writing-img

hrček ali papagaj?

clock-img

06.02.2007, 09:48

clock-img

Anonimen

Kaj mi priporočate, naj kupimo hrčka ali papagaja. Imamo majhno stanovanje, tako da za kakšna večja žival ne pride v poštev.
Kaj bi bilo v večje zadovoljstvo 3- letnici?

clock-img

06.02.2007, 09:55

clock-img

Anonimen

Hrčekuser posted image

Je pa res da sem pristranska ker se mi ptički v kletkah smilijouser posted image .

Ampak hrčka bo lahko božala in cartala. Kaj pa zajček? Al pa morski prašiček?
No v glavnem jaz sem za "kosmatinčka", se mi zdi dost bolj primeren za majhnega otroka kot ptič.

clock-img

06.02.2007, 12:08

clock-img

jana26

pencil-img

288

Če bi že moralo nekaj bit naj bo papagaj user posted image

Drugače sem pa proti kakršni koli (živi) živali, ki bi jo naj dobil otrok. Ob misli kako se lahko otrok obnaša do živali, mi je kar hudo user posted image

Lahko pa hrček, če uide naredi kar nekaj škode, ki jo papagaj ne bo. Zleze za omaro, pod kavč in ga počasi načenja ... njami .... user posted image

clock-img

06.02.2007, 12:09

clock-img

temboli1

pencil-img

138

Pozdrav,

Karin24, ampak saj hrčki so tudi v kletkah, a niso ?user posted image  

Najslabše je kupovati majhnemu otroku živali za darila. Moja kolegica vzreja pse, in enkrat je neka gospa si ogledovala od nje psa - mladička, ga želela kupit; dokler kolegica ni izvedela, da bo to darilo za majhnega otroka, in tega psa nikakor ni več želela njej prodat. Ji je lepo povedala zakaj.
Mislim da ima po svoje prav.
Koliko časa bo žival tri letnemu otroku v zadovoljstvo ? Verjamem, da si hčerka želi ljubljenčka, samo vprašanje je, če je smiselno glede res vsako željo izpolniti.
Jaz bi raje počakala, da malo odraste in bi ji podarila psa kasneje, z njim se otrok marsičesa nauči, pa še po mojem mnenju najboljši ljubljenček - prijatelj.

Lp

clock-img

06.02.2007, 12:13

clock-img

Anonimen

Ni nujno. Moja kolegica ga ma v kletki ponoči pa ko je v službi. Drugače pa polno laufa po stanovanju.
Pa ni mi to primerljivo z ptičkom(ne znam pojasnit zakaj). Ti ubogi ptički cele dneve čepijo na palčki in gledajo venuser posted image . Peruti majo za letet pa jih ne morjo uporabljatuser posted image .

Drugače pa tudi jaz mislim da žival ni darilo, sploh za otroka ne. Moraš pač vedeti da boš moral sam, kot odrasel skrbet za žival in se ne zanašat na to da bo otrok.

clock-img

06.02.2007, 12:24

clock-img

jana26

pencil-img

288

Sem se spomnila, da imamo doma igračo, mi smo ji rekli da je mišek, ampak je lahko tudi hrček, ki je zaprt v plastični krogli (ki se jo lahko odpre) in deluje na baterijo, ga lepo prižgeš, zapreš v kroglo, postaviš na tla in on lepo kroži po stanovanju. Tudi če se zaleti se obrne in gre drugo pot, skratka nobena ovira g ne ustavi ... in to se mi zdi super nadomestilo za pravo živalco... user posted image  user posted image

clock-img

06.02.2007, 12:42

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Jaz bi se raje odločila za morskega prašička. Hrčki so namreč aktivni ponoči, podnevi jih praktično ne vidiš. Pa še zelo kratko življenjsko dobo imajo. Ptički pa mi niso všeč, ker posvinjajo vse naokrog kletke.




_____________________________

lp

clock-img

06.02.2007, 12:47

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

06.02.2007, 14:44

clock-img

Anonimen

Zdaj ste me pa kar okarale. Niti slučajno ne mislim kupit domače živali hčerki na željo - če bi bilo tako potem bi morala kupit dalmatinca (ga je napisala celo božičku).
Sem dovolj pri pameti, da vem da 3- letni otrok ni sposoben prevzeti take odgovornosti!
Vsi v družini bi radi imeli hišnega ljubljenčka, za prehrano in čistočo bom skrbela JAZ!!!!
Zanima me le katera živalca bi bila naši punčari v večje veselje: kaj imajo vaši otroci raje?
In ni me treba napadat kot da sem neodgovorna in kaj vem še vse.

NALIN: mislim, da je forum namenjen izmenjavi mnenj. Ne boš verjela, ampak celo pismena sem in sem že prebrala več knjigic o hrčkih in papagajih - navsezadnje tudi kuharske bukve obstajajo,pa si na RR še vedno izmenjujemo recepte, na miljone knjig o nosečnosti, vzgoji, itd se da dobit pa še vedno tu premlevamo 1000- krat prebrane teme.

Na tak odziv nisem naletela še na nobenem forumu tu na RR, prav gotovo me tukaj ne berete več.

clock-img

06.02.2007, 15:30

clock-img

Mary Poppins

pencil-img

37

Ne bodi tako zamerljiva, saj ti nihče noče nič slabega. Saj veš, žal niso redki primeri, ko ljudje kupijo otroku živalco, potem pa..... Fino, da nisi med njimi, ogromno staršev na žalost je.

Hrček za moje pojme za tako majhnega otroka ni primeren, čeprav je zelo cort živalca. Hrček ni pri miru, da bi ga mirno božal, marsikateri tudi fino ugrizne, pa otrok nima občutka in ga lahko preveč stisne.
Nalin je pa mislila samo to, da če preštudiraš živalce sama najlažje prideš do tega, kakšna žival ustreza VAM. Kakorkoli že, upam, da boste z izbranim ljubljenčkom zadovoljni. Jaz ti ne bom svetovala, kaj je najbolje, meni je vse fajn.

clock-img

27.03.2007, 15:08

clock-img

cuma

pencil-img

1983

Jaz sem imela želvici: Maričko in Janezka user posted image user posted image . Občasno sem ju lahko spustila v veliko bano, da sta plavali ... pa tudi splav iz lego kock sem jima naredila... Rada sem ju opazovala, ko sta plavala po svojem akvariju in prišla ven na skalco, ko sem ju hranila user posted image . Torej jaz predlagam želvico.

clock-img

30.03.2007, 18:07

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Ti ubogi ptički cele dneve čepijo na palčki in gledajo venuser posted image . Peruti majo za letet pa jih ne morjo uporabljatuser posted image .
Drugače pa tudi jaz mislim da žival ni darilo, sploh za otroka ne. Moraš pač vedeti da boš moral sam, kot odrasel skrbet za žival in se ne zanašat na to da bo otrok.



Kar se ptičkov tiče, se strinjam. Meni se naš revež tako smili, da je groza. Bi ga podarila, samo ne vem komu, ker moram biti prepričana, da bo z njim lepo ravnal, da ga bo spuščal s kletke. Ker tudi papagaje imajo ljudje veliko spuščene. Da malo letajo po stanovanju in jim pri kosilu npr. jejo s krožnikov. Pa pestvajo se na ramenu in potem kljuvajo lase in uhane ter verižice. To je naš tudi delal, ko smo ga našli, potem pa smo ga imeli pač več v kletki, premalo spuščenega, ker imamo še psa in je enega papagaja že fental, ko je ušes iz kletke, pa se nas je odvdil in se nas zdaj boji, revček. Ko ga hočeš spustiti, gre samo na vrhu kletke, nato pa nazaj in za seboj zapre vrata. In čepi tam na tisti palčki ter večino časa prespi. Ubogo bitje. In to naj bi bilo njegovo življenje.
Tako da če bote imeli papagaja lahko več časa spuščenega, bi bilo O.K. Hrček je pa prav tako lahko spuščen, pa še eno tako kuglo se mu kupi, da jo rola po celem stanovanju. So prav facke.

Iz kjepa si? kaj pa če bi ti našega papagaja vzela?

< Sporočilo je popravil Splišni -- 30.3.2007 18:09:24 >

clock-img

30.03.2007, 18:37

clock-img

Anonimen

Kaj pa če bi vzela tega kužeka, kot ga ma Splišni na slikici.. Niso veliki user posted image  

clock-img

30.03.2007, 20:51

clock-img

Anonimen

Pa niti niso tako majhni, so kar 10-kilski.user posted image

clock-img

31.03.2007, 15:53

clock-img

Anonimen

Ja bolše pes, ali pa mačka kot pa neke živali ki bi morale biti v kletki..

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem