cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Folna kislina

clock-img

08.02.2014, 17:19

clock-img

vrtnica88

pencil-img

59

Lep pozdrav,

zanima me katero folno kislino ste jemala in kdaj ste jo začele?

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 9.2.2014 18:55:04 >

clock-img

08.02.2014, 17:27

clock-img

Anonimen

Nobeno. Je ni treba jesti v obliki tablet. pač nateg,ker nosečnice bi itak vse naredila

clock-img

08.02.2014, 18:41

clock-img

lotkla

pencil-img

278

Tifol

clock-img

11.02.2014, 14:04

clock-img

SU

pencil-img

919

Pri 1. nosečnosti sem jo začela jemati 1m prej, pri drugi pa, ko je test pokazal II... V lekarni je rekla, da je popolnoma dovolj, če jemlješ "navaden" Tifol, brez raznoraznih dodatkov, ki so občutno dražji... da ni potrebe, če se N normalno prehranjuje.

clock-img

11.02.2014, 14:28

clock-img

vrtnica88

pencil-img

59

Hvala, kaj pa je katera jemala folno od SENSILAB-a?

clock-img

11.02.2014, 18:42

clock-img

Anonimen

Je čisto vseena katera znamka je

clock-img

15.02.2014, 08:53

clock-img

Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: vrtnica88

Hvala, kaj pa je katera jemala folno od SENSILAB-a?




Jaz sem N.4-5 tedne in sem začela jest Folno kislino od Krke po eno tableto na dan škatla stane 7 evro.Elevit mi je prijateljica dala pa mi je slabo po njih.Od sensilaba sem mislila kupit ampak mi je v lekarni priporočila od Krke ...Jaz bom gledala na to da bom veliko zelenjave in sadje jedla,rdečo peso pila user posted image

clock-img

15.02.2014, 09:13

clock-img

*snezinka*

pencil-img

62

Če imate namen jesti folno kislino zgolj zaradi vsebnosti folne kisline oz. aktivnega metafolina, ne pa zaradi vsega ostalega (dodatki, minerali, vitamini...??), potem je baje najboljši izdelek Femibion. Tako sem jaz prebrala pri Pušenjaku, ko sem zanosila in je priporočal tega, ki da baje edini vsebuje ta aktivni metafolin. Potem sem pač pojedla 1 škatlo (za en mesec) in to je bilo to. Pomembna je itak le v določenem obdobju, mislim, da do 42. dne po oploditvi.

clock-img

27.02.2014, 13:00

clock-img

vrtnica88

pencil-img

59

Zdej sem si nabavila folno od SENSILAB-a in se zaenkrat počutim vredu. Razmišljam pa da bi potem ko zanosim začela jest ELEVIT ker vsebuje tudi druge vitamine.

clock-img

27.02.2014, 13:32

clock-img

perla*

pencil-img

363

Če bi jedle folno kislino od kar delamo na user posted image , bi jo večinoma vse jedle že kar nekaj mesecev ali leta.
Komerciala, marketing nam naredijo potrebe, kao da moramo nujno to jemat. Še Pušenjak je to nakazal user posted image
Tudi sama sem jo pridno jemala. Zdej jo ne več. Ko bo user posted image , jo pa itak takoj začnem.

clock-img

02.03.2014, 19:29

clock-img

jabuk

pencil-img

817

Jaz sedaj jemljem folno kislino od Lekarne Ljubljana. To je ubistvu samo prehransko dopolnilo.

clock-img

02.03.2014, 19:35

clock-img

Tippi

pencil-img

3574

IZVIRNO SPOROČILO: vrtnica88

Lep pozdrav,

zanima me katero folno kislino ste jemala in kdaj ste jo začele?



jaz sem jemala tifol, po treh mesecih pa prešaltala na femebion

clock-img

02.03.2014, 19:57

clock-img

elia

pencil-img

65

V obeh nosečnostih nobene.. Nasplošno pojem ogromno zelenjave, zelene in tudi druge, pa sadja. Tako da če vse štima, ni potrebe po folni, ne po dodatnih umetnih vitaminih itd..

clock-img

02.03.2014, 22:50

clock-img

RIJA*

pencil-img

2057

od myprotein za 4 eur...prve tri mesece

clock-img

03.03.2014, 09:58

clock-img

vrtnica88

pencil-img

59

To je ubistvu samo prehransko dopolnilo.

saj jz jem podobne kot ti samo da so od SENSILAB-a pa je do samo prehransko dopolnilo. Saj pol ko bom pa zanosila ker pa ne Elevit

clock-img

03.03.2014, 10:20

clock-img

jabuk

pencil-img

817

Ja, najbolje..Mene je v lekarni vprašala, če sem že noseča, ali hočem zanositi in mi je potem priporočila te tablete.

clock-img

03.03.2014, 10:38

clock-img

Bett

pencil-img

175

Ta folna kislina je spet en velik nateg farmacevtske industrije, da dobi čim več denarja. Bistvo folne kisline je, da sodeluje pri zapiranju nevralne cevi in kolikokrat ste slišalo, da je pri komu prišlo do te napake? Zaradi te napake otrok res ne preživi, ampak v kvalitetni prehrani, ki vsebuje dovolj sadja in zelenjave, ni strahu, da bi prišlo do pomanjkanje folne kisline.

clock-img

25.02.2020, 09:18

clock-img

Lelly28 RR

pencil-img

399

Jaz sem jemala Tifol (pred zanositivijo in prve 4 mesece) in Elebaby (od 4 meseca do poroda).

Kar se tiče pa "natega" farmacije pa se mi zdi, da marsikdo jemlje prehranska dopolnila brez razlogov zato ker je pač moderno. Razni prahi kot so maca, reishi gobe in podobno so sicer res dobre, ampak pri nas dosti več dobrega lahko dobimo s svežimi borovnicami. Nosečnice pa v večini primerov prve 3 mesece, ko jih mučijo slabosti, ne zaužijejo dovolj zdrave prehrane in je jemanje folne kisline nujno. user posted image

clock-img

29.01.2022, 11:59

clock-img

Anonimen

V nobeni nosecnosti nisem jemala teh umetnih vitaminov,ker ni potrebe... Zakaj? Ker ce bi to tako nujno potrebno bilo, bi jih gin pisali na recept, tako pa samo farmacija sluzi na racun nosecnic, ki se itakustrasijo in nasedejo vsem tem neumnostim... 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem