writing-img

RE: Ambulanta MB - 2. del

  
clock-img

07.03.2011, 20:31

clock-img

drejčy

pencil-img

187



julija30 hvala da si mi zaupala svojo zgodbo in hvala za nasvet.Ja tudi danes mi je G rekla, da v primeru sveže krvi naj takoj šibam v bolnico.Upam zelo da do tega ne prideuser posted image .Mi je rekla, da naj pač malo več počivam, ampak ob živahnem dveletniku je to bolj težkouser posted image

Cameleon jaz sem pred postopkom jemala čisti  matični mleček,ki ga kupiš prav pri čebelarju.Baje je tudi ful dober za samo odebelitev sluznice, ki je spet pomembna pri vgnezditvi.Pa nasploh je odličen za vse,...Tudi pred tremi leti,ko mi je v prvem postopku uspelo, sem ga jemala.Lani septembra ko pa sem imela drugi postopek ga nisem jemala, pa ni bilo nič.In letos pred ETZ spet.In rezultat je tu user posted image No ne vem koliko je res kaj na tem, ampak jaz se sem nekako prepričala, da mi je matični mleček pomagal.


clock-img

08.03.2011, 10:03

clock-img

andreja83

pencil-img

444

Čestitke drejčy user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!

Zdej pa še sam pozitivno naprej............


clock-img

08.03.2011, 12:30

clock-img

uspelobo

pencil-img

29

Pozdravček vsem!

Že dve leti sem ena izmed vas bork, sedaj pa se vam tudi pridružujem. Za menoj je en postopek icsi dva zarodka vstavljena takoj neuspelo user posted image in še dvakrat zamrznjenči neuspelo user posted image . Sedaj sem menda na čakalni listi, čeprav nisem prav razumela a dobim kakšno pisno obvestilo al kako. Sem tudi v MB.

drejčy
, če ni preveč osebno iz kakšnega vzroka ne zanosiš po naravni poti? Z menoj bi namreč naj bilo vse ok pa vseeno ne uspe. problem je v mojem možu.

Vse ki vam je uspelo uživajte v teh devetih mesecih.
Vsem nam ostalim pa bo tudi uspelo, ko bo naš čas.

clock-img

08.03.2011, 13:27

clock-img

drejčy

pencil-img

187

 

uspelobo dobrodošla med nami!!! In lepo da si se pridružila, kajti skupaj smo močnejše, se vzpodbujamo, nudimo rame za "plakanje", predvsem pa držimo pesti ko nore, ko se gre v postopek in se čaka plusek user posted image

Kaj se mene tiče, je pri nama problem mož, ki ima slab spermiogram - slabša gibiljivost in manjše število.Je pa tak, da vse rabi svoj čas.In zapomni si, da si naši sončeki sami izberejo, kdaj je ta pravi čas,...Me moramo samo misliti pozitivno user posted image

Drugače pa punce VSE LEPO OB DNEVU ŽENA!!!!user posted image user posted image user posted image



clock-img

08.03.2011, 15:06

clock-img

mala06

pencil-img

678

TUDI IZ MOJE STRANI VSE NAJLEPŠE OB NAŠEM PRAZNIKU  user posted image user posted image

clock-img

08.03.2011, 17:14

clock-img

nitana

pencil-img

39

Pozdravljene punce.

Sem nova na tem forumu. Danes sem dobila napotnica za MB. Pa me zanima, katere podatke moraš dat oz. kaj vse te vprašajo ko kličeš, da bi se naročil? Da se pripravimuser posted image Jaz se namreč 100krat rajši vse dogovarjam osebno in morem vedno bit vnaprej pripravljena ko kličem kam v neznano.user posted image
Aja pa še to: ste ve pred prihodom v MB že imele katere preiskave in posege opravljene ali to vse tam naredijo? Jaz namreč razen neuspelih poskusov s klomifenom- sploh nisem odreagirala ( na 1 in 2 tablete/dan, tri bom pa v naslednjem ciklu poskusla), nisem nič druga opravila pri mojem osebnem ginekologu. Kako pa sploh izgleda prvi pregled, morema prit oba s fantom? In kako dolgo traja preden se stvari začnejo premikati v željeno smer?
Ojoj, zdaj sem vam pa kar nekaj vprašanj postavla-se vidi, da sem čisto friška v tem user posted image Če mi bo katera lahko vsaj na kakšnega odgovorila, bom zelo vesela.

Lep dan žena vsem!

clock-img

08.03.2011, 17:33

clock-img

curkica

pencil-img

284

Nitana, mislim da ni treba nič posebnega povedat, ko se naročaš prvič. Samo pokliči na št. 02 321 24 62 med 9 in12 ali 14 in 15 uro, sestra te bo potem še vprašala, če imaš kakšno posebno željo pri izbiri zdravnika, če ne ti ga bo določila sama. Dobila boš termin, prideta pa oba s partnerjem, tudi on mora imeti napotnico od svoje zdravnice. In to je vse. Nič bat, čimprej pokliči, da boš čimprej na vrsti user posted image .

Glede preiskav pa se  nič ne sekiraj, vse boš zvedela tam, če ne pa vprašaš. Pri prvem razgovoru bosta verjetno tudi oba že dala kri za nadaljne preiskave. No, vsaj tako nekako je takrat to potekalo pri nama.

Je pa zoprno, ko ne veš kaj točno, zato je fajn tale forum, kjer lahko "vse" izveš. user posted image

clock-img

08.03.2011, 18:39

clock-img

vesper

pencil-img

936

hej nitana,

v prvi vrsti se pridružujem curkici, tako kot je ona rekla.
No, jaz sem tudi v MB-ju. Pri meni pa je bilo tako, da sva sicer prvič prišla oba, vendar moj partner ni rabil bit z menoj. Prvi dan so mi naredili UZ in ugotovili da imam pregrado. Ta dan mi niso vzeli krvi in tudi partnerju ne. Nato se me naročili na odvzem krvi in mojega na spermiogram. Vse to sva dala skozi v enem mesecu, tako da mislim, da je to relativno hitro. Potem so sledili izvidi spermiograma in moji krvni izvidi in razgovor z obema. Izvidi od mojega so bili super. Nato mi je dr.Reljič predlagal laparoskopijo in odstranitev pregrade ( v mojem primeru je preprečevala zanositev in povzročila SS). No, ker je čakalna doba v MB-ju za to operacijo tudi do pol leta, sem bila operirana na Ptuju pri mojem osebnem G. Pred operacijo, pa mi je dr.Reljič dal že kar termin za po operaciji. Tako da operirana sem bila decembra, 17.3 pa imava že razgovor za naprej.

clock-img

08.03.2011, 19:00

clock-img

nitana

pencil-img

39

curkica in vesper, hvala za informacije. Zdaj si že malo lažje predstavljam kako vse skupaj izgleda.user posted image Upam, da bo pri meni tudi šlo tak hitro, kot pri tebi vesper. Veš kaj bi te še prosla, če mi lahko poveš: kako poteka laparoskopija? Moraš ostati v bolnici? Po moje tudi mene čaka to, zaradi mojih policističnih jajčnikov, da mi jih malo prevetrijouser posted image . Jutri morem poklicat, da vidim za kdaj zdaj sploh naročajo. Se bojim, da bom komaj po poletju na vrsti. Čas tak neusmiljeno beži, ko si nekaj zaman tak srčno želiš, pa se mi zdi, da še hitreje. Upam, da nam bo v prihodnje sreča vsem bolj naklonjena in bomo še letos vse srečke nosečke.

Lep pozdrav

clock-img

08.03.2011, 19:29

clock-img

vesper

pencil-img

936

nitana pri meni je laparoskopija in postopek operacije izgledal takole.
1.dec. sem bila sprejeta na oddelek, drugi dan sem imela operacijo v anasteziji in tretji dan sem lahko odšla domov.
Imela sem 14 dni naročenega počivanja, čakanje na prvi ciklus, potem pa akcija. Sicer akcija je bila od takrat vsak mesec, ampak še vedno ni in ni user posted image
Bomo videli kaj bo Reljič rekel 17.3. Aja, pozabila sem ti prej omenit, da sem tudi jaz že prej dala skozi dva ciklusa s klomifenom, pa tudi neuspešno user posted image user posted image

Kako dolgo pa se že vidva trudita na user posted image

clock-img

08.03.2011, 19:52

clock-img

curkica

pencil-img

284

Nitana, saj ni nujno, da te bojo sploh poslali na laparoskopijo. Tudi jaz imam PCO in me niso. Čemur se seveda še danes čudim...

Vesper, a ti imaš tudi PCO? Pa imaš zdaj po laparo kaj bolj redne M? Mene ful moti to, da je nimam. Brez tabletk je sploh ne dobim. Zdaj jo spet čakam, da pride, da grem naprej z zamrznjenčki. Pa je ni in ni. Ne vem, najrajši bi si jo kar sprožila s tabletkami. Po drugi strani se mi pa zdi, da je bolje, da ne prehitevam dogodkov. Da kar bo pač bo user posted image

clock-img

08.03.2011, 20:14

clock-img

vesper

pencil-img

936

curkica ne, jaz nimam PCO. Imela sem samo pregrado, ki je sedaj odstranjena. Vse ostalo je bilo ok. Tudi M imam zelo redne na 28-29 dni.
Ampak učitno to vseeno nič ne pomeni. Kao nimam nobene ovire za zanositev, pa vseeno ne ugledam teh user posted image

joj, da le čimprej ugledamo ta magični +

clock-img

08.03.2011, 20:28

clock-img

curkica

pencil-img

284

Ja, saj vem, kako ti je. Jaz sem tudi včasih že čisto adijo... vse naokoli mene nosečke ali pa z vozički okoli... Gledam slikce na fb, vse ponosne na svoje male škratke... Jaz pa klomifen, pa IUI, pa IVF... pa kar noče in noče uspeti...

No, pa negativne misli stran... šc, šc... Saj se bo tudi nam enkrat nasmehnila sreča user posted image

clock-img

08.03.2011, 20:30

clock-img

vesper

pencil-img

936

seveda se nam bo. V to sploh ne dvomimo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

08.03.2011, 22:16

clock-img

andreja83

pencil-img

444

Ko vas punce tako berem,

se kar prepoznam noter, tudi jaz imam zlo močne pco jajčnike, in svojih ovulacij  brez tablet tudi ne dobim.

Pa tud po laparaskopiji ni nič boljš, čeprav so mi jih prešpikali, ni nič drugače. So se pri zadnjem UZ zlo začudli da mam spet tako povečane. Sicer pa tud nam se bo nasmehnila sreča da končno postanemo vesele user posted image user posted image user posted image tudi me.


clock-img

08.03.2011, 22:28

clock-img

uspelobo

pencil-img

29

Prosim če mi katera lahko pove kako greš v nov postopekuser posted image . Sestra je rekla, da si avtomatsko vpisan na čakalno listo po vseh neuspelih poskusih z zamrznjenčkuser posted image i. Pa me zanima ali bom dobila obvestilo po pošti od katerega datuma naprej sem na čakalni listi tako kot je bilo prvič? Ali greš spet skozi vse preiskave? Ali nasljednič spremenijo terapijo če prejšnja ni bila uspešnauser posted image
Se opravičujem za toliko vprašanj ampak do zdravnika tako težko prideš da bi kaj zvedel.
Včasih se mi zdi da se spoh ne poglobijo v tvoje težave ampak je vse bolj po tekočem traku in na koncu odvisno bolj ali manj od sreče. Sploh ko je neuspeli poskus me grabi obup in panika kaj pa če..., saj to vedno mine ker je želja prevelika ampak tako je.
Danes je res naš dan Dan (pogumnih)žena. Razvajajte se, zaslužite si, saj tako pot ne more prehoditi vsak.
Zapomnite si: USPELOBOuser posted image !! Lahko noč!


clock-img

09.03.2011, 09:17

clock-img

beba75

pencil-img

623

uspelobo v nov postopek si avtomatsko vpisan po vseh neuspelih postopkih. Tak kot so ti rekli. Pošto kdaj si visana ne dobiš, pač na zadnem poskusu vprašaj kdaj približno bi bil nov redni postopek. Potem pa samo čakaš kdaj dobiš pošto da se oglasiš v mab. in začneš z novim postopkom. Pri meni je (grem v 4ivf) do sedaj vedno bilo tako, niso pozabili na mene, ker tako imajo vse rač. zapisano. Je4 pa res da to čakanje je malce naporno in imamo vse že kakšne pomisleke zraven.
Terapijo pa se sproti dogovarjate, včasih jo spremenijo večinoma pa ne. Če si prvič dobro odreagirala na vse in imela kar nekaj celic, ti terapije ne bojo spreminjali.
Je pa tako kot si napisala vse odvisno od sreče, oz. kot pravijo otrok si sam izbere starše in čas ko je pripravljen da nas osreči.
Na zadnjem razgovoru mi je dr. rekla da pač enim takoj rata, druge pa moremo dati več postopkov skozi. Glavno pa je da ne smemo obupat.

Imejte se lepo in veselo, optimistično naprej!!!!!

clock-img

09.03.2011, 10:15

clock-img

uspelobo

pencil-img

29

beba75  hvala za odgovor, ravno tega me je bilo strah da bojo pozabili, ker sem imela v prvem postopku nekaj neprijetnih izkušenj s površnostjo zaradi tega tudi malo panike.
Hormone sem v postopku dobro prenašala še celo boljše sem se počutila ko sem bila nafilana z vsemi temi kemikalijami, imam pa zdaj neke težave dosti krat mi je slabo in mi sili na bruhanje sploh v času ovulacije. S hormoni pa sem zaključila že lani septembra.








clock-img

09.03.2011, 11:16

clock-img

nitana

pencil-img

39

Vesper jaz sem lani aprila nehala jemat KT, pol sem mela še celo 2 svoji menstruaciji, zadnjo 15.6.2010, od takrat pa je več nisem mela, razen če sem si jo sprožla s tabletami. Tak da bo eno leto "komaj" kar delamo na user posted image ampak jaz sem šla kar hitro do G, ker brez M ni O, brez O pa tak sploh nisem mela možnosti, da bi zanosla. Zdaj sem bla tri mesece na klomifenu - nikoli odreagirala, zdaj še poskusim s tremi na dan če bo kaj boljše, pol pa čakat da pridem na vrsto v mb. Moj G je reko, da on mi več kot 3 ne upa predpisat. Komaj čakam, da bi že končno slišala kako spodbudno novico, ker zadnje tri mesece sem šla vedno bolj razočarana in obupana iz vsakega UZ-ja, ko ni blo nobenga folikla.

Upam, da res kmalu vse zagledamo +-
Lep dan

clock-img

09.03.2011, 14:22

clock-img

Cameleon

pencil-img

188

Z rahlo zamudo vesel praznik vsem pogumnicamuser posted image in dobrodošle noveuser posted image

clock-img

09.03.2011, 16:36

clock-img

vesper

pencil-img

936

hjoj nitana, to pa je res neprijetno no, že zelo nadležno bi rekla. Res, je, da eno leto še ni toliko časa, ampak v tvojem primeru je pa super, da si tako hitro odreagirala in težave rešuješ že prej. Ker glede na to, da imaš PCO in nimaš O, je res težko. Glej z mano je po vseh preiskavah sodeč vse ok, pa že tri leta ne ugledam user posted image , no razen enkrat in se je končalo s SS. Tako da, jaz pravim, da čimprej, tem boljše, ker itak se vsepovsod vleče. Sploh ko si tako želiš user posted image

clock-img

09.03.2011, 20:31

clock-img

tulipančica

pencil-img

12

Pozdravček punceuser posted image ,

morm se še tule mal pofočkatuser posted image , sem ravno na začetku postopkov v MB- v ponedeljek imam prvi razgovor z dr. Gavrič Lovrenc (ima katera od vas izkušnje z njo)? Mi lahko mogoče katera pove, koliko časa pribljižno poteče od prvega razgovora pa do prve punkcije...upam, da ko si enkrat tam, da gre to malo hitrejo kot pa čakanje na prvi datum za razgovoruser posted image ? Po skoraj 5 letih matranja za user posted image sem res na trenutke že rahlo neučakana, sej veste kaj mislim...
Ko sem vas malo prebirala sem zasledila, da vas ima veliko pco jajčnike, ima mogoče katera probleme z endometriozo- to je namreč moja nočna morauser posted image !!!

Za odgovore se vam že vnaprej lepo zahvaljujem in držim pesti za vse vas ki ste že v postopku in za vse nas ki se podajamo v nove boje za težko pričakovane user posted image user posted image ...

user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

09.03.2011, 21:04

clock-img

mala06

pencil-img

678

IZVIRNO SPOROČILO: tulipančica

Pozdravček punceuser posted image ,

morm se še tule mal pofočkatuser posted image , sem ravno na začetku postopkov v MB- v ponedeljek imam prvi razgovor z dr. Gavrič Lovrenc (ima katera od vas izkušnje z njo)? Mi lahko mogoče katera pove, koliko časa pribljižno poteče od prvega razgovora pa do prve punkcije...upam, da ko si enkrat tam, da gre to malo hitrejo kot pa čakanje na prvi datum za razgovoruser posted image ? Po skoraj 5 letih matranja za user posted image sem res na trenutke že rahlo neučakana, sej veste kaj mislim...
Ko sem vas malo prebirala sem zasledila, da vas ima veliko pco jajčnike, ima mogoče katera probleme z endometriozo- to je namreč moja nočna morauser posted image !!!

Za odgovore se vam že vnaprej lepo zahvaljujem in držim pesti za vse vas ki ste že v postopku in za vse nas ki se podajamo v nove boje za težko pričakovane user posted image user posted image ...

user posted image user posted image user posted image user posted image




Dobrodošla tulipančica!
Tudi midva imava dr. Gavričevo in je bila full prijazna in nama je vse lepo razložila tak, da nič bat. Je res zelo v redu. Midva sva imela lani maja prvi razgovor, nato julija ne delajo zaradi dopustov. Od decembra do marca so pa prenavljali laboratorij tako, da sva zopet čakala. Ampak zdaj z aprilom greva pa v akcijouser posted image user posted image
Pri nama bo minilo skoraj leto dni od prvega razgovora. Upam, da bo zdaj šlo kaj hitreje, ker je laboratorij nov. Mislim, da boš ti kar prej na vrsti.
Veliko sreče in da čim prej zagledaš user posted image


clock-img

10.03.2011, 22:31

clock-img

andreja83

pencil-img

444

Hay hay,

mala 06 ti si zlo hitro prišla naprej.

Mi2 z mojim bova zdej že 3 leta počas na kliniki, tak da tud zdej greva v postopek, pa komi čakam. Jst mam zlo velik upanja za prvič, upam da ne bom pol razočarana user posted image user posted image user posted image user posted image


clock-img

10.03.2011, 22:48

clock-img

mala06

pencil-img

678

andreja83 jaz sem imela že vse preiskave narejene in še čakalne dobe so se v tem času skrajšale in verjetno bi še prej prišla na vrsto, če ne bi bilo prenove laboratorija. Samo, da sva zdaj že blizu in bo kmalu postopek tuki.user posted image user posted image   Veš kaj, zaenkrat imam tudi jaz dober občutek za ta postopek, samo še vedno si govorim, da če ne rata v prvo bo pa v drugo.
Bova pa kmalu videli, kako bo in za vse pošiljam user posted image user posted image user posted image , da bodo postopki zmagovalniuser posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem