writing-img

RE: Januarke 2010 - 2. del

  
clock-img

06.11.2009, 16:41

clock-img

nikita 33

pencil-img

166

IZVIRNO SPOROČILO: Tretjinka

tudi meni so se pojavili hemeroidi...1. v življenju...sploh nevem kaj z njimi...user posted image



Tudi meni ..saj sem vas že spraevala in ste mi že dale nasvete...jaz sem kupla v lekarni Modolex in sem se mazala z njim...sam to je samo da te ne boli. Je ena napisala da ni za nosečke, vendar sem jaz vprašala svoj zdravnico, ki je rekla da ga kamot lahko uporabljam. Mene sam skrbi ali bodo sploh zginli ..nekje sem prebrala da pomagajo tudi keglove vaje...če ne bo treba pa kirurško odstranit.


Čutim pauser posted image na vseh straneh trebuha. Zanimivo je da ko položim roko na trebuh, da me brcne točno v roko.

Grem pa jaz jutri tudi mal v šoping. moram pogledat za kakšen kompletek da bo mel za iz porodnišnice. kakšno velikost priporočate oz. ste kupile? 62 je lahko prava, lahko pa prevelika če je velik okol 50 cm. večinoma piše na seznamih žabice. kakšne žabice so to? bombažne, ki se zapnejo na ramah ali do pasu? ima kakšna kakšno sliko?

< Sporočilo je popravil nikita 33 -- 6.11.2009 16:43:31 >

clock-img

06.11.2009, 16:44

clock-img

Oren

pencil-img

258

Jaz sem z Ptuja in so mi to za 60 dni pred pdp prvo povedali pri ginekologu, obvestilo je še pisalo v čakalnici pa še na centru mi je zatrdila da je tako po novem. In kak mi lahko katera reče da to ni res, saj nisem nora. Mogoče ni povsod tako vendar sem jaz dobila občutek da tako je po novem, in da kao opozarjajo da ne bi bilo za katero prepozno.

clock-img

06.11.2009, 16:58

clock-img

grahek85

pencil-img

1399

Hoj.

Meni je danes en tako ogaben dan, vse mi je nekaj čudno, vsa sem matasta in zaspanauser posted image user posted image Bljak. Še jest mi ne paše, nič. Res nagravžen dan.




_____________________________

Najina mala velika ljubezen

clock-img

06.11.2009, 17:00

clock-img

Enkica

pencil-img

337

Oren, ne sekiraj se ... saj so zdaj tiste, ki še niso urejale papirje, videle da je povsod malo drugače oz. prihaja do odstopanj glede njihove fleksibilnosti.
Vem, da nima vsaka čas, da gre osebno na CSD povprašat ... ima pa vsaka priliko poklicat in izvedet informacije iz prve roke.

En prelep pozdravček, kljub dežju

clock-img

06.11.2009, 17:11

clock-img

mimikica

pencil-img

138

hej hej

no jaz potrdilo od G sem ze dobla za na csd, samo ni pa mi nič omenil če moram imeti zraven tudi materinsko knjižico, ne vem saj pol menda ne rabim saj imam potrdilo,  grem pa na csd v mb, a ve kera mogoče ki je na mb csd-ju urejala če rabim  materinsko se zraven. no papirje grem urejat 20.11. ker se mi tko izide pol 60 dni

zdaj pa grem naprej pečt pecivo, kar počnem že celo popoldne kr jutri dobimo obiske, mi je bratec obljubo da mi bo previjalno pripeljal , zato mu zdaj malo pečem da se mu odkupimuser posted image .

clock-img

06.11.2009, 17:14

clock-img

Enkica

pencil-img

337

Mimikica,
v Domžalah na CSD-ju nisem potrebovala materinske knjižice. Ne vidim pa poante, da je potrebno to spraševat, ker moramo me itak imeti mat. knjižico non-stop ob sebi, če se nam kaj zgodi ... isto kot imamo vedno os. dokument. A ne?

clock-img

06.11.2009, 17:25

clock-img

Žaži

pencil-img

1195

Za iz porodnišnice predvidevam 50 komplet, jih imam enih par, ker sem dobila, drugače bi pa kupila 56. Žabice so pa pač žabice, tiste "štrikane" bombažne ali pa iz bombažnega blaga ali pa tiste na naramnice..........žabice pačuser posted image .
Jaz bom imela debelejši bodi z dolgimi rokavi, žabice, pajacka žametnega z dolgimi rokavi, čez pletene copatke ali pa pod pajacka debelejše nogavičke ze čez žabice, bombažno tanko kapico in čez volneno, rokavičke in kombinezonček za do avta. Ni vrag da mi zmrzneuser posted image .

clock-img

06.11.2009, 17:30

clock-img

nincrli

pencil-img

1636

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006


Ne vem kako je obrnjen, vendar mislim da že ima galvico navzdol, ker ko  je gin. poslušal srček je bil z napravo kar nizko spodaj.

Tako kot ti ipisuješ gibanje sem ga jaz čutila do pred nekaj dnevi. Potem pa ko sem za zagnala paniko je pa ševedno bolj umirjen in ga čutil le še bolj nizko. Ni več tistih sunkovitih gibov, tiščanja, pretegovanja. Ker po mojem črevesju še vedno grmi in bobni je mogoče zaradi tega bolj umirjen in bo potem ko uredim prebavao spet bolj dejaven.



Te pa je zarad prebave al pa je že zarad tega, ko se nasploh bolj umiri v teh tednih. Sem pa mislila, da so ti uz nardili zadnjič, ko si se šla pokazat pa da veš kam je obrjen.

Jaz mam najmanjšo št. 56 pa še to res ene par cotik za iz porodnišnice, ostalo pa 62.


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D

clock-img

06.11.2009, 18:44

clock-img

polho3006

pencil-img

846

IZVIRNO SPOROČILO: nincrli



Te pa je zarad prebave al pa je že zarad tega, ko se nasploh bolj umiri v teh tednih. Sem pa mislila, da so ti uz nardili zadnjič, ko si se šla pokazat pa da veš kam je obrjen.




Ja saj je naredil ultrazvok, vendar...glede na to kako sem bila zmešana, prestrašena...kje sem pa se spomnila da bi vprašala kako je obrnjen. Ko sem slišala srček in ko mi je gin. rekel da saj se premika, sem se tako oddahnila da nisem nič več spraševala. Vendar gleda na to da je bil gin. z napravo ultrazvoka nizko, ko sem zaslišala srček, predvidevam da je že v glavični vstavi.

Nincrli in kako tvoja prebava? Je že boljše?

clock-img

06.11.2009, 19:11

clock-img

nincrli

pencil-img

1636

Ja ful boljše so uni čaji pomagali. Zdaj pa moram pazit kaj jem. Mastno ne več! Je ful hudo, ko si tak napihjen pa nč nikamor ne gre. Mi pa po obrokih trebuh otrdeva- zg. del user posted image  

_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D

clock-img

06.11.2009, 19:51

clock-img

Naty_ka

pencil-img

2255

IZVIRNO SPOROČILO: Tretjinka

KIKA, sožalje tudi od nas! user posted image  če ne prej, bo sonček sigurno posijal januarja!





Se kar podpišem pod to

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

clock-img

06.11.2009, 21:08

clock-img

majčyca

pencil-img

828

IZVIRNO SPOROČILO: Tretjinka
majčica, jaz sem jim poslala mail danes dopoldan in ravno pol ure nazaj že dobila njihov odgovor.....mogoče boš ti čakala malček dlje, ker je ravno petek popoldan in je vikend pred vrati...


Sem potem tudi jaz nekje v roku ene ure že dobila nazaj mail z vsemi podatki in z vlogo za prijavo user posted image zdaj pa se moram samo še odločit ali ja ali ne.

clock-img

06.11.2009, 21:28

clock-img

Naty_ka

pencil-img

2255

Tudi jaz imam težave s tem otrdevanjem trebuha. Bom rekla da kar pogosto. Me včasih kar prisili da se uležem in malo umirim, da vse skup malo poneha.
Spomnim pa se, da se je to otrdevanje v prvi nosečnosti začelo kak mesec pozneje, s tem da so se takrat pojavili tudi taki konkretni popadki, ki sem jih potem imela vse do poroda. Na srečo so bili dokaj redki, a včasih tudi že tako močni da me je bilo kar malo strah.

Sem pa ravno danes gledala slike od prvega poroda in sem zraven razmišljala kako se ta nosečnost razlikuje od prve. Prvič sem bila veliko bolj utrujena in dosti manj aktivna. Zdaj je vse čisto drugače. Pa verjetno po porodu tudi ne bom mogla toliko počivat kot sem prvič. Če ne drugega me bo sin držal pokonci. Pa še to je, da živimo sami v hiši in sem več ali majn za vse sama. Saj moj mi pomaga, samo kaj ko pa ima običajno ravno takrat največjo gužvo v službi, ko bi ga jaz najbolj rabila.

Ah ja, saj bo.

Daj, prosim naj mi ena pošlje tisti mail za te celice. Se mi ne da nazaj brskat.

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

clock-img

06.11.2009, 22:56

clock-img

pajcevina

pencil-img

371

Nekaj zabavnih nasvetov:


V šoli za starše so nam rekli, da med porod ne bom čutila bolečine, ampak pritisk. Je to res?
Da, na enak način, tako kot če bi tornadu rekli zračni tok ali prepih. Kdaj je najboljši čas za epiduralno analgezijo?
Takoj po tem, ko izveste, da ste noseči. Kako dolgo v povprečju traja porod?
Pri vsaki mamici traja toliko, kot vam sama pove, deljeno z dva. Je kakšen poseben razlog, da bi moral biti v porodni sobi preden bo moja žena rojevala?
Ne, razen če vam beseda "vzdrževanje" kaj pomeni. Sem zelo sramežljiva. Ko bom v porodnišnici, kdo vse me bo videl v tem občutljivem položaju?
Le pooblaščeno osebje ... zdravniki, medicinske sestre, fotografi, cvetličarji, strežnice, čistilke, novinarji … Ali porod povzroči hemoroide?
Porod povzroči karkoli, za kar iščete krivca. Kje je najboljše mesto za shranjevanje materinega mleka?
V vaših prsih. Moj mož in jaz sva zelo privlačna. Prepričana sem, da bo najin dojenček dovolj lep za reklame. Na koga naj se obrnem glede tega?
Na vašega terapevta. Odkar sem noseča, so se moje prsi in celo moje noge povečale. Ali obstaja kaj, kar se v nosečnosti zmanjša?
Da, vaš mehur. Ali obstajajo varne alternative prsnim črpalkam?
Da, dojenčkove ustnice. Kako lahko razkužim bradavičke?
Vsak dan se stuširajte in nosite čist modrček, ki pa pred tem prekuhajte v ponvi z dolgim ročajem. Kaj pomeni, da je imel dojenček ob rojstvu že zobke?
To pomeni, da mora otrokova mama ponovno razmisliti o njenih načrtih z dojenjem. Kdaj je najboljši čas za odstavljanje otroka?
Ko opazite odtise zob. Kaj je prijemalni refleks?
Reakcija novih očetov, ko vidijo prsi novopečene mamice. Ali lahko zanosim, ko še dojim?
Da, vendar je veliko lažje, če dojenčka prej odstranite od prsi in ga daste spat. Kaj so kolike?
Opomnik za nova starša, da naj uporabita kontracepcijo. Kaj so nočne more?
Zastrašujuče epizode, v kateri mamica sanja, da je ponovno noseča. Naš dojenček je bil rojen prejšnji teden. Kdaj se bo moja žena spet počutila in obnašala normalno?
Ko bodo otroci na faksu.

clock-img

06.11.2009, 23:09

clock-img

Januarčk

pencil-img

29

user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

07.11.2009, 07:14

clock-img

grahek85

pencil-img

1399

Jutro!

Sem že eno uro pokonci, mi naš karateist ni pustil, da zaspim nazajuser posted image
Včeraj je bil res en težak dan... Edino, kar je bilo lušnega je bilo to, da sva šla s fantom v trgovino in sem bila prvič od ponedeljka zunaj (če ne štejem ginekologinje v sredo) in mi je blo prav lušno. Pa to s tem otrdevanjem trebuha se mi tudi umirja, včeraj mi je samo ene 3x ali 4x. Bom še par dni vzela po tri Buscopane, potem bom pa počasi zmanjševalauser posted image


_____________________________

Najina mala velika ljubezen

clock-img

07.11.2009, 07:17

clock-img

Enkica

pencil-img

337

Jutro Grahek85 ... a sva na istem .. ni in ni spanca.
Sem prav danes premišljevala, da ko sem hodila v službo bi spala do 10 ure ... zdaj, ko bi pa lahko spala dlje pa ne gre in ne gre.

In kako ste kaj drugače? Se dobro počutite?

Lep dan

clock-img

07.11.2009, 07:19

clock-img

grahek85

pencil-img

1399

Ja jst se tut nekaj sumljivo zgodaj zbujam... Fajn je sam to, da grem lahko potem nazaj spat, če me slučajno primeuser posted image


_____________________________

Najina mala velika ljubezen

clock-img

07.11.2009, 07:21

clock-img

Enkica

pencil-img

337

ja to pa itak ... ta privilegij je tudi meni zelo všeč :)

Evo moja miška se je zdele zbudila ... upam, da ko pride ven, da ne bo tako zgodnja.

clock-img

07.11.2009, 07:37

clock-img

grahek85

pencil-img

1399

Mah jst sem tle že obupala, piko me zmeraj brez izjeme zbrca že ob 5h če je treba, ko se fant zbudi za v službo. Pa ponoči ko grem lulat, mi tudi pogosto javi, da ne spiuser posted image Tako da bo kar pestro...  

_____________________________

Najina mala velika ljubezen

clock-img

07.11.2009, 07:52

clock-img

poopek

pencil-img

350

grahek in enkica jz mam isto težavo... na vse zgodaj, oooouser posted image . včeri sem bla na masaži hrbta za nosečnice v ljubljani v thaichao in je bilo FENOMENALNO! user posted image . Nasmeh mi z obraza ni šel dolk sigurno še uro ko je bilo konec! Priporočamuser posted image Nevem kako ve, mene križ boli, ampak ne toliko kot da desni strani rit, se pravi medenica. Me včas tak zagrabi, da se ne morem niti prepogent, pa ko se vležem k da me kdo z nožem!!user posted image
A maste že vse vozičke kupljene?? midva sva včeri šla v rutara ( majo do 50% popusti - brezveze, tisto kar je dobro in kvalitetno je še zmer drago ), pa v pikapolonico ( drago! ). sva se že sprijaznila, da manj kot 550 eurov ne mormo zapravt... Je res da sem tud zbirčna, rada bi mela rozanega, no če se le da user posted image . Pozdravčki...user posted image

clock-img

07.11.2009, 08:47

clock-img

Tretjinka

pencil-img

309

hej poopek, to me je pa vedno zanimalo....masaža za nosečke namreč...daj povej malo več...kako ležiš??? jaz bi plačala že, če bi imeli posteljo z luknjo za trebuh, pa četudi  se  me noben niti dotaknil neb user posted image  ne resno....si na boku, al kako??

naš mali tudi brca ku nor....ponoči, zvečer, čez dan....jaz nevem....ta otrok nikol ne spi....mislim, da nas čakajo hudi časi....za tiste, ki jih čutite bolj malo...otroček naj bi zdaj 90% časa spal, tko, da....nič panike....naš pa verjetno 90% časa ne spi user posted image  

včeraj sva šla z dragijem po 100000000 letih v kino....bilo mi je blazo neudobno, glasnost pa itak tako pretirano glasna, da sem mislila, da mi bo otrok kar ven zbežal....čist cel film je butal ku zmešan....po moje mu ni blo fajn user posted image

voziček imam jaz en starejši icoo platon 3 model in sem z njim blaaaazno zadovoljna...napihljive velike gume, možnost obračanja sedišča, fajn vzmetenje, velika shoping odlagalna površina...ma zakon je....evo, zgleda pa tako: (le da je moj vojaško zelen) sva pa mi2 imela prvo en rabljen sposojen voziček in tako na lastni pesti ugotovila kaj resnično rabiva in kaj nama resnično veliko pomeni in šele potem kupila svoj voziček....se nama je res obrestovalo, saj bi -vsaj jaz- drugače kupila čist nekaj drugega....samo, da bil lep user posted image  in nikoli nikoli nikoli nebi vzela 3 kolesnika....4 kolesniki so mi full lepši...ampak, ko sem prvič probala kako lepše teče 3 kolesnik, sem jim prodala svojo dušo user posted image
user posted image
 
 

clock-img

07.11.2009, 09:15

clock-img

nincrli

pencil-img

1636

Dobro jutro!

Jaz tudi nekam zgodaj vstajam, moj je bil že ob 6h pokonci jaz pa tudi nisem mogla zaspat sam je pol vseen ratalo bit v postelji do 7.30user posted image .

naty_ka espok-ztm@ztm.si je mejl. Jaz grem danes rešit vprašalnik, v pon pa pošljem.

Prej sma naročila izdelke v e-paketu je koda bila že aktivnauser posted image

pajcevinauser posted image user posted image user posted image user posted image

Me neki zanima, za user posted image mam vse, nimam pa nič kar jaz potrebujem v pordnišnici. Bi bil pomoje čas, da nabavim.
1.Kje se kupijo vložki vir, a boste vse te kupile, ker so menda eni še boljši user posted image
2.Pa glede user posted image potrebujem samo tisto kar bo imel za domov, druga vse v P dobiuser posted image
3.Kaj boste ve vzele zravenuser posted image -zase




_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D

clock-img

07.11.2009, 09:21

clock-img

Kika99

pencil-img

627

Jutro

Punce hvala za izrečeno sožalje user posted image

Kako ste danes? Jaz sem kar vredu, spodaj malo belega toka, pupa brca ful tako da me ne grabi panika.

Pajčevina dober post user posted image

A mogoče katera ve, kdaj CSD prvič nakaže porodniško nadomestilo? in v kolikem času dobiš paket od države?
 

clock-img

07.11.2009, 09:50

clock-img

Oren

pencil-img

258

Če vzameš paket, se mi zdi da v 14 dneh. Če pa vzameš denar pa naslednji mesec 15. 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem