writing-img

Otroški dodatek - vprašanje

clock-img

01.04.2008, 10:21

clock-img

Mesečnica

pencil-img

606

Ravnokar izpolnjujem novo vlogo za OD za našega user posted image , rojenega maja 2007. Pomagajte mi, nekaj mi ni jasno: ali je treba med dohodki navesti tudi denarno pomoč ob rojstvu otroka, ki jo dobiš od države (tistih cca. 250 evrov), in tisto, ki jo dobiš od občine (naša občina je dala 200 evrov)? Če ja, kam?

Pa še to: kaj natančno je mišljeno v rubriki "3. Dohodki in prejemki, ki jih CSD pridobi po uradni dolžnosti" pod šifro 301 - Denarna socialna pomoč po Zakonu o socialnem varstvu (je to samo izredna socialna pomoč, ali je tukaj mišljena denarna pomoč ob rojstvu otroka user posted image ) in pod šifro 304 - Starševski dodatek s prispevki (je to pravzaprav otroški dodatekuser posted image )?

Madona, saj imam šole narejene, pa včasih pri teh neumnih obrazcih oz. vlogah kar odpovem, navodila so pa itak povsem zanič user posted image

clock-img

01.04.2008, 10:28

clock-img

honey

pencil-img

2567

Jaz bi sicer morala izpolnit obrazec do 31.3., pa mi ga še ni uspelo. Tako da se bom najbrž danes ali pa jutri ukvarjala z istimi vprašanji - kako so lahko ti obrazci tako butasti user posted image . In to se sprašujem vsako leto znova.

clock-img

01.04.2008, 11:12

clock-img

Bombažek

pencil-img

80

kolikor se spomnim, vpišeš samo plačo, vse tiste dodatke od države, občine in socialne pa ne! Mene pa zanima, če lahko dam novo vlogo. Dala sem jo namreč januarja, pa sem morala vnesti plačo od leta 2006, ko sem celo leto delala, po marcu pa se vpiše plača za leto 2007, ko pa sem bila celo leto na bolniški in je razlika veliiika.

clock-img

01.04.2008, 11:36

clock-img

Maš

pencil-img

154

Pomoč ob rojstvu otroka se ne upošteva in je tudi nikamor ne napišeš.

Denarna socialna pomoč je pač socialna pomoč, ne pa pomoč ob rojstvu otroka. In starševski dodatek je starševski dodatek (dobivajo ga tiste mamice, ki niso zaposlene - študentke, brezposelne ...).

Bombažek: sem imela podobno situacijo, pa so mi rekli, da ne morem oddati nove vloge (no, oddaš jo seveda lahko, samo oni je potem ne upoštevajo user posted image  ).

clock-img

01.04.2008, 16:18

clock-img

POLAND

pencil-img

97

Men se zdi,da novo vlogo oddaš samo če(ostaneš brez službe oz.se zaposliš,če dobiš novega družinskega člana)Ker si ti v bistvu v delovnem razmerju,vendar v bolniški te pravice nimaš(žal)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem