cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kdaj se naučijo "pihniti" smrkeljček

clock-img

23.06.2005, 12:06

clock-img

Anonimen

Zanima me, kdaj so se vaši škratje naučili pihniti smrkelj iz nosa.:zmeden:
Jaz uporabim vse mogoče "prijeme", da mu sčistim nos. S tisto vakumsko pumpico ni šans že od vsega začetka - ne pusti in konec:grrr: Potem z vatiranimi paličcami včasih dovoli, včasih ne. Še fiziološko komaj nakapljam :zmeden2:
Komaj čakam, da se nauči, kako se pihne v robček. Pa mu kažem, pa piham, pa do sedaj še nič :ups:

clock-img

23.06.2005, 12:14

clock-img

aka

pencil-img

104

Še kakšen mesec ali dva truda, potem pa boš čez noč presenečena.

clock-img

23.06.2005, 12:22

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Mislim, da sem na RR enkrat prebrala, kako mu pomagaš, da se nauči, samo žal ne najdem, pa tudi spomnim se ne točno, ker se mi je zdelo komplicirano. Bom poskusila opisati:zmeden2:.

Torej, z eno roko mu moraš fiksirati brado in usta, da jih ne more odpreti. Opisan je bil nek prijem, ki sem ga takrat poskusila izvesti na sebi in je res šlo, ampak ne vem več točno, kako to gre.

Potem mu daš robček k nosu in mu rečeš, da naj pihne vanj skozi usta. Ker pa ima usta zaprta, gre zrak skozi nos:zmeden2:.

Upam, da se bo našla katera, ki to obvlada8). Pojma nimam, če to v praksi res deluje.

clock-img

23.06.2005, 12:26

clock-img

darjatimci

pencil-img

1828

Naš fant pri letu in pol,sedaj ima 27 mesecev in kakšne dva meseca že oren pihne ven, je kar problem jim sčistit nos dokler ne pihajo sami,kapljice tudi dolg ne pomagajo.

clock-img

23.06.2005, 12:39

clock-img

Moyca_

pencil-img

4144

:zmeden2::)-:)-moj tam okrog 15 meseca. Smo pihali vsi kar nekaj časa, potem je on nekaj časa notri pihal, potem pa le skapiral:)-:)-
Meni pa je rekla pediatrinja da komaj ko so 3leta:zmeden2:

clock-img

23.06.2005, 12:45

clock-img

ribica.

pencil-img

2165

Naša pupa je bla pred dobrim mesecem prehlajena, torej je bla stara skoraj 20 mesecev, in je že pomagala s pihanjem. Kdaj točno pa skapirajo pa tud sama ne vem, ker prej hvalabogu ni bilo treba nič pihat. Mislim pa, da ko sama mal pokažeš kako to gre, bo skušal tud sam ponovit.

Vso srečo, pa čim manj prehladov!

clock-img

23.06.2005, 12:57

clock-img

NinaŠ

pencil-img

5709

Anže zna pihniti v robček od nekje enega leta, vndar vedno pihne zelo "nežno", tako da gre s tem vem le ta najbolj "tekoč" smrkelj in se nosek ne sčisti tako kot bi se lahko.
Če ga pa smrkelj preveč moti se pa briše z roko in zraven povornk piha :hudicek: - to ga moram pa odvadit :)- .

LP

clock-img

23.06.2005, 13:56

clock-img

Pajaca

pencil-img

2154

Pri 13m je že znala.... sam pihne le če si sama ubriše nos, če ji jaz pa noče..... naučil so jo pa v vrtcu, tako da nimam pojma kako.

clock-img

23.06.2005, 14:33

clock-img

Anonimen

Hmm... pri nas je dojela, da mora nekaj z zrakom naredit, ampak zaenkrat da robček pred nos in povleče noter :zmeden:

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem