writing-img

CTG - rezultati

clock-img

29.11.2005, 18:28

clock-img

Anonimen

Živjo!

Zopet jaz sprašujem glede CTG-ja.

Zanima me, ali mogoče katera ve kaj pomenijo te tri vijugaste črte.

Vem, da je ena krivulja za otrokovo srce, druga krivulja je za otrokove gibe in tretja krivulja pa za popadke. Pa me zanima za katero krivuljo kam spada. To me zanima. Če mogoče katera ve.

Upam, da nisem preveč zakomplicirala stvar.

clock-img

29.11.2005, 18:52

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

3 krivulje? user posted image

na mojih CTG-jih sta le 2 user posted image

zgornja kaže bitje otrokovega srca (med 130-160 utripi/minuto), spodnja kaže popadke (odvisno od tega, če imaš popadke ali ne) user posted image

prejšnji teden (v sredo) je meni kazalo v nepopadkovnem obdobju okrog 30, ko pa so bili popadki (vsakih 6 minut) pa je krivulja poskočila do 70 user posted image
v petek pa je bila krivulja skoz okrog 20 user posted image

clock-img

29.11.2005, 19:21

clock-img

Anonimen


Ups. Malo sem se zaj... Zdaj sem bolje pogledala, da sredinska črta (ki ima nekaj majčkenih krivuljic) nima nikjer številke (od kje do kje). In prva krivulja (potem ko si mi povedala - Jana73), kaže da je srček skočil od 110 do 190 na minuto. Druga, za popadke, pa mi je samo enkrat skočilo na 90, ostalo pa tam nekje okrog 20.

Zanimivo. Hvala Jana73 za odgovor.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem