cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Babica in varstvo

clock-img

03.05.2006, 08:02

clock-img

Anonimen

Sem pred precej težko dilemo in bi rada kakšno vašo izkušnjo, mnenje ali nasvet.

Čez par mesecev bom šla v službo, moj user posted image  pa seveda v varstvo. Moj mož navija za to, da bi ga čuvala babica (ona se strinja), mene pa ta ideja vedno bolj moti. Bom naštela nekaj razlogov, pa presodite in me obsodite (če je treba):

- Babica je zelo depresivna, malo govori, pogosto je brez volje in energije (se ji niti kuhati in pospravljati ne da in samo poležava). Poleg tega jo pogosto mučijo hude migrene in takat samo počiva in ni sposobna početi nič drugega.
- Odnos babice in dedka je katastrofalen, saj se pogosto niti ne pogovarjata, nikamor ne gresta skupaj in živita ločeno življenje. Dedek je sicer še v službi.
- Babica živi v hribih, daleč stran od mesta (v bližini ni niti trgovine), nima izpita za avto in je blazno nedružabna (s sosedi nima stikov, majhnih otrok ni v bližini) in panična (če otrok zajoka, ga hitro porine meni v naročje).
- Njen pogled na vzgojo je popolnoma drugačen od mojega in težko ji dopovem določene stvari.
- Za user posted image  se v resnici sploh ne zanima, saj nima pojma o menjavi plenic, prehrani, navadah,... In ko načnem pogovor o tem, reče, da grejo zanjo stvari prehitro naprej. Nekako si ne predstavljam, kako bo to funkcioniralo.
- Ko je nekaj dni čuvala nečaka (star je 8 let), je bil ta non stop na računalniku, pred TVjem in sam zunaj, ona pa je počivala ali tudi sama gledala TV.

Nisem kakšna pretirano ambiciozna mama, ki bi želela, da je otrok vpisan na milijon krožkov in da se vse vrti okoli njega, a se mi zdi, da potrebuje zanesljivo varstvo in okolje, ki ga bo razumelo in vzpodbujalo. Danes je na žalost tako, da otroci ne zrastejo kar sami od sebe in je potrebno vanje precej investirati (predvsem ljubezen, čas, naklonjenost). In bojim se, da tega pri babici ne bo.

clock-img

03.05.2006, 08:04

clock-img

viv_

pencil-img

9144

Nimaš kaj razmišljat... ne k babici!

clock-img

03.05.2006, 08:11

clock-img

srki

pencil-img

9222

Če je tako, potem ga ne daj babici!

clock-img

03.05.2006, 08:11

clock-img

anitaz

pencil-img

2102

Jaz otroka niti slučajno ne bi dala taki ženskiuser posted image  Vse kar si naštela je user posted image user posted image

clock-img

03.05.2006, 08:13

clock-img

Anonimen

Vseeno je kaj ti mi tuki recemo.. Vazno je, kaj ti mislis, da je najbolje za tvojga user posted image  in zate in vse okoli tebe..
Ce bi ti vsi rekli.. ja dej jo k babici.. bi ti se vedno morala vedeti, kaj je najboljs.. in ostrati pri svoji odlocitvi..  ne pa da tuki taksne stvari sprasujes..
Nikakor ne razumem bistva taksnih tem? user posted image

clock-img

03.05.2006, 08:35

clock-img

Jana4

pencil-img

135

joj Tjazy a si žeslišala za rek več glav več ve. Sej sprašuje samo za mnenjeuser posted image

tebi pa anonimna pa svetujem to:
če se v tebi porajajo dvomi da babica tega ne bo zmogla, četudi sama pravi da bo, je ne pusti pri njej. Otroci rabijo odločno osebo in po tem kar si napisala o babici to ravno ni.

_____________________________

You're Unique, Just Like Everyone Else....

clock-img

03.05.2006, 08:53

clock-img

Laubica

pencil-img

4493

Če je res to vse tako kot opisuješ mojga otroka sigurno nebi pazla kaj pa če samo ti tako vidiš ker ti mogoče ni pač simpatična ker mislim da bi se taka oseba kot si jo opisala sama branla in nebi želela pazit otroka user posted image

clock-img

03.05.2006, 08:53

clock-img

CatJa

pencil-img

5068

Ja pa je babica sploh rekla, da bi ga pazila? Ob vseh problemih, ki jih ima, ji verjetno to sploh ni padlo na pamet. Da ni ideja le moževa?
Jaz ji svojega vsekakor ne bi pustila.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

clock-img

03.05.2006, 09:03

clock-img

Anonimen

Če je pa tako,si pa poišči drugo varstvo.

clock-img

03.05.2006, 09:06

clock-img

ZARA

pencil-img

17227

IZVIRNO SPOROČILO: Jana4
joj Tjazy a si že slišala za rek več glav več ve. Sej sprašuje samo za mnenjeuser posted image


Jana4, Tjazi ima lulčka user posted image  in ni transvestit

Anonimna,...glede na okoliščine v kakršnih živita babica in dedek, jst ne bi dala otroka v varstvo, res ne...to bo zanjo samo še ena obremenitev več! Torej - ne!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

clock-img

03.05.2006, 09:08

clock-img

dory

pencil-img

8852

Halo? A je treba se kaj dodat...pri teh pogojih se ti se sprasujes? Saj mar ves kaj je najboljs za tvojega soncka ane?

clock-img

03.05.2006, 09:09

clock-img

Anonimen

Ona se je sama ponudila za varstvo. Ko sva user posted image  nameravala vpisat v vrtec je rekla, da bo ona pazila nanj. Mi2 nisva rekla niti ne niti ja, ker se o takih stvareh prej posvetujeva. 
In ne, načloma mi ni antipatična, je pa res, da je precej čudaška. In da imam resne pomisleke o njej, o njeni vzgoji in načinu razmišljanja. Ona bi namesto prilagojenega mleka dala popraženo moko in vodo (to so delali včasih user posted image ) in res se ji zdi nesmiselno brati otroku pravljice, ko pa še ne govori in ne bere. Ona user posted image  vzame v naročje in ga brez besed malo nosi naokoli, mali čeblja po svoje in ko se naveliča nemega filma, malo protestira, takrat pa ga porine meni v naročje, ker je kao zaspan. In to je to... Pa takih primerov je ogromno in resnično ne pretiravam!!!!

clock-img

03.05.2006, 09:12

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Mislim, da si že sama ugotovila, da babica ni primerna varuška za tvojega otroka. Če ga nisi vpisala v vrtec, poišči privat varstvo. Naredi to, kar misliš, da je najbolje za tvojrga otroka.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

03.05.2006, 09:12

clock-img

ZARA

pencil-img

17227

Anonimna, po tem kar si zdej napisala, pa sploh ne! Nikol ne bi dala v varstvo otroka človeklu, ki misli, da so otroci neka nedojemljiva bitja, ki ničesar ne razumejo in ne znajo...da samo jedo, nagajajo in spijo...tako mišljenje izvira iz paleozoika, mater!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

clock-img

03.05.2006, 09:23

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Otroka dajte v vrtec, že tako boš mnogokrat rabila varstvo, ko bo bolan. Oseba mora biti sposobna skrbeti za otroka.Lahko nareditiekakšen poskusni teden, a se bojim, da boš iemla še več slabih izkušenj.

clock-img

03.05.2006, 10:20

clock-img

lenika

pencil-img

6143

Mislim, da tukaj nimate kaj dosti razmišljat. Jaz bi otroka dala v vrtec.

clock-img

03.05.2006, 10:53

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


Jana4, Tjazi ima lulčka user posted image  in ni transvestit



Kako pa to ves? user posted image

clock-img

03.05.2006, 13:46

clock-img

ZARA

pencil-img

17227


IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Jana4, Tjazi ima lulčka user posted image  in ni transvestit


Kako pa to ves? user posted image


Ugibam, ponavadi...in zdej spet nisem čist ziher...user posted image


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

clock-img

03.05.2006, 13:50

clock-img

Anonimen

Sploh ni treba več razmišljat. Vrtec & pika!

Mogoče pa začne babica malo razmišljat o sebi, ko ne "dobi" otroka v varstvo?? Tudi čudeži se včasih dogajajo....

clock-img

03.05.2006, 16:43

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

V vrtec!!!!

clock-img

03.05.2006, 20:08

clock-img

dm#101

pencil-img

23

naredi tako, kot ti misliš. ker moraš biti ti prepričana, kaj je za otroka najboljš.
glede na napisano pa, ja, VRTEC!

clock-img

03.05.2006, 21:13

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Ma jaz ne vem....tako enostransko je napisano, da jaz nisem čist zihr....
Ok, ženska je malo "depresivna". Logično, če je skoz sama, pa nima nikogar, za kogar bi skrbela in okrog katerega bi se ji življenje vrtelo. Če je rekla, da bi ga rada pazila, potem jaz mislim, da je mogoče to posredi, da pač nima volje poseben do ničesar, ker nima motivacije. Vsi ljudje na tem svetu dobimo vedno motivacijo od zunaj. Zakaj se ne bi veselila vnuka? Mislim zakaj to ne bi bilo možno?

Otrokom kar naprej pravljice brat se tudi meni zdi oslarija. Pa cel dan se samo z njim ukvarjat še večja. Življenje je splet mnogih reči in otrok jih mora zaznat in se vklopit v njih na svoj način, njemu ljub. Ves čas ga zabavat.....ne, ne, to škodi. Otrok se mora naučit biti srečen tudi sam s seboj. Seveda mu moramo biti ves čas na "razpolago" v fizičnem smislu, moramo se pogovarjat z njim, moramo ga kam peljat, moramo ga crkljat.... Zakaj misliš, da mu tega babica ne bi mogla nudit? Logično da bi se ji bolj ljubilo do sosedov stopit, če bi imela malega. Prisiljena bi bila.
Vlagat v otroka....je ena napisala. Kaj vlagat? Ga poslat na tečaj angleščine že v vrtcu pri 2. letih? Mu brat pravljice 17x na dan?? Joj, joj, res me ne čudi, zakaj so moderni otroci nesrečni. Prenafilani so z vso množico informacij, pa ne vidijo sonca in drevja in prijaznega nasmeha, jim ne pomenijo nič.....tako kot tebi, anonimna, meni ni jasno, kaj bi rada sploh.

Aja, en velik plus za varstvo pri babicah je to, da so otroci manj bolani, pa da imajo res nekoga zase, ne delijo vzgojiteljice z nikomer. Moraš vedeti, da otrok do 3. leta ni socializirano bitje, niti ne rabi družbe sovrstnikov, šele po 3. letu mu rata dolgčas ali še kasneje. Vrtec je nujno zlo v tem primeru. Prišparaš tudi kar precej denarja, vrtec je zelo drag špas. Aja, pa to, da tale babica stanuje ven iz mesta, je meni en ogrooooomen plus, nikakor ne minus. Kje je sploh lepše, kot ven iz mesta....

Če bi bilo res vse skupaj eno veliko sranje, kot si opisala, ti ne bi dvomila v svojo odločitev.....zato dvomim...ne vem zakaj imam čuden feeling...

clock-img

03.05.2006, 23:52

clock-img

frutka_

pencil-img

7433

Je babico sploh kdo kaj vprašal?!user posted image user posted image user posted image user posted image

Pustite jo naj uživa v zasluženi penziji pa ji dajte mir s vojimi težavami. Varstvo urejajte sami in babici plačajte kakšen dopust.

clock-img

04.05.2006, 12:17

clock-img

Mateja-15

pencil-img

29

Jaz bi na tvojem mestu dala otroka v vrtec. Moje otroke pazijo moji starši, ki nimajo takšnih "čudnih for", pa vseeno razmišljam, da bi jih dala vsaj za 4 ure v vrtec, da bodo še malo v družbi. Pa res je tudi, da potrebuješ varstvo tudi še kdaj popoldan ali če je kdo bolan,... Jaz takrat nimam nikogar, ker sta pač v varstvu že dopoldan.user posted image

Odločitev je pa tvoja.

clock-img

04.05.2006, 13:57

clock-img

Annny

pencil-img

4837

Otroka daj v vrtec, tam bo imel super družbo, naučil se bo veliko novega, imel bo kvalitetno prehrano, učil se bo zdravih odnosov do okolice..

Lp

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem