cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dekliška imena

  
clock-img

11.09.2013, 18:27

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16

Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...

clock-img

11.09.2013, 21:54

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

od moje tamale? user posted image

clock-img

12.09.2013, 00:23

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

pa ta so mi zanimiva:
Minea
Aurora
Tisa
Onja
Aviva (pomen: pomlad v hebrejščini)

pa še malo zgodovinsko- mitoloških:
Berenike ali Berenice (pomen: prinašajoča zmago - moderna verzija je veronika, je pa to bila med drugim tudi sestra od kleopatre)
Kalista - Kallisto (pomen: najlepša - eni od Zeusovih ljubezni iz grške mitologije)
Pandora - (pomen: vsi darovi - mitologija; pandorina škatlica/posodica in štorija okoli nje..)
Uma (pomen: lan, rastlina - eno izmed imen boginje parvati)

clock-img

12.09.2013, 08:12

clock-img

aprilčica07

pencil-img

4130

Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm

clock-img

12.09.2013, 08:23

clock-img

mateyka

pencil-img

13812


IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža user posted image



to so nenavadna imena?
pa niti ne no..

clock-img

12.09.2013, 08:37

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža user posted image



to so nenavadna imena?
pa niti ne no..



Kakšna Neža in Maruša v tujini že eksotično zvenita ;)

Inara? Tega pa še res nisem slišala ... kaj pa pomeni?

Sama težko najdem nenavadna, meni že nič več ne zveni nenavadno, so mi pa všeč redka: Antonija, Amalija, Paulina, Luiza ... pravzaprav malo fine variante Tončk in Malčk :D

Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.



clock-img

12.09.2013, 09:02

clock-img

mateyka

pencil-img

13812


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.



I KNOW! lol, a veš da imam jaz isti problem? me je kar malo strah, če bomo kdaj imeli še enega (sploh punčko), ker me nobeno ime ne navduši tako zelo (zaenkrat, bom rekla - upam da bi se kaj našlo? user posted image )

Inara (pomen: svetloba (v arabščini), je pa tudi: Inari jezero na finskem, Inari tempelj na japonskem (bog plodnosti in riža je Inari), Inari Sami; en od laponskih dialektov - samo še 250 ljudi ga govori afaik)

clock-img

12.09.2013, 09:34

clock-img

aprilčica07

pencil-img

4130

mateyka se opravičujem, narobe sem prebrala, navadna imena ne pa nenavadna.. Ja, moja so čisto navadna in ne pašejo v to temo.. sorry user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm

clock-img

12.09.2013, 09:36

clock-img

kokosh

pencil-img

524

pomladnaroža, kaj pa Mica? Brez heca, srečala sem ene par majhnih Mic in so take luštne, navihane in živahne pupe user posted image

clock-img

12.09.2013, 11:36

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16


IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

pomladnaroža, kaj pa Mica? Brez heca, srečala sem ene par majhnih Mic in so take luštne, navihane in živahne pupe user posted image



Hvala za idejo, ljubša so mi bolj "trdna" imena. Ne predstavljam si odločne, samozavestne ženske z imenom Mica.

clock-img

12.09.2013, 11:42

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.



I KNOW! lol, a veš da imam jaz isti problem? me je kar malo strah, če bomo kdaj imeli še enega (sploh punčko), ker me nobeno ime ne navduši tako zelo (zaenkrat, bom rekla - upam da bi se kaj našlo? user posted image )

Inara (pomen: svetloba (v arabščini), je pa tudi: Inari jezero na finskem, Inari tempelj na japonskem (bog plodnosti in riža je Inari), Inari Sami; en od laponskih dialektov - samo še 250 ljudi ga govori afaik)



U, vidim, da sta preštudirala pomene v vseh mogočih jezikih, da ne bi bila vaša Svetlana kakšen "kakec" v nekem redkem jeziku :P Nekaj že najdemo. Morda res ni dobro preveč študirati, postaneš izbirčen. ;)
Mi je pa všeč vajin izbor; redko ime, lep pomen in "paše k slovenščini".


< Sporočilo je popravil pomladnaroža -- 12.9.2013 11:45:36 >

clock-img

12.09.2013, 11:45

clock-img

kokosh

pencil-img

524


Hvala za idejo, ljubša so mi bolj "trdna" imena. Ne predstavljam si odločne, samozavestne ženske z imenom Mica.



Ok, torej bolj resna klasična ženska imena ... Karolina, Kristina, Anamarija, Mihaela, Marija, Angela.

clock-img

12.09.2013, 13:18

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

nenavadna trdna imena, hmmm..
kokosh, ja sej, jaz bi tudi temu bolj rekla recimo "redka slovenska klasična imena"?

Amelija
Nastja - Anastazija
Melisa
Adelina - Adela
Jolanda
Lavinija
Roksana
Violeta
Aurelija
Virginija (to sem pa eno poznala, ko sem bila mala - punčko sosedo; pa niso đ-jem izgovarjal, je bil navaden g)
Flora
Adelajda - Hajdi
Doroteja
Marcela
Ester - Estera
Filipa
Antonija - Tosja

p.s.pomene bom pa spustila, da ne bo preveč asociacij na "kakce" v raznih jezikih user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.9.2013 13:19:48 >

clock-img

12.09.2013, 13:34

clock-img

petea

pencil-img

5336


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...


Mene pritegnejo nenavadna imena, ki imajo odzadaj kakšno zanimivo zgodbo, in/ali ko gre pri njihovem izboru za (bolj ali manj) posrečeno besedno igro, npr.:
- Stela Danica od Blažke Muller Pograjc (torej Zvezda Danica, ime Danica so izbrali v spomin na njeno mamo),
- Pika Polonca,
- Zala Zarja

clock-img

12.09.2013, 18:00

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nenavadna trdna imena, hmmm..
kokosh, ja sej, jaz bi tudi temu bolj rekla recimo "redka slovenska klasična imena"?

Amelija
Nastja - Anastazija
Melisa
Adelina - Adela
Jolanda
Lavinija
Roksana
Violeta
Aurelija
Virginija (to sem pa eno poznala, ko sem bila mala - punčko sosedo; pa niso đ-jem izgovarjal, je bil navaden g)
Flora
Adelajda - Hajdi
Doroteja
Marcela
Ester - Estera
Filipa
Antonija - Tosja

p.s.pomene bom pa spustila, da ne bo preveč asociacij na "kakce" v raznih jezikih user posted image



Hvala za trud, ste pa res prijazne. Celo zbrskate take, na katere še nisem pomisla. :) Sploh ni treba slovenskih ... kaj sploh so slo.? Slovanska, krščanska, ki jih že dolgo uporabljamo, ... ? Mi pa nekatera tuja imena ne pašejo v Sloveniji, sploh s črkami, ki jih nimamo v abecedi, čeprav so sicer krasna. Če bi živela v tujini, pa takoj. Samo tolko sem za "slovenska", da mi je ljubše Amalija kot Amelie. ;)

Tisto o "kakcih" pa omenjam (da ne bo zamere), ker ima moje prvo dete takšno ime, da bi gotovo padlo veliko takšnih komentarjev o asociacijah in pomenih v tujih jezikih. ;) Sploh ni slovensko (sem pa dobila od tašče sezname slovenskih, da bi si le premislila ;)).

clock-img

12.09.2013, 18:02

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...


Mene pritegnejo nenavadna imena, ki imajo odzadaj kakšno zanimivo zgodbo, in/ali ko gre pri njihovem izboru za (bolj ali manj) posrečeno besedno igro, npr.:
- Stela Danica od Blažke Muller Pograjc (torej Zvezda Danica, ime Danica so izbrali v spomin na njeno mamo),
- Pika Polonca,
- Zala Zarja



Pika Polonca :) Eni starši to težko izbiro bolj na zabavno obrnejo. :D

clock-img

12.09.2013, 18:11

clock-img

petea

pencil-img

5336

Hja, naj bi obstajala tudi Živa Groza ali Živa Mrcina, ne vem več točno ... user posted image



Pa Rozina Lešnik, na primer.

< Sporočilo je popravil petea -- 12.9.2013 18:12:43 >

clock-img

12.09.2013, 20:00

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

jaz sem mela sošolko, ki se je pisala Klobasa - nima veze kaj daš zraven, smeha bo v šoli dovolj user posted image

sem se pa spomnila še enega redkega in klasičnega imena; moja sestrična je Leonida - skrajšano Leona.

pa
Albina
Agnes
Amadeja
Astrid
Danaja
Dita
Evelin - Evelina
Fiona
Tereza
Franja
Hermina
Ivona
Karolina
Katjuša
Klementina
Medeja
Manja
Melanija
Oriana
Gerda
Luiza
Ofelija
Otilija
Angelika

clock-img

12.09.2013, 20:46

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem mela sošolko, ki se je pisala Klobasa - nima veze kaj daš zraven, smeha bo v šoli dovolj user posted image

sem se pa spomnila še enega redkega in klasičnega imena; moja sestrična je Leonida - skrajšano Leona.

pa
Albina
Agnes
Amadeja
Astrid
Danaja
Dita
Evelin - Evelina
Fiona
Tereza
Franja
Hermina
Ivona
Karolina
Katjuša
Klementina
Medeja
Manja
Melanija
Oriana
Gerda
Luiza
Ofelija
Otilija
Angelika


user posted image

Kaj pa manj klasična oz neklasična? :) Jih stresaš iz rokava. :D

clock-img

12.09.2013, 21:20

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

hja, kaj pa vem - odvisno v katero smer greš iskat..

npr.
Shakespear imena (iz njegovih iger - tista bolj redka, pa da niso glih za v fantasy book :D):
Miranda
Nerisa
Tamora
Olivija
Kordelija
Kresida
Desdemona
Ofelija
Rozalinda - Rosalina
Lucijana
Bianka
Lavinija
Oktavija
Iris

clock-img

12.09.2013, 22:11

clock-img

gaya24

pencil-img

944

Sofia

clock-img

12.09.2013, 22:17

clock-img

gaya24

pencil-img

944

Mogoce se Tamina, Isabela ali Izabela in Ronja

clock-img

13.09.2013, 09:37

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16

user posted image

Hvala punce! Če je katera "teta s foruma" izbrala ime mojemu otroku, seveda sporočim! user posted image

clock-img

13.09.2013, 09:42

clock-img

pomladnaroža

pencil-img

16


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

hja, kaj pa vem - odvisno v katero smer greš iskat..

npr.
Shakespear imena (iz njegovih iger - tista bolj redka, pa da niso glih za v fantasy book :D):
Miranda
Nerisa
Tamora
Olivija
Kordelija
Kresida
Desdemona
Ofelija
Rozalinda - Rosalina
Lucijana
Bianka
Lavinija
Oktavija
Iris



Desdemona?! Resno?! Te ne bi skrbelo, da bo zbežala z ljubimcem! user posted image
No, ne bom vseh komentirala, sem že malo pozabla, katera kam sodi. Bom pa verjetno res morala še malo preštudirat imena oz. tvegat, da mi kaj kapne v porodni, če bo slučajno deklica. :)

clock-img

13.09.2013, 10:32

clock-img

enea

pencil-img

2440

imena mojih punuser posted image c se meni zdijo ene med redkimi v Sloveniji. Ena je samo 23 imen, ena pa 123 imen v SLO.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem