writing-img

Tetra plenice ali pralne plenice

clock-img

20.05.2009, 13:44

clock-img

Suzikaa

pencil-img

163

Kaj mislite ali je bolje imeti tetra plenice ali pralne hlačke oz. pleničke? Tetra plenice so cenejše kot pa pralne plenice. Ne vem za kaj bi se odločila.

clock-img

20.05.2009, 13:54

clock-img

Lunca1

pencil-img

6022

kar se uporabnosti tiče bi jaz rekla pralne, ker so narejene na princip pleničk za enkratno uporabo.

clock-img

20.05.2009, 13:58

clock-img

Suzikaa

pencil-img

163

Jap, res pa je, da dobiš 10 tetra plenic za ceno ene pralne plenice user posted image

clock-img

20.05.2009, 14:03

clock-img

Netopirčy81

pencil-img

1327

Sam tetra plenice so precej velike in pride zelo na debelo. Jest mam pralne plenice od Bambino mio, pa so 2x manjše in pašejo v te pralne hlačke.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

clock-img

20.05.2009, 14:28

clock-img

Ana009

pencil-img

204

Mi smo imeli racmanke pri obeh in so se dobro obnesle. Pri tetra je sigurno vec dela.
Res je fino, ce preveris debelino plenice, ker je nas drugi moral pri 3 mesecih nehat uporabljat pralne, ker so bile predebele in ni mogel pasti kravic.. nam je sicer fizioterapevtka predlagala, naj uporabljamo tetra, ce so tanjse.

Cena pralnih je res visoka, ampak se je ze pri prvem otroku povrnila, pa meni se ni zdelo cisto nic vec dela kot z enkratnimi. Pa se smrdelo ni, ker si enostavno tist papirnat vlozek vrgel v WC in je bilo reseno... te za enkratno pa ful smrdijo, ... blek.. pa tisti palcek, ki jih zbira nic ne pomaga... no, vsaj nam ne.
pri nas rulajo pralne in bodo tudi naprej, ce bomos e kaksnega imeli.

clock-img

20.05.2009, 15:20

clock-img

Suzikaa

pencil-img

163

Meni full pametujejo, da sem nora, da bom to prala, ampak jaz hočem za otroka samo dobro in mislim, da bom mu s tem naredila samo dobro, če ga bom povijala v bombažne plenice. Zraven tega pa tudi prišparaš nekaj, pa ostanejo ti tudi za drugega user posted image . Tak da, se jim ne dam user posted image

clock-img

20.05.2009, 15:20

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Znanka mi je pokazala plenice, racmanke so bile po 2 otrokih uničene, tetra pa ne. Kaj pa če bi kombinirala, ali pa poiskala po bolhi, če jih katera prodaja?

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

clock-img

20.05.2009, 15:27

clock-img

Suzikaa

pencil-img

163

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Znanka mi je pokazala plenice, racmanke so bile po 2 otrokih uničene, tetra pa ne. Kaj pa če bi kombinirala, ali pa poiskala po bolhi, če jih katera prodaja?



Ja, sem začela razmišljat, če bi si nabavla nekaj obojih. Mislim, en paket tetra plenic, itak jih je ponavadi 10 kom v paketu ne? Pa potem nekaj pralnih plenic. Morda pa res najdem tudi kaj na bolhi. Bom pokukala user posted image

clock-img

21.05.2009, 08:08

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Suzikkaa, na Bolhi full najdeš, samo pazi, ko jih boš kupovala jih prj dobro preglej, da niso uničene pri ježkih.

Drugače pa , ja, kombiniraj. Sploh za newborne so super tetra, ker lahko daš noter samo eno plenico, čez povijalko in potem čez prekrivne hlačke. Jaz še sedaj pri našem 1,5 l včasih uporabim tisti vložek od racmank, čez mu dan tisto trikotno plenico - povijalni in potem prekrivne. Pa jeuser posted image . Izgleda nekako takole http://roda.hr/v2/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=26&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=6
Drugače so pa pralne zakon, pa vseeno katere znamke so.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

21.05.2009, 08:10

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Aja, obstajajo še tele tetra plenice, imenujejo se prefolds, ki so že pripravljene za uporabo - zložene, samo jih v Slo nimajo. http://roda.hr/v2/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=36&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=6
Zraven rabiš t.i. snnapy zaponkoali pa kar zihericouser posted image in pa prekrivne hlačke.
So malo dražje kot tetre, pa veliko cenejše kot hlačne user posted image




< Sporočilo je popravil skuštrana -- 21.5.2009 8:13:24 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

26.05.2009, 12:42

clock-img

sunprincess

pencil-img

439

Mene pa zanima previjanje pokakane plenice. REcimo pampersko zložiš in vržeš v koš...te najbrž ne morem kar zložit, ampak tist vložek vreči v koš...kako to naredite, če imate previjalno daleč stran od wcja? Kaj pa kje na obisku?

clock-img

30.05.2009, 18:45

clock-img

darjussa

pencil-img

170

Olla...

No dolgo časa že berem vse kar je v zvezi z pralnimi plenicami. NAjprej sem zasledila članek v neki reviji in me je to zelo navdušilo...ampak potem sem mislila: ahhh kaj bom jaz nekaj drugače.. Vendar zakaj ne?! Res mi je všeč in sedaj sem zares odločena, da izberem pralne plenice. Za paketek se nisem odločila in sem vzela denar, ki ga bom lepo zapravila za pralne plenice. Sicer sem se dolgo odločala katere (tudi pri teh je že velika izbira) pa so me sedaj navdušile Wonderoos-ke. Upam, da sem prav izbrala...kajti že ob misli na to, da bo moj bebi mel na ritki nekaj naravnega in ne plastike, sem bolj zadovoljna.

Tod okoli sicer ne poznam nikogar, ki bi mi jih lahko pokazal oz. tako rečeno demonstriral, pa vendar me moja mami podpira in mi vedno reče, da mi bo ona pokazala kako se stem dela , saj je tudi mene previjala s skoraj takšnimi pleničkami.

Edino kar me še zanima, ali lahko že takoj po odhodu iz porodnišnice uporabljam te pleničke, al moram na začetku še tiste tetra (ki so itak isto)?? Ali mi jih 15 zadostuje, kot jih je v tistem paketu "vse v enem"? Kako si pa naj sestavim paket, če bi si kupila pleničke Racman (iz teh se ne razumem najbolje) ?

Lepo se mejte in hvala za odgovore tistim, ki mi lahko pomagajo!

PS: ...aja Suzikaa, te podpiram! Raje perem kot pa da naredim 2,5 tono odpadnih plenic, pa še na ritko ne dam plastike.user posted image

Darja

< Sporočilo je popravil darjussa -- 30.5.2009 18:47:01 >


_____________________________

26.7.2009 je prikukala na svet moja mala pikica Kiara!

clock-img

30.05.2009, 20:42

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Ali mi jih 15 zadostuje,



Ne, 15 ni dovolj. Če imaš sušilca in jih lahko vsaj pozimi sušiš v njem pottem jih potrebuješ vsaj 21, kakšnih 24 je pa idealno. Pa recimo 3 prekrivne hlačke v vsaki velikosti.

Tole debato si preberi boš izvedela vse in še več user posted image
http://www.ringaraja.net/forum/Pralne_bombazne_plenicke/m_1986542/tm.htm


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem