writing-img

Prodaja zemljišča - prosim nasvet

clock-img

24.10.2009, 16:19

clock-img

pikapolonica 24

pencil-img

119

Pozdravljene.

Da vas vprašam po nasvetu oziroma kako sploh poteka... sledeče

Jaz in hči (hči stara 5 let), sva podedovali kmetijsko in zazidljivo zemljišče leta 2008. Sedaj bi radi to prodali.
Pa me zanima kakšni so postopki? (od začetka do konca)

Vem, da najprej moram dobiti na CSD potrditev, da lahko to sploh prodam, ker je otrok star 5 let. (denar od zemljišča bi šel izključno na račun hčere).
Kaj pa pol dalje? Kam iti? Kaj narediti? Kakšni so davki?
Kupca že imam, ne vem pa kam vse, po kaj vse,...

Će je imela katera podobno situacijo mi naj prosim svetuje.

Lp,

Petra

clock-img

24.10.2009, 17:39

clock-img

kajalin*

pencil-img

1402

Zakaj pa se ti mudi prodati?
Ja dobiš kupca,se zmeniš za ceno.Kupec bo verjetno prvo želel videti mapno kopijo in izpis iz zemljiške knjige.Potem boš pa še morala dvignit potrdilo o namenski rabi zemljišča,potrdilo o neuverjavljanju predkupne pravice(občina).
Davek je pa glede na to koliko dolgo si že dedič.Vem,ker ravno prodajam in sem opravičena davka,ker sem lastnik zemlje že 30 let(podedovala po prababici.Zato me zanima zakaj prodajaš in to ravn zdej,k so cene padleuser posted image Lahko pa daš vse skup na agencijo in vse vodijo oni,najlažje sploh če se zadeve lotuješ sama.

clock-img

24.10.2009, 18:22

clock-img

pikapolonica 24

pencil-img

119

Kajalin: Prodajam verjetno zato, ker je takšna moja želja - oz. ne preostane drugega.

Nisem postavila vprašanja, ali naj prodam ali ne, ampak kakšni so postopki prodaje. (to je identično, če bi se zanimala za posvojitev otroka  torej katera dokumentacija je potrebna, vi pa bi mi spraševali zakaj bi posvojila user posted image )


Zato prosim, če mi lahko nekdo svetuje glede papirologije.

Lp,

Petra

clock-img

24.10.2009, 18:25

clock-img

pikapolonica 24

pencil-img

119

Aja pa še nekaj Kajalin.

Zakaj me sprašuješ, zakaj ravno sedaj prodajam, ko so cene padle?

Iz tvojega odgovora sklepam, da tudi sedaj ti prodajaš.

Zato ne vem, kaj je spornega zate??

Lp,

Petra

clock-img

24.10.2009, 19:17

clock-img

kajalin*

pencil-img

1402

Pikapolonica 24,sem verjetno edina ki ti je napisala odg.glede papirjev,zato ne vem zakaj me napadaš.Iz tvojega posta sem razbrala,da boš dala denar na hčerkin račun,zato te sprašujem,ker če ti bo denar stal na računu jaz oprosti ne vidim tu nič dobrega.
Jaz prodajam,ker sem dobila zelo dobrega kupca,boljšega kot recimo lani in to je slučajno naklučje,s tem denarjem bom kupila stanovanje,ker sem avgusta ostala s petletno hčerko skoraj na cesti.
Ti pa srčno svetujem,da predaš zadevo agenciji,če res nič ne veš o teh zadevah,ker lahko več izgubiš kot pridobiš.
Ne vem zakaj si tako našpičena in globoko upam,da boš stvar uspešno izpeljala,da bo dobro zate in tvojo hčerkico.
Če boš potrebovala kakšno predpogodbo,pogodbo karkoli sem ti na voljo,ker sem ravno v tem postopku in ti lahko pomagam.

clock-img

24.10.2009, 23:27

clock-img

Petka09

pencil-img

1129

Na Upravno enoto (Oddelek za kmetijstvo) moraš oddati oglas, da nepremičnino prodajaš. Ta mora viseti tam en mesec, najverjetneje se ne bo javil noben drug kupec. UE ti izda dovoljenje, da je dovoljen promet s tem kmetijskim zemljiščem (da ni pod kakšno zaščito ipd.).
Sama ali nekdo ti sestavi kupoprodajno pogodbo (ki mora vsebovati dovolilo za prenos lastninske pravice v zemljiški knjigi), ti pogodbo neseš na Davčno upravo, ki ti odmeri 2% davek na promet nepremičnin od vrednosti nepremičnine, nato greš overit to pogodbo (overitev plačaš ti po notarski lestvici (poišči na internetu), vendar overjene pogodbe ne oddaj kupcu v roke dokler kupnina ni prenesena na tvoj račun oz. v tvoje roke (tukaj je tvoja vloga v vsem tem končana).
Po izvedenem poslu bo potrebno urediti še zemljiško knjižno stanje, kar je ponavadi dolžnost kupca, pripraviti mora zemljiško-knjižni predlog in ga oddati na sodišče.

Ko pridobiš "dovoljenje" iz CSD, da lahko prodaš tudi hčerkin del, boš ti pooblaščena za vse naloge v tem poslu. Za vse skupaj bo tudi ena pogodba (torej, ne dve - ena v tvojem in druga v hčerkinem imenu).

clock-img

25.10.2009, 17:42

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Obstaja ena knjiga na to temo, neke vrste priročnik, poišči ga v knjižnici,a li pa vprašaj na forumu nepremičnine. 

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

clock-img

25.10.2009, 23:36

clock-img

kajalin*

pencil-img

1402

Petka09,odvisno za kako zemljišče gre,za stavbno zazidljivo ne rabi viset na občini niti en dan.
Aro pa naj ti da na roke,zelo izvedljivo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem