writing-img

Prehranjevalne navade malčka

clock-img

14.05.2005, 14:37

clock-img

martin

pencil-img

21

Imam 16. mesecev starega sina Davida.
Če hočem, da otrok lepo poje hrano, potem mora imeti
ob sebi igračo, torej hoče se igrati med jedjo.
Ker ga bom v kratkem dal v varstvo varuški in drugim ljudem
me zanima če bo imel z varuško oz. ko bo v skupini s tem kaj problemov.
Kakšne imate izkušnje Vi?
Moram odroka odvajati igranja z igračami med jedjo?

LP

clock-img

14.05.2005, 14:40

clock-img

mamsi

pencil-img

857

Kaj pa če bi se igral z žlico in vilico za otroke, pa kak plastičen krožnik in par koščkov gor. Mogoče mu napiči na vilico hrano, pa naj si jo sam nese v usta. Sej to je sam ideja, sama še nimam teh izkušenj.:zmeden:. Je pa naša pri 10m tut tolk živa, da mora sama tut zraven sodelovat, drugač zapre žnable in ni šans, da jih odpre, dokler ni njenih koščkov na miz, da jih pobira.;)

clock-img

14.05.2005, 14:44

clock-img

martin

pencil-img

21

Saj tole z vilicami in žlicami vse laufa.
Vprašanje se mi postavlja kako bo pri tujih ljudeh.
Otrok bo namreč šel v varstvo.

clock-img

14.05.2005, 16:44

clock-img

NinaŠ

pencil-img

5709

Jaz mislim, da če se z igračo sam zamoti in ga ni treba animirat s tvoje strani, sploh ni problema - saj mu tud varuška lohk da kako igračo v roke medtem, ko ga hrani. Če pa je potrebno preveč animacije, pa verjetno ne bi škodilo, če se tega mal odvadi :zmeden: .
Drugače bi pa mogoče njegovo pozornost tudi poskusili preobrniti v samostojno hranjenje :zmeden2: - ne vem, samo jaz to vsekakor poizkušam pri mojem 14 mesecev starem sinu - itak pa sam je le ko je pri volji :)- , drugače pa tudi rabi kak avtomobilček ali kuli in papir, da uspe pri miru sedet.

LP

clock-img

14.05.2005, 20:44

clock-img

mehurčica

pencil-img

3735

Mi imamo tudi 16 mesečnega Davida.:) Pri hranjenju ima obvezno tudi on svojo žličko ali vilčko, da še sam kaj nosi v usta. Mu gre že kar dobro.

Varuški pač reči, naj mu da žličko v roko. Sploh če bo pazila še kakšnega otroka zraven bo lažje, ker se bodo skupaj učili veščine samostojnega hranjenja.:bravo:

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem