writing-img

katera prikolica za kolo

clock-img

04.04.2007, 12:40

clock-img

sasa

pencil-img

71

hojla,

mi2 sva pred tamalo veliko prekolesarila in zdaj je čas, da začnemo z družinskimi turami. kupit nameravava otroško prikolico in me zanima, katero priporočate. in seveda kje in za koliko ste jo kupili?

lp,

sasa

clock-img

14.06.2007, 17:34

clock-img

lubca

pencil-img

1

Moja prijatelca ga je kupla prek bolhe:

http://www.bolha.com/oglas2224533

Pravi da je ful zadovoljna, da je dovolj prostorna, močna, izdelana je menda v Nemčiji, ima tudi mrežico za mrčes in pokrov za dež, znotraj žepe za flaške ali kaj podobnega, pravi da se cist zloži za v avto, v glavnem pravi da je super!

clock-img

17.06.2007, 21:51

clock-img

sasa

pencil-img

71

hvala lubca.

mi smo se sicer ravno vrnili s trodnevnega bicikliranja s šotorom po prekmurju. smo si pa omislili preko nemškega e-baya eno hudo drago (moj kolo je cenejši) a vredno zadevo: cougar chariot.

tolk, če bo kdo še kdaj v podobni dilemi.

sa

clock-img

25.06.2007, 23:10

clock-img

sjug

pencil-img

334

Hojla!

To je cela znanost (če želiš študirati). Lahko kupiš take za enega, dva otroka. Take, da je hkrati voziček, ali pa samo prikolica. Mi imamo takega, kot je drugi na strani Vantly - Baby van: http://www.vantly.com.tw/baby_van_01.htm

Kupili pa smo rabljenega in sicer v Velenju, preko oglasa (mislim, da bolhe ali pa Oglasnika, se ne spomnim več).Imamo ga že dve leti in z njim naredimo ogromno km po Ljubljani, tujih mestih (npr. Salzburg, Minhen, povsod gre z nami) in tudi kampiramo tako, da je ugodno za kolesarit (ravno smo se vrnili s Paga, kamp Straško, super za kolo).

Koliko stane? Mi smo dali zanj - za rabljenega okoli 160 Evrov. Ali je ugodno ali drago naju sploh ni zanimalo, ker enostavno nisem vedela kam pogledati, rabila sem ga pa. Menda prodaja nove kolesarstvo Svat, pod Ježico v Ljubljani.

Če vas zanima kaj več glede uporabe, +-, mi pišite na e-mail.

LPSandra





_____________________________

Never Ever Give Up!

clock-img

07.05.2009, 09:10

clock-img

Sunnydan

pencil-img

4

Živjo vsem,
pri prikolici sploh niso važe znamke prikolic, jaz sem gledala samo na kvaliteto, kupila sem ga preko spletne strani supercene.si in sem zelo zadovoljna z vozičkom, je prav fajn ker grem lahko z rolerji in dam spredaj malčka v voziček in se peljemo ali pa na kolo,res super zadeva in ne bo nobenemu žal za nakup.

Lep pozdravčkek vsem :)

clock-img

07.05.2009, 12:35

clock-img

maja&m

pencil-img

646

Vse uporabnice te prikolice-mene pa zanima kam vse oz. po katerih cestah se z njimi vozite, kadar jih imate na kolesu? Po AC sigurno neuser posted image user posted image , po stranskih cestah, po deželskih cestah, po mestu,...A lahko greš s tem na cesto?user posted image

clock-img

07.05.2009, 12:40

clock-img

petrolejka

pencil-img

147

Živjo,

koliko so te prikolice varne za na cesto? So širše kot kolo in me zanima, kako se vozniki "obnašajo". Vas je kaj strah s tako prikolico na obremenjeno cesto? Je otroku notri kaj vroče? Se mi zdi, da je zelo pasiven notri... Ali se motim? Je deklarirano od katere starosti naprej se lahko notri vozijo ali je samo važno, da dobro sedi?

clock-img

02.06.2009, 21:24

clock-img

Sunnydan

pencil-img

4

No, ker sem ravno pred kratkim kupila to zadevo (otroška prikolica oz. otroški voziček), vam lahko na kratko opišem moje prve izkušnje. Prikolica je zelo kompaktna, prostorna(1 otrok in še kar nekaj prtljage), voziti se da povsod, še nisem imela neke ovire na cesti da bi me ovirala prikolica, če je dež se da voziček pokriti z plaščem ki je tudi zraven. Če je zelo natovorjena prikolica in če je močen vzpon klanca je treba malo bolj poganjati drugače pa je zelo zelo dobra zadeva in vsekakor vredna svojega denarja. Jaz sem jo kupila preko spletne trgovine www.supercene.si kjer je bila še najugodnejša izmed vseh ponudb ki sem jih jaz gledala. Če bo koga kaj zanimalo me pa lahko kar vpraša.

LP

clock-img

03.06.2009, 15:55

clock-img

fusia

pencil-img

612

Mene pa zanima, za koliko stare otroke je to primerno?  Mislim kdaj se lahko začne voziti (ko dobro sedi?) in do kdaj ?? Pa če ima še kdo kakšne izkušnje ali mnenje glede varnosti...

clock-img

04.06.2009, 19:53

clock-img

Sunnydan

pencil-img

4

Kolikor sem jaz seznanjena je od dveh let naprej primerna ta prikolica pa vse do ca. 6let.

LP

clock-img

20.06.2009, 14:01

clock-img

SONČEK78

pencil-img

1

NOVE IN ZAPAKIRANE PRIKOLICE !!!

 Enostavna in praktična za vsako priložnost ,
 Za izlet s kolesom ali rolerji, z možnostjo montaže 3 kolesa in zavore ,
 Za vse modele koles ,
 Testirane ,
 Hitra montaža v nekaj minutah ,
 Za vožnjo za 1 ali 2 otroka ,
 Mreža proti komarjem in dežju ,
 Dovoljena skupna teža do 40 kg ,
 5-točkovno varnostno zapenjanje ,
 Varnostna zastavica ,
 20 colska kolesa z hitro sprostitvijo ,
 Odsevni varnostni trakovi, desno, levo in zadaj ,
 2 notranja stranska žepa ,
 Veliko prostora za shranjevanje za sedežem ,
 Na kolo pritrjena s specialno spojko iz fleksibilne vzmeti.
 Več informacij na tel. 031/273-614, Maribor , Sonjahttp://www.bolha.com/oglas382924377/kolesarska-oprema-prikolica-za-kolo-riksa
http://www.bolha.com/oglas382924377/kolesarska-oprema-prikolica-za-kolo-riksa

clock-img

22.06.2009, 13:17

clock-img

Bostjan-1

pencil-img

76

Prikolica je s posebnim sedežem (običajno dopalčilo) uporabna parktično od 0 - vsaj mi smo najmljašega dali notri pri 15. dan. Praktično je uporabna do 5. leta, ampak dva 5-letnika ni enostavno voziti. Sicer pa je naša izkušnja, da lahko otrok s 3. letom zvozi, pri 4 pa tudi glavne ceste niso več problem (npr. Preddvor-Jezersko, Kamnik-Kamniška Bistrica, Koper-Portorož,...).
Kar zadeva varnost, zagovoto večja od sedežev za na kolo. Poleg tega ti ne zvišuje težišča na kolesu in s kakšnega Ljubelja lahko spustiš z dvema otrokoma tudi do skoraj 70km/h. Pa še na cesti je bistveno bolj opazna in zaradi širine zlepa ne boste šli trije vštric (z dvema nasproti si vozečima avtomobiloma), kot se to sicer pogosto dogaja pri kolesarjih.
Jaz vozim CTS Cabrioleta že 7. leto in če želiš, ga lahko prideš sprobat (npr. na Bogenšperk user posted image  ali je po ravnem). Ker poznam kar nekaj mladih družin po Slo., lahko tudi sporočiš, od kje si, pa ti tam kakšen kontakt koga iz tvojega konca, da si jo ogledaš in dobiš izkušnje iz prve roke. Kakorkoli že, ne kupuj kaj cenenega (bodi pozorna na konstrukcijo, obvezno kroglični ležaji, način sestavljanja, pripenjanja otroka, možnost prtljage,...). Nekje srednji do višji rang najdeš na www.zweipluszwei.at .

LP, Boštjan
bohami@gmail.com

clock-img

22.06.2009, 14:58

clock-img

krfjolca

pencil-img

3003

70 km/h z Ljubelja z otrokom v prikolici? user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D


clock-img

12.07.2010, 22:09

clock-img

2kratata

pencil-img

4

oj, vidim da je tema stara ,kupili bi namreč prikolico za dva  otroka rabili bi jo pa ubistvu samo  na morju cca 10 dni  pa nebi ravno nove kupovali pa me zanima če jo kdo proda?user posted image

clock-img

12.07.2010, 22:20

clock-img

valerija77

pencil-img

985

Po moje boš kaj cenejšega težko dobila, je pa tale zadeva zelo zanimiva..

http://www.bolha.com/oglas383976653/p-prikolico-za-na-kolo-rikso-za-1-ali-2-otroka-novo-

clock-img

14.07.2010, 10:50

clock-img

salcka

pencil-img

249

IZVIRNO SPOROČILO: sasa

hvala lubca.

mi smo se sicer ravno vrnili s trodnevnega bicikliranja s šotorom po prekmurju. smo si pa omislili preko nemškega e-baya eno hudo drago (moj kolo je cenejši) a vredno zadevo: cougar chariot.

tolk, če bo kdo še kdaj v podobni dilemi.

najboljša izbira user posted image

tudi mi smo nabavili pregrešno drago Chariot Cougar. vredna svojega denarja. tamala uživa sto na uro...

sa

clock-img

14.07.2010, 10:54

clock-img

salcka

pencil-img

249

sem malo čudno prilepila...

kakorkoli... Chariot Cougar user posted image
najbolj udobna, najboljši materiali, po ADAC testih najvarnejša. pravzaprav edina, ki jo priporočajo.

z njo smo prekolesarili že veliko km. predvsem po Avstriji, ker če pa kje znajo poskrbeti za kolesarje, pa je to nedvomno pri njih. okoli vseh jezer so kolesarske poti, pa campi,... pa pot ob Muri, ob Dravi,...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem