writing-img

pečica

clock-img

01.02.2009, 16:33

clock-img

mala zirafa

pencil-img

2483

Mi lahko katera pove zakaj se mi je danes neprestano med peko štefani pečenke kadilo iz pečice?Enkrat sem jo že pekla pa se ni kadilo.smo se ustrašli da je kaj anrobe s pečico.Celo stanovanje je blo v dimu.Naj povem da smo jo zalivali ves čas z juho.

clock-img

01.02.2009, 16:37

clock-img

Mišni

pencil-img

4682

Nekaj je morala biti z oljem pošpricana pečica, pa s eje tisto olje žgalo. Mogoče še od prejšnjič.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

clock-img

01.02.2009, 16:38

clock-img

lukec

pencil-img

2260

Včasih se to naredi, ko je pečica nova in se žge premaz na spiralah za žar. Lahko pa je tudi pri prejšnji peki maščoba kam špricnila in se je zdaj žgala.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

clock-img

01.02.2009, 16:41

clock-img

mala zirafa

pencil-img

2483

Naj povem da je mož včeraj pekel pico in se ni nič kadilo.Zgleda da bo res to z oljem držalo-sicer pečenkinim.user posted image Mislite da pridejo v poštev neke vrečke proti špricanju pa še vse se not zapeče?Ne vem če bi celo štruco lahko not stlačila?Jih kdo uporablja?

clock-img

01.02.2009, 16:55

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Če daš pečenko na olje in zalivaš z juho, se ti lahko čist komot vse skupaj vžge, ne samo smodi. Olje in voda se ne marata. Sploh ne vroče.

clock-img

01.02.2009, 16:59

clock-img

mala zirafa

pencil-img

2483

kako pa potem narediš da ostane sočna?

clock-img

01.02.2009, 17:12

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Ne vem. Vem pa, da sem enkrat takole zalivala pečenko in je v hipu, ampak v hipu, ki je trajal manj kot pol sekunde bušknil ven iz pečice več kot meter visok in kot vrata pečice širok plamen (groooozno za videt in doživet), jaz sem odskočila kot bi me izstrelil od hudega in se avtomatsko od groze zadrla (še dobro), moj je prilaufal v kuhinjo in hvala bogu ohranil prisebnost in isti hip zaprl vrata pečice. Ogenj ni imel dovoda kisika in je ugasnil, ostalo pa je malo prižgano obrobje omaric in pečice.

Še enkrat že prej sem podobno doživela, ko sem pekla pomfri, pa sem vrgla v olje zmrznjen krompirček in ga nisem takoj pokrila s pokrovko. Ogenj do omaric v hipu. Še sreča, da imam vedno, ampak vedno zraven pokrovko!

Ne ne, jaz vode in vročega olja ne miksam več. Rajši pečenko obrnem, ali pa pokrijem s folijo.  

clock-img

01.02.2009, 17:33

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

02.02.2009, 17:45

clock-img

tweety83

pencil-img

784

potem pa naredi dve manjši pečenki in jih speči v vrečkah za pečenje - so zakon ker nič ne šprica po pečici in se full lepo speče. Jaz skoraj vse pečem v teh vrečkicah in je fajn.
Tud jaz sem delala zadnjič to pečenko in sem malo z oljem jo namazala, ostalo pa dala tudi dva prsta vode in je blo vse ok.

clock-img

02.02.2009, 20:07

clock-img

mala zirafa

pencil-img

2483

Hvala za nasvete.Bom kar tiste vrečke kupila.Ne grem več reskirat požara.user posted image

clock-img

04.02.2009, 13:20

clock-img

Mišni

pencil-img

4682

Saj tiste vrečke so velike, lahko npr. z lahkoto celega piščanca notri spečeš.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem