Svetovalnica Ringaraja
Razmišljam, da bi začela za otroka z manjšimi mesečnimi zneski varčevati za prihodnost? Zanima me ali so vzajemni skladi za takšen način varčevanja primerni in na kaj moram biti najbolj pozorna?

Vsekakor so vzajemni skladi eden najprimernejših finančnih instrumentov, ki jih lahko uporabite pri dolgoročnem mesečnem varčevanju za potrebe otrok v prihodnosti zato, ker postopno mesečno varčevanje v vzajemnih skladih omogoča, da vlagatelj ob širiši razpršitvi in nižjem tveganju na dolgi rok doseže učinek dobrega povprečja.
Pred začetkom varčevanja sami ali s pomočjo finančnega svetovalca najprej izberite tip (delniški, mešani, obvezniški) vzajemnega sklada, ki naj se sklada z vašimi cilj in dolžino varčevanja ter tveganjem, ki si ga lahko privoščite.
Pri varčevanju v vzajemnih skladih bodite pozorni tudi na stroške varčevanja, ker ti dolgoročno pomembno vplivajo na končno donosnost naložbe. Najpomembnejša stroška sta vstopna in izstopna provizija, medtem ko je upravljavska provizija manj pomembna, ker njena višina le zmanjšuje verjetnost za boljši rezultat.
V izognitev visokim vstopnim stroškom vam predlagamo izbiro mesečnega varčevanja s pristopom k varčevalnemu načrtu, ki ga ponuja večina družb za upravljanje. Pri izbiri za vas primernega varčevalnega načrta pokličite na brezplačni naložbeni telefon Vzajemcev 080 35 08.