cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

ogrevanje.....

clock-img

15.09.2008, 13:43

clock-img

only_me

pencil-img

392

Torej: ali radiatorji ali talno gretje? in katera peč (polena, peleti, olje....)?


Samo ne prosim o toplotni črpalki ali o tistih ploščah za na streho.... ker sva preveč prekratka v dnarju za tako investicijo.... user posted image

Lep dan in vsako mnenje bo dobrodošlo.

clock-img

15.09.2008, 14:04

clock-img

Tanik

pencil-img

1705

midva imava talno, radiatorjev še nimava in čez zimo nas ni zeblo. peč imava na plin, no pa poleti solarna.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

clock-img

15.09.2008, 14:12

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

15.09.2008, 14:13

clock-img

Anonimen

Če bi imela hišo....bi mela tisto kar ti nočešuser posted image .....ker jaz pa nisem dovolj bogata da bi kurila na olje.

Pa talno itak. Pa dober kamin, še boljše peč.

clock-img

15.09.2008, 14:22

clock-img

Pauline

pencil-img

169

ali radiatorji ali talno gretje? in katera peč



Mi imamo talno gretje in to na olje. Meni se bolj dopade kot pa radiatorji.
Če imaš malo prostora so ti radiatorji hitro v napoto, ker moraš pohištvo temu prilagajat. V kopalnici pa imamo oboje....

_____________________________

Jeziti se, pomeni kaznovati sebe za neumnosti drugih.

clock-img

15.09.2008, 14:38

clock-img

Drnula

pencil-img

1367

Samo ne prosim o toplotni črpalki .......... .... ker sva preveč prekratka v dnarju za tako investicijo.... user posted image


no tu ti ne bi dala čist prav, lahko je ceneje

Kaj misliš s tistimi ploščami na strehi sicer ne vem kaj misliš.
Je pa vseeno vredno razmisliti tudi o opciji električnih, sevalnih plošč, ki so običajno v stropu, lahko pa tudi talne. Investicija je lahko zelo nizka in poraba prav tako. Uporabljati se začenja na veliko. Je pa odvisno koliko je primerno za vas, če imate primerno ureditev za montažo. O tem se lahko pogovoriš .... http://www.elektricno-ogrevanje.com/?catID=3

clock-img

15.09.2008, 14:56

clock-img

sazi

pencil-img

5175

mi imamo povsod talno gretje, v kopalnici dodatko električne radiatorje (bolj za sušenje brisač) in pa v dnevni sobi kaminsko peč na drva (za prehodna obdobja, domačnost in za vsak slučaj, če ostalega ni)
peč imamo plinsko, ker imamo mestni plin, če pa te možnosti ne bi imeli, pa vprašanje, za kaj bi se odločili

clock-img

15.09.2008, 16:39

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

Sodelavka prihaja iz hiše z radiatorji in ima samo talno pa pravi, da ne bi šla več na radiatorje. Torej verjetno talno.

Mi imamo radiatorje in še 1/2 talno.

kakorkoli že, obvezno zraven peči ene 1500 litrov zalogovnik z vodo, ki akumulira toploto iz peči. Nato ta zalogovnik greje vodo za radiatorje in talno. Na tak način se zakuri 1x na dan.  Tako je toplo tudi ko peč več ne dela. Ena pomembna prednost pa je s tem zalogovnikom in sicer, radiatorji imajo delovno temperaturo 70oC. Ko pade temperatura v zalogovniku pod ene 55oC, več ne oddajajo dovolj toplote za ogrevanje, a ni potrebno ker talno gretje pa lahko črpa toploto iz zalogovnika vse do 30oC. user posted image Tako da je bistvo v teh 1500 litrih zalogovnika. Ja, pa v dobri izolaciji.

clock-img

15.09.2008, 16:53

clock-img

Dadi

pencil-img

2007

Midva imava po načrtu v dnevnem prostoru, kuhinji in jedilnici predvideno talno gretje + kamin v dnevni sobi. Mal še nihava če bi dala vseeno še kakšen radiator kam. Zanima me ali pogrešate radiatorje tisti, ki jih nimate ali prav nič.

Aja greli se bomo pa na plin in s TČ. Pa vse bova mela pripravljeno za sončne kolektorje..kasneje, ko bo denar jih bova pa gor dala-če jih ne bo moj v samogradnji naredil.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

clock-img

15.09.2008, 18:57

clock-img

only_me

pencil-img

392

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Če bi imela hišo....bi mela tisto kar ti nočešuser posted image .....ker jaz pa nisem dovolj bogata da bi kurila na olje.



saj nisem rekla da nočem, ampak ne morem. In dokler so krediti... trenutno ni pogojev... drugače pa - če najdem financerja, bi takooooooj vzela to varianto user posted image Nama so rekli - okoli 15K EUR, samo dragi moji, to je več kot pol toliko, kot sva do zdaj vložla, pa je pokrita hiša....


hvala za odgovore - torej talno ja. Za radiatorje tudi jaz razmišljam, če bi kje še kakega namontirali... sam pravijo, da ni potrebno.
Plin.... naša občina še niti ne razmišlja o kakem zemeljskem plinu, ona druga varianta pa nama ni všeč (cisterna na parceli)...
Verjetno bomo kar pri peletih ostali...

clock-img

15.09.2008, 20:22

clock-img

Andra

pencil-img

825

Toplotna črpalka ni več tako velik strošek, sploh pa v primerjavi z dejstvom, koliko v nadaljnih letih prihraniš pri kurjavi.
Sem absolutno za talno. Radiatorji so ena sama packarija in zbirališče praha.
Zberi skupaj predračune in pojdi si pogledat kakšno hišo, da se lažje odločiš.

clock-img

16.09.2008, 13:29

clock-img

sazi

pencil-img

5175

Za radiatorje tudi jaz razmišljam, če bi kje še kakega namontirali

Če imaš oboje, potem moraš imeti po hiši speljana dva tokokroga za gratje, ker dela vsak na svoji temperaturi. In zaradi nekaj radiatorjev, ki naj bi bili kar tako, za vsak slučaj, je to res brez veze. V najslabšem primeru si za kako mesto, če potem res pogrešaš radiator, daš dodatno električnega - tako bomo imeli mi dodatno v kopalnici.
Drugače se pa strinjam s tem:

 Radiatorji so ena sama packarija in zbirališče praha. 

clock-img

16.09.2008, 16:17

clock-img

PikicaStonoga

pencil-img

2919

Ja midva mava centralno na plin z radiatorji in pripraljeno bo za solarno (če bo kdaj denar).
c obeh kopalnicah bo pa talno. Pa v dnevni planirana kaminska peč (tud šele ko bo denar) :( Zmanjkuje, zmanjkuje...

clock-img

17.09.2008, 16:02

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

IZVIRNO SPOROČILO: only_me
Verjetno bomo kar pri peletih ostali...


Peleti po moje zavzamejo kar precej prostora, pa še kupit jih je vse treba. Podobna peč na drva lahko pa kuri poleg drv tudi lesne sekance in kakršnekoli veje.

Ravno danes sem preračunaval energijske vrednosti:
1m3 bukovih drv = 630 kg peletov =
= 302,6 lit kurilnega olja = 443 lit utekoč naft. plina =
= 324 m3 zemeljskega plina = 3,85 m3 lesnih sekancev

potem pa izračun:
če je poraba 2570lit kurilnega olja = 2150EUR
za enako energijsko vrednost bi porabil npr
8,5 m3 bukovih drv kar znaša 425EUR (po ceni 50eur/m3)

torej razlika kurilno olje : bukova drva
je 5:1

preračuni na naslovu:
http://www.fiver.si/?mid=3&style=red&pid=751

clock-img

17.09.2008, 16:34

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

Peleti:
za prejšnji izračun:
2570 lit kurilnega olja = 5340 kg peletov za enako energijsko vrednost.

Cena peletov je 220EUR/tono torej bi to stalo 1174EUR

Razmerje kurilno olje : peleti
je samo 2:1

sam sistem ogrevanja na pelete pa potrebuje precej prostora

torej peleti so precej draga varianta proti drvam, pa če ti vsa drva drugi nasekajo, nažagajo in zložijo.

clock-img

18.09.2008, 23:16

clock-img

only_me

pencil-img

392




Še enkrat hvala vsem za odgovore.
In še kakšen nasvet bo dobrodošel user posted image

< Sporočilo je popravil only_me -- 18.9.2008 23:18:32 >

clock-img

19.09.2008, 15:30

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

Razmerje cen energentov za enako energijsko vrednost

bukova drva : peleti             = 1 : 2,8
bukova drva : zemeljski plin = 1 : 4,4
bukova drva : kurilno lje       = 1 : 5
bukova drva : utekočinjen naftni plin = 1 : 6

peleti : kurilno olje  = 1 : 2


Toliko o bukovih drvih pa zato, ker me je pač to zanimalo, ker bom imel takšno ogrevanje.

Torej strošek ogrevanja je odvisen od cene goriva (drva, plin, olje), od sistema ogrevanja (hranilnik toplote, talno, radiatorji) ter izoliranosti hiše (talno, fasada, rekuperacija).

Kot zanimivost, poznam primer da porabijo 36m3 drv (šestintrideset) v hiši (K,P+1). To je enakovredno 10.000 lit. kurilnega olja! Imajo pa navadno peč, fasado brez izolacije - drva pa sami napravijo v svojem gozdu, zato niti ne čutijo da dejansko kurijo kot pri odprtih oknih. Če bi imeli izolirano hišo bi lahko vsako leto prodali vsaj 20m3 kar znese okrog 4.400 EUR. Za ta denar pa imaš v parih letih prišparano celo fasado, vsako nadalnje leto pa denar v žepu.

clock-img

20.09.2008, 08:15

clock-img

ajtim76

pencil-img

61

tehnofil  ....   bla, gla, bla
daj, ko si tolk zgovoren še enkrat preveri podatke
36 m3 drv še zdaleč ni isto 10.000 l kurilca ne po ceni ne po energetski vrednosti.
Če pa maš hosto dome pa ne moreš primerjat....


_____________________________

Lp, Mitja!

clock-img

20.09.2008, 15:26

clock-img

Dadi

pencil-img

2007

No ja tehnofil...kje dobiš 1m3 bukovih drv za 50€?...midva sva dala 63€ za kubik.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

clock-img

20.09.2008, 15:36

clock-img

Eca

pencil-img

1305

Jaz sem tudi pravkar naročila bukova drva s prevozom je cena 65eur za kubik. Prosim, če imate kakšnega cejnejšega dobavitelja, se priporočam. Obvezno pa mora vozit na Štajerski konecuser posted image .


Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

clock-img

20.09.2008, 20:13

clock-img

lotoska

pencil-img

768

Nam je pripeljal drva po ceni 50 eur za m3suhih  bukovih drv s prevozom. Dobili smo ga pa na Dolenjskem.

clock-img

22.09.2008, 13:56

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

IZVIRNO SPOROČILO: ajtim76
....   bla, gla, bla
36 m3 drv še zdaleč ni isto 10.000 l kurilca


Res je. Se opravičujem. Ob pečeh z enakom izkoristkom je energetska vrednost
36m3 bukovih drv enaka 10.895,58 lit. kurilnega olja.

Cenevno pa seveda ni enako. Kurilno olje je 5x dražje. Od tistih, ki plačujejo drva po 65EUR pa je kurilno olje 4x dražje od drv.

Sedaj pa predno kdo še klobasa - škoda se je prerekati o merljivih in izračunljivih stvareh. Še posebej če so enostavne.


preračuni na naslovu:
http://www.fiver.si/?mid=3&style=red&pid=751


clock-img

22.09.2008, 13:58

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

IZVIRNO SPOROČILO: ajtim76
Če pa maš hosto dome pa ne moreš primerjat....


Seveda lahko, ker drva lahko prodaš ali kupiš - vedno imajo neko vrednost in s to vrednostjo lahko primerjaš.

clock-img

22.09.2008, 18:20

clock-img

k1

pencil-img

1649

absolutno za talno gretje. zakon. priporočam posvet v energetsko svetovalni pisarni, kjer ti brezplačno svetujejo (vsaj 2 leti nazaj so), kaj za vašo hišo pomeni najugodnejša raba energije (odvisno od lege, ciglov, izolacije, ......).  

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem