writing-img

Imela sem

clock-img

12.02.2005, 16:13

clock-img

Vity

pencil-img

18

rizično :nosecka: , tako da sem šla kaj kmalu na bolniško.To tudi pomeni, da v letu 2004 v službi nisem bila fizični prisotna niti en dan.Dopust za leto 2003 sem porabila pred nastopom bolniške.
Sedaj me pa zanma,če je imela še katera podoben primer, zanima me koliko dopusta mi potem v tem letu (2004) torej pripada?Slišala sem, da cel sigurno ne :( .
Na žalost :(( je potrebno počasi misliti tudi na vrnitev na delovno mesto.

Lp :kuza::kuza::kuza:

clock-img

12.02.2005, 16:21

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Zakaj neki ti ne bi pripadal ves dopust, seveda ti!!! Seveda v primeru da si bila ves čas nosečnosti in porodniške v rednem delavnem razmerju in je čisto vseeno ali za dol. ali nedol.čas. Pripada ti toliko dopusta, kot je določeno v vaši kolektivni pogodbi, katerega odločbo bi že morala dobiti v roke, no vsaj jaz sem jo že.
Cel ti ne bi pripadal lanski dopust, če ga ne bi porabila, vendar samo če si rodila pred 1.7.- v tem primeru bi ti 2 tedna (po zakonu)ukradli.

clock-img

12.02.2005, 16:31

clock-img

Vity

pencil-img

18

Hvala za inf.Gina, očitno se kar spoznaš na te stvari.Ja sej rodila sem 30.06.2004, en dan prezgodaj :)- .Sem v rednem delovnem razmerju za nedol.čas.Kaj pomeni potem da če imam npr 22 dni ld mi ga bodo vzeli 14 ali 10 delovnih dni ?

clock-img

12.02.2005, 17:27

clock-img

emaa

pencil-img

7450

dva delovna tedna, to je v tvojem primeru 11 dni od 22 dni dopusta.
Ne vem če zate velja enako, ker dopsuta nisi mogla koristiti v letu, ko ti je pripadel, tko da ne vem če ti ga je polovica zapadla

clock-img

12.02.2005, 19:14

clock-img

Anonimen

10 dni dopusta (delovnih) moraš koristiti v letu, v katerem ti dopust pripada, ostalo lahko preneseš v naslednje leto in koristiš do 31.6. naslednjega leta.
Tistih deset dni ti torej propade.

clock-img

12.02.2005, 20:40

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Vity jaz sem te razumela, da si lanski dopust že koristila. V tem primeru imaš nič starega dopusta in ves letošnji - nič ti ne vzamejo.
Če pa lani dopusta sploh koristila nisi, potem ti pripada dva delovna tedna manj dopusta kot bi ti sicer (pri nas je 2 tedna 10 del. dni, pri vas pa ne vem, morda tudi 11) za lansko leto, ki jih moraš porabiti do konca junija (kot je že Selena napisala) in še ves letošnji dopust v celoti.

clock-img

12.02.2005, 21:15

clock-img

beba76

pencil-img

2059

So ti že punce odgovorile, jaz dodam le še to, da sem bila v podobni situaciji - v 2005. letu nisem nič delala, a sem se z delodajalcem zmenila, da prekinem boniško in polovico dopusta (iz leta 2005) izkoristim pred nastopom porodniške sicer bi mi propadel. Tako imam zdaj do 21.2.bolniško, potem od 22.2. do 8.3. dopust, 9.3. pa nastopim porodniško.
Tebi pa ga polovica od lanskega leta gre v nič, drugo polovico pa moraš izkoristiti do 30.6. kot so ti že punce povedale.

clock-img

12.02.2005, 21:40

clock-img

Vity

pencil-img

18

Hvala punce za odgovore, mogoče bom skombinirala, da bom doma še tja do 1.avgusta,upam, pa še poletje je, da bomo lahko šli z :duda: mal na :morje:.

clock-img

12.02.2005, 23:10

clock-img

Sabla

pencil-img

98

Jaz sem rodila 9.septembra-na bolniški sem bila od meseca marca,tako,da so mi vzeli 22 dni dopusta.Novega imam 25 dni,pa mi ga bodo verjetno tudi,ker se mora koristiti do junija,meni pa se porodniška zaključi 12.avgusta.
Bom šla pa vseeno v podjetje vprašat kako in kaj.

clock-img

16.02.2005, 14:14

clock-img

ninocka

pencil-img

3080


??
Če jst prav razumem te dopuste in tvojo situacijo - rodila si lani septembra in dopusta za 2004 si imela 22 dni. Do konca l.2004 si morala porabit 2 tedna dopusta (10 dni), ostali dopust (12 dni) se ti prenese v letošnje leto in ga moraš porabiti do 3o. junija 2005. Če ga do takrat ne porabiš, ti propade (razen če se v podjetju ne dogovorite drugače).
Letos (2005) ti pripada 25 dni dopusta, od katerega jih moraš 10 dni pokuriti do konca 2005, ostalo se ti prenese v leto 2006 (do konca junija). Tko da letošnjega ti ne morejo vzeti, za lanski pa pejt vprašat (v nekaterih podjetjih se da zment, da se prenese v koriščenje po koncu porodniške - vsaj moja kolegica se je tko zmenila).
Upam, da boš zate najboljš zrihtala :)

al pa jst narobe zakon razumem? :zmeden:

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem