writing-img

noče zelenjave

clock-img

25.05.2009, 15:18

clock-img

2srcka

pencil-img

321

Naš mali noče čisto nobene zelenjave v nobeni hrani, niti v rižu ne. Rada bi mu zamenjala naslednji obrok, to je kosilo, in zdaj ne vem kaj mu sploh naj ponudim za kosilo. Golaž? user posted image  Ko mu dam zelenjavo v usta jo vso ven pljuce in se kar davi. Sem mu pa v začetku ko sem mu uvajala GH dala najprej zelenjavo in takrat jo je jedel, sicer samo nekaj žličk. Je pojedel in krompir, cvetačo, brokoli, korenček...Potem pa kar naenkrat nič več. Prosim za predloge kaj naj mu zdaj sploh ponudim za kosilo ali s čim naj pripravim/mešam zelenjavo?

clock-img

25.05.2009, 16:03

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

spasiraj kuhano zelenjavo v nulo in jo zamešaj v mesne omake? user posted image ampka samo eno in ne preveč. npr. korenček v bolognese (čebula je že not), golaž in brokoli.. itd.

clock-img

25.05.2009, 20:31

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

no jaz bi ša ravno nasprotno predlagala. Ravno tole skrivanje zelenjave kasneje pripelje do tega, da ko je otrok že malo večji, še vedno noče same zelenjave, če ni skrita. Tako se navadi in potem že naprej četudi še česa ni probal, govori, da tega on ne je.

Otroku je potrebno zelenjavo ponuditi tako kot je. Zdaj je dovolj sveže zelenjave, ki je odlična tudi surova. Če se pa že kuha, pa samo 5 minut kuhanja in je čisto dovolj. Taka zelenjava ima čisto drugačen okus. Sploh zdaj, ko se kaže že ta mladi grah. Njami...

Ok, bolognese omaka je drugo, da bi pa povsod skrivala zelenjavo, pa ni šans. Otroku ponudiš in če ne bo jedel zelenjave zdaj je pa ne bo. Mogoče te bo pa 1x presenetil in bo.

Pa zdaj se itak ne rabš sekirati, ker so že češnje, pa lubenice bodo kmalu in drugo sveže sadje. Tudi preko sadja bo dobil dovolj vitaminov. Niso samo vitamini v zelenjavi. Ne mu z zelenjavo skrito med drugo hrano, zmest okuse še druge hrane.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


clock-img

25.05.2009, 20:54

clock-img

2srcka

pencil-img

321

Paštetka, ne sekiram se da bi dobil dobil premalo vitaminov (ni moj prvi otrok). Ne morem pa mu za kosilo ponuditi sadja. user posted image  

clock-img

25.05.2009, 20:59

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

IZVIRNO SPOROČILO: martand

Paštetka, ne sekiram se da bi dobil dobil premalo vitaminov (ni moj prvi otrok). Ne morem pa mu za kosilo ponuditi sadja. user posted image  



Pa mu ponudi kar pač imate. In bo pojedel kar pač bo, namesto sladice pa mu daš sadje. In kje je problem? Pa za malico mu lahko daš sadje. Kaj pa manjka mesu, krompirju, riži?

Kaj pa solate je? Npr. kumarično: paprika, kumarice, paradižnik, malo čebule in z bučnim oljem?  Moja dva to obožujeta. Pa koruzo imajo tudi radi ponavadi otroci.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


clock-img

26.05.2009, 12:18

clock-img

2srcka

pencil-img

321

Je star komaj 7 mesecev in ne morem mu dati kar solato  user posted image .  Pa niti približno ne kompliciram zaradi te hrane, prva je jedla že na začetku vse in niti približno nisem čakala da določeno svar dam ob tem in tem času. Ne mara pa niti krompirja niti riža. Sem prosila samo za predloge kaj bi lahko dala drugega za kosilo (če sploh obstaja kakšna druga rešitev).

clock-img

26.05.2009, 12:50

clock-img

Amelia

pencil-img

455

Tud jaz sem na istem, s tem, da je moja stara že 9 mesecev in še vedno ne je zelenjave, sva začeli z uvajajem po 6 mesecu in od takrat se ni še nič premaknilo, tako da nimam več idej. sadje, jogurt, skuta, riževe kašice...to poje v trenutku, ko je pa čas za kosilo, pa ni variante, nekaj se matra, na pol mi nekaj časa še odpira usta, pol pa konec...pa se lahko na glavo postavim. Zdaj ko je vroče je pa še slabše, samo dojila bi se...mah bo že, ji že paše tako, je pa zdrava, nič ne joka, res da je bolj suhica, ampak prisilit je ne morem.

clock-img

26.05.2009, 14:47

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

Paštetka, mi smo skrival zelenjavo na začetku (korenje ji je blo zanič ko strela) in ko se je navadila okusa, ni bilo problema jest samo zelenjavo (je pa res, da korenja še zdaj ne poje veliko - je pa sedaj v kosih). ne vem zakaj naj bi "skrivanje" - jaz bi mu sicer rekla pasiranje v omako, kaj pokvarilo okus. saj ni 3 leta star, da ve da je to brokoli, ki ga on ne mara. do leta in pol po moje jejo kar jim je dobro. in če jim je dobro, bojo to pojedli, pa če zgleda kot ščurek, nima veze. če bo navajen, da so omake dobre (z vmešano zelenjavo, bo pripravljen kasneje probat tudi omako s koščki zelenjave. tako je blo pri naši.

clock-img

26.05.2009, 15:21

clock-img

2srcka

pencil-img

321

Amelia, kaj ji pa potem daješ za kosilo? Ga dojiš? Jaz sem mu danes v govejo juho dala krompir, korenček in kuskus. Moram rečt da je pojedel celo polovico porcije potem pa se spet začel davit. Našemu dam smo eno žličko in vse ven spljune potem pa niti ust ne odpre več. Je pa isto ali je obrok v manjših koščkih ali pa hrano spasiram. Ne vem al je problem okus ali pa enostavno tega ne bo nikoli jedel. Moj mož tudi ni velik jedec zelenjave. Verjetno bo bolje da mu prej kot kosilo zamenjam popoldansko malico in mu vmes dajem kosilo, pač kolikor bo že pojedel (pol žličke ali eno žličko...).

clock-img

26.05.2009, 16:25

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

no to koliko je star pa moraš malo prej omeniti?  user posted image



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 26.5.2009 16:33:00 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


clock-img

26.05.2009, 18:26

clock-img

Veselka21

pencil-img

54

Si probala med zelenjavo dat malo kisle smetane ali pa sirčka (Dukatela)? Na začetku uvajanja sem ji vmešala tudi aptamil. Zdaj (8m) je včasih brez smetane/sirčka, včasih pa z "dodatki". Ima pa zelo rada mlečne stvari.

clock-img

26.05.2009, 21:52

clock-img

2srcka

pencil-img

321

Ja tudi s sirčkom sem probala pa nič. Sem pa uporabil zdenka sirček.

clock-img

27.05.2009, 11:45

clock-img

pikolina66

pencil-img

110

IZVIRNO SPOROČILO: Amelia

Tud jaz sem na istem, s tem, da je moja stara že 9 mesecev in še vedno ne je zelenjave, sva začeli z uvajajem po 6 mesecu in od takrat se ni še nič premaknilo, tako da nimam več idej. sadje, jogurt, skuta, riževe kašice...to poje v trenutku, ko je pa čas za kosilo, pa ni variante, nekaj se matra, na pol mi nekaj časa še odpira usta, pol pa konec...pa se lahko na glavo postavim. Zdaj ko je vroče je pa še slabše, samo dojila bi se...mah bo že, ji že paše tako, je pa zdrava, nič ne joka, res da je bolj suhica, ampak prisilit je ne morem.



pri nas je isto, s tem da niti skute ali jogurtov ne je...kriza...

clock-img

27.05.2009, 22:34

clock-img

Amelia

pencil-img

455

Martand, zjutraj okoli 7.30 jo podojim, potem ima okoli 9.30 sadno malico (banana, jabolko, hruška, melona,...) tega poje malo manj kot 2 dcl, potem sledi kosilo čez cca 3 ure, jaz ji vztrajno vsak dan nekaj skuham. Trenutno imam v zmrzovalniku lončke goveje juhe, pol pa notr nastrgam korenček pa polento al pa krompir, včasih piščanca in zmiksam, pol se pa matrava, največ mi poje 1 dcl, kadar ima res dober dan. Včasih sem jo potem še podojila,  zdaj jo pa pustim in čez kakšno uro še enkrat probam...Če pa res nikakor ne gre jo še podojim. Ne vem, mogoče ne bi smela, ampak si mislim naj se vsaj doji, če je pa itak taka suhica, 9 mesecev pa 7.5 kg. Potem imava popoldansko malico - sadje +skuta, ali sadje in jogurt, včasih tud naribam piškot. To ima spet ful rada, poje tud cca.180, zvečer pa riževa kašica od Milupe pa še mal jo podojim da zaspi.

Saj ko takole sama sebe berem se mi zdi ful enih obrokov, mogoče zato sploh ni lačna še za kosilo, ampak sem tud to probala, ji dati kosilo po 4 urah, ampak pol je pa še slabš, pol pa samo joška če ne je histerija. Skratka za kosilo ne sme biti preveč zaspana, pa ne sme biti preveč lačna, pa premalo tud ne, moram ujeti ravno t prav trenutek user posted image

Drugač pa nameravam probat za večerjo jogurt s polento, pa za malico skuhano sadje s slivami, pa skuhane hruške+ rižolino....

clock-img

02.06.2009, 13:49

clock-img

suzy124

pencil-img

382

Pozdravljene

Tudi jaz imam z mojim sinom problem da mi je začel zavračat vso zelenjavo, ki jo je od začetka imel fullll raduser posted image user posted image user posted image user posted image (krompir, brokoli, cvetača, korenje, bučke)
Star pa je skoraj osem mesecev(čez 11 dni).


Martand a tvoj user posted image že je zelenjavo ali še nista našla recepta?

Me pa zanima kako naredite riž, a ga skuhate samo v vodi al prej kaj čebulo prepražite?
In ali že zelenjavo kaj solite ali dodate kake druge začimbe ali še vedno kuhate vse brez začimb?

Drugače pa pri nas jedilnik zgleda nenano tako kot pri tebi Amelia le da so mogoče  količine malo drugačneuser posted image user posted image

Lep preostanek dneva

clock-img

02.06.2009, 19:07

clock-img

2srcka

pencil-img

321

suzy124, naš še ne je zelenjave...no razen zdaj je pojedel pol obroka krompirja s koruzo, drugače pa vse samo proba potem pa več ne odpre ust user posted image  Mu jo pa dajem za kosilo, ali samo zelenjavo ali zelenjavo z mesom, rižem, gresom....Ne vem, enkrat jo bo že jedel, če jo bo.

Riž samo prekuham. Najprej nisem dodajala nič soli (tudi pri prvi ne), zdaj ko pa noče jesti pa jo dodam čisto malo.

clock-img

09.06.2009, 15:48

clock-img

Amelia

pencil-img

455

JOOOOOOOOj, men pa tole že vse skupaj načenja živce!!! Že 3 mesece kuham in stran mečem zelenjavo in meso na vse možne načine, se mi bo kar strgal. user posted image user posted image  

Mislim, jaz si ne predstavljam dneva, ko mi bo pojedla kosilo za cel obrok, imam občutek, da nama gre zmeraj slabše, samo še dve žlički pa konec!!! Stari smo že skoraj 9.5, kmalu bo treba v vrtec, si sploh ne predstavljam kaj bo pa tam jedla, nič. Še 7.5 kg nima, jo moram zredit pravi pediatrinja, pa mi ni jasno kako?!?user posted image



clock-img

09.06.2009, 17:37

clock-img

Tejchy

pencil-img

1393

IZVIRNO SPOROČILO: Amelia

JOOOOOOOOj, men pa tole že vse skupaj načenja živce!!! Že 3 mesece kuham in stran mečem zelenjavo in meso na vse možne načine, se mi bo kar strgal. user posted image user posted image  

Mislim, jaz si ne predstavljam dneva, ko mi bo pojedla kosilo za cel obrok, imam občutek, da nama gre zmeraj slabše, samo še dve žlički pa konec!!! Stari smo že skoraj 9.5, kmalu bo treba v vrtec, si sploh ne predstavljam kaj bo pa tam jedla, nič. Še 7.5 kg nima, jo moram zredit pravi pediatrinja, pa mi ni jasno kako?!?user posted image






se podpišem user posted image  ...

tud moj pri 9ih mescih še vedno zavrača hrano in drži usta skup... ma ni variante, da bi odprl usta in normalno jedel.. Kuhat zanj sem že zdavnaj nehala, ker se mi preprosto zdi škoda ... jemo kašice... če imamo srečo, je pojemo pol na dan user posted image  ... katastrofa res... zdj mu preprosto več ne bom dala zize opoldne, da pridemo vsaj na en normalen obrok, preden grem nazaj v službo. Bomo vidli, če bo kaj uspeha.

No, za razliko od tebe pa ima naš krepkih 10kg... kar je celo malo nad povprečno težo.. tko da očitno mu nič ne fali...

clock-img

12.06.2009, 08:55

clock-img

freha

pencil-img

329

Tud naša ni jedec, sam zizala bi. Stara je 8 mesecev, pa je najraj sadje, od zelenjave korenček in sladki krompir, ostalo pa noče. Ji bom probala še čist spasirat. Moj pravi, naj ji dam pač sam sadje, da se navadi jest in zelenjavo kasneje. Da ne govorim kako so me pri njemu doma nazjal, ko sem ji skuhala zelenjavno juho (brokoli, cvetača, korenček, krompir) in je ni hotla jest. Češ, ja sej ni čudn, to še mi ne bi jedl. Ja halo, šnicl pa pomfri ji naj dam al kaj?user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem