Cipresa, res dobra slikica
...
Mi sedaj tudi že korakamo sedmemu mesecu naproti. Z gosto hrano smo še čisto, čisto na začetku...
Še zmeraj se pogosto dojiva, Danes je točno en teden, odkar je poskusil prvi dve žlički tekočega korenčka
. In tako je bilo nato še pet dni. Na njegov polletni roj. dan pa je prvič jedel nekaj bolj konkretnega: banano in jabolko - namesto
. To mu že bolj tekne, vendar več kot 4 žličke ne spravi vase. Sprva usta veselo odpira, pri požiranju pa se kar trese in ga dviguje. Ampak se nič ne sekiram, saj prav vse rabi svoj čas.
Čajev mu ne dajem, ker tekočino dobi z dojenjem, tu in tam mu ponudim le vodo, ki jo ima zelo rad - kakor mama
.
Drugače že posedi za kakšno minuto. Najraje je na tleh, kjer dviguje noge in jih nato spušča na tla, da kar bobni po sobi. Ob tem se vztrajno premika- drsi, tako da je kar hitro na koncu podloge. Ko se prekotali na trebuh pa bi rad plazil, a mu še seveda ne gre. Eno nogo ful krči, drugo pa ima iztegnjeno in na koncu omaga od napora.
Pred dobrim tednom je začel ponavljati ATA, ATI, ATE ter še nekaj drugih zlogov obvlada in potem ga cel dan veselo poslušam. Ko ga vprašamo kje je luč ali kakšna njegova priljubljena igrača, pogleda v tisto smer, prav tako ob vprašanju pogleda mene ali atija
- midva pa sva seveda presrečna. Nekaj stvari je že skapiral
Kadar mu kaj ne paše, se zna tudi razburiti. To pokaže z vriskanjem, cviljenjem in mahanjem z rokama.
Kljub temu je dobrovoljček. Na dan se joka največ 3 minute in to večinoma po kopanju, ko se je treba obleč za spanje. Pa še takrat ga kar uspešno zamotiva.
Joj, koliko je že ura
. Grem spat, ker bo treba čez 4-5 ur
ziziko dat...
lp
_____________________________
Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...