writing-img

Ali lahko zahtevam carski rez?

clock-img

07.11.2005, 21:45

clock-img

janjja

pencil-img

1078

Moj prvi porod je bil katastrofalen. Doma odtekla voda, potem brez popadkov v porodno, umetne popadke, trajali 12 ur poroda pa nikjer, potem vakuum, prijel šele v četrto, ko so že pripravljali operacijsko za carski rez. Otrok se rodi skoraj zadušen, hvala bogu so jo spravili k sebi in je zdaj pravi zdravi srček.user posted image

Tedaj sem se zaklela da ne bom nikoli več rodila. Toda zdaj mislim da bi nekoč le še imela kakšnega otroka, vendar ga nikoli ne mislim iti rodit po naravni poti. Ve katera kaj o tem?

Aja pa še vse ki sem jih zastrašla naj vam povem da so mi pol po porodu rekli da se eden na sto porodov tako zakomplicira, in verjamem da ve ne boste v tem enem odstotku.user posted image

clock-img

07.11.2005, 21:49

clock-img

Anonimen

Kolikor je meni znano, se zaenkrat brez vez pri nas tega ne more zahtevati. Te pa štekam v dno duše, pri meni je bilo precej podobno, le da se je potem vse skupaj končalo s CR, sicer po skoraj treh dneh, prebitih v porodni sobi.

clock-img

07.11.2005, 21:59

clock-img

KODA

pencil-img

4015

Mislim,da carskih rezov po želji pri nas še ne delajo.Glede na tako slabe izkušnje,se pogovori z ginekologom.Tudi CR ni mačji kašelj.To je poseg v telo(operacija).

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

07.11.2005, 22:01

clock-img

Alina

pencil-img

297

Poskusi to najprej urediti s tvojo ginekologinjo. Jaz sem imela sicer zdravstvene težave in mi je v materinsko knjižico napisala za CR.

Moja šefica je imela tudi velike težav s prvim porodom, ki se je končel s CR,pri drugem pa sta z možem vstrajala že od vsega začetka, da ne bo rodila po naravni poti in da noče več tako trpet ne ona ne otrok. Jima je ratalo.

Lp

clock-img

07.11.2005, 22:49

clock-img

fricka

pencil-img

751

Kolikor je meni znano, imaš večjo možnost za CR, če si ga imela že prvič. Drugače pa poznam primer, ko je bil izveden CR na željo, vendar je bilo potrebno pridobiti mnenje psihiatra, da je porod po naravni poti velika psihična obremenitev za mamico. Povprašaj ginekologa v tej smeri.

Ti moram pa iz lastnih izkušenj povedat, da se ne odločajo za CR kar tako. Jaz sem ga imela zaradi medenične vstave, pa še to samo zato, ker je imel otrok velik obseg glavice napram trebuščku. V nasprotnem primeru bi me pustili roditi po naravni poti kljub težkemu porodu. Imam pa zdaj v drugo možnost, da se odločim za CR- če bom seveda še imela otroke.

clock-img

08.11.2005, 07:33

clock-img

Eviii

pencil-img

1974

jst mislim, da je odprt en cel forum na temo carskega reza. poskusi tam pogledat, kaj pravijo druge. kot pa vem, pri nas carskega reza ne moreš zahtevat kar tako, ampak ti ga more predpisat tvoj g.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

clock-img

08.11.2005, 07:48

clock-img

CIPRESA

pencil-img

3497

Draga janjja tudi sama sem imela grozno izkušnjo tri mesece nazaj. Po treh dneh prebitih v porodni kjer so mi s tableti poskušali sprožiti porod so mi v torek le dali umetne popadke in moj čas rojevanja je katastrofalen 13 ur in 15 min, pa še Žiga je imel 3X ovito popkovnico in zelo nizko vrednost trombocitov zaradi česa je pristal v pediatrični kliniki. In ko sem po 6 tednih šla do svoje G na pregled mi je rekla da se bova za drugi porod pa če bo vse tam spodaj zgledalo tako kot v prve(da se ne bom odpirala) zmenili za nekaj od tega ali CR ali pa za epiduralno. V porodnišnici zdravnica ki me je redno spremljala pa je rekla " veste kaj drugi porod bo lažji pri prvem gre bolj težko z odpiranjem v drugo pa je lažje."

Danes po 3 mesecih pa vseeno mislim da bi v začetku kljub temu probala z naravnim porodom saj CR prav tako lahko pusti posledice(ker gre za operacijo).

clock-img

08.11.2005, 09:13

clock-img

ninocka

pencil-img

3080

Jst pa mislim, da se da zment, samo ga moras potem sama placat. Na inormativnem racunu, ki sem ga dobila ob odhodu, je navedena cena malo manj kot 600tisoc (nujni CR). Ne vem pa kok je, ce ne gre za nujni, ampak za dogovorjeni. 

clock-img

08.11.2005, 12:54

clock-img

zoya24

pencil-img

767

Cr ne moreš zahtevati, mogoče pa lahko svojega osebnega ginekologa prosiš za napotnico. Sem pa prebrala pri Pušenjaku, da bo najverjetneje mogoče opraviti CR samoplačniško, nekje po novem letu. Če pa imaš prvič CR, se lahko nato sam odločiš, kako boš rodil naslednjič, ali s CR, ali, da poskušiš naravno. 

clock-img

08.11.2005, 13:23

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

ginekolog ali osebni zdravnik ti da napotnico za KLINIČNEGA PSIHOLOGA, ki po pogovoru s teboj oceni ali si "zrela" za CR zaradi psihičnih težav - lepo se sliši, a ne? user posted image

no, tud sama sem imela 8 let travme, sedaj bo počasi 9 let od kar sem rodila in moram priznat, da sem vedno manj prestrašena in panična - mogoče sem se vdala v usodo, saj imam še samo 4 tedne do PDP user posted image  
sem se pozanimala kako in kaj, dobila bi tud napotnico od kl.psihologa za CR, a sem se odločila, da bom počakala in raje v porodni sobi zagnala paniko, če bo potrebno - ne bom pustila, da me 13 ur pustijo rojevat in mi drug dan rečejo, da če bi vedeli, da bo tak 4 kilski bi drugače postopali user posted image

clock-img

08.11.2005, 22:04

clock-img

miševi

pencil-img

888




Jaz sem v prvo tud full dolgo rojevala, se ne odpirala, prosila za CR, so me že naštimal, potem je pa šlo z vakuumom. Me je bilo sedaj, v drugo, zelo strah. Toda drugi porod je bil "mala malca" - hitro odpiranje, znosne bolečine med popadki, brez vakuuma... Tko da, ne tako hitro obupat. V drugo je res velikokrat ne samo 100x ampak 1000x lažje.


Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem