writing-img

čiščenje stekla na kaminu

clock-img

09.01.2009, 15:01

clock-img

Eca

pencil-img

1305

Hej!

Sem že v spodnji temi brala kako čistite steklo kamina. Vseeno pa me zanima ali še obstajaj kakšno drugo čistilo, krtača,..... razen tiste gobice iz Hoferjauser posted image (še nikoli nisem videla) za čiščenje saj iz stekla kamina?

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

clock-img

09.01.2009, 15:11

clock-img

Anonimen

Lokaterm ima čistilo za čiščenje stekla na kaminu in kaminskih pečeh, od dosedaj preizkušenih najbolj učinkovito, drgnjenje skoraj ni potrebno. pošpricaš in pobrišeš. Kupila pa sem ga v Merkurju na oddelku s čistili, pa tam, kjer imajo barve ipd.

clock-img

09.01.2009, 15:19

clock-img

Eca

pencil-img

1305

Ankica - hvala, super si! Ravno moj danes gre v Merkur, pa bomo lahko takoj kupili in preizkusili čistilo.

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

clock-img

09.01.2009, 18:04

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

mi čistimo  zgolj s pepelom, enostavno, ekološko neoporečno in šipa je vedno čista.
Imamo kamin Hark

clock-img

09.01.2009, 23:05

clock-img

kokoska007

pencil-img

238

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

mi čistimo  zgolj s pepelom, enostavno, ekološko neoporečno in šipa je vedno čista.



enako.  mi smo zraven peči (turbo-france) dobili čistilo, ki pa je zelo agresivno, saj brez drgnenja odstrani saje. vendar se po čiščenju s tem čistilo nove saje hitreje primejo šipe, kakor, če čistim z lesnim pepelom. z mokro gobico se pipnem pepela in z njim čisto enostavno očistim, nato še enkrat ali dvakrat s čisto gobico in obrišem s papirnato kuhinjsko brisačko.

in glede turbo-france peči: tudi meni ne uspe, da bi mi ogenj požgal saje. res, da imam ovalno obliko peči in mogoče to velja samo za peči z ravnim steklom.




ps: včasih (pred nekaj sto leti) so iz lesnega pepela izdelovali milo.  

clock-img

10.01.2009, 00:40

clock-img

Anonimen

Vaju kar vprašam, ker imata izkušnje: tudi sama sem hotela čistiti s pepelom (oziroma mož, ker je to v njegovi pristojnosti user posted image ), pa naju skrbi, ali se steklo kaj poškoduje, če  torej pušča pepel kakšne raže. Verjetno ne?

clock-img

10.01.2009, 17:16

clock-img

kokoska007

pencil-img

238

ne, res čisto nič se ne spraska. jaz vedno mokro gobo položim na puhast pepel in kar se prime na gobico je dovolj za čiščenje. če ni, ponovim. nikoli pa ne uporabljam "zbrskanega" pepela, vedno tistega puhastega nežnega svetlo sivega.

clock-img

11.01.2009, 11:19

clock-img

Drnula

pencil-img

1367

Jaz sem že drgnila z gobico in mrežico ... saj je šlo, najbolje pa gre  z lopatko za steklokeramično ploščo. Ta stekla se res ne poškodujejo kar tako. Še navadna okenska stekla sem tako čistila ko so bila pošpricana z barvo in umazana od lepila.

clock-img

14.01.2009, 19:09

clock-img

tofsi

pencil-img

167

Mi čistimo steklo z čistilom za steklokeramično ploščo Astoniš in papirnato brisačo. Ni prask in se lepo očisti.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem