IZVIRNO SPOROČILO: mojčca
Taška, ja kako
ne morejo ugotoviti, zakaj ima Julija tako vročino. Za brezveze jo sigurno nima. Naj toliko časa raziskujejo, da odkrijejo vzrok.
Ja saj je rekel, da je vzrok najverjetneje viroza. Ker vse bakterijske variante (ušesa, grlo, pljuča) je izključil. Pri virozi pa tko nimaš kaj glede zdravil, pač čakaš da mine in zbijaš T ko gre previskoko, pa veliko tekočine.
No, sicer gre pa na bolje, ponoči je sicer še vedno imela 40°, sem dala sirup, zjutraj pa potem ni več narasla nazaj in zdaj je iz ure v uro manj, trenutno 38,0-38,2°, kar je super truper. Mislim, da smo ven iz tahudega, ampak zdaj ima malo poln nos.
Glede panike pa: mene vročine res ni strah. OK, je mal grozno ko vidiš 40,2°C, ampak če se jo da znižat s sirupom, ni problema. Je pa res da moja nobena ni nagnjena k kakšnim vročinskim krčem, pa tudi dobro prenašata obe. Tko da jaz jo zbijam ko je res že kriza, prej pa ne, ker jo jemljem kot nekaj pozitivnega v boju z virusi. Seveda še enkrat poudarjam, če jo otrok dobro prenaša. Če je ves apatičen ali pa če ga kaj boli in joka, valda daš prej sirup, ker je tudi proti bolečinam. Juliji pod 39,5 sploh nisem zbijala, razen zvečer ko je šla spat, ker res ni bilo potrebe. Do 39 je ona čist normalna po obnašanju, sploh ne bi opazil, da je bolna, če je ne potipaš, edino mal bolj zaspana je.
No, skratka, gre na bolje, hvala vsem za lepe želje.