writing-img

odpor do vrtca

clock-img

15.12.2009, 21:33

clock-img

indijancek

pencil-img

45

Septembra smo našo gospodično - 3 leta staro vpisali v vrtec. Samo uvajanje je steklo zelo hitro in naša deklica je šla rada zjutraj v vrtec. pred enim mes pa so se začele težave. Zbolela je in bela doma, imela je drisko, ki pa je kar hitro pošla, potem je šla v vrtec in zopet driska, v pon je šla spet v vrtec in doma zopet driska. Danes kar 3 krat in to v hlače, ni mogla zadržat. Dali smo blato v analizo, vendar še ni odgovoa. pogovorila sem se z vzgojiteljico, ki je že tudi opazila, da so to psihične težave.Ne vemo več kaj naj naredimo. vse pop se me oklepa, me lupčka, mamica moja, mamica moja, kdaj me boš prišla iskta v vrtec, ali je jutri sob, kokoliko dni je še do sob,...Groza. Meni je tako hudo, da več nevem kako in kaj. Naj povem še to, da imamo še enega gospodiča-1 leto in pol, ki se čuva doma pri mami. Tako da večkrat vpraša, kdaj bo šel pa bratec v vrtec,...skratka ves čas premišljuje, kdaj gre ona v vrtec,. zvečer težko zaspi , ker nenehno premišljuje o tem, kako ne želi v vrtec. Lahko povem še to, da je bila preden je šla v vrtec doma to zlati otrok, ki je nenhno kaj počela,...zdaj pa je težavna tudi doma.

Kako in kaj ne veva naprej, nevem, prosim za vaše izkušnje.

clock-img

16.12.2009, 20:22

clock-img

mamamajča

pencil-img

4469

IZVIRNO SPOROČILO: indijancek

Naj povem še to, da imamo še enega gospodiča-1 leto in pol, ki se čuva doma pri mami. Tako da večkrat vpraša, kdaj bo šel pa bratec v vrtec,...skratka ves čas premišljuje, kdaj gre ona v vrtec,. zvečer težko zaspi , ker nenehno premišljuje o tem, kako ne želi v vrtec.




user posted image user posted image user posted image Se počuti malo zapostavljeno mogoče? Oziroma, kako naj se otrok sicer počuti?!?! Jaz to ne razumem....
Brez zamere, nočem sodit, ker vas itak ne poznam, ampak jaz to ne bi nikoli! Al oba v vrtec al pa nobenega. Ker TUKAJ in V TEM je izvor težav, ki jih ima punčka, ki pa se meni nenormalno smili!

clock-img

16.12.2009, 21:29

clock-img

indijancek

pencil-img

45

Naj povem, da se je veselila vrtca. Ampak zaradi bolezni je bila odsotna, potem pa je ta bolezen prerasla v druge težave. Tudi ona je bila do tretjega leta doma, tako bo tudi sin. imamo to možnost in zagovarjamo to, da je za otroka najbolje da je do 3. leta doma. A če bi imeli še enega otroka doma , naj bi bila potem ta prva doma do 5. leta.user posted image In tudi ona gre v vrtec komaj med 8 in 8.30, domov pa gre najkasneje do 14 ure.

Vseeno hvala za mnenje. Lahko pa se pohvalim, da je bilo danes vse ok, brez driske, zelo vesela zjutraj in tudi v vrtcu, se je lepo igrala s prijatelji,...upam, da tako ostane še naprej.


clock-img

16.12.2009, 22:12

clock-img

indijancek

pencil-img

45

Povedala bi rada še to, da sem bila z njo doma 3 leta, ker sem takoj po njeni porod zanosila in da sem šla po koncu porod s sinom v službo, takrat šele pa ona v vrtec. Sina pa čuva naša mama. Smo zelo veliko skupaj, saj smo vsi doma za vse šolske počitnice, tudi poletne bo v celoti doma. Vedno. Ob pon in pet gre pa takoj po kosilu domov, ker jo gremo vedno iskat takoj po knocu službe.

clock-img

16.12.2009, 22:31

clock-img

lučka 25

pencil-img

5268

Nič naj te ne skrbi. Bo kriza minila, vem pa da je težko. Jaz pravim, da je veliko bolje, če ima otrok takoj krizo, ker kriz, ki nastopi šele čez kak mesec ali še kasneje je veliko hujša. To je tudi v vašem primeru.
In nič ni narobe, da je sin še doma, ona pa v vrtcu. Otroku se vse razloži in ve zakaj in kako. Tako, da ne imeti nič slabe vesti in sem glede tega na tvoji strani. Sem namreč enakga mnenja.

Pa srečno še naprej, čim manj bolezni in veliko vrtčevskih radosti.user posted image

clock-img

16.12.2009, 22:37

clock-img

Anonimen

Naša sicer zelo rada hodi v vrtec, vendar je tudi imela vsake toliko kakšne krizice, izhajalo pa je iz dejastva, da je ona v vrtcu, jaz pa doma z mlajšo sestrico - po njenem razumevanju torej, da je ločena od mene in ima sestrica več pozornosti. Močno pomaga veliko ljubezni, crkanja in občutek varnosti ter to, da si vzamem čas samo zanjo, da počneva popoldne stvari samo midve, brez sestrice.

clock-img

16.12.2009, 22:46

clock-img

indijancek

pencil-img

45

Nekateri smo res tako narejeni, da takoj pomislimo, joj kje sem naredil napako.
S tem pa občutek slabe vesti. Močno si želimo, da bo z veseljem hodila v vrtcu, tako da jo zelo spodbujamo...
seveda se pa že veselimo božičnih počitnic, ko bomo spet lahko kaj ušpičili...

Lučka user posted image


Vsak pesnik je velik otrok.
In vsak otrok je mali pesnik.
Vsak slikar je velik pacon.
In vsak otrok je mali malar.

(Boris A. Novak)

clock-img

17.12.2009, 09:56

clock-img

Ulla80

pencil-img

1325

nočem sodit, ker vas itak ne poznam, ampak jaz to ne bi nikoli! Al oba v vrtec al pa nobenega.



se absolutno strinjam. moja rada hodi v vrtec, pa tud večkrat vpraša kdaj bo šel pa neo v vrtec ( januarja gre). pa je drugače, ker ona je hodla v vrtec že preden se je rodil in pol skoz, pa vseeno. tko da na tvojem mestu bi jst tud sina vpisala v vrtec, nej hodita oba, pa še prej bo dal to krizo čez in bo pol z veseljem hodil. tud če otroka kasnej vpišeš, doživlja krizo, pa kolkr jst vidim, starejši kot je otrok, težje je zanj.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem