writing-img

3letniki

clock-img

13.04.2005, 11:35

clock-img

karmy

pencil-img

2530

kako naj malega pripravim da bo nehal lulat ponoč? :zmeden: kakšen trik, a česa ne sme jest ali kar razskirate in ga date spat brez plenic? :ups::zmeden:

clock-img

13.04.2005, 11:36

clock-img

Anonimen

Počakaj malo, imam delo, odgovorim kasneje. ;)

clock-img

13.04.2005, 11:37

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

preden gre spat naj ne pije, pa lulat naj gre ;) je pa problem, če mu je vroče in se odkrije, potem pa se ne pokrije in ga zebe in lužica je hitro tu;)

clock-img

13.04.2005, 11:38

clock-img

Mina1

pencil-img

3638

Ja, to tudi mene zanima: mi smo se namreč komaj navadili lulati in kakati na WC školjko oz. na kahlico v vrtcu.

Če gremo kam dlje z avtom, mu vseeno dam pleničko. Kako pa je res s tem ponoči, pa tudi mene zanima. Torej al bina, tudi jaz čakam na tvoj nasvet;).

pa-pa Mina1

clock-img

13.04.2005, 11:41

clock-img

karmy

pencil-img

2530

men je enkrat na busu zaspal k smo se 2 uri vozil.. in se ful bala da se ne bo polulal in hvala bogu se ni ( ni mel plenic)... 9nebesa ... kaj pol če mu ne bi dala plenice, bi se on zbudu sred noči za lulat al bi zadržu? :zmeden:

clock-img

13.04.2005, 11:43

clock-img

Mina1

pencil-img

3638

Ja moj včasih v vrtcu tik pred zdajci reče, da ga močno lulat tišči in predno prideta gor do stranišč, je lužica že tu, tako da:zmeden: Torej ne zdrži, je že taka sila oz. reče prepozno.

Ima v ruzačku vedno še rezervne trenerkice in te zadeve.

pa-pa Mina1

clock-img

13.04.2005, 11:45

clock-img

nejcko

pencil-img

6556

Naš je star 3,5 let, pa ima tudi še ponoči plenico. Tudi čez dan, če spi dalj časa (2-3 ure), se včasih polula.
Zvečer imamo bitke, ker noče imeti več plenice. Smo poskusili par noči brez, pa je bil v enem tednu le dve noči suh, pa še to tako, da smo ga 2x vmes peljali na wc. Aja, če se zbudi, ga peljemo na stranišče, pa je še vedno skoraj vedno plenica polulana.

Mah, jaz nimam več pojma, kako in kaj. Ajde, nasveti prosim.

clock-img

13.04.2005, 11:45

clock-img

karmy

pencil-img

2530

gor do stranišč? hmm.. naši majo tik za vrati skupine....:zmeden: moj gre kar sam lulat če ga vzgojiteljica ne šmirgla...:hudicek: ... pred 2 dnevoma se je zbudil ob sedmih zjutraj, čist potih zlezu vn iz postelce, šel po kahlo, dau dol plenice, se usedu in pokaku :love::love::love::love::love::love: in šele pol me je poklicu da se je zbudu in pokaku..

clock-img

13.04.2005, 11:49

clock-img

Mina1

pencil-img

3638

KARMY: Ja, žal gor do stranišč: ta vrtec je namreč v stari vili (sicer zelo "cute") in če se zunaj igrajo, morejo potem 2x po stopničkah, da pridejo do stranišč.

Sej, sem vesela, da sedaj vsaj prakticira kakanje in lulanje na školjko, prej smo imeli prave borbe, ker je hotel kakati v pleničko na tleh in je bila rita vneta.

pa-pa Mina1

clock-img

13.04.2005, 11:56

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Otrok na začetku, ko se ravno nauči hoditi na kahlico, lahko zadrži vodo samo v primeru, da zraven ne hodi!! Se pravi prvi mesec ali še več ga je treba nositi do stranišča, preden se nauči držati vodo in hoditi hkrati.
Jaz vem, da boste zdaj rekle, da tako pa ne gre, ampak moja izkušnja je taka (pa sem že pisala o tem). Jaz sem mojim kar vzela plenico najprej podnevi. En teden smo bili veliko mokri. Potem sta pa pogruntala, da bo treba res na kahlo. In v roku 14 dni smo bili suhi. Takrat mi je tudi ena znanka svetovala, da ga nikakor ne smem mešat s tem, da mu dajem plenico enkrat gor, enkrat dol, ker ne bo ločil, kdaj sme lulat in kdaj ne. Če dobi plenico, pa mu bo jasno, da ne mislim resno, da lahko lula naprej vanjo, oz. da mu jo bom slej ko prej dala, če bo lulal v hlače. In da naj mu jo ravno tako snamem ponoči. Sem bila zelo skeptična kar se tega tiče, ampak sem probala, kljub grožnji, da bo avto polulan, pa da sem morala imeti ves čas za komplet preobleči ga s sabo. In je delovalo. V 14. dneh je bil suh podnevi in ponoči. Za hčerko sem bila še bolj skeptična, ker sploh na kahlo ni hotela iti. Pa se je zgodba ponovila. V 14. dneh je bila suha podnevi in ponoči. NIkoli peljala ponoči lulat nobenega! Sem pa imela to srečo, da nista bila v vrtcu, ampak v privat varstvu in mi je šla tista gospa zelo na roke, jima ni dajala plenice, ker sem jo tako prosila.
Kako bo s tretjim pa poročam čez eno dobro leto.

clock-img

13.04.2005, 12:24

clock-img

Anonimen

Aja no, saj ne bo nič drastičnega ;)

Naš ima ponoči še vedno plenico, ki je zjutraj tudi vedno mokra. Podnevi je suh že več kot pol leta.

Ko se bom lotila nočnega odvajanja, bo zgledalo takole (kako bo supešno, pa ne vem): zvečer tik pred spanjem bo šel lulat, potem ga bom enkrat okoli polnoči nesla na WC, pa proti jutru morda še enkrat. Bom videla, kako bo šlo.

Drugače pa pravijo, da otrok ni sposoben bit ponoči brez pleničke, če le-ta ni vsaj 14 dni ponoči suha.

Bom pa verjetno zadevo skušala kmalu izpeljat, vsekakor ko bodo dnevi malo toplejši. Poročam.

clock-img

13.04.2005, 12:33

clock-img

karmy

pencil-img

2530

kako si pa naredila da je podnev suh? :zmeden:

clock-img

13.04.2005, 12:43

clock-img

Anonimen

Aja podnevi? Lani poleti, ko smo bili na morju, je bil enostavno brez plenice ves dan, lulat in kakat sva hodila za grmovje, če pa je bila nesreča ni bilo panike, ker smo bili itak v naravi. Najbolje je, da se zadeve lotiš poleti, ko je toplo, če se polula, ali pa tudi ne , saj ga itak takoj preoblečeš, problem je edino cujne sušit.

V petek popoldne ga lepo obleči v gatke, povej, da bla, bla, bla....in mogoče bo poštekal. Aja, pa animacija na stranišču - petje, branje knjigic, da je zadeva bolj pestra.

clock-img

13.04.2005, 12:47

clock-img

viv_

pencil-img

9144

al bina in Gina - koliko so bili otroci stari ko ste začeli z dnevnim odvajanjem od plenic?

lp

clock-img

13.04.2005, 12:52

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

moj je bil star 2leti in 3 mesece, ko smo nehali žabice oblačit,smo opustili tudi pleničko ;)

clock-img

13.04.2005, 12:53

clock-img

Anonimen

Moj dve leti in pol, ponoči pa tudi še lula. Pa še fino se mu zdi, moram zjutraj vedno reče: Oooo, kako je težka plenica!

clock-img

13.04.2005, 13:09

clock-img

viv_

pencil-img

9144

Pol mamo še nekej časa ...

clock-img

13.04.2005, 13:10

clock-img

Anonimen

Dve leti in pet mesecev.

clock-img

13.04.2005, 13:52

clock-img

nejcko

pencil-img

6556


Naš je bil čez dan suh, ko je bil star 2 leti in 3 mes. Torej, čez dan je suh že več kot eno leto, ponoči pa še kar lula v plenico:((

clock-img

13.04.2005, 14:26

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Naša dva sta bila stara točno 2 leti. Smo pa imeli problem, ko je prišlo poletje. Do takrat sta bila že pol leta oz. nekaj mesecev suha. Na morju pa sta se pač polulala, kjer se jima je zdelo, se pravi sistem plenica. Potem se je bilo težko nazaj na spodnje hlače navadit, je spet trajalo kak teden, 14 dni, sta kar lulala spet nazaj vanje, kot na morju na tla. Tako da jaz svojega sigurno ne bom to navajala poleti. Itak ga moraš celega preobleči, edino na morju ti ne pove, da gre lulat, ker tega še vedno ne počne zavestno. No, sicer pa kakor komu paše.

clock-img

13.04.2005, 14:30

clock-img

piščanc

pencil-img

3674

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=1&id=33633&idk=101


tukajle je naša izkušnja. Zdaj smo brez plenic! :bravo:

edini nasveti, ki ga lahko dam je: sam se mora odločiti

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem