obnaša kot doma in starši težko na prvo žogo verjamejo. Tu je on pogrnil na celi črti, ker je dvignil roke in spodbujal , da si ti vzela red v svoje roke. Texas na celi črti z lenim šerifom na čelu. Učitelj ima dosti pripomočkov ( predpostavljene, misnistrstvo, csd,...) in dokler ne uredi zadeve nima kaj dvigovat rok in prelagati odgovrnosti. On je tam nastavljen za to in tudi plačan. Če tega ne počne tako kot je treba, naj vzame culo preden se mu bodo pred nosom pobili otroci in starši.



ne patrino, ne kapiraš.

in škoda mojega časa, da se tu boskam s tabo v nedogled. pač se v tej stvari ne strinjava in imava popolnoma različne poglede na zadevo.

preberi samo zadnje novice, inštitucije v naši državi so neučinkovite izvesti kakršekoli ukrep, tako vzgojnoizobraževalne, kot sodstvo, kot vsi organi pregona....popolnoma neučinkovite. pa zopet ni potrebe, da se z mano strinjaš [sm=smiley36.gif]
upam le, da se sama oz tvoji bližji ne boš znašla v težavah, ker boš zaupala teoriji in čakala, da "organi" naredijo svoje.




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:45:31)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Niti pod razno se nima kaj starš spravljati na otroka v izobraževalni instituciji, pa če se še tako jezi, ker njegov otrok vleče kratko.


saj sem lepo napisala za vogalom [sm=jezicek.gif]

a to, da so tega fanta premlatili, gruča njih, se strokovno reče "VLEČE KRATKO"?
upam patrino, da ne delaš v podobni ustanovi...

Kdo ve- mogoče pa in če te ujamem pri " junaškem" izživljanju nad otroki mi ne uideš. Če so fanta premlatili- še enkrat ponavljam, ker ti ni očitno jasno- nimaš ti kaj obračunavati z otroki, temveč je potrebno pritisniti na pedagoške delavce, ki so ob tem odgovorni. To se namreč ni dogajalo pri tebi doma in ne pri doma tistih otrok. To se je dogajalo v izobraževalni institucijimi, ki je dolžna zaščititi otroke in odgovarja za njihovo varnost.


Ne vemo, če je bil to pretep, ali se je gruča otrok spravila na enega ali  so ga dobesedno premlatili in ima zato tudi vidne psiho fizične posledice.
To so različna izhodišča in vprašanje je, v katero smer so se obrnili mediji.

Pretepi med mularijo so nekaj običajnega, celo jaz (ki nisem merilo, da ne bo kdo skočil v zrak [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] ), sem pri teh letih pretepla dva sošolca. Sta zaj* in smo se STEPLI. Ne spomnim se več, ni čigavi strani so bili sošolci, ampak to je bil KLASIČEN PRETEP, kot bi ga snemali za pobalinski film. Potem niso več zaj* in jih nisem več tepla. Kregana sva bila pa OBA od učiteljice!Ker se ne pretepa in ne izziva. Pa mama ni šla v šolo, niti oče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . Ajme bože, bi me bilo sram, da zadeve med mularijo urejata onadva.

Tako da ne vemo, kaj se je zgodilo.

V zgodbi, ki jo predstavljate, ponovno pogrešam ravnotežje.


ja, samo takrat je to šlo drugače: če si naredil sranje, si še doma fasal....[sm=smiley36.gif]
odraščala sem v blokovskem naselju, ker so bili taki boji konstantni....in žal, samo tisti, ki se je znal postaviti zase, je imel mir pred takimi zdraharji....je bilo po navadi dovolj, da je tak dobil batine....in nikoli več te ni gnjavil. pa že takrat so starši prihajali zvonit eni drugim na vrata....se dobro spomni [sm=jezicek.gif]
[sm=jezicek.gif] samo razlika je bila, da me moja mama v takih primerih ni ujčkala in zagovarjala, ampak mi jih je pošteno napela.



Mi smo imeli več reda, ker starši niso bili posebej klicani zaradi tega. Mogoče je bilo povedano na govorilnih, mogoče ne, meni ni doma tega omenil nihče. Ali zato, ker učiteljica ni povedala, ali pa se staršem ni zdelo potrebno pogrevati. Pojma nimam. Ampak se še danes spomnim, da je učiteljica iskreno "znorela", mogoče celo na cel razred, ker je STRAŠEN FAJT [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Skratka potegnili smo lekcijo, da smo šli čez mejo in ne daj bože, da gremo še enkrat. Jaz pa tudi svojo, da se znam sfajtat, če je treba - ker potem je bil mir v razredu.

Mene moti to absolutno preprečevanje nasilja, ko je vsak pretep med mulci nasilje. Ma ni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Samo smo pomešali pojme, ne da se nam več, ne vem kaj še, in potem kar nekaj streljamo v tri dni in ko pride do resne zadeve, ne znamo reagirati, ker se nismo naučili na manjših.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:49:01)

no, samo če se spomniš, takrat tudi ni bilo nekaj posebnega, če je učitelj vžgal učenca [sm=smiley36.gif]




patrino -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:52:15)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

a je rešitev, da enega motečega preselijo v drugi razred in tam čudežno doživi razsvetljenje?


Za nekatere je to dovolj, za druge ni.
Slednje se lahko premesti še na drugo šolo.
In če še to ni dovolj, vzgojni zavod.


ja, samo če poznaš zadeve veš, da tak mulo prej konča osnovno šolo....


To ni res- zadeve se hitro zganejo, če jih urejaš na pravem mestu- pri tistem, ki je zato resnično odgovoren in plačan - veliko hitreje, kot če pritiskaš podivjanega otroka ob steno za ovinkom in mu groziš.


kaj ti živiš v milnem mehurčku? ali si tista, ki vodi te postopke v nedogled, pa se zdaj tu zagovarjaš?

glej, moj prihaja dnevno iz službe s takimi zgodbami v stilu: nič ne moremo.....moj prijatelj, ki je zaposlen v enem od prevzgojnih zavodov: se raje obrne stran, ker itak nič ne doseže....

no, pa mi zdaj to argumentiraj, ko si že tak polna teorije. praksa ti namreč močno šepa.


Ne , ne živim v milnem mehurčku, pa tudi v Texasu ne. Sem pa dostikrat čisto v srcu tornada. In dostikrat vidim takšne kot je tvoj prijatelj, ki se raje obrača stran. Mimogrede- Zakaj ne gre raje v steklarno zlagat kozarcev, kjer bo zagotovo naredil manj škode?
V takem primeru, se najprej pokliče na razgovor starše. Če to ni dovolj in so gluhi in slepi, se jih napoti k šolski socialni službi, ki ima podobne primere za vsakdanji kruh. Če ignorirajo tudi njihovo opozarjanje in prikaz problema z vsemi dokazi in argumenti, se šola obrne na CSD, saj gre tu za vzgojno zanemarjanje otroka. Če že imaš prijatelja v teh vodah, potem bi morala vedeti , da so v takšnih zavodih pogosto prav takšni otroci, kjer so starši gluhi in slepi za vse. Žal pa je tvoj prijatelj tipičen dokaz gnilega jabolka v sistemu, ko se otrok najde na dobri poti, da se bo mogoče pa le malo spravil v red, pa se tisti, od katerega je to odvisno raje obrne stran pri problemih.




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:56:03)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

no, samo če se spomniš, takrat tudi ni bilo nekaj posebnega, če je učitelj vžgal učenca [sm=smiley36.gif]


Pri nas je bilo. Nihče nas ni tepel, niti se drl v tri dni (so bili pa nekateri zelo glasni in strogi). Enkrat se je ena zdrla, po krivici, in je šla za nekaj minut iz razreda. In ena nas je enkrat nekaj zmerjala, kako grozni smo, pa je tudi ona posledično ušla iz razreda [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Sem ji na hitro povedala, kakršna učiteljica, takšni učenci.




patrino -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:56:11)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


Jaz kapiram ja- ti očitno ne. Tebi se zdi normalno, da rineš v razred, če učitelj odpove. Tu ni glavni krivec starš, ki ni reagiral na učiteljeva opozorila. Tu je glavni krivec za nastalo situacijo učitelj, ki se mu ni dalo narediti reda. Niti pod razno si ne bi smel dovoliti , da starši ne reagirajo na njegova opozorila. Takih je ogromno, ker se ogromno otrok v šolah, vrtcih drugače obnaša kot doma in starši težko na prvo žogo verjamejo. Tu je on pogrnil na celi črti, ker je dvignil roke in spodbujal , da si ti vzela red v svoje roke. Texas na celi črti z lenim šerifom na čelu. Učitelj ima dosti pripomočkov ( predpostavljene, misnistrstvo, csd,...) in dokler ne uredi zadeve nima kaj dvigovat rok in prelagati odgovrnosti. On je tam nastavljen za to in tudi plačan. Če tega ne počne tako kot je treba, naj vzame culo preden se mu bodo pred nosom pobili otroci in starši.



ne patrino, ne kapiraš.

in škoda mojega časa, da se tu boskam s tabo v nedogled. pač se v tej stvari ne strinjava in imava popolnoma različne poglede na zadevo.

preberi samo zadnje novice, inštitucije v naši državi so neučinkovite izvesti kakršekoli ukrep, tako vzgojnoizobraževalne, kot sodstvo, kot vsi organi pregona....popolnoma neučinkovite. pa zopet ni potrebe, da se z mano strinjaš [sm=smiley36.gif]
upam le, da se sama oz tvoji bližji ne boš znašla v težavah, ker boš zaupala teoriji in čakala, da "organi" naredijo svoje.


Ne kleftraj in ne vlači se ven. Sama si napisala, da si se znesla nad otrokom. Jaz v takem primeru ne bi tega naredila, ker se mi to zdi nizkotno. Nihče ne pravi, da bi čakala na institucijo. Ne krepko bi pritisnila tja kamor bi moral vsak, ki ima take težave. Sem ti že povedala kam. Definitivno pa ne bi masirala otroka v vrtcu, če bi pri leni in nesposobni vzg. lahko eni maltretirali druge.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:57:30)

patrino, zakaj pa bi se trudil, če pa na naslednji inštanci vse pade?

a ti bi se? tudi tridesetič,ko bi videla, na poskušaš svinjo naučiti leteti....ampak pri tem trošiš svoj čas in vznemirajš svinjo[sm=zmeden.gif]




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 22:58:26)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

no, samo če se spomniš, takrat tudi ni bilo nekaj posebnega, če je učitelj vžgal učenca [sm=smiley36.gif]


Pri nas je bilo. Nihče nas ni tepel, niti se drl v tri dni (so bili pa nekateri zelo glasni in strogi). Enkrat se je ena zdrla, po krivici, in je šla za nekaj minut iz razreda. In ena nas je enkrat nekaj zmerjala, kako grozni smo, pa je tudi ona posledično ušla iz razreda [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Sem ji na hitro povedala, kakršna učiteljica, takšni učenci.


potem pa si kar nekaj mlajša od mene [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 23:01:00)

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

V takem primeru, se najprej pokliče na razgovor starše.


Srce me zaboli, ko preberem kaj takega.

V takem primeru se najprej pokliče otroka! In se mu pove, naj se lepše obnaša! Ker tako kot se, ne pelje nikamor.

Pa kako za vraga najprej pomislite na starše, ne na otroke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Ne delam z mularijo (mogoče bi celo morala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]), ampak celo odraslih se take enostavne stvari primejo. Lepše se obnašaj, ker si nemogoč. Zadostuje.




patrino -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 23:02:17)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

patrino, zakaj pa bi se trudil, če pa na naslednji inštanci vse pade?

a ti bi se? tudi tridesetič,ko bi videla, na poskušaš svinjo naučiti leteti....ampak pri tem trošiš svoj čas in vznemirajš svinjo[sm=zmeden.gif]

V takih službah naj bi delali ljudje, ki jim je mar za otroke. Osebno sem mnenja, da človek, ki lahko gleda , kako trpijo otroci in se je ob tem sposoben obračati stran, nima v takem poslu kaj iskati. Tam je namreč zato, da pritiska toliko časa , da pride do izboljšave.
Tako kot tvoj kolega, delajo tudi mnogi vzg. in učitelji. Potem pa jamrajo, da nič ne morejo in podpihujejo starše, da zalezujejo otroke po hodnikih in se kregajo med seboj z drugimi očki in mamicami. Nedopustno. Poslanstvo pedagoškega delavca nikoli ni bilo le talanje ocen, temveč še marsikaj drugega. Enim pa se nič drugega ne da.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 23:03:56)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


Jaz kapiram ja- ti očitno ne. Tebi se zdi normalno, da rineš v razred, če učitelj odpove. Tu ni glavni krivec starš, ki ni reagiral na učiteljeva opozorila. Tu je glavni krivec za nastalo situacijo učitelj, ki se mu ni dalo narediti reda. Niti pod razno si ne bi smel dovoliti , da starši ne reagirajo na njegova opozorila. Takih je ogromno, ker se ogromno otrok v šolah, vrtcih drugače obnaša kot doma in starši težko na prvo žogo verjamejo. Tu je on pogrnil na celi črti, ker je dvignil roke in spodbujal , da si ti vzela red v svoje roke. Texas na celi črti z lenim šerifom na čelu. Učitelj ima dosti pripomočkov ( predpostavljene, misnistrstvo, csd,...) in dokler ne uredi zadeve nima kaj dvigovat rok in prelagati odgovrnosti. On je tam nastavljen za to in tudi plačan. Če tega ne počne tako kot je treba, naj vzame culo preden se mu bodo pred nosom pobili otroci in starši.



ne patrino, ne kapiraš.

in škoda mojega časa, da se tu boskam s tabo v nedogled. pač se v tej stvari ne strinjava in imava popolnoma različne poglede na zadevo.

preberi samo zadnje novice, inštitucije v naši državi so neučinkovite izvesti kakršekoli ukrep, tako vzgojnoizobraževalne, kot sodstvo, kot vsi organi pregona....popolnoma neučinkovite. pa zopet ni potrebe, da se z mano strinjaš [sm=smiley36.gif]
upam le, da se sama oz tvoji bližji ne boš znašla v težavah, ker boš zaupala teoriji in čakala, da "organi" naredijo svoje.


Ne kleftraj in ne vlači se ven. Sama si napisala, da si se znesla nad otrokom. Jaz v takem primeru ne bi tega naredila, ker se mi to zdi nizkotno. Nihče ne pravi, da bi čakala na institucijo. Ne krepko bi pritisnila tja kamor bi moral vsak, ki ima take težave. Sem ti že povedala kam. Definitivno pa ne bi masirala otroka v vrtcu, če bi pri leni in nesposobni vzg. lahko eni maltretirali druge.


a ti res misliš, da se vlečem ven? se ti zdi, da bi potem to javno napisala? [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

ker sistem ni deloval, sem svojemu otroku pač sama zagotovila mir pred enim zdraharjem. vem, da mu to razen strahu itakni nič "pomagalo" je pač naprej maltretiral druge otroke. tiste, katerih starši so to predebatirali v smislu obrekovanja otroka in njegovih staršev.

pa še zdaj ti napišem: če ne bo drugo nič pomagalo in če bodo uradniki zatajili v svojih postopkih oziroma se bodo vsi obrnili stran, se bom pač sama poskusila poskrbeti, da bo moj otrok varen pred takimi zdraharji.

pa če sem nizkotna ali ne, za svojega otroka se bom borila ko tigrica....[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif]




patrino -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 23:04:35)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

V takem primeru, se najprej pokliče na razgovor starše.


Srce me zaboli, ko preberem kaj takega.

V takem primeru se najprej pokliče otroka! In se mu pove, naj se lepše obnaša! Ker tako kot se, ne pelje nikamor.

Pa kako za vraga najprej pomislite na starše, ne na otroke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Ne delam z mularijo (mogoče bi celo morala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]), ampak celo odraslih se take enostavne stvari primejo. Lepše se obnašaj, ker si nemogoč. Zadostuje.

To da se najprej pokliče na razgovor otroka je tako logično, da ni treba pisati in zato naj ti nikar ne krvavi srce. Vsak namreč ve, da se najprej zadeva rešuje s povzročiteljem. Škoda dodatne razlage, ko pa je logična. Logično do neba je, da ne boš šel kar mimo otroka v prvi vrsti in staršev v drugi- iskat pomoč na CSD.




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 23:05:24)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

no, samo če se spomniš, takrat tudi ni bilo nekaj posebnega, če je učitelj vžgal učenca [sm=smiley36.gif]


Pri nas je bilo. Nihče nas ni tepel, niti se drl v tri dni (so bili pa nekateri zelo glasni in strogi). Enkrat se je ena zdrla, po krivici, in je šla za nekaj minut iz razreda. In ena nas je enkrat nekaj zmerjala, kako grozni smo, pa je tudi ona posledično ušla iz razreda [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] . Sem ji na hitro povedala, kakršna učiteljica, takšni učenci.


potem pa si kar nekaj mlajša od mene [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]


Malenkost pa res.
Mogoče sem imela srečo, da so bile učiteljice fine. Mogoče so nas znale umiriti vsaka na svoj način. Ali so bile pa samo stare, in so že imele avtoriteto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Skratka, niso bile nasilne tudi če so bile stroge in zelo stroge.




patrino -> RE: Nasilje v šolah (19.12.2014 23:09:01)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


Jaz kapiram ja- ti očitno ne. Tebi se zdi normalno, da rineš v razred, če učitelj odpove. Tu ni glavni krivec starš, ki ni reagiral na učiteljeva opozorila. Tu je glavni krivec za nastalo situacijo učitelj, ki se mu ni dalo narediti reda. Niti pod razno si ne bi smel dovoliti , da starši ne reagirajo na njegova opozorila. Takih je ogromno, ker se ogromno otrok v šolah, vrtcih drugače obnaša kot doma in starši težko na prvo žogo verjamejo. Tu je on pogrnil na celi črti, ker je dvignil roke in spodbujal , da si ti vzela red v svoje roke. Texas na celi črti z lenim šerifom na čelu. Učitelj ima dosti pripomočkov ( predpostavljene, misnistrstvo, csd,...) in dokler ne uredi zadeve nima kaj dvigovat rok in prelagati odgovrnosti. On je tam nastavljen za to in tudi plačan. Če tega ne počne tako kot je treba, naj vzame culo preden se mu bodo pred nosom pobili otroci in starši.



ne patrino, ne kapiraš.

in škoda mojega časa, da se tu boskam s tabo v nedogled. pač se v tej stvari ne strinjava in imava popolnoma različne poglede na zadevo.

preberi samo zadnje novice, inštitucije v naši državi so neučinkovite izvesti kakršekoli ukrep, tako vzgojnoizobraževalne, kot sodstvo, kot vsi organi pregona....popolnoma neučinkovite. pa zopet ni potrebe, da se z mano strinjaš [sm=smiley36.gif]
upam le, da se sama oz tvoji bližji ne boš znašla v težavah, ker boš zaupala teoriji in čakala, da "organi" naredijo svoje.


Ne kleftraj in ne vlači se ven. Sama si napisala, da si se znesla nad otrokom. Jaz v takem primeru ne bi tega naredila, ker se mi to zdi nizkotno. Nihče ne pravi, da bi čakala na institucijo. Ne krepko bi pritisnila tja kamor bi moral vsak, ki ima take težave. Sem ti že povedala kam. Definitivno pa ne bi masirala otroka v vrtcu, če bi pri leni in nesposobni vzg. lahko eni maltretirali druge.


a ti res misliš, da se vlečem ven? se ti zdi, da bi potem to javno napisala? [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

ker sistem ni deloval, sem svojemu otroku pač sama zagotovila mir pred enim zdraharjem. vem, da mu to razen strahu itakni nič "pomagalo" je pač naprej maltretiral druge otroke. tiste, katerih starši so to predebatirali v smislu obrekovanja otroka in njegovih staršev.

pa še zdaj ti napišem: če ne bo drugo nič pomagalo in če bodo uradniki zatajili v svojih postopkih oziroma se bodo vsi obrnili stran, se bom pač sama poskusila poskrbeti, da bo moj otrok varen pred takimi zdraharji.

pa če sem nizkotna ali ne, za svojega otroka se bom borila ko tigrica....[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif]

Ženska- pa ti se sploh nisi poslužila uradnikov in ostalih institucij, ki so po tvojem tako neučinkovite. Tudi vzg. nisi pritisnila malo bolj konkretno, tako kot si je zaslužila zaradi svoje neučinkovitosti Ti si kar takoj navalila kot mutav na banano in se kot odrasla oseba spravila na predšolca na hodniku in ga zastrašila. Ni kaj- medalja za hrabrost ti ne uide. Šla si mimo vseh razumnih in zakonskih postopkov, zato težko govoriš, kako so le ti dolgotrajni in neučinkoviti.


In temu se ne reče, da se ti boriš za otroka kot tigrica. Temu se reče da rineš kot bik in ogrožaš svojega otroka še bolj. Kajti, ko bo ta revež, ki si ga zastrašila to povedal doma in če je njegov očka tako " human" kot ti, bo tvoje sončece kmalu stisnjeno ob zid za kakšnim ovinkom.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>