writing-img

Sem slabokrvna in želim zanositi

clock-img

25.06.2008, 22:20

clock-img

Anonimen

Živjo!
Imam eno vprašanje za vas. Namreč z mojim dragim sma se odločila da boma delala na user posted image . Vendar  se pojavi en problem. Namreč jaz sem že celo življenje slabokrvna. Imam talasemijo beta minor in je neozdravljivo saj imam to napako krvi v genih. Dobena zdravila in železo ne pomagajo. In zadnjič sem prebrala na netu kakšne posledice so lahko v primeru slabokrvnosti.

Pomanjkanje folne kisline povzroči slabokrvnost, v zelo zgodnjem obdobju nosečnosti pa lahko privede do nepravilnega zapiranja hrbteničnega kanala (nevralne cevi). Posledica tega je lahko huda telesna ali duševna prizadetost otroka. in to me je zelo šokiralo. A ima katera izkušnje s tem? Jaz sem že par dni full slabe voljeuser posted image . Hvala vam za odgovore.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 25.6.2008 23:05:01 >

clock-img

25.06.2008, 22:59

clock-img

crvicek

pencil-img

840

Anonimna,
jaz sem v zelo podobni situaciji že vrsto let, tako da sem to isto vprašanje postavila moji G in dr. Pušenjaku in ti kar posredujem njegov odgovor, ki me je potolažil in upam da bo tudi tebe.
Jaz v tem času načrtovanja skrbim za zdravo prehrano, za zadosten vnos hrane z veliko vrednostjo železa in poleg tega po posvetu z mojo G pijem še centramed mami, ki poleg ostalih vitaminov vsebuje tudi priporočljivi dnevni odmerek železa. Na zadnji kontroli je bil moj hmg 128, kar je za žensko normalna vrednost in se bom potrudila, da bo tako tudi naprej v nosečnosti.
Ne obremenjuj se, samo poskrbi za zadosten vnos železa in boš vidla da bo!
Srečno!

http://med.over.net/forum5/read.php?19,4653159,4653159#msg-4653159

clock-img

25.06.2008, 23:09

clock-img

Kepica83

pencil-img

2921

Crvicek. Hvala za odgovor ampak pri meni je ta problem da imam to podedovano in imam to gensko zapisano. Lahko delam kaj hočem pa se mi stanje ne izboljšauser posted image . Kaj pa v tem primeru?

clock-img

26.06.2008, 07:30

clock-img

crvicek

pencil-img

840

Miniko,

a si že govorila s svojim G? Meni je rekla isto kot Pušenjak, da zaloge se ne kar tako spraznejo. Kakšne vrednosti pa imaš? Kaj pe če bi ti dodajali intravensko (moje laično mnenje), saj kot sem razumela je pri tebi problem da zaužita hrana se ne absorbira v kri, tako dodatek infuzije direktno v žilo bi verjetno pomagal. Meni pa so ugotovili okvaro kostnega mozga in sicer mi primankuje neka kislina in se mi zaužita hrana prehitro izloča v blato (po domače povedano).

Jaz sem se tudi full sekirala zaradi mojega nihanja železa, hmg sem imela celo 77 in sem bila na infuziji, od takrat pa me bolj podrobno spremljajo in tudi sama skrbim za zdravo prehrano. Pri tebi pa je res težje, saj praviš da ti nobena zaužita hrana in dodatki ne pomagajo. Full bi ti rada pomagala, ma nočem pametovat na področju medicine, zato je najbolje, da se pomeniš s svojim G, da ti predstavi možnosti zdravljenja slabokrvnosti v nosečnosti. Mene je rekla, da mi bo takoj dodala železo in mi pogosto kontrolirala zaloge železa.

clock-img

26.06.2008, 08:11

clock-img

mihaelao

pencil-img

66

Živjo!
Moja situacija ni bila tako drastična, sem bila pa več kot dve leti pred zanositvijo slabokrvna.  Nisem imela nizkih vrednosti le hmg, ampak tudi železa (4,8). Po porodu mi je vrednost železa čudežno narasla na 21,8 - v prejšnjih letih le do 7,2. Ne mislit na najslabše, sploh, če se ti stanje ne more poboljšat. Optimistično naprej!

_____________________________

Nič ni lepšega od današnjega dne ...

clock-img

26.06.2008, 16:31

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

Kaj pa če bi se ti prej pogovorila s svojim G? Veš, včasih je boljše, se posvetovat z zdravniki in čim manj bratuser posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


clock-img

26.06.2008, 17:46

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

Nisem vedela, da železo dajejo tudi v žilo. Jaz sem ga dobivala v mišico, ker mi  hrana, tablete in sirupi niso pomagali. Vendar to ni to kar imaš ti, in najboljše da se res pozanimaš pri G ali zdravniku.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem