writing-img

pregrada

clock-img

28.03.2007, 20:26

clock-img

bambi.t

pencil-img

58

Ojla!
Zanima me mnenje o pregradi maternice. Meni so namerili malo čez centimeter veliko pregrado (5 dni po ovulaciji). Ginekologinja mi je rekla, da ginekologi ne smejo vplivati na odločitev posameznice, če bo pregrado dala odstranit. Zanima me vaše mnenje. hvala

clock-img

28.03.2007, 21:01

clock-img

lana38

pencil-img

6327

Jaz bi jo sigurno dala odstraniti.user posted image
LP

_____________________________

lana38

clock-img

28.03.2007, 22:28

clock-img

sašaš

pencil-img

1113

Jaz tudi - no, saj so mi jo odstranili! Zanosila potem takoj! user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

clock-img

28.03.2007, 23:40

clock-img

pot

pencil-img

1487

Ni vse odvisno od velikosti, temveč tudi od mesta, kje se nahaja. Če bi se recimo plod vgnezdil ravno nanjo, bi to privedlo, do splava, če bi se namestil v bližini, pa bi ga najverjetneje utesnjevalo. Če je to edini razlog nezanositve... Jaz nevem, če bi se odločila, pa imam pregrado malo manjšo od 1 cm (menda 9mm). Sem pa že brala zgodbe punc, ki so imele popolnoma pregrajeno maternico ali pa veliko pregrado ok. 5 cm.... V takem primeru, pa bi se gotovo odločila za poseg.
Odločitev je seveda še vedno tvoja. Če se ne motim, sem prebrala, da je lažje oz. za maternico bolje, da se jo odstrani po nosečnosti, pa čeprav po splavu, ker je takrat že veliko bolj prožna maternica, kot je pred zanositvijo. Lahko povprašaš za mnjenje še kakšnega G, morda celo Pušenjaka na med.over.netu, oz. da greš še k kakšnemu G na dodatno mnenje. Mogoče bi bilo dobro, da ti G da napotnico za HSG preiskavo, kjer bi ti lahko ugotovili točno lego pregrade in se na podlagi lege morda potem odločili ali bi jo bilo dobro odstraniti. Težko rečem.

Posvetuj se še s kakšnim strokovnjakom
, preden se karkoli odločiš.

clock-img

29.03.2007, 08:35

clock-img

2 Sraki

pencil-img

1159

Daj odstranit! Jest sem si jo dala, sem zelo vesela za to odločitev. Poznam pa precej žensk, ki niso vedele da jo imajo pa so imeli SS ali pa so imele celo nosečnost probleme z njo.

clock-img

30.03.2007, 09:35

clock-img

KatyMM

pencil-img

56

Pozdravljene!
Kolikor sem jaz seznanjena s tem, je v primeru pregrade verjetnost za splav zelo velika. Če se namreč jajčece ugnezdi na pregrado, se ne more razvijati in definitvno pride do splava. Tudi drugače je velika verjetnost za rojstvo nedonošenčka, saj otrok nima prostora za razvoj.
Jaz sem ravno po operaciji, imela sem 3 cm*1 cm veliko pregrado, zaradi katere sem enkrat tudi splavila. Če bi vedela to prej, bi se vsekakor odločila za operacijo.
Osebno bi bila zelo vesela, če bi mi pregrado odkrili pred splavom...ker to je res grozno. Raje taka operacija, kakor najmanjša možnost, da pride do splava.

LP, K. 

clock-img

30.03.2007, 09:57

clock-img

lana38

pencil-img

6327

 
Osebno bi bila zelo vesela, če bi mi pregrado odkrili pred splavom...ker to je res grozno. Raje taka operacija, kakor najmanjša možnost, da pride do splava.

LP, K. 
[/quote]

Se podpišem pod tole. Je pa res lažej dati operacijo skoz, kot pa preživeti ss in izgubo user posted image .
LP

_____________________________

lana38

clock-img

30.03.2007, 18:15

clock-img

K_a_t_j_a

pencil-img

2240

Tudi jaz sem bila na tej operaciji, saj sem imela popolnoma pregrajeno maternico. In tudi manj me boli pri M. Res pa je odvisno kje jo imaš.

clock-img

30.03.2007, 18:25

clock-img

caillou

pencil-img

1854

To je nujno, če želite zanositi. Meni so jo odstranili in šele takrat se je oplojeno jajčece brez težav lahko ugnezdilo.

Bognedaj, vendar če se vam poleg pregrade še kaj zakomplicira in boste mogli na umetno oploditev, vam zdravniški konzilij verjetno sploh ne bo dovolil umetne oploditve. Prej boste mogli odstraniti pregrado na uterusu.

Moja je bila precej večja in sem se za operacijo odločila v isti sapi, ko mi je ginekolog predlagal.

< Sporočilo je popravil caillou -- 30.3.2007 18:26:03 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

clock-img

30.03.2007, 19:26

clock-img

MICI13

pencil-img

7

Jaz grem na odstranitev pregrade 7.5.07. Zelo me je srah. Koliko časa po odstranitvi pregrade lahko zanosiš. zaradi pregrade sem imela dva splava. težko pi prstala še kakšnega... l.p.

clock-img

12.04.2007, 19:03

clock-img

KatyMM

pencil-img

56

Mici, naj te ne bo strah, ker operacija res ni huda. Čeprav priznam, da sem tudi jaz trepetala. Ampak ni bilo nič groznega res ne, edino kolikor je stvar neprijetna, ker gre za intimne stvari. ampak naj te ne skrbi. Glede zanositve je meni ginekolog rekel, naj bi počakala en mesec (en ciklus), grem pa zadnji teden aprila na pregled in ti bom lahko kaj več povedala.
Drži se in lp, K.

clock-img

12.04.2007, 20:59

clock-img

Nasy

pencil-img

2899

Jaz grem drugi teden na odstranitev pregrade-po dveh splavih. Me je strah, verjemi, da bolj kakor tebe, ker imam fobijo pred dohtarji. Ampak vem, da je to poseg, ki mi bo pomagal do otročička, ki si ga želiva. Tako bom vsaj lahko rekla, da sem naredila to, ne pa, da bi lahko, pa nisem..
Drži se..baje ni tako grozno, res pa je, da niso nikjer kaj preveč prijazni. Že tako mi je bilo po splavu grozno, strah me je bilo in vsaka prijazna beseda, že nasmeh bi mi vlil malo dobre volje..ampak, saj bo..misli na vse lepe stvari v življenju,. misli na vse, ki jih imaš rada, na lepe trenutke s tvojim dragim..jaz si tako pomagam, čeprav me ravno tako zalijejo solze. Zdaj sem korajžna ja, v nedeljo bom pa živčna razvalina..ženskica, vedi, da nisi edina!!!
Srečno!user posted image



_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

clock-img

26.04.2007, 17:55

clock-img

MICI13

pencil-img

7

A si kaj novega zvedla glede zanositve. Kaj pomeni en ciklus. A to pomeni da počakaš M potem pa že lahko.
L.p.

clock-img

27.04.2007, 08:33

clock-img

KatyMM

pencil-img

56

V pon. sem bila na pregledu in mi je rekel ginekolog, da lahko kar začnemo:), pa takrat še nisem dobila M., tako da načeloma tudi na en ciklus ni treba počakat. Danes sem dobila M, tako da tudi glede tega ni dileme.

lp

clock-img

27.04.2007, 19:31

clock-img

sonchek

pencil-img

3445

IZVIRNO SPOROČILO: MICI13

A si kaj novega zvedla glede zanositve. Kaj pomeni en ciklus. A to pomeni da počakaš M potem pa že lahko.
L.p.



...Ponavadi takoj po posegu dobiš user posted image  (ali par dni za tem)...nato počakaš cel ciklus, da se sluznica obnovi in nato lahko takoj zanosiš...tako je meni ratalo!!!!user posted image

Veliko sreče in čim več user posted image  vam želim...

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

clock-img

27.04.2007, 19:33

clock-img

sonchek

pencil-img

3445

IZVIRNO SPOROČILO: KatyMM

V pon. sem bila na pregledu in mi je rekel ginekolog, da lahko kar začnemo:), pa takrat še nisem dobila M., tako da načeloma tudi na en ciklus ni treba počakat. Danes sem dobila M, tako da tudi glede tega ni dileme.

lp



KatyMM...sej ponavadi odsvetujejo 14 dni spolne odnose po posegu, in takrat je ponavadi tudi ovulacije že konec, tako da je fajn, če se prej pomenite s svojim G. in nato načrtujete user posted image ...mislim da en ciklus res ni tako veliko za zdravega user posted image !!!

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

clock-img

28.04.2007, 16:39

clock-img

KatyMM

pencil-img

56

Ja, saj midva sva se odločila, da poleg tega ciklusa, ki je sedaj, počakava še na enega. Ne samo, da se telo opomore, ampak tudi "duša". Čeprav operacija ni huda, vseeno pusti nek pečat in določeno mero strahu. Vse tisto "šarjenje" po telesu in ultrazvoki in pregledi...res rabim nekaj miru in posvetitvi sama nama dvema. To so težki trenutki in bi res rada 100% prišla k sebi, preden se začneva posvečati tretjemu, pa kljub temu, da si res že močno želim postati mamica. 

clock-img

26.05.2007, 23:18

clock-img

melitaj

pencil-img

34

tud jst imam poseg 8.6. ! Ni me strah, no ja malček, ampak ker vem da to delam za dobro najinega otročička, komaj čakam!
Res pa je tud , da me potem najbrž čaka še marsikaj neprijetnega, ker imamo moj partner malo živahnih spermijev...

clock-img

27.05.2007, 10:41

clock-img

ANA_P

pencil-img

895

melitaj, res je. če ima tvoj malo živahnih spermijev, te še čaka marsikaj. Tudi meni so odkrili pregrado in potem še mojega dali na teste, kjer je prvič imel 3% živih spermijev drugič pa 1,2%. Zdaj še vedno čakam na operacijo, pregrado pa mi je moj G. odkril lani v začetku septembra. Ker kar ti postopki trajajo,,.... in trajajo....naročena sva tudi že za umetno oploditev, ker so nama povedali, da bi lahko prej zadela na loto, kot pa da nama rata zanosit po naravni poti. Ampak možnosti so...Zdaj čakava in čakava. Rešim še to operacijo s pregrado, potem pa imava drugo leto marca umetno oploditev. Oba sva mogla dati kri, moj dve mali flaški, jaz kar pet...na hsg sem tudi že lani bila....in se kar vleče in vleče...
Marsikaj smo dali skozi in tako kot si rekla, še marsikaj bomo mogli dat.
Tako da mislim glede na to da imata iste težave kot midve, te čaka kar umetna.
Naj ti čas do cilja čimprej mine... enkrat bomo tudi me mamice...

clock-img

27.05.2007, 17:48

clock-img

stunfek

pencil-img

2014

No, jaz imam tudi pregrado. Odkrili so mi jo na HSG, ki sem ga opravila ta ciklus. Nisem še čisto ziher kaj bom storila vendar si jo najverjetneje ne bom dala odstranit. To pregrado imam že skoz, saj je to prirojeno in nisem nikoli imela splava in sem zanosila in normalno rodila svojo hči. Ravno zato se nagibam k temu, da si jo ne bom odstranila. Za nasvet sem povprašala tudi Pušenjaka in se je strinjal z menoj, da odstranitev ni nujna. Pravi, da je možnost SS s pregrado 20%. Mogoče, če ne bi imela hčerke in bi se trudila zanosit prvič bi si jo odstranila ampak sedaj pa pač razmišljam kot zgoraj opisano :)

_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

clock-img

27.05.2007, 20:49

clock-img

Serendipity

pencil-img

5124

Hm...meni so pregrado videli z UZ (osebna G) pri HSG-ju je niso nič komentirali (sicer ni bila moja G poleg) in  ko sem kasneje vprašala kaj pa pregrada, mi je med. sestra rekla, da se s HSG-jem ne vidi.user posted image user posted image
Sicer pa sem imela HSG na 10 dan cikla, podobno kot mi je pred letom G naredila UZ(10 dan cikla)...
Torej po prebiranju foruma semi poraja vprašanje - ali je ali pa je ni? No, saj vem - počakam na pregled pri G in bomo videli! Upam, da je ni user posted image user posted image user posted image .

Lp, J

clock-img

03.06.2007, 08:12

clock-img

buča

pencil-img

825

pravijo,da je pregrada in srčasta maternica eno in isto.Je ali ni?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem