writing-img

kakšno kolo za 2letnico=

clock-img

18.07.2010, 22:43

clock-img

J.L.

pencil-img

2504

predvidevam da 12col? kaj še moram upoštevati? 

clock-img

19.07.2010, 10:51

clock-img

K_a_t_i

pencil-img

5246

Pelji jo v trgovino pa naj poskusi, če že sploh doseže pedala. Pri 2h letih bo kar težka. Mogoče bo dosegla na schwinu. Čez kake pol leta bo nakup bolj primeren. Sicer pa, če želiš da sama zavira, glej da ima zavoro na pedalih - tako majhni so namreč še prešibki, da bi stisnili ročno zavoro.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

clock-img

19.07.2010, 11:23

clock-img

barni

pencil-img

1096

Naši smo pri 2,5 letih kupili 14-colskega. SMo jo pa vzeli s seboj v trgovino, da je sprobala in ji je šlo super. JE pa bolj pri velikih otrocih.

clock-img

19.07.2010, 15:27

clock-img

livia

pencil-img

2395

Za 2 letnico definitivno kolo brez pedalov.
user posted image

clock-img

23.07.2010, 15:04

clock-img

golla

pencil-img

27

Meni se zdi 12 colski prevelik za 2 letnico, je pa res, da je veliko odvisno od velikosti otroka. Sama bi predlagala 10 colskega, ki pa je ponavadi večji od 10 colskega poganjalca, tako da je zopet vprašanje, če bi ji bil prav. Najboljši nakup bi bil poganjalec, kjer se bo naučila loviti ravnotežje in bo presedlala direkt na kolo brez pomožnih koles. Nam se je obrestovalo.user posted image

clock-img

23.07.2010, 15:27

clock-img

kakadoo

pencil-img

226

Hm. Men pa sploh ni jasn zakaj bi tazgale sploh kupoval?
A drugo leto pa spet novega - s pedali?
Ne vem v čem je point tegale, če lahko kupiš že takega s pedali pa ima
pomožne koleščke zravn. user posted image  

clock-img

24.07.2010, 09:30

clock-img

livia

pencil-img

2395

V čem je point. Ta poganjalec ima nastavljivo višino sedeža in ti pride prav vsaj 3 leta. Pri nas ga vozita izmenično naša 2,5 letnica in 4,5 letnica. To kolo otroku pomaga pri osvajanju ravnotežja. Starejša hči je recimo še pred tretjim letom presedlala na kolo brez kolešč in ga vozi brez problema. Prepričana sem, da tega ne bi osvojila, če ne bi imela tega poganjalca. Druga hči ima pa itak razvojno hibo in probleme z ravnotežjem in nam je ravojni pediater priporočal take stvari.
Vse otroke, ki jih poznam in imajo podobne poganjalce, so totalno zaljubljeni vanje, ko jih osvojijo. Prednost je tudi ta, da so ta kolesa zelo lahko (3 kg) in ga enostavno daš pod pazduho in neseš, ko se otrok noče več vozit. Probaj to z 10 kg schwinnom narest. Pa še majhen je in ga komot na vsak dopust s sabo vzameš, pa če ste še tako založeni.
V bistvu s tem nakupom ti ni treba kupovati navadnega kolesa, ampak kupiš šele 14 ali 16 colskega, pri 5-6 letih. Seveda lahko tudi prej, mi imamo tudi navadno kolo, samo se na njem bolj prah nabira.
Odločitev je seveda od vsakega posameznika, vendar nam ni žal niti centa. Nima zastonj ta poganjalec toliko nagrad.

clock-img

24.07.2010, 09:57

clock-img

tinkatonka

pencil-img

5211

IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

Hm. Men pa sploh ni jasn zakaj bi tazgale sploh kupoval?
A drugo leto pa spet novega - s pedali?
Ne vem v čem je point tegale, če lahko kupiš že takega s pedali pa ima
pomožne koleščke zravn. user posted image  



no da jaz povem...... ta "like-a-bike" brez pedal, je odličen za učenje ravnotežja.user posted image Moj sin ga je dobil za 2. RD, ga hitro osvojil, po enoletni vožnji tega kolesa, je okoli 3. RD sedel na 12-colsko kolo (s pedali in brez koleščkov) in speljal. Speljal zato, ker je bil navajen loviti ravnotežje in ga tega ni bilo strah. Tak da koleščkov on nikoli ni imel.

Jaz sem prepričana, da like-a-bike ni metanje denarja stran0! Prej dobro povrjena investicija v otroka. Moj sin je zdaj star 4 leta pa se še zdaj sem pa tja kdaj usede nanj, čeprav mu je že malo premajhen, ampak za zabavo, pa da malo zamenja prevozno sredstvo. Je pa zdaj pri 4-ih že pravi profesor vožnje na 16-colskem kolesu. user posted image


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

clock-img

24.07.2010, 09:58

clock-img

mayci

pencil-img

2322

Se podpišem pod livio in tinkotonko user posted image user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem