writing-img

Pogostejše zbujanje pri 4,5 mesecih

clock-img

27.03.2010, 08:39

clock-img

srecna_zvezda

pencil-img

463

Dober dan!

Ker se mi zdi da ste tukaj se najbolj aktivne mamice, ki se ubadate s podobnimi tezavami kot mi, vas kar tukaj prosim za pomoc. Nasa miska bo v torek stara 4,5 mesece. Od samega zacetka sva na AM poleg dojenja. Sedaj se ne dojiva ze vec kot mesec in pol. Tezava je v tem, da se je od rojstva dalje ponoci zbujala le 1x, prespala je pred tem vsaj pet ur (recimo da je hotela potem jesti vedno cca.okrog 03:00) in potem je spala vse do 08:00 ali vcasih 09:00. Sedaj pa, starejsa kot je, se njen ritem spanja spreminja-na slabse. Naj dodam, da sva bolj ali manj naravnane od zacetka na uro spanja okrog 20:00 ali celo prej 19:00. Sedaj gre takrat spat, a se mi vedno pogosteje zbuja ponoci, kot bi bila stara slab mesec. Zbudi se ob 2:00 ali 3:00, potem ob 5:00 ali max. ob 5:30 in konec spanja. Po dnevi spi po pol ure na 2-3 ure bedenja. Nahranimo se pred spanjem cca.pol ure prej, popije pa 150ml. Ali je to premalo sedaj ko je vecja? Kaj ste ve naredile? Ste povecale '''' dozo '''' hrane,ali kupile v lekarni tisto nocno formulo? Nekje sem prebrala, da so nekatere mamice v mleko dodale zdrobljeni keks in da je nato otrok prespal celo noc? Prosim pomagajte, ker res vec ne vemkaj bi lahko bilo narobe. Aja pa se to; rodila se je 4125g in lahko si mislite da jih ima sedaj okrog 8000g,mogoce maloo manj. Pediatrinja na njeno tezo ne pravi nic, saj meni da je tako rojena kot ce bi bila ze en mesec stara. GH pa pravi nic pred dopolnjenim 6.mesecem starosti... Torej kaj naj? Hvala za vse predloge.

Lp

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 29.3.2010 21:36:52 >

clock-img

27.03.2010, 09:16

clock-img

Pat74

pencil-img

1493

Nekateri otroci pač ne spijo celo noč in najboljše, da se kar sprijazniš s tem - pri nas je bilo z vsemi 3 tako, tamali še zdaj, ko bo star 11 mesecev ne prespi noč v kosu, ampak se še vedno rad doji. Do tretjega leta bo že začela spati, pa srečno!

clock-img

27.03.2010, 09:19

clock-img

Jessy

pencil-img

6727

Jaz bi jo na tvojem mestu raje dala pozneje spat (okrog 22h), pa bi zjutraj spala vsaj do 7h. Menim, da ti kaj dosti res ne preostane.
Poskusi ji ponuditi več mleka. Morda ga po spila. Sicer pa na škatli najbrž piše, koliko mleka naj bi pojedli toliko stari otroci, kajne?

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

clock-img

27.03.2010, 10:10

clock-img

1r1s

pencil-img

26

pozdravljena

kot je že moja predhodnica napisala probaj ji zvečer dati malo več mleka..naprimer 180 ml,če bo vse pojedla,potem ji skoz dajaj tako dozo.da bi jo dajala kaj kasneje spat,nevem če ti bo izvedljivo,ker tudi moj gre ob osmih spat in ga dlje nebi mogla držat pokonci..
po četrtem mesecu sem jaz mojemu začela dajaz GH postopoma,pa mislim da bi lahko tudi ti začela,glede na to da se več ne dojita v polno...meni je tako svetovala P.
se pa tudi ritem spanja pri nas še ni čisto ustalil..včasih (večino krat) prespi do jutra,včasih se pa tudi ponoči prebudi..
srečno!!user posted image

clock-img

27.03.2010, 11:26

clock-img

MC09

pencil-img

282

IZVIRNO SPOROČILO: srecna_zvezda

Dober dan!

Nekje sem prebrala, da so nekatere mamice v mleko dodale zdrobljeni keks in da je nato otrok prespal celo noc?
Lp


če boš kaj dodajala v mleko, bi jaz dala rajši kako žlico kašice po 4 mesecu, da bo malo bolj gosto, ker kašice so le bol prilagojene kot keks.

clock-img

27.03.2010, 11:29

clock-img

FLASK_A

pencil-img

10584

Srecna zvezda, tako je. Dojenčki NE spijo cele noči. Vsaj večina ne, redke so izjeme. Če bo vsaj nek ritem ujela do 10ga meseca bosta dobri.

Nič nisem zasledila da bi jo kej matralo, zvijalo, pač karkoli... Naša dva sta se zbujala do 2x na noč za mleko preprosto ker sta bila lačna. Al pa so bli zobki. Al pa jih je zvijalo. Al sta kej sanjala.... Žiljon stvari.

Razne nočne formule, keksi v mleko... Če je taka, se bo zbudila in nič ne bo pomagalo. Če je lačna zvečer, ji daj več mleka to je pa tudi vse kar lahko narediš. Pa opazuj kakšen ritem si želi ustvarit in mu sledi.

Pa tudi triletniki se še kdaj zbujajo ponoči... Kaj naj ti rečem- dobrodošla med mamamiuser posted image

clock-img

27.03.2010, 13:59

clock-img

detelja

pencil-img

4525

IZVIRNO SPOROČILO: srecna_zvezda

Dober dan!

Ker se mi zdi da ste tukaj se najbolj aktivne mamice, ki se ubadate s podobnimi tezavami kot mi, vas kar tukaj prosim za pomoc. Nasa miska bo v torek stara 4,5 mesece. Od samega zacetka sva na AM poleg dojenja. Sedaj se ne dojiva ze vec kot mesec in pol. Tezava je v tem, da se je od rojstva dalje ponoci zbujala le 1x, prespala je pred tem vsaj pet ur (recimo da je hotela potem jesti vedno cca.okrog 03:00) in potem je spala vse do 08:00 ali vcasih 09:00. Sedaj pa, starejsa kot je, se njen ritem spanja spreminja-na slabse. Naj dodam, da sva bolj ali manj naravnane od zacetka na uro spanja okrog 20:00 ali celo prej 19:00. Sedaj gre takrat spat, a se mi vedno pogosteje zbuja ponoci, kot bi bila stara slab mesec. Zbudi se ob 2:00 ali 3:00, potem ob 5:00 ali max. ob 5:30 in konec spanja. Po dnevi spi po pol ure na 2-3 ure bedenja. Nahranimo se pred spanjem cca.pol ure prej, popije pa 150ml. Ali je to premalo sedaj ko je vecja? Kaj ste ve naredile? Ste povecale '' dozo '' hrane,ali kupile v lekarni tisto nocno formulo? Nekje sem prebrala, da so nekatere mamice v mleko dodale zdrobljeni keks in da je nato otrok prespal celo noc? Prosim pomagajte, ker res vec ne vemkaj bi lahko bilo narobe. Aja pa se to; rodila se je 4125g in lahko si mislite da jih ima sedaj okrog 8000g,mogoce maloo manj. Pediatrinja na njeno tezo ne pravi nic, saj meni da je tako rojena kot ce bi bila ze en mesec stara. GH pa pravi nic pred dopolnjenim 6.mesecem starosti... Torej kaj naj? Hvala za vse predloge.

Lp



pri nas se je to tudi skoz spreminjalo...pa sem probala novalac nočno formulo pa je vseeno bilo isto...lahko probaš, ampak bodi pripravljena tudi na to, da mogoče bo vseeno vstajala večkrat na noč...kaj pa če ji daš vmes samo vodo ali čaj za pit???...pri nas so te spremembe ble najbolj opazne, ko se je kaka viroza kuhala, ail če je bil stresen dan...mi smo tudi probali z keksom itd...pa ni nič pomagalo...15. bo dopolnila 1 leto pa se mi še vedno enkrat zbudi, in pije mlekouser posted image


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

clock-img

27.03.2010, 20:58

clock-img

anžetka

pencil-img

247

Srečna zvezda, pomojem ti lahko damo 1001 nasvet, ampak težko, da bo kaj pomagalo. Odvisno od otroka. To, nespanje ponoči-zbujanje, lahko traja pa do 3.leta. Moj se tudi zbuja ponoči-včasih samo 1x, včasih pa tudi na 1uro...Sem krivila zobke, krče, sanje, lakoto,...Ni da ni, ampak sem se sprijaznila-tko pač je. Spat gre ponavadi okrog 8ih, zbudiva se pa okrog 6ih. Sva probala z nočno formulo, z mlečno-žitnimi kašicami, držanjem pokonci (zna bit zelo naporno in ne forsiram več),...NIČ ni pomagalo. Mogoče, kot je že ena napisala, bi blo dobro, da bi začela z GH. Ponavadi potem bolje spijo... Moj, odkar sva začela z GH, spi bolje oz. dlje. Ampak to se pozna zdej kakšen mesec mogoče, GH jeva pa že 2meseca. Pa še vedno se tudi dojiva, star je pa 7mesecev.
Ne vem, ne morem pomagat, lahk ti zaželim sam velik sreče, pa veliko počivaj, če se da, da ne boš čisto uničena...

< Sporočilo je popravil anžetka -- 27.3.2010 21:00:05 >


_____________________________

Sasa84

clock-img

27.03.2010, 21:05

clock-img

manna

pencil-img

2556

IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

Srecna zvezda, tako je. Dojenčki NE spijo cele noči. Vsaj večina ne, redke so izjeme. Če bo vsaj nek ritem ujela do 10ga meseca bosta dobri.

Nič nisem zasledila da bi jo kej matralo, zvijalo, pač karkoli... Naša dva sta se zbujala do 2x na noč za mleko preprosto ker sta bila lačna. Al pa so bli zobki. Al pa jih je zvijalo. Al sta kej sanjala.... Žiljon stvari.

Razne nočne formule, keksi v mleko... Če je taka, se bo zbudila in nič ne bo pomagalo. Če je lačna zvečer, ji daj več mleka to je pa tudi vse kar lahko narediš. Pa opazuj kakšen ritem si želi ustvarit in mu sledi.

Pa tudi triletniki se še kdaj zbujajo ponoči... Kaj naj ti rečem- dobrodošla med mamamiuser posted image



Se strinjam. In pusti kekse pri miru še vsaj 2 meseca - to je en kup dodatkov, sladkorjev, stabilizatorjev, .... je še premajhna za to!!!

clock-img

28.03.2010, 08:47

clock-img

egleria

pencil-img

1336

jaz bi probala s kakšnimi kašicami ki se dodajo v mleko. meni je pa glih P rekla da zdej majo nov sistem in se začne GH dodajat že prej - še posebej pa pri tistih ki niso dojeni. moj sonček je dojen pa je vseeno rekla da pri tretji posvetovalnici se bomo že pomenli o GH..

clock-img

28.03.2010, 09:04

clock-img

zorica2

pencil-img

13


Jaz sem svojemu dajala hippovo mleko z kosmiči za lahko noč, so zmešani že  v prah, tako da pripraviš isto kot flaško.Je bilo fajn sitostno in mi je spal skoraj celo noč oz.od 19-05zjutraj.Ko pa sva se dojila pa se mi je zbujal na dve, tri ure tako do 8m.Potem ga iz zdravstvenih razlogov (svojih)več nisem dojila.
Tako da ne vem, če je pomagalo to mleko ali pa drugače rad spiuser posted image


clock-img

29.03.2010, 09:47

clock-img

egleria

pencil-img

1336

drugače sem pa slišala da je že na splošno hippovo AM več kalorijsko kot ostala in da se potem user posted image bolj naje..

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem