writing-img

RE: kako ravnate s plačo

clock-img

23.03.2008, 16:37

clock-img

MiriaM

pencil-img

3

Plačo dobim 15., 18. pa mi gre z računa večina odtegljajev- kredit za avto, obrok življenjskega naložbenega paketa, obrok zavarovanja za avto...
Ko odštejem to, ponavadi prenakažem od 100-200 € na svoj drugi račun, ostalo je pa za ponucat...
Zaenkrat živiva povsem lepo, vendar se bo v kratkem verjetno precej spremenila situacija, ker nameravava začet z gradnjo.

clock-img

23.03.2008, 17:34

clock-img

vaney

pencil-img

2581

jaz poravnam najprej svoj del položnic in kredit, mož svoj del položnic in kredit, potem greva v trgovino v malo večjo nabavo, natankava oba avta, ostalo pa sproti kupujeva, nekaj pa gre tudi za uživanje. pred prihodom user posted image  je šlo vsak mesec še kar nekaj za otroško opremo, zdaj pa plenice+mleko, kakšna oblekica in to je to. se da preživet, ampak je vseeno treba malo računat.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

clock-img

23.03.2008, 19:14

clock-img

žetev

pencil-img

74

s plačo živimo, prvega, petnajstega...ali zadnjega...



_____________________________

kar seješ to žanješ

clock-img

23.03.2008, 20:49

clock-img

Anonimen

nama na 18. ko pride plača najprej potrgajo trajnike, kreditne kartice (hrana in bencin) in pufe in ko grem pogledat račun je skor prazen. jebi ga tko je :)

clock-img

24.03.2008, 16:51

clock-img

smotka lonib

pencil-img

2043

midva nič ne prišparava, ker so skoz neki stroški user posted image (zavarovanje hiše, reg. dveh avtomobilov, kurjava, šolske položnice ....). regres pa ponucamo za poletni dopust na morju. edino kar špara je to, da imava ene 4 zavarovanja (življensko, 3-krat različna naložbena)

_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)

clock-img

29.03.2008, 17:36

clock-img

janjja

pencil-img

1078

Ja, ja ... Imava 15. oba plačo- in se je pol 18. že rešim. Odtegnejo mi kredit, pa plačam položnice in ponavadi grem res v trgovino. drugače pa imamo še dva naložbena pa dva pokojninska stebra pa naložbeno za tamalo pa dva avta itd....

Aja pa gradimo....
Ne ostane nič ampak je za čez mesecuser posted image
Pa obvezno si kupim kaj novega vsak mesec in tamali kakšno igračo in cunjo...

clock-img

31.03.2008, 11:31

clock-img

žarnica

pencil-img

706

Prej,ko sem bila v službi,sem dobila plačo 5 in je šlo lepo skoz mesec.. Sedaj pa porodniška "pride" komaj 15. isti dan ima mož plačo,tako da moremo malo stisnit,pa gre skozi mesec. S svojo plačo najprej plačam položnice,odtegnejo mi kredit,potem grem v trgovino. MOževa plača je pa za tekoče stroške. ah,bo že

clock-img

03.04.2008, 21:14

clock-img

bejbi3

pencil-img

27

Hm, takole: denar skupen, scier na dveh računih, na pay dan ne tečeva brezglavo v trgovino (se zgodi včasih, da že primanjkuje česa, potem že isti dan), nakupi so ponavadi premišljeni, načrtovani, včasih pa plane zamenjamo, če je ravno nekaj v akciji (res akciji ne kvazi akciji) 
Poplačava 2 kredita (hiša, avto), položnice, otroške dejavnosti, hrano, kozmetiko, kakšno cujno (trenutno manj cunj, ker otroci ponosijo drug za drugim, jaz sem v porodniški,...) in več opreme:  športne ali hišne, knjige.
Varčujemo ne, osnovno existenco imamo, pač s krediti (( .Vlagamo vase, jaz sem ravno končala študij, mož študira, otroci se ukvarjajo z dejavnostmi, poskušamo čimveč športat, se zdravo prehranjevat, da bomo lahko še dolgo delali.

Čeprav smo ravno v fazi dogovora, da vsaj nekaj mesečno damo na stran za nepredvidene stvari, ki lahko doletijo veliko družino. Upam, da nam rata.   

clock-img

04.04.2008, 09:40

clock-img

mighi

pencil-img

71

Mi2 ne greva zapravljat po plači (5. oz. 8. delavni dan v mesecu), ampak si izračunava mesečne izdatke in  koliko nama ostane na koncu. S tem potrem razpolagava oz. dava na varčevalni (tega je zadnje čase-€, bolj malo).

clock-img

04.04.2008, 10:50

clock-img

Anonimen

Najprej odvzamem stran za vse račune (hrana, položnice, bencin,..). Potem vzamem stran za druge nepredvidene stroške, ostalo (kar ni veliko) pa zapravim za oblačala in čevlje za user posted image . Včasih tudi sebi kaj kupim.Pa trudim se, da mi vsaj 50-100 Eur ostane na računu. 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem