writing-img

RE: samo razvajat in nič vzgajat

clock-img

16.08.2006, 12:52

clock-img

kalbo

pencil-img

6271

Zdej kako sladkarijo gor ali pa dol že prenesem. Da bi jih pa dobil, da otroka ne privežejo v sedež mi pa dvigne pokrovko tako visoko, da enemu nebi več padlo na pamet vozit otroka drugje kot v sedežu. Ženino pokrovko bi pa gotovo neslo še višje.

clock-img

16.08.2006, 13:15

clock-img

vesna.com

pencil-img

654

No jaz sem tudi ene osnovne stvari ki se meni zdijo povedala(otrok privezan,ne silit jesti,...),kar se je pač meni zdelo pomembno,pol pa, starši vzgajamo-stari starši razvajajo.

clock-img

16.08.2006, 13:18

clock-img

srki

pencil-img

9222

Jaz imam pa kar srečo, kar se tega tiče. Moji starši mu dajo vedeti, da se vse ne sme in imajo neko mejo.  

Njegovi starši pa so bolj popustljivi do njega in to verjento zato, ker ga vidijo bolj malo in ker je njihov prvi vnuk (poleg dveh vnukinj) in kaj jaz vem zakaj še. Vse bi mu dali. Vse dovolili. Če piše po prtu s kulijem, rečejo, pa naj piše, bom že oprala. Se ne strinjam s tem. Ali pa mu ponudi celo košaro sladkarij! To me tudi razkuri. In seveda, ko pridemo k njim, je prvo vprašanje, "mama, imas kaksno kacalado(čokolado) ? In ker je mama ni imela, je deda poslala v trgovino po čokolado. NO, sem jaz preprečila, da ni šel. Zaradi želje po čokoladi pa res ni treba ekstra hodit po čokolado.

Zato te čisto razumem, da si jezna. Samo moram pa priznat, da če jim jaz rečem, da se pa z določeno stvarjo ne strinjam, me pa upoštevajo. Blagor meni, a neuser posted image

clock-img

16.08.2006, 15:21

clock-img

Anonimen

Jaz od starih staršev zahtevam samo nekaj osnovnih stvari, sicer se pa sploh ne vtikam v to, kaj natanko z njo počnejo takrat, ko me ni zraven. Zaenkrat nisem opazila prav nobenih "stranskih" učinkov njihove vzgoje, pa čeprav dobro vem, da je marsikdaj zgrešena. Na primer, tast preveč preklinja, tašča se pogovarja z njo v glavnem v popačenih pomanjševalnicah, našadva jo ovijata v vato itd itd.

Ker vem, da v svoji osnovni družini prejema kvalitetno vzgojo, njej in starim staršem puščam dovolj svobode. In tako bo, dokler ne bom koga zalotila, da ji:

a) ponuja alkohol za probat
b) je ne privezuje v avtosedež
c) ponuja samo sladkarije

clock-img

16.08.2006, 16:01

clock-img

Anonimen

Ah, smo pa res sitni. Nikoli na ni prav. Ker meni gre pa na živce, če mi tašča otroka vzgaja in to vpričo mene. Ker imam občutek, kot da hoče v bistvu vzgajati mene. In občutek me ne vara.
Meni se zdi, da so babice in dedki zato, da razvajajo. Mi jih pa vzgajamo. Seveda pa morajo upošptevati našo voljo, če kaj posebno naročimo. Jaz zaenkrat še nisem nič naročila, vsaj ne spomnim se zdajle nič.

clock-img

29.09.2006, 20:12

clock-img

Pi-kica 1

pencil-img

1526

Se opravičujem, ker tako dolgo nisem odgovorila, s sinkom smo bili pač dolgo v bolnici, danes pa sem temo našla. Torej, glede knjigic, slikanice so kičaste, ker so zgodbice skrajšane in natrpane na nekaj straneh, prevodi so zanič, polno je slovničnih napak, besedišče je skromno.
Ilustracije so kičaste, kar prepoznaš, ker je slika prenatrpana, predivjih barv. vsi obrazi so enaki. Kvalitetna otroška ilustracija ne vsebuje veliko podrobnosti, običajno je naslikana v nekaj potezah, barve so običajno umirjene, razen če je želel avtor z njimi kaj posebnega poudariti.
Zame so zelo kvalitetne slikanice od Epte. Pri njih boš težko našla kič. Za druge založbe pa ne vem, ker nikoli pri nakupu ne gledam založbo. Založba Grahovec pa mi je takoj padla v oči, ker je res očiten kič, vsaj tisto, kar moja tašča kupuje, drugih njihovih slikanic pa ne poznam.


LP

Pi-kica

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem