writing-img

Možje pri porodu

clock-img

07.11.2007, 13:58

clock-img

smejčica

pencil-img

1542

Ali si vzamejo takrat dopust? No, mislim, če je to na delovni dan. Kako to uredite? Kaj pa če nima več dopusta?
Zanima me tudi, če je kdo omedlel pri porodu? Jaz poznam nekaj takšnih primerov, pa me zanimajo vaše izkušnje.

Lep pozdravček

clock-img

07.11.2007, 14:01

clock-img

mml

pencil-img

4156

Očkom pripada po kolektivnih pogodbah 1 do 3 dni dopusta za rojstvo otroka, tako da lahko korsit za prisotnost pri porodu tudi ta dopust, če drugega nima več. Sicer se mu pa po rojstvu otroka tako ali tako LD poveča za en dan, tako da teoretično lahko izkoristi tudi tega

Najbrž kakšen očka tudi izgubi zavest, samo misli, da jih babice že prej dajo sedet, če se jim zdi, da bi se lahko zgodilo kaj podobnega. Sicer pa mislim, da prav pogoste omedlevice pri očkih v porodni sobi ravno niso. Večinoma lahko pa tako ali tako sedijo, tako da sploh ni panike

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

clock-img

07.11.2007, 20:18

clock-img

jazz

pencil-img

1014

no naj odgovorim na komentar očetov- jaz nisem samo sedel ampak sem celo moral posredovati  pri porodu tako da svetujem bodočim očetom da ta dogodek seveda ni samo radost in zmedenost ampak tudi pomoč in svetovanje partnerici oz.ženi seveda če ste kdaj prebrali in poslušali kakšno reč al dve kaj se bo dogajalo ali kaj naj bi se zgodilo tekom poroda .
brez neč ni neč.....

_____________________________

Lep pozdrav! K

clock-img

07.11.2007, 20:21

clock-img

jazz

pencil-img

1014

pa še to kar se tiče dopusta oz. prostih dni.....
če je treba šefa poslat v k.... ac ga je pač treba kajti takih dni v svojem životu ni na pretek.... al pač?

_____________________________

Lep pozdrav! K

clock-img

07.11.2007, 20:21

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: smejčica

Kaj pa če nima več dopusta?



Mu pripada za rojstvo otroka...

Pa moral bi ga imeti...saj lahko planira osem mesecev vnaprej....

clock-img

07.11.2007, 20:27

clock-img

jazz

pencil-img

1014

zadnja dve pripombi pripisal ROBI od KSENJE(lastne izkušnje)ne bit drek ko se gre za novo (TVOJE)življenje pa če pol   samo okrog skačeš pa sam delaš delaš, delaš.......tamalga pa vidiš zjutri ko ga pelješ v vrtec, al pa mu daš lupčka za lahko noč.....mamice so ZAKON! ( tak pravi tudi tamali)

_____________________________

Lep pozdrav! K

clock-img

07.11.2007, 21:48

clock-img

Anonimen

Ko je bil moj prvič zraven je rekel, da do poroda bo, potem bo šel ven. Ko se je porod začel, sem mu rekla, naj gre ven, pa še slišati ni hotel o tem. Jaz kaj dosti ne slišim, da bi pri porodu omedlevali, ampak je pa vsekakor bolje, da gre z tabo, naj gre pa ven.
Služba? Moj dela na izmene. Tokrat sem mu omenila, kako bo, če bo v službi. Je rekel, da bo že uredil, da pa še na porod ne bi mogel iti, saj več kot enkrat na leto res  ni user posted image ? Upam, da si bo lahko uredil, ker brez njega ne grem rodit. Npr. babice sploh slišala nisem, kdaj naj pritisnem, ampak sem poslušala samo njega, saj mi je vpil na ušesa. Že zaradi tega. Čeprav ima že ves dopust izkoriščen, mu pa vseeno pripada en dan na otroka. Na to se zanašava. Ali pa bo drugič dlje delal, ne vem. Vsekakor mislim, da bi pri tem morali imeti posluh, saj je to tako ena izmed redkih dogodkov v življenju. LP

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem