writing-img

Pogodba za podnajemnike?

clock-img

04.08.2009, 15:58

clock-img

glen

pencil-img

1870

Pozdravljene.
Tiste ki oddajte,me zanima eno vprašanje.
Soseda je v spodnem delu hiše naredila garsonjerco ,katero oddaja podnajemnici.
Ima jo prijavljeno(prijavljeno jo ima na svojem naslovu za začasno bivanje,nima pa prijavljeno da oddaja).
Se pravi,kakor sem jo jaz razumela sta brez pogodbe,kar obema odgovarja.
Zdaj jo je pa podnajemnica vprašala,če ji lahko priskrbi overjeno pogodbo o najemništvu,ker jo potrebuje,za prijavo za neprofitno stanovanje oz. da ker ima nizek dohodek ji lahko občina na podlagi te pogobe prispeva 50 eu za mesečno  najemnino.
Podnajemnica je samska,nima otrok in dobiva plača okoli 600  ali neki več eu.
A je možno,da soseda naredi pogodbo in jo overita pri notarju,brez da bi prijavila da oddaja stanovanje podnajemniku.
Kolikor jaz vem ne.Jaz sem ji povedala,da če te dobijo da oddajaš in nimaš prijavljeno plačaš kazen,in če bo ta podnajemnica uveljavljala na občini pravico do pomoči bodo videli da soseda nima prijavljeno da oddaja.
lp



clock-img

04.08.2009, 16:35

clock-img

Onasiss

pencil-img

6379

Prijaviti jo noče, ker bi morala potem plačat nek davek oz. bi morala prikazat v dohodnini.

_____________________________

So what....

clock-img

04.08.2009, 21:23

clock-img

kajalin*

pencil-img

1402

Ja nič ne more uveljavljati,če ni prijavljenauser posted image ne da se kar tako na hojladri...

clock-img

04.08.2009, 23:09

clock-img

nadya

pencil-img

751

Ne vem točno kako grejo papirji, ampak je pa najbrž tko, da se najbrž obema splača furati zadevo brez pogodbe. Če bi ženska (ta ki oddaja stanovanje) prijavila oddajo stanovanja, bi morala plačati davek in po vsjej verjetnosti bi bila najemnina višja. Zdej je pa odvisno koliko davka znese na mesec. Če je to 20 evrov se najemnici splača, če pa je več kot 50 evrov na mesec, pa nima smisla, sej bo na istem kot prej. O stvari se je treba pozanimat, da bo vedla če se ji res splača vzeti teh 50evrov od države. Bi pa rekla, da najbrž ne.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem