writing-img

kako spet do mleka

clock-img

09.04.2005, 20:19

clock-img

s1

pencil-img

45



Imam 4 mesečno punčko, ki se zaradi bolezni (bruhanje, driska, vročina) 3 dni ni dojila, bila je na infuziji. Nato sem zbolela še jaz in nisem mogla kaj prida jesti.
Skoraj sem čist izgubila mleko. Punčko sicer dojim skoraj na vsako uro, ker se bojim, da nebi dehidrirala, pa še za nastanek mleka je to dobro. Ampak mleka je še vseeno precej malo. Adaptiranega mleka pa nikakor noče sprejeti. Poskusili smo najprej z Novolacom, nato še z Aptamilom, pa nič. Zelo se bojim, da bi dobila premalo, dehidrirala... Štejem polulane pleničke ... Da bi spet dobila melko sem poskusila že vsega hudiča: pijem pivo, sezamov čaj, čaj za dojenje, polento z mlekom. Jem sicer bolj malo, ampak kolikor gre.

Ima kdo še kak nasvet? V kolikem času se spet pride do mleka? Včeraj je začela jesti, je še nekaj bilo, danes se mi zdi, da je veliko manj. Izčrpati si ne upam, ker se bojim, da tega potem po flaški ne bo hotela ... Skratka čist sem zaskrbljena.

Zakaj ne sprejme adaptiranega mleka? Naj poskusim še s katerim, katerim? Je možno, da ji ne paše duda? Najprej smo imeli aventovo, nato nukovo. Kaj naj še naredim?

Hvala vam.

nataša

clock-img

09.04.2005, 20:24

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

težko ti pametno svetujem, ker nisem bila v taki situaciji. je pa res, da traja nekaj dni preden se zopet poveča ponudba mleka glede na povpraševanje. po mojem, če jo dojiš vsako uro in sama veliko piješ in počivaš, bi moralo iti. če se bojiš dehidracije ji lahko po dojenju ponudiš prekuhano in ohlajeno vodo po žlički.

držim pesti za vaju, sem prepričana, da vama bo uspelo.

:rozica::rozica::rozica:

clock-img

09.04.2005, 20:29

clock-img

Anonimen

Jaz bi ti samo to rekla, čeprav si v nezavidljivi situaciji, da se ne boj, ko/če bo punčka dovolj lačna, bo sprejela flaško.

Naša je ni 1 leto niti na 100m hotela videt, ker je imela dost pri meni. Ko pa sva tam ukinili, je čudežno sprejela tudi flaško.

In ne glede na vse, vztrajaj z dojenjem!! Tudi če boš na koncu morala kombinirati z adaptiranim. Čim dlje!

clock-img

09.04.2005, 20:29

clock-img

puncica

pencil-img

9847

Glede na to da bi rada imela več mleka ti predlagam sezam. Tle si lahko kaj več prebereš:

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=1&id=35134&idk=89
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=1&id=34675&idk=99

Glede dude pa naša je imela najprej aventovo pa ji ni bila všeč potem pa nukovo, ki pa jo ima še zdej.

LP Pa čim več mleka ti želim in še dolgo dojenje.

clock-img

09.04.2005, 20:49

clock-img

Tajča & Jaka

pencil-img

55

Pri meni je tudi prišlo do primankljaja ene 10 dni nazaj, pa mi je sezamov čaj full pomagal. Je pa trajal ene 3 dni. Predvsem pa se probaj čim manj sekirat, čeprav vem da je težko. Pa dragi naj te čimveč crklja ;) , da boš lahko počivala in mlekec bo sigurno prišel.
Veliko sreče,
Tajča

clock-img

09.04.2005, 20:49

clock-img

Anja167

pencil-img

1017

Se strinjam z Magi*. Mislim, da traja kake tri dni. Vsaj pri nas je bilo tako, kadar je bil poskok v rasti in je bilo za tisti hip premalo. Potem pa naval, ta mali pa si je v tem času že premislil ... Tudi jaz vama držim pesti!

clock-img

09.04.2005, 20:55

clock-img

piščanc

pencil-img

3674

mislim, da si na dobri poti. jaz sm bila brez mleka zaradi vročine, sicer ne tri dni, ampak se je stanje normaliziralo v kakšnem tednu, čisto brez dodajanja pa smo bili po 14 dnevih. glede na to, da ne sprejme dodatka, pa ima najbrž dovolj, če te skrbi, ap pokliči patronažno, anj ti jo tehta vsak teden. naj bo vsaj kaj koristi od njih

clock-img

09.04.2005, 22:16

clock-img

valči

pencil-img

2344

Jaz sem bila v podobni situaciji,saj sem mogla prekinit dojenje za 36 ur-meni najdaljših do sedaj:(.
Tisti čas sem si stiskala mleko ročno:((,živa muka,
ful bolelo,pol so mi še bradavice spokale,
skratka,ful se mi smiliš.

Glede mleka:Ja,prav delaš,čimveč pristavljaj,izmenično na obe dojki in bo v dveh dneh bolje,
vsaj jaz sem bila zadovoljna že tretji dan.

Dodatek sem ji dala samo zvečer,ko je bila res lačna-Novalac,tako da,če bo lakota,bo jedla.


Ne skrbi,količina mleka se ti bo sigurno povečala,prsi rabijo čimveč stimulacije,
ti pa čimveč mira in tekočine8)...

SREČNO,
VALČI

clock-img

09.04.2005, 23:14

clock-img

Ani 2

pencil-img

202

OJLA!

Tudi jaz imam problem,da imam premalo mleka in mojemu malčku Maju staremu 2m.moram dodajat dodatek Novolac,ki ga z veseljem popije tudi ene 60mil,včasih tudi več.
Rada bi ga seveda dojila še naprej in danes sem od vas izvedela za sezam.Tako sem navdušena,da komaj čakam da si ga jutri skuham :kava: in potem upam,da bo delovalo.

s1!
Držim pesti še za tebe in upam do bo veliko mlekeca za naše :duda:.

Lp.Ani

clock-img

10.04.2005, 00:14

clock-img

Spark

pencil-img

1863

Kje se dobi sezamov čaj?

lp:metulj:

clock-img

10.04.2005, 08:53

clock-img

Pupica

pencil-img

4847

Kupiš navaden sezam(v Mercatorju je pakiran po pol kg).
Daš 3 dcl vode, 2 čajni žlice sezama, pusti da vre 20 min.
Uspeh zagotovljen!
:sloncek::sloncek::sloncek:

clock-img

10.04.2005, 14:48

clock-img

*biba*

pencil-img

79

Kako je zdaj s tem čajem?
Je to 2 dcl vode 2 žlički ali 2 žlici?
:zmeden2:

clock-img

10.04.2005, 16:16

clock-img

Spark

pencil-img

1863

Kaj mamice vse naredimo za naše sončke!!!
Danes sem si kupila sezam, in sem spila eno šalco čaja. Mi je blo kar malo slabo. Samo, sem se potrudila. Zdej pa čakam na rezultat. Pa nekje sem prebrala, da moram to piti 3x na dan.
Kdaj pa začne delovati tale sezamov čajlek?

Lp

clock-img

10.04.2005, 18:07

clock-img

*biba*

pencil-img

79

Spark, jaz to že pijem nekaj časa in se res izboljša.Delovati pa začne približno čez dva oz. tri dni.Samo jaz sem nekje prebrala da daš 2 žlički nekje pa 2 žlici.?:zmeden:

clock-img

11.04.2005, 18:33

clock-img

Lu

pencil-img

3181

Jaz sem ga pa bla primorana nehati piti. Maja je alergična na sezam. Je bila čisto v izpuščajih :(( Zdaj pijem čaj za dojenje od Hippa in pa vsak dan en kozarček piva ( no ne čisto vsak dan ). Za silo je. zdaj jemo na 2 dni polno, ostalo 1 obrok dodam po dojenju. Ni kaj.

lp Lu

clock-img

12.04.2005, 20:38

clock-img

Anja167

pencil-img

1017

Moja tašča ima pa naslednji recept: jabolčni kompot. Jah, pri meni tudi večinoma deluje...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem