cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

cerebralna paraliza

clock-img

21.03.2006, 16:22

clock-img

jajo

pencil-img

6

Želela bi z nekom govoriti kateri otrok ima abnormno nevrološko simptomatiko zvišan mišični tonus spodnjih okončin. V razvojni so mi dejali da če se to ne bo moglo odpraviti s fizioterapijo je možna cerebralna. Začele bomo hoditi k dr.Travnik na KC. Sem čisto šokirana in panična.

clock-img

21.03.2006, 18:53

clock-img

ANDREJA 75

pencil-img

264

HAJ najprej te prosim ,da malo več napišeš kaj sploh je z otrokom ,da morata hodit na terapijo ali že ima potrjeno diagnozo cerebralna paraliza - napiši kaj več pa ti potem lahko kaj svetujem glede  tega
POZDRAVČEK

< Sporočilo je popravil ANDREJA 75 -- 21.3.2006 18:57:36 >

clock-img

21.03.2006, 19:35

clock-img

Anonimen

Moj ima zvišan tonus spodnjih in zgornjih okončin pa še levo stran slabšo.ima pa tudi cp.

clock-img

21.03.2006, 20:35

clock-img

jajo

pencil-img

6

Nimam diagnoze,drugače je z deklico 2,5 meseca staro v redu le v rokah in nogah ima sunkovite gibe, iztege nog.

clock-img

21.03.2006, 20:58

clock-img

ANDREJA 75

pencil-img

264

Ali si bila že pri nevrologu

clock-img

22.03.2006, 08:25

clock-img

jajo

pencil-img

6

Bila sem samo v razvojni ambulanti. Sedaj pa čakam da grem k nevrofizioterapevtki v klinični center. (prvič)

clock-img

22.03.2006, 15:47

clock-img

Barči78

pencil-img

1763

Neja je imela ob rojstvu krvavitve v zadnjo možgansko kotanjo. Že takoj so naju napotili v razvojno ambulanto in od tretjega meseca dalje redno 1x tedensko hodiva na fizioterapijo. Tudi ona je imela kar precej povišan mišični tonus v zgornjeim in spodnjem delu telesa, pa nizek tonus v trebuščku. Tako, da tudi niso vedeli povedat, obstajala je možnost cerebralne paralize.
Z redno vadbo doma in obiskih pri ft-tki, se je Neji stanje močno izboljšalo in razmeroma hitro. Pa je baje zelo slabo kazalo na začetku. Tako, da ne obupat, pridno delajta doma, tako kot vama bo pokazala fizioterapevtka, ogromno lahko nadoknadita ali pa zamudita prav v prvem letu otrokovega razvoja.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

clock-img

19.04.2006, 11:25

clock-img

mojamura

pencil-img

5505

moj partner in jaz sva oba cerebralca. lahko me kontaktiraš tudi privat, mogoče pa bom ti s kakšnim podatko pomagala

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem