cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Suho sadje

clock-img

02.03.2009, 18:07

clock-img

Alja_

pencil-img

39

Pozdrav!

Mene pa zanima ali jeste v nosečnosti suho sadje (ki naj bi bilo zelo dobro za nosečnice) in kje ga kupujete???

Lp

clock-img

02.03.2009, 18:13

clock-img

bamoocham

pencil-img

1361

Jaz si večkrat kupim študentsko hrano (indijski oreščki, rozine, brazilski oreščki, arašidi), ali pa kake suhe slive (prodajajo v vsaki trgovini).

clock-img

02.03.2009, 18:31

clock-img

*alina*

pencil-img

836


Tudi jaz ga jem. Ponavadi kupim kar zapakiranega v Mercatorju.

clock-img

02.03.2009, 22:00

clock-img

dejzi

pencil-img

392

IZVIRNO SPOROČILO: Alja_

Pozdrav!

Mene pa zanima ali jeste v nosečnosti suho sadje (ki naj bi bilo zelo dobro za nosečnice) in kje ga kupujete???

Lp



Jaz ga nisem mogla jest...pa ga imam rada...sem imela potem močne prebavne motnjeuser posted image user posted image


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

clock-img

04.03.2009, 10:34

clock-img

annya

pencil-img

216

Domače suho sadje ja, kupljenega pa nisti slučajno...je tolko kemije zraven da bzw.

clock-img

05.03.2009, 10:03

clock-img

baby blue

pencil-img

2248

jst si dostikrat kupim študentsko hrano kjer so razni oreščki al pa suhe slive...

clock-img

05.03.2009, 10:23

clock-img

*Orhideja*

pencil-img

63

V raznih bio trgovinah lahko kupite suho sadje, ki ne vsebuje kemikalij. To sadje je že na pogled bolj naravno. Npr. suhe marelice so rjave barve in ne živo oranžne kot tiste, ki so žveplane. Drugače pa me zanima glede toksoplazmoze, ali je suho sadje dovolj umito oziroma ali se prek suhega sadja sploh prenaša toksoplazmoza.

_____________________________

Benjamin: 13.8.2009

clock-img

25.03.2009, 14:57

clock-img

Picabo

pencil-img

128

IZVIRNO SPOROČILO: *Orhideja*

V raznih bio trgovinah lahko kupite suho sadje, ki ne vsebuje kemikalij. To sadje je že na pogled bolj naravno. Npr. suhe marelice so rjave barve in ne živo oranžne kot tiste, ki so žveplane. Drugače pa me zanima glede toksoplazmoze, ali je suho sadje dovolj umito oziroma ali se prek suhega sadja sploh prenaša toksoplazmoza.



Nič ne skrbi, nisem še zasledila, da bi se toksoplasmoza prenašala na tak način.
Tudi jaz kupujem izključno nežveplano sadje, je bolj okusno. Tudi dateljni so super za nosečke, samo po pameti, ker so zakladnica sladkorja.

_____________________________

Človek je trši od kamna in krhkejši od jajca.
(hrvaški pregovor)

clock-img

30.03.2009, 09:55

clock-img

monty

pencil-img

421

orhideja, mene skrbi ista zadeva in suhe slive perem. moj pa pravi, da sem malo trčena. kaj pa vemo kolk so oprane????? jaz sem sploh skeptična glede higiene kjerkoli razen doma. še tašči težim s pranjem solate do onemogolosti, ampak če logično pomislimo koliko smo me prale solato.... pred user posted image . jaz se že nisem na glavo postavljala, res, da do čistega, samo me ni skrbelo ali 5 ali naj jo raje 10krat. pa tudi nisem nič staknila v 28 letih in srčno upam, da tudi sedaj ne bom. 

mi gre pa že pošteno na živce tole čuvanje, kaj lahko in kaj ne in včasih najraje ne bi jedla nič, ker mam z vsako pripravo hrane celo proceduro. komaj čakam da bo konec res! potem bom namensko "packa".user posted image

clock-img

21.05.2009, 13:00

clock-img

xen chi

pencil-img

2

Se čisto strinjam, da se malo pretirava s tole prehrano... samo dokler ne dobiš nosečniške sladkorne tako kot jaz, je vse ok... Ko ti začnejo predavat o prehrani in lahko ješ samo zdravo in še to v omejenih količinah, pa samo zelenjavo in zelenjavo in meso, meso, pa čisto malo ogljikovih hidratov... pol si pa pomagaj, če si odvisen od krompirja user posted image user posted image user posted image Prej sem zelo rada jedla brokoli in cvetačo, zdaj pa ju tud videt več ne smem.

Suho sadje lahko pa itak samo gledam od daleč hehe.

clock-img

22.05.2009, 20:55

clock-img

jasmina in tadej

pencil-img

231

IZVIRNO SPOROČILO: annya

Domače suho sadje ja, kupljenega pa nisti slučajno...je tolko kemije zraven da bzw.




Odvisno kje kupuješ?!?!

Naše nima k od kemije zraven!!!user posted image

clock-img

23.05.2009, 16:32

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

da je sušeno na soncu, brez dodatkov ali žvepljeno, da obdrži barvo itd.. pa je ok. npr. od Alnature?

clock-img

25.05.2009, 13:48

clock-img

vijolca

pencil-img

211

Bimed ima lepo selekcijo bio suhega sadja brez konzervansov (slive, marelice, rozine, fige, verjetno še kaj), sama sem to kupovala tudi pred nosečnostjo. Glede higiene je pa tudi mene zaskrbelo, vendar šele potem, ko sem sadje že nekaj časa jedla in se potem tudi nisem imela več kaj sekirati. 

clock-img

01.06.2009, 12:57

clock-img

jasmina in tadej

pencil-img

231



Če katero zanima glede suhega sadja mi naj piše na zs!


IMAMO PROIZVODNJO TEGA DOMA IN PRODAJO!

user posted image

user posted image

clock-img

29.07.2021, 20:49

clock-img

Lelly28 RR

pencil-img

399

suho sadje je top, samo jaz sem bila pozorna da ni bilo žveplano. Takšnega je sicer malce težje kupit,ampak ga jadeš tudi v vsaki običajni trgovini . Sama sem bila nora na suhe marelice (znamka BImed - slovenska) in še zdaj, ko sem rodila posegam le po nežveplanih user posted image

clock-img

06.08.2021, 22:20

clock-img

Tasykaa RR

pencil-img

246

Od suhega sadja sem jedla fige in dateljne 🙈 pa se te samo iz hoferja- tisto mehko varianto 🤣 drugo mi ni dobro 🙈 pa mam fuuul rada sladkoo drugace, samo mi suho sadje ni po godu da bi ga jedla 🙈 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem