cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Epileptični napad ali kaj drugega??

clock-img

13.01.2011, 08:26

clock-img

Brbs

pencil-img

608

Pozdravljene,

prosim pomagajte mi z info, če ima katera podobne izkušnje oz. je že slišala za takšen primer:
moja skoraj dveletna hčerka je včeraj v vrtcu doživela nek napad: iz ljubega mira se je začela tresti, srček ji je zelo močno bil, ni mogla stat, kar zanašalo jo je, vmes pa je jokala, se drla aua in klicala mamico. Tudi z očki je malo zavijala in bila odsotna.user posted image  "napad" je trajal 10 min user posted image user posted image
Ko smo prišli po njo (v 15 min), je bilo vse ok, na poti do pediatra se je že smejala in bila čisto normalen otrok. Pregled pri pediatru (cel pregled, kri, kisik) - vse ok. Tudi potem čez dan in ponoči je bila čisto ok. Malo je le začela kašljat.
Nima nobenih zdravstvenih težav, cepljenja je dobro prenesla, vedno vse ok, zdaj pa tole.
Naročeni smo k nevrologu čez 3 tedne.
Zanima me, če ve katera kaj bi to lahko bilo? Je možno, da je epileptični napad? ali kaj drugega? kakšne podobne izkušnje? kakšen nasvet??
Hvala

clock-img

13.01.2011, 09:57

clock-img

Lony27

pencil-img

34

Rada bi ti pomagala z kakršnokoli informacijo, pa žal ne poznam nobenega takšnega primera. Upam, da je bil ta napad prvi in zadnji in da bo vse vredu.

Pozdravček

clock-img

13.01.2011, 10:19

clock-img

žab*ca

pencil-img

395

Pri odraslih je ob napadu ponavadi izguba zavesti,lahko se polulajo,slina(pena na ustih),res zavijejo z očmi,so v krču,kar sem jih videla,niso bili sposobni kaj govoriti,mogoči kak čuden zvok iz ust. 
Po napadu so ponavadi zelo utrujeni,zaspani.
Pri otrocih nimam izkušenj,vendar kakor opisuješ,mi ne deluje kot epi. napad (če je govorila,in bila po tem normalno živahna).

Iskreno upam,da ni nič hudega,pregledajo pa kr naj jo.Srečno.

clock-img

13.01.2011, 10:31

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Odvisno za kakšen napad gre...mislim da je tole kar si napisala zalo podobno epi napadom...eni so "veliki " epi napadi, kjer oseba izgubi zavest, se trese, polula, ugrizne v jezik, traja od nekaj sekund do 15 minut(Lahko eden za drugim par napadov), lahko pa so "mali" epi napadi, kjer je prizadet samo en center(ali več) in je lahko prizadet govor, motorika...moj brat ma te male epi napade, ubistvu kar naenkrat postane odsoten(gleda v prazno, vendar ne pade dol), te ne sliši, ne odgovarja, prizadeta je motorika,včasih dela nehotene gibe(udarja z roko), potem počasi pride k sebi, po tem je zelo zaspan, utrujen, včasih ga boli glava, včasih ap čisto ok..odkar jemlje tablete napadov več nima(niti noben drug v družini jih nima)!

clock-img

13.01.2011, 11:24

clock-img

Brbs

pencil-img

608

ma ja, saj sem zdaj vse živo prebrala o epilepsiji in možne so razne oblike. So pa vsi ti simptomi takšni kot so pri epileptičnih napadih.
Skrbi me predvsem to, ker je tako dolgo trajalo...nad 5 min bi naj šlo že za močno obliko, četudi ni bilo izgube zavesti.

clock-img

13.01.2011, 12:10

clock-img

eva1

pencil-img

4835

ma ja, saj sem zdaj vse živo prebrala o epilepsiji in možne so razne oblike. So pa vsi ti simptomi takšni kot so pri epileptičnih napadih.
Skrbi me predvsem to, ker je tako dolgo trajalo...nad 5 min bi naj šlo že za močno obliko, četudi ni bilo izgube zavesti.
[/quote]
Ne, ne nč se ne boj, spi napadi trajajo tudi dalj časa...je pa tudi res, da takrat ko je napad, se vsem drugim čas ful vleče..sicer pa ja, sej pravim mene to spominja na epi napade, ampak ne boj se sedaj je na trgu že vrst zdravil, ki epi napade preprečujejo, seveda ni fajn, ampak bolje to, kot da se ponavljajo...in seveda čimprejšna diagnostika, da se sum potrdi ali uvrže)

clock-img

13.01.2011, 12:31

clock-img

Brbs

pencil-img

608

ja jaz se tudi tolažim s tem, da v taki paniki čas ful počasi teče in da morda ni bilo 10 min....

ampak če ni epilepsija, mi pa niti najmanj ni jasno, kaj je še druga lahko. user posted image Tudi pediater lahko samo ugiba, vzgojiteljice pa itak kaj takega še niso videle (pa niso najmlajše)...nikjer na netu ne najdem nič z takimi simptomi, da bi mi bilo vsaj malo jasno - da se lahko pripravim na pogovor z doktorji. Ker žal jim slepo ne zaupam.

clock-img

13.01.2011, 13:16

clock-img

eva1

pencil-img

4835

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

ja jaz se tudi tolažim s tem, da v taki paniki čas ful počasi teče in da morda ni bilo 10 min....

ampak če ni epilepsija, mi pa niti najmanj ni jasno, kaj je še druga lahko. user posted image Tudi pediater lahko samo ugiba, vzgojiteljice pa itak kaj takega še niso videle (pa niso najmlajše)...nikjer na netu ne najdem nič z takimi simptomi, da bi mi bilo vsaj malo jasno - da se lahko pripravim na pogovor z doktorji. Ker žal jim slepo ne zaupam.



Lej ko boš šla k nevrologu, bo otroka napotil na EEG(moj brat je mogel it 2x, prvič ni preprečljivo pokazalo tako da je drugič mogu bit celo noč pokonci, da je bil utrujen in je potem bil razultat jasen(ampak on je star že 16 let), magnetno resonanco glave, h kardiologu, okulistu in ne vem kok še pregledu je imel moj brat-uglavnem to res pogledajo v nulo in se ne odločajo kar tako!

< Sporočilo je popravil eva1 -- 13.1.2011 13:17:16 >

clock-img

13.01.2011, 14:10

clock-img

liliana

pencil-img

10282

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

ja jaz se tudi tolažim s tem, da v taki paniki čas ful počasi teče in da morda ni bilo 10 min....

ampak če ni epilepsija, mi pa niti najmanj ni jasno, kaj je še druga lahko. user posted image Tudi pediater lahko samo ugiba, vzgojiteljice pa itak kaj takega še niso videle (pa niso najmlajše)...nikjer na netu ne najdem nič z takimi simptomi, da bi mi bilo vsaj malo jasno - da se lahko pripravim na pogovor z doktorji. Ker žal jim slepo ne zaupam.



Glej, ni nujno, da je epileptični napad......vem, da se boste sedaj tri tedne sekirali kaj je in kaj ne.......veliko napadov je podobnih epileptičnim......

Moj brat ima epilepsijo.....in pri njem sta oba napada izgledala bistveno drugače, kot ga ti opisuješ.....le kako minuto ali dve, sunkovito tresenje, slinjenje in potem se je počutil še nekaj časa slabo.....
Po prvem napadu se zdravljenje še ni začelo, ker ima baje vsak človek "pravico" do enega ali dveh napadov......ko pa je čez mesec dni dobil še drugi napad, pa se je začelo zdravljenje in sedaj 15 let ni imel več nobenega napada.....tako da, tudi če je slučajno epilepsija ni vse tako črno in se da z njo normalno živeti......le zdravila mora človek jemati......

Smo pa bili s hčerko, ko je imela mesec dni, tudi na nevrološkem oddelku v Ljubljani, ker je tri krat izgubila zavest in je bila ena izmed možnosti, ki jo je ugotovila pediatrinja tudi epilepsija, ker za razne afektne napade je bila premajhna.....in so nam potem tam naredili vse možne preiskave,......epilepsija ni bila, bil je pa tako močan refluks, ker ji mleko ni pasalo, da je doživela napade......

clock-img

20.05.2016, 18:25

clock-img

jelkafuntek

pencil-img

12

Pozdravljeni! Brbs
Pred petimi leti ste pisali, da je imela hčerka v vrtcu epileptični napad. Kako je danes z njo?
Naša je bila cepljena proti hepatitisu B, 1. doza,  reakcija 10 minut po cepljenju:
-omotica
- vlegla se je na klop na kateri je sedela in strmela v določeno točko (1 minuta). ni se odzivala na okolico 2 minuti
- ko se je začela zavedati okolice, je govorila, da jo boli trebuh in da ji je glava skoraj eksplodirala ( težke besede za 5 letnega otroka, ki se še igle ne boji)


Mali epileptični napad
Pri manjšem oziroma delnem napadu pa se pojavi tako imenovano stremenje v eno točko, delna zmedenost, izguba občutka za čas ter v nekaterih primerih manjši, delni mišični krči. Pogosto so takšni napadi za okolico neopazni, so pa za osebo z epilepsijo prav tako stresni in neprijetni. Zaradi neprepoznavanja napadov se pogosto zgodi, da se tovrstna epilepsija diagnosticira relativno pozno, še posebej pri majhnih otrocih. Pri takšnem napadu fizična pomoč ni potrebna, saj se osebe pri napadih načeloma ne poškodujejo, je pa priporočljivo, da se jim nudi moralno oporo in asistenco saj se po napadu pogosto pojavi zmedenost in depresija.


Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem