RE: Nasilje v šolah (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


patrino -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 15:17:03)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni se tukaj ne zdi prav huda dilema: ja, otroci so res nevzgojeni, za kar so krivi starši, VENDAR so red in mir na šoli dolžni delat ŠOLNIKI! Ne smejo pustit, da zmlatijo nekoga, samo zato, ker ni od tu doma, no, pa kaj so čisto nori?

Ravnatelj, ki mirno pravi, da se to v tem razredu ves čas dogaja... in nič ne naredi glede tega, je pa zame zanič ravnatelj, pa če je še tako zvest svoji ženi;). Ne moreš delat v šolstvu in ne znat povedat otrokom, kaj je prav in kaj narobe glede takih stvari! Da se spravljaš na šibkejšega NI prav. Tu ni neke strašno hude dileme zadaj.

Strinjam se s psihologom, ki je govoril na koncu - očitno je, da so mulci zrasli staršem čez glavo, šola pa nič ne naredi in to ni prav. Žrtev je treba zaščitit, ne pa prešolat (čeprav bi sama isto pomislila, če bi šlo za mojega otroka - hočeš mu pač dobro) - vendar se strinjam, da to ni sporočilo, ki bi ga želeli dat nasilnežem.

Kje je meja? Ko so take modrice, je krepko presežena! Zame je meja presežena, ko se to pozna otroku: psihično ali fizično. Če otrok noče več v šolo, ga je strah ali sram, itd...

Kaj sem sama naredila, ko se je en fantek spravil na našo? Vprašala za nasvete in ideje, seveda povedala učiteljici in jo prosila, če lahko malo popazi (se je opravičila in mi razložila, da se zelo trudi, vendar da mali hitro izkoristi priliko, ko pogleda stran in da ne more biti ves čas poleg njega ali ga izolirat, kar razumem), razložila tamali in ko so se srečali na hodniku, je lubi povedal malemu v pričo njegovega očeta, da naj tega ne dela (brez groženj;). Malemu je bilo nerodno, njegovemu očetu tudi, tako da to niso neki blesavi ljudje brez vsake empatije. Na srečo ta otrok ni zloben, samo zelo nagajiv in živahen in malo brez občutka in se je dalo zmenit že samo s tem, brez groženj ali česa takega. Sem ravnokar preverila stanje in pravi mala, da fantek še nagaja drugim, njej pa ne več. Ni to ravno rešitev celega sistema, je pa bila rešitev zanjo:). Mislim, da ni nič narobe, če otroci vidijo, da smo za njimi še starši in da glih karkoli ne morejo delat. Pa to ne pomeni, da bomu tolkli tuje mulce po hodniku;). Da rečeš, da to ni prav, se mi zdi pa normalno.

Na zalogi sem imela še idejo, da se pride igrat k nam kdaj, da se malo spoznata in navežega - težje se spraviš na nekoga, ki ti je blizu, ki ga imaš rad... Lubi je imel v rokavu še rijino idejo, samo da jo je mislil malo obrnit - rekel je, da bo če ne bo boljše, bo rekel vpričo fantovega očeta, da bo on zbrcal njegovega očeta, če bo mali zbrcal tamalo;). No, nič od tega hvalabogu ni bilo treba (bi pa najprej probala mojo idejo, to sva bila oba za - če gre zlepa, zakaj bi zgrda;).
Tamali sem povedala, da če se ji kdaj dogaja kaj, kar ji ni všeč, naj opazuje, kako se iz takih situacij izvlečejo drugi in se lahko kaj nauči. NI ona kriva za to, kar se ji dogaja, ji pa lahko znanje/izkušnje drugih koristijo. Povedala sem ji, da se branit vedno sme, ne sme pa ona izzivat in težit, ker potem je bo tudi imel nekdo prej ali slej dovolj.

Mislim, da ni treba ob prvem dogodku naredit haloja, je pa treba REAGIRAT! Otroci - tako žrtev kot nasilniki - morajo videt, da tega ne odobravamo in ne bomo dopustili. Razumem mamo, da ni vedela kaj naredit, vendar moramo starši in šolniki dat vedet otrokom, da bomo to preprečili in da so varni (starši doma, šolniki v šoli, če oni zatajijo, moramo pa starši zatežit v šoli, dokler ne zrihtajo situacije). In morajo nas videt, ko se to trudimo. V tem primeru je bila tudi mama nemočna, kar je grozno. Verjetno se taisti ravnatelj ne bi tako obnašal, če bi mu rija prišla na vrat, ker bi bil njen pristop bistveno drugačen in je ne bi mogel kar tako odpraviti, tu sta pa oba z mulcem boga. Njo je očitek, kakšno mama da je, bolel, rija bi mulcu, ki bi to upal izustit, verjetno na licu mesta eno primazala in ji ne bi nihče več upal tega rečt:D.

Mislim, da je ravno v tem problem, da ne reagiramo dovolj hitro in potem se zadeve razpasejo in razplamtijo čez vse meje. Ker na začetku si vsak rajši reče: eh, saj ni nič takega, bo že, pa si nov, pa je to, pa je ono,... in potem žrtev misli, da ji tako ne bo nihče pomagal in utihne, nasilneži pa dobijo sporočilo, da jih ne bo nihče ustavil, ker se nikomur ne da s tem ukvarjat in lahko torej počnejo, kar si želijo. Saj v odraslem svetu ni kaj dosti drugače.

Sama mislim, da je treba reagirat takoj, ampak najprej prijazno: dajmo otrokom priložnost, da začutijo, da nekaj ni prav v sebi, ker veliko jih še ni tako zelo pokvarjenih in bojo z malo spodbude sami postali boljši. Če ne gre zlepa, pa seveda smo vsi dolžni zaščitit svoje otroke in gotovo ne bom samo gledala, kako nihče nič ne naredi, moj otrok mi pa z modricami domov hodi! MOrala bi sicer že prej reagirat šola!
Če pa je šlo že čez te meje, kot v tem primeru in podobnih, pa strokovna pomoč, vsaj to mislim, da ima šola pravico odredit. Absolutno bi moralo bit pravilo, da bo otrok, ki bo napadal druge (verbalno, fizično ali kakorkoli pač) imel obvezna posvetovanja pri svetovalnih delavcih - če ne drugega bo to nekaterim "škoda časa", ko bo moral tam viset - tudi če vse skup ne bo imelo drugega učinka (pa vseeno upam, da niso čisto vsi svetovalni delavci tako zanič;). Ne pa, da potem ni nič, oni lahko delajo kar čjo!

Podpis.




mateyka -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 15:52:18)

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
...če bo izvajal nasilje nad drugimi otroci.

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Postavljanje mej lastnemu otroku in izživljanje starša nad tujim otrokom v vrtcu ali šoli nimata nič skupnega.


ko starš zataji in mej (svojemu otroku) ne postavi, ga bom jaz ustavila, če bo izvajal nasilje nad drugimi otroci. vsi vzgajamo družbo v kateri živimo.

Nihče ne pravi da to ni res in ni stvar v tem . Bistvo je to, da ti nimaš nobene pravice "vzgajat" tujega otroka v šoli, ne da bi prej na zadevo opozorila in urgirala pri strokovnih delavcih šole. Kajti v prvi vrsti so oni tam zato, da naredijo red.


ja, je "stvar v tem". če bo en v garderobi enega brcal, ne bom klicala učitejice in hodila okoli "enega iskat", medtem ko un svojega vrstnika veselo naprej brca. ampak mu bom rekla naj neha, potem pa bomo spregovorili z njegovo učiteljico. na primer. in ja, še enkrat - ga mam pravico "vzgajat" (beri ustavit), če bo izvajal nasilje nad drugimi otroci. in pika.

In če gre nek starš brez tega, da bi prej z zadevo konkretno pritisnil na vodstvo in ostale odgovorne, kar tako na vrat na nos groziti tujemu otroku v šoli ali vrtcu- temu ne moreš reči vzgoja. Kajti v tem, da se odrasel človek spravi na tujega otroka ne moreš reči vzgajanje temveč izživljanje.


kolikor veš (če ne bereš preveč selektivno), se je Rija pogovorila po kar nekaj incidentih - ni bilo "kar tako na vrat na nos". tako da nehi dramatizirat, samo zato, da ti ne bo treba pogledat v ogledalo in videt , da se se mal zaletela.
saj vem, da sigurno ne boš, ker ti je hobi na RR frustracije ven metat, sam recimo, da vračam nasvet z upanjem, da ga upoštvevaš, ko jih tako rade volje deliš drugim. [sm=jezicek.gif]




patrino -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 16:14:21)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
...če bo izvajal nasilje nad drugimi otroci.

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Postavljanje mej lastnemu otroku in izživljanje starša nad tujim otrokom v vrtcu ali šoli nimata nič skupnega.


ko starš zataji in mej (svojemu otroku) ne postavi, ga bom jaz ustavila, če bo izvajal nasilje nad drugimi otroci. vsi vzgajamo družbo v kateri živimo.

Nihče ne pravi da to ni res in ni stvar v tem . Bistvo je to, da ti nimaš nobene pravice "vzgajat" tujega otroka v šoli, ne da bi prej na zadevo opozorila in urgirala pri strokovnih delavcih šole. Kajti v prvi vrsti so oni tam zato, da naredijo red.


ja, je "stvar v tem". če bo en v garderobi enega brcal, ne bom klicala učitejice in hodila okoli "enega iskat", medtem ko un svojega vrstnika veselo naprej brca. ampak mu bom rekla naj neha, potem pa bomo spregovorili z njegovo učiteljico. na primer. in ja, še enkrat - ga mam pravico "vzgajat" (beri ustavit), če bo izvajal nasilje nad drugimi otroci. in pika.

In če gre nek starš brez tega, da bi prej z zadevo konkretno pritisnil na vodstvo in ostale odgovorne, kar tako na vrat na nos groziti tujemu otroku v šoli ali vrtcu- temu ne moreš reči vzgoja. Kajti v tem, da se odrasel človek spravi na tujega otroka ne moreš reči vzgajanje temveč izživljanje.


kolikor veš (če ne bereš preveč selektivno), se je Rija pogovorila po kar nekaj incidentih - ni bilo "kar tako na vrat na nos". tako da nehi dramatizirat, samo zato, da ti ne bo treba pogledat v ogledalo in videt , da se se mal zaletela.
saj vem, da sigurno ne boš, ker ti je hobi na RR frustracije ven metat, sam recimo, da vračam nasvet z upanjem, da ga upoštvevaš, ko jih tako rade volje deliš drugim. [sm=jezicek.gif]

Ne nimaš pravice do takega početja. To ti ni jasno. Mešaš zadeve in ne prvič Daješ vtis, da ne veš o čem teče debata. In da ti še enkrat razložim, ne govorimo o tem, da si zraven in skočiš vmes, ko se ravno dva zravsata. Govorimo o tem, da greš ti z namenom, da mulotu streseš gate v šolo, ga pričakaš na hodniku in ga ustrahuješ. Ne sredi akcije oz. sredi tepeža, ko reagiraš zato, da dva petelina spraviš narazen. Opaziš razliko? Eno je skok med dva ognja eno je naklepen prihod v šolo z namenom, da delaš red, kjer ga po vseh pravilih ne smeš. Sploh pa en na tak način.
Kot se je dalo Rijo prebrati, je ona o zadevi opozorila vzg. in ker se ta ni zganila na njen mig, je ona lepo zatravmirala mulcčka v vrtcu. Rija ni šla ne do ravnateljice, Rija ni malo bolj na odločno pritisnila na vzg. Rija je vzela stvar v svoje roke, kar je bila huda napaka. Zelo huda. Če bi zato izvedeli otrokovi starši, bi se Rija slikala na sodišču. Brez pretiravanja. Koliko pa je to moralno, da se greš ti koruzit na hodniku nad predšolskega tujega otroka je pa škoda besed.

Mateyka, veš, tudi če v svoji ne preveč prijaznem razpoloženju počiš in me zasuješ še z enkrat toliko žaljivkami kot si me v kratkem, stvar ne bo drugačna. Tako pač je in delati red na način, kot si ga ti in še nekateri predstavljate, pač ni ne zakonsko ne moralno dopustno v tej družbi.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 17:39:11)

eh, škoda besed [sm=smiley36.gif]




patrino -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 18:02:33)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

eh, škoda besed [sm=smiley36.gif]

Eh, Rija, imaš smolo da hitro berem[sm=smiley36.gif]- kakor že upam, da ti je odleglo. Mislim, na tisto verzijo ki si jo izbrisala.






RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 18:13:45)

temu jaz nebi rekla smola, pač pa, da imam neprimerno več zdrave pameti kot ti [sm=smiley1.gif] in če bi to objavila, bi se nehote sputila na tvoj nivo, kar pa nočem.

glej patrino...si se kdaj vprašala, če je mogoče s tabo kaj narobe, če se ne moreš prav z nikomer (lukka izvzet, ampak on je itak pravljična persona, kot trnuljčica recimo, da ti bo zagotovo jasno,ker bereš jako slabo) ujeti na rr?

veš, če se pelješ po avtocesti in se ti vsi vozijo nasproti, se je dobro vprašati, če mogoče ti voziš v napačno smer.

skregaš se z čisto vsemi na rr, na čisto vsaki, še tako nedolžni temi, kot je recimo metlujčina izbira parfuma. pripravljena si nedolžno stvar spotencirati, tudi z neresnicami, na raven nakleplnega umora.

nisem psiholog, ker ta bi odkril verjetno še večje anomalije, ampak vem, da s tabo nekaj ni ok. nekaj te muči, kar si sama nočeš priznati, nekaj, kar te blokira, da bi bila srečna. ker če si tudi v resničnem življenju tak grozen težak, potem bogi vsi tisti, ki imajo posla s tabo tako ali drugače.

zazri se vase, reši svoje globoke probleme....predvsem pa se vsak dan trudi, da boš vsaj do ene osebe, ki ni tvoja ožja družina, iskreno prijazna.






liliana -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 18:20:30)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kaj sem sama naredila, ko se je en fantek spravil na našo? Vprašala za nasvete in ideje, seveda povedala učiteljici in jo prosila, če lahko malo popazi (se je opravičila in mi razložila, da se zelo trudi, vendar da mali hitro izkoristi priliko, ko pogleda stran in da ne more biti ves čas poleg njega ali ga izolirat, kar razumem), razložila tamali in ko so se srečali na hodniku, je lubi povedal malemu v pričo njegovega očeta, da naj tega ne dela (brez groženj;). Malemu je bilo nerodno, njegovemu očetu tudi, tako da to niso neki blesavi ljudje brez vsake empatije. Na srečo ta otrok ni zloben, samo zelo nagajiv in živahen in malo brez občutka in se je dalo zmenit že samo s tem, brez groženj ali česa takega. Sem ravnokar preverila stanje in pravi mala, da fantek še nagaja drugim, njej pa ne več. Ni to ravno rešitev celega sistema, je pa bila rešitev zanjo:). Mislim, da ni nič narobe, če otroci vidijo, da smo za njimi še starši in da glih karkoli ne morejo delat. Pa to ne pomeni, da bomu tolkli tuje mulce po hodniku;). Da rečeš, da to ni prav, se mi zdi pa normalno.

Na zalogi sem imela še idejo, da se pride igrat k nam kdaj, da se malo spoznata in navežega - težje se spraviš na nekoga, ki ti je blizu, ki ga imaš rad... Lubi je imel v rokavu še rijino idejo, samo da jo je mislil malo obrnit - rekel je, da bo če ne bo boljše, bo rekel vpričo fantovega očeta, da bo on zbrcal njegovega očeta, če bo mali zbrcal tamalo;). No, nič od tega hvalabogu ni bilo treba (bi pa najprej probala mojo idejo, to sva bila oba za - če gre zlepa, zakaj bi zgrda;).
Tamali sem povedala, da če se ji kdaj dogaja kaj, kar ji ni všeč, naj opazuje, kako se iz takih situacij izvlečejo drugi in se lahko kaj nauči. NI ona kriva za to, kar se ji dogaja, ji pa lahko znanje/izkušnje drugih koristijo. Povedala sem ji, da se branit vedno sme, ne sme pa ona izzivat in težit, ker potem je bo tudi imel nekdo prej ali slej dovolj.




No, ste vseeno vzeli stvar v svoje roke......niste čakali zgolj na ukrepanje strokovnih delavcev šole in sta nameravali nadaljevati celo z grožnjami, če se zadeve ne bi uredile......na vso srečo ste jih uredili brez "step 2: grožnje".....če sem prav razumela, na višjo inštanco (do ravnatelja) niste šli, tako kot tudi rija ni.....

In o tem sem jaz govorila......da vzameš stvar v svoje roke, če strokovni delavci šole odpovedo ali ne morejo rešiti problema....in tudi rijo nisem razumela tako, da je pa zdaj ona čakala malega na samem brez, da bi opozorila strokovne delavce v vrtcu.....




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 18:24:25)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



In o tem sem jaz govorila......da vzameš stvar v svoje roke, če strokovni delavci šole odpovedo ali ne morejo rešiti problema....in tudi rijo nisem razumela tako, da je pa zdaj ona čakala malega na samem brez, da bi opozorila strokovne delavce v vrtcu.....



ne, čakala sem svojega sina, da opravi kosilo in greva domov, sem pač prišla prezgodaj. je pa tamali ravno uletel...in prej sem napisala, da bi tamalemu te iste besede povedala tudi v primeru, da bi stali njegovi starši zraven...no, verjetno še z večjim veseljem....

ampak patrino je to opisala, kot da sem se postavila najmanj v zasedo, z mesed dni naprej načrtovanim planom




liliana -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 18:24:39)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kot se je dalo Rijo prebrati, je ona o zadevi opozorila vzg. in ker se ta ni zganila na njen mig, je ona lepo zatravmirala mulcčka v vrtcu. Rija ni šla ne do ravnateljice, Rija ni malo bolj na odločno pritisnila na vzg. Rija je vzela stvar v svoje roke, kar je bila huda napaka. Zelo huda. Če bi zato izvedeli otrokovi starši, bi se Rija slikala na sodišču. Brez pretiravanja. Koliko pa je to moralno, da se greš ti koruzit na hodniku nad predšolskega tujega otroka je pa škoda besed.



Kakor sem razumela ronjo, tudi ona ni šla do ravnateljice......in je njen lubi vzel stvar v svoje roke na šolskem hodniku in vpričo očeta, pritisnil na otroka.....mislil je celo nadaljevati v "rijinem stilu"....pa si se pod ronjo podpisala......

Na koncu bomo še ugotovili, da vsi govorimo v bistvu eno in isto....[sm=jezicek.gif]




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 18:53:10)

A ste se sfajtale do konca?

Božič pa to...




liliana -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:08:55)

Božič se tudi ni z ljubega miru rodil....[sm=smiley36.gif]




LuLu -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:14:56)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

eh, škoda besed [sm=smiley36.gif]

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 22.12.2014 17:41:37 >


Škoda, da se tukaj ne vidi zgodovina Urejanja [sm=smiley36.gif]




petea -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:20:57)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
eh, škoda besed [sm=smiley36.gif]
< Sporočilo je popravil RIJA* -- 22.12.2014 17:41:37 >

Škoda, da se tukaj ne vidi zgodovina Urejanja [sm=smiley36.gif]


Božič vse vidi ...[sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:23:40)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

A ste se sfajtale do konca?

Božič pa to...


jaz sem vmes spekla eno rundo božičnih keksov.
a to šteje?[sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:26:48)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jaz sem vmes spekla eno rundo božičnih keksov.
a to šteje?[sm=smiley36.gif]


Samo v primeru, če jih boš le gledala, ne pa tudi jedla.....




LuLu -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:28:56)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
eh, škoda besed [sm=smiley36.gif]
< Sporočilo je popravil RIJA* -- 22.12.2014 17:41:37 >

Škoda, da se tukaj ne vidi zgodovina Urejanja [sm=smiley36.gif]


Božič vse vidi ...[sm=smiley36.gif]


starševsk nadzor pa to.. a bi lahko to RR uvedel, ker to več ni zdravo, kar se dogaja enim




patrino -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:29:44)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

temu jaz nebi rekla smola, pač pa, da imam neprimerno več zdrave pameti kot ti [sm=smiley1.gif] in če bi to objavila, bi se nehote sputila na tvoj nivo, kar pa nočem.

glej patrino...si se kdaj vprašala, če je mogoče s tabo kaj narobe, če se ne moreš prav z nikomer (lukka izvzet, ampak on je itak pravljična persona, kot trnuljčica recimo, da ti bo zagotovo jasno,ker bereš jako slabo) ujeti na rr?

veš, če se pelješ po avtocesti in se ti vsi vozijo nasproti, se je dobro vprašati, če mogoče ti voziš v napačno smer.

skregaš se z čisto vsemi na rr, na čisto vsaki, še tako nedolžni temi, kot je recimo metlujčina izbira parfuma. pripravljena si nedolžno stvar spotencirati, tudi z neresnicami, na raven nakleplnega umora.

nisem psiholog, ker ta bi odkril verjetno še večje anomalije, ampak vem, da s tabo nekaj ni ok. nekaj te muči, kar si sama nočeš priznati, nekaj, kar te blokira, da bi bila srečna. ker če si tudi v resničnem življenju tak grozen težak, potem bogi vsi tisti, ki imajo posla s tabo tako ali drugače.

zazri se vase, reši svoje globoke probleme....predvsem pa se vsak dan trudi, da boš vsaj do ene osebe, ki ni tvoja ožja družina, iskreno prijazna.




Rija- vsakemu kdaj dvigne plafon- ne sekiraj se. Meni ga tule gor oz. pustim si, da mi ga tule gor- tebi ga v vrtcu in se streseš nad tujim mulčkom. Kaj češ, vsi smo ljudje, a ne? Razlika je v tem, da mene tule gor bere pač le tisti, ki hoče, tebe pa mora deca poslušati tudi takrat , ko jim to ne sede najbolj. [sm=smiley2.gif]

Drugače pa- ali res misliš, da bi na takle način, kot furam tule gor res lahko vozila v resničnem življenju?Res misliš, da takole streljam direktno tudi drugače v reali? Ne rečem, da me kdaj ne zagrabi[sm=smiley36.gif], vendar se žal zavedam, da je treba biti v resničnem odnosu bolj takten. Tule mi pač ni treba biti. Prav zato tudi nisem. Sicer, priznam, da sem, ko se gre za deco in za tiste, ki se do nje gredo vedejo sila težko taktna tudi v realnem življenju, vendar si tule pač pustim zbežati s ketne.
Ti pa se očitno z nje včasih snameš tudi v reali. In ker se tega zavedaš, sedaj od jeze pihaš nad mano.[sm=smiley36.gif]




patrino -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:32:37)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



In o tem sem jaz govorila......da vzameš stvar v svoje roke, če strokovni delavci šole odpovedo ali ne morejo rešiti problema....in tudi rijo nisem razumela tako, da je pa zdaj ona čakala malega na samem brez, da bi opozorila strokovne delavce v vrtcu.....



ne, čakala sem svojega sina, da opravi kosilo in greva domov, sem pač prišla prezgodaj. je pa tamali ravno uletel...in prej sem napisala, da bi tamalemu te iste besede povedala tudi v primeru, da bi stali njegovi starši zraven...no, verjetno še z večjim veseljem....



ok, ok- priznam malo sem se vsedla nate- ampak čisto malo- drugače si ga pa čisto sama pokronala s svojim dejanjem.[sm=zz_smoke.png]




LuLu -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:33:10)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Drugače pa- ali res misliš, da bi na takle način, kot furam tule gor res lahko vozila v resničnem življenju?Res misliš, da takole streljam direktno tudi drugače v reali? Ne rečem, da me kdaj ne zagrabi[sm=smiley36.gif], vendar se žal zavedam, da je treba biti v resničnem odnosu bolj takten. Tule mi pač ni treba biti. Prav zato tudi nisem. Sicer, priznam, da sem, ko se gre za deco in za tiste, ki se do nje gredo vedejo sila težko taktna tudi v realnem življenju, vendar si tule pač pustim zbežati s ketne.
Ti pa se očitno z nje včasih snameš tudi v reali. In ker se tega zavedaš, sedaj od jeze pihaš nad mano.[sm=smiley36.gif]


mislim, da si ravnokar potrdila, da imaš hude motnje [sm=smiley36.gif]
take bi-polarne
malo sem taka, tam drugačna [sm=zmeden.gif] bolano...




patrino -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:36:04)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Drugače pa- ali res misliš, da bi na takle način, kot furam tule gor res lahko vozila v resničnem življenju?Res misliš, da takole streljam direktno tudi drugače v reali? Ne rečem, da me kdaj ne zagrabi[sm=smiley36.gif], vendar se žal zavedam, da je treba biti v resničnem odnosu bolj takten. Tule mi pač ni treba biti. Prav zato tudi nisem. Sicer, priznam, da sem, ko se gre za deco in za tiste, ki se do nje gredo vedejo sila težko taktna tudi v realnem življenju, vendar si tule pač pustim zbežati s ketne.
Ti pa se očitno z nje včasih snameš tudi v reali. In ker se tega zavedaš, sedaj od jeze pihaš nad mano.[sm=smiley36.gif]


mislim, da si ravnokar potrdila, da imaš hude motnje [sm=smiley36.gif]
take bi-polarne
malo sem taka, tam drugačna [sm=zmeden.gif] bolano...

Joj, Lulu žal mi je zate veš- ti si pa skoz in skoz ista in kar ni nujno vedno fajn[sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:36:53)

Patrino is back.....season 2, part 1......




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:39:16)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

A ste se sfajtale do konca?

Božič pa to...


jaz sem vmes spekla eno rundo božičnih keksov.
a to šteje?[sm=smiley36.gif]


Pomemben je duh, noo.

Če so piškoti slastni, še toliko bolje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:44:22)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

In ker se tega zavedaš, sedaj od jeze pihaš nad mano.[sm=smiley36.gif]



piham, ker lažeš in si izmišljuješ v mojem imenu stvari, ki jih jaz nisem rekla.

ok?




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:44:56)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jaz sem vmes spekla eno rundo božičnih keksov.
a to šteje?[sm=smiley36.gif]


Samo v primeru, če jih boš le gledala, ne pa tudi jedla.....



enega sem pa res probala [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (22.12.2014 19:46:55)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jaz sem vmes spekla eno rundo božičnih keksov.
a to šteje?[sm=smiley36.gif]


Samo v primeru, če jih boš le gledala, ne pa tudi jedla.....



enega sem pa res probala [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]


Takoj te je povleklo v skušnjavo.


Ampak čemu že služi spoved [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image]? To je bolj vprašanje za vernike....ne za peke piškotov.




Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>