cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

luknjica na mehkem nebu

clock-img

05.10.2005, 20:49

clock-img

deaana

pencil-img

5

Imam sinka starega 8 mesecev, ki ima luknjico na mehkem nebu. In ker nisem zasledila te teme na forumu, me zanima, če ima katera podoben primer. S hranjenjem imava kar nekaj težav, kajti hrana mu uhaja čez nosek(sploh tekočina). Zanima me še kako je kaj s podaljšanjem porodniške v takšnih primerih.

clock-img

05.10.2005, 22:49

clock-img

Jessy

pencil-img

6727

A naj nebi imel vsak človek po 2 majhni luknjici na nebu, skozi katere priteka slina? user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

clock-img

06.10.2005, 06:26

clock-img

Anonimen

Tako luknjico je imel punčka od moje sodelavke, pa so ji jo potem pri kakšnih štirih letih zašili. Menda operacija ni bila huda za otroka.

clock-img

06.10.2005, 06:27

clock-img

Anonimen

Aja, lahko jo pa kaj več vprašam, samo povej, kaj te točno zanima.

clock-img

06.10.2005, 06:40

clock-img

CUKRČEK

pencil-img

4802

Ja, kaj pa zdravniki pravijo?? Saj verjetno ste se kaj pogovarjali o tem in so ti najbrž dali kak napotek?!?
Sicer pa nimam pojma o tem in ti sama ne morem nič povedati koristnegauser posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

clock-img

06.10.2005, 08:54

clock-img

Anonimen

Če se ne motim se temu reče"volčje žrelo"Navadno razpoka na ustnem nebu.To je prirojena nepravilnost,kadar se človeku v času njegovega razvoja v maternici ne zrase ustno nebo.
Če je zdravljenje dovolj zgodnje,sodobna čeljustna kirurgija in stomatologija z ustreznimi posegi napravilnost popravita.
Poznamo več vrst razklanosti ustnega neba.Razpoka je lahko ozka ali široka:zajame lahko mehko nebo ali oa mehko in trdo nebo hkrati.
Otroka s to nepravilnostjo je težko hraniti,ker ne more normalno požirati.
Navadno ima težave tudi pri govoru.
Več nimam podatkov.Enako anomalijo,ki pa jo je spremljala še zajčja ustnica je imel moj bratranec.Imel je več operacij in so mu vse popravili.Sedaj nima nobenih težav z govorom.
Nisi omenila,da je pediater opazil ali je kaj urgiral?Saj bi ti oni morali dati nasvete,kako se obnašat pri hranjenju.

clock-img

07.10.2005, 20:53

clock-img

jernej

pencil-img

1

Imam 5 mesečno deklico z razcepljenim mehkim nebom. Imava en kup težavic, tudi s hranjenjem. Dojiti je ne morem, ker ni sposobna narediti vakuma v ustih, tako da si mleko črpam in jo hranim po steklenički.
Dekličino deformacijo -(palatoshiza)- vodijo specialni doktorji na več ustanovah, saj bo najverjetneje imela tudi težave pri govoru.
Če želite, lahko vzpostavimo kontakt in izmenjamo izkušnje.
Lep pozdrav, Katja, tel.: 041 313 686

clock-img

08.10.2005, 08:15

clock-img

Anonimen

Jernej,nič hudega ne bo,vse se da popravit in tudi govor bo z vajo kasneje normalen.Kot sem že omenila se je moj bratranec rodil z volčjim žrelom,kombinirano z zajčjo ustnico in to pred več kot tridesetimi leti,ko medicina ni še tako napredovala.Zato pa je imel okoli 23 operacij,sedaj to opravijo v manšem številu.Govori čisto normalno.

clock-img

08.10.2005, 08:29

clock-img

Anonimen

Saj lahko za ne gre za volčje žtrelo ali za razpok, lahko je čisto majhna luknjica. Ta punčka moje sodelavke je imela že luknjico v sečevodu, ko so ji to operativno popravili, pa so odkrili še to luknjico. Izgleda, da ima pač en gen, ki je zadolžen za to, da je pač vse zaraste, kot naj bi se, okvarjen.

clock-img

18.10.2005, 22:49

clock-img

nataja

pencil-img

2

Deana nic ne skrbi, luknico bodo pri priblizno 2-3 letih zasili in bo vse v redu. to delajo na maksilofacialni kirurgiji. otrok je teden dni v bolnici in ti si lahko z njim. Jernej jaz imam sina ki je 7 let star in je dal 5 operacij skozi, ce te kaj zanima me lahko poklices na telefon 04029040. Natasa

clock-img

18.10.2005, 22:53

clock-img

nataja

pencil-img

2

pomota 040219040

natasa

clock-img

04.10.2007, 14:40

clock-img

BELAJ

pencil-img

3

prosim, če mi date lahko kakšen nasvet. Rodila se mi bo punčka z razcepljenim nebom in zajčjo ustnico. Kirurginja mi je rekla,da bo po rojstvu dobila ploščico v nebo. Zanima me ali mogoče kdo ve ali je ta ploščica fiksna ali se snema in kako je glede dojenja če bo imela punčka ploščico.

clock-img

16.10.2007, 22:23

clock-img

maja979

pencil-img

823

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1031755&mpage=1&key=

_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

clock-img

28.03.2008, 11:24

clock-img

dejček

pencil-img

60

tudi naš 18 mesečnik ima luknjico v mehkem nebu. operiran bo pri 2.5 letih. deaana in jernej, vi ste verjetno operacijo že prestali. zanima me kako kaj to zgleda? je operirala dr. koželjeva?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem