writing-img

Pralne krpice vs. robcki (nega ritke)

  
clock-img

26.12.2005, 15:32

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Na racmanovi strani sem zasledila, da se da cisto komot pripraviti tudi pralne krpice, ki jih imas zlozene v vnaprej pripravljeni tekocini, ki je odisavljena s kaksno kapljico olja sivke. A je katera to preizkusila? Itak perem belo in za tistih par krpic sploh nebi bilo problema..Pa manj stroskov..

clock-img

26.12.2005, 15:38

clock-img

Anonimen

Jaz uporabljam kar navadne tetra krpice pa vodo, pa je čisto ok. Če pa kam gremo, pa robčke, ki jih sicer ful malo porabim.

Kaj pa vem, Seven, za kakšno tekočino gre? Jaz stvari, ki jih ne poznam  dobro, ne bi uporabljala na Davidu. Ampak, taka sem pač jaz.

clock-img

26.12.2005, 15:39

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Skutica, gre za cisto naravne zadeve (kamilicen caj, pa malo etericnega olja), pa vseskupaj namoceno v eni skatli.

clock-img

26.12.2005, 15:39

clock-img

Aleksandrin

pencil-img

869

Saj če plenico razrežeš je isto.

clock-img

26.12.2005, 15:46

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

ne gre za robcke.. gre za vnaprej pripravljeno tekocino v kateri imas potem te krpice namocene..

clock-img

26.12.2005, 16:04

clock-img

pikika

pencil-img

11

Hi,
Kakšno mnenje imate glede t.i. umetnih robčkov (Pampers sensitive, nivea itd?) Ali je to za uporabljati?

clock-img

26.12.2005, 16:19

clock-img

Anonimen

Če imaš tetra robčke namočene v tisti tekočini, je čisto vseeno, če jih samo z vodo zmočiš. Razen če jih misliš dati v škatlo, pa za s seboj. Samo ne vem, da bi potem toliko vsega s seboj nosila ...
Jaz sem prakticirala tako, da sem drekec pobrisala z Pampers robčki, potem pa rito umila do konca s tetra krpico in vodo, če je bilo treba tudi z otroškim milom zraven. Samo sem potem vedno dobro splaknila. Nikoli nismo imeli vnete rite, razen enkrat, ko je že jedel, zaradi hrane.

clock-img

26.12.2005, 16:36

clock-img

Anonimen

mi uporabljamo Nivea Sensitive, pa nikoli ni imel rdeče rite. So pa kar precej dragi,ja ...sploh, če jih ne znaš šparat, tako kot jaz ne user posted image

clock-img

26.12.2005, 16:37

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Jaz pa malega nekje od četrtega meseca dalje, ko je imel bolj stabilen vrat, vedno odnesem pod pipo. Do plenice ga slečem na previjalni, potem ga odnesem v kopalnico, snamem plenico in jo odložim v bano, malega pa dam pod pipo v umivalniku. Če je samo polulan, ga nič ne brišem, samo zamenjam plenico. Kadar ga umijem, ga potem obrišem z brisačko in ritko pofenam do suhega. Ni imel nikoli vnete riti. Za na pot imamo seveda robčke (v 17 mesecih smo porabili dva velika paketa).

Mi pa to postaja počasi prenaporno. Mali je vse težji in spretnejši (sicer se še ne upira, a samo čakam, kdaj ga bo prijelo), meni pa raste trebuh. Počasi se bom morala kaj novega spomniti. Res pa je, da imam od tega prav hude bicepseuser posted image .

Ena prijateljica ima razrezane pleničke, ki jih pred uporabo pomoči v svežo vodo. Od začetka sem tudi jaz delala tako. (Saj ne morem verjet, da lahko na temo brisanja riti toliko napišemuser posted image .)

clock-img

26.12.2005, 16:54

clock-img

Anonimen

Jančika, jaz sem imela "previjalno" na pralnem stroju in tekočo vodo ter otroško milo takoj poleg. Tako sem krpice splakovala pod vodo in Tiborju rito kar "zalivala" z vodo. Potem sem pa samo še obrisala z brisačo, ki se jo imela zapognjeno položeno na previjalni blazini, tako da je na njej tudi ležal. Res izi.
Samo nekaj mi ni jasno pri tej robčkih. Če uporabiš samo robčke po tem, ko se otrok pokaka, jih lahko zaradi mene uporabiš 1000, pa če povohaš od blizu, rita še vedno smrdi po dreku. Po naparfumanem dreku. A to samo meni? Zato sem ga jaz vedno umila z vodo in milom, če se je pokakal.

clock-img

26.12.2005, 16:58

clock-img

Marogica

pencil-img

10594


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Če uporabiš samo robčke po tem, ko se otrok pokaka, jih lahko zaradi mene uporabiš 1000, pa če povohaš od blizu, rita še vedno smrdi po dreku. Po naparfumanem dreku. A to samo meni?



Tudi meni.
Jaz drugače uporabljam robčke, ga pa vsaki večer stuširam. Mi zaenkrat nismo imeli nobenih problemov zaradi uporabe robčkov. Je pa res, da imajo eni otročki bolj občutljive ritke, katerim so robčki preveč "agresivni.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

26.12.2005, 17:00

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Joj, Jančika, meni se zdi pa tole tvoje ful komplicirano!user posted image
Jaz pa: kakec obrišem z robčkom nivea, potem rito še z mokro vato ali dvema. Popivnam (posušim) rito s to pralno krpico.
Lulanje pa samo z mokro vato in posušim s pralno krpico.

Uporabljam pa te okrogle, tanke vatke, ki so najbrž namenjene odstranjevanju make-upa, ne pa tiste cik cak, ki jo je treba trgati. Meni se zdi to zelo preprosto, ker jih imam pripravljene na previjalni in jih samo zmočim pod pipo, pol pa vržem v WC (vse na dosegu ene rokeuser posted image ).

Seven, jaz ne razumem najbolj. Zakaj res ne bi te pralne pleničke kar pod vodo zmočila? A zato da dišijo, če jih namakaš v tistem?user posted image  Ali še kakšen drugi razlog?

clock-img

26.12.2005, 17:01

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Pri nas na pralnem stroju žal ni prostora (tik nad njim je plinska peč), drugače sem tudi jaz imela namen tam imeti previjalno. Samo potem sva dala delat centralno in ni bilo drugje prostora za peč.

Imaš čisto prav glede robčkov - meni se zdi, da potem cel prostor smrdi po parfumiranem dreku.

clock-img

26.12.2005, 17:02

clock-img

Primoza

pencil-img

4733

Verjetno zadeva funkcionira, vendar pa terja več dela in časa kot robčki za enkratno uporabo. Delo in čas je potrebno vložiti z vidika higiene, navsezadnje bi lahko tudi mi sami uporabljali pralni toaletni papir, pa še nisem slišal, da bi obstajal.

clock-img

26.12.2005, 17:03

clock-img

taška30

pencil-img

2758

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

pa če povohaš od blizu, rita še vedno smrdi po dreku. Po naparfumanem dreku. A to samo meni? Zato sem ga jaz vedno umila z vodo in milom, če se je pokakal.



user posted image  Jaz ne voham od blizu, le z očmi prečekiram, če je kje ostal delček kakca in se ne sekiram, ker gre itak zvečer v banjo, pa jo tam 'zdrgnemo' do čistega.

clock-img

26.12.2005, 17:06

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

user posted image Taška, saj v resnici ni tako komplicirano. Meni je super, ker mi ni treba paziti, če gre kje kaj kakca mimo po previjalni ali cotah - enostavno snamem plenico nad bano in malega direkt splahnem, pa je. In mali tako nima dostopa do posrane plenice (prej je vedno pomočil kakšno peto v drek, uh).

Ti, samo to pa ne vem, če je glih dobro, da vato v wc mečeš? Po moje se lahko zamaši, vsaj tako mi je foter celo življenje v glavo vtepal. Tako da pri nas se to nikoli ni smelo not metat.

Zdaj sem se spomnila, da sem večinoma tudi jaz prej uporabljala vato (to kozmetično, tavelike blazinice), krpice iz plenic samo tu pa tam. Kaj vse človek v enem letu pozabiuser posted image .

clock-img

26.12.2005, 17:14

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Dej nehi, no, Jančikauser posted image , a res? No, do zdaj se še ni nič zamašilo, saj je čisto majhna tista vata?!?

clock-img

26.12.2005, 17:18

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Ej, ne vem, moj foter in tudi moj mož pravita tako. Si predstavljam, da vata ni tako hitro razgradljiva in se kje zatakne, potem pa druga vata čez, pa še ena, pa še ena, pa si tam. Ne trdim, da je to nujno tako, sem pa raje previdna. Jaz sem jih kar v smeti metala. Pa tudi vatk od moje nege obraza nikoli ne vržem v wc.

clock-img

26.12.2005, 17:37

clock-img

KIRA

pencil-img

4944

IZVIRNO SPOROČILO: primoza

Verjetno zadeva funkcionira, vendar pa terja več dela in časa kot robčki za enkratno uporabo. Delo in čas je potrebno vložiti z vidika higiene, navsezadnje bi lahko tudi mi sami uporabljali pralni toaletni papir, pa še nisem slišal, da bi obstajal.



jaz se čist strinjam. zakaj bi zadevo po nepotrebnem komplicirali in zavlačevali, če gre dost bolj enostavno. načeloma mi je vseen kaj je - sam da je higienično in preprosto in da se da zadevo hitro porihtat. uporabljam pa pampers robčke - keri so pač v akciji, opažam pa, da jih že vsaj pol leta nisem kupla od niveje, ker sko bli skoz kaki pampers cenejši ali pa so imeli vsaj enako ceno. pa raje izberem pampers. so bolj kvalitetni imam občutek.

ko bosta punci večji in bosta hodili na kahlico, bomo pa začeli s kandoo-jevimi robčki, ki jih lahko mečeš v školjko in so biološko razgradljivi (ali pa podoben izdelek). najmanj cirkusa, rita pa lepa in čista.

clock-img

26.12.2005, 18:49

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Ce hocem mocit krpice, moram skoz v kopalnico laufat. Zdi se mi fino, da bi imela bombazne krpice poleg previjalne, isto kot tiste za enkratno uporabo.

Zakaj tako? Zdi se mi: 1. bolj ekolosko (manj odpada, tile robcki za enkratno uporabo namrec niso cisti bombaz kot recimo vata) 2. Na nek nacin bolj higienicni in manj kemije. Zdi se mi vseeno, da lahko z bombazno krpo lepse in boljse obrises ritko kot z robckom. Kaj pa vem. Verjetno ni smiselno, ce povijas v pamperske, ampak jaz imam Emo trenutno skoraj skoz v Racmankah in mi je cisto enostavno se par krpic poleg oprat.

clock-img

26.12.2005, 19:08

clock-img

teta beta

pencil-img

2272

Jaz pa uporabljam navadno cikacak vato in toplo vodo in tudi ne vem, kaj bi bilo pri tem kompliciranega. Pa niti previjalne mize nimam, kaj šele v kopalnici; previjalno blazino dam bodisi na posteljo ali pa na mizo, toplo vodo pa nalijem na pipi. Vato potem porabim po potrebi, enkrat več, drugič manj. Nato jo zavijem v plenico, ko imamo pa racmanke pa gre direkt v smeti. Še nikoli ni imela vnete ritke, čeprav niti hladilnega mazila skorajda ne uporabljamo.

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

clock-img

26.12.2005, 19:22

clock-img

Anonimen

Jaz pa: kakec obrišem z robčkom nivea, potem rito še z mokro vato ali dvema. Popivnam (posušim) rito s to pralno krpico.
Lulanje pa samo z mokro vato in posušim s pralno krpico.



tudi jaz počnem enako

clock-img

26.12.2005, 19:31

clock-img

April

pencil-img

5459

taška30, vato vseno rajši meči v koš. bombaž pač ni za v wc, na embalaži je tudi opozorilo. če se ti do sedaj še ni zamašilo to ne pomeni, da se ti ne bo nikoli. bolje preventiva.user posted image

drugač pa jaz malega pokakanca kar pod tekočo vodo očistim in z brisačo obrišem.

< Sporočilo je popravil April -- 26.12.2005 19:32:01 >

clock-img

26.12.2005, 19:33

clock-img

Primoza

pencil-img

4733

Robčki so iz celuloze prepojene z vodo in dodatki.

Lahko pa poskusiš za hec tale recept in povej če deluje:

http://www.make-stuff.com/formulas/baby_wipes.html 

clock-img

26.12.2005, 20:18

clock-img

Anonimen

Kaj vem, postan kamilični zvarek je idealno leglo za razne bakterije. Jaz ga ne bi uporabljala, edino svežega in pravkar ohlajenega.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem