writing-img

prehranski dodatki

clock-img

30.01.2020, 10:45

clock-img

Lelly28 RR

pencil-img

399

Punce mene zanima katere prehranske dodatke ste jemale v nosečnosti. Poleg folne kisline - od katerega podjetja? Ali ste morda jemale dopolnila, ki imajo poleg folne še ostle vitamine (npr. Elebaby)? Ste morda dodajale še kakšne magnezijeve ali kalcijeve tablete ?
hvala za odgovore user posted image

clock-img

30.01.2020, 22:40

clock-img

MacB

pencil-img

234

Draga jemlje poleg fosilne (elevit), še magnezij šumeče tabletke. Samo prve tri mesece jih ni, ker ji blo preveč slabo. No, še to jemlje magnezij 1-2x tedensko. Zakaj bi, če ji nič ne fali?

clock-img

26.02.2020, 10:31

clock-img

Jazzie13

pencil-img

2

Jaz sem v 6.tednu in sem si veliiiiiiko prebrala medtem, ko čakam prvi pregled. Ugotovila sem, da je najbolje jemati kapsule, ki vsebujejo folno (vsaj 400 mikrogramov) in nato še razne vitamine in minerale. Jemljem Elenatal, ki je za prvo trimesečje, nato imajo še pripravljene kapsule (mešanico) za 2. in za 3. trimesečje, ki vsebujejo npr. več omega 3 maščob itd - so prilagojene za posamezno obdodje. Prebrala sem med drugim tudi, da strokovnjaki odsvetujejo mešanice vitaminov, kot so Centrum in podobno, saj zaradi širokega spektra vitaminov naj ne bi bile zelo kvalitetne oz. absorpcija ni optimalna. Elenatal, Elevit, Novalac so baje ta pravi. To so moje ugotovitve potem, ko sem prebrala kar veliko na naših in tujih straneh. Upam, da vam prav pride. Poleg tega pa pijem še magnezij od Krke (ta drag). 300mg.

clock-img

29.07.2021, 21:00

clock-img

Lelly28 RR

pencil-img

399

uuu ja Magnesol (mg) Krkin je top. Jaz druge nosečnosti brez njega ne bi preživela, ker se imela tako močne bolečine v sklepih. Samo, da sem začela jemat je bilo v 1 tednu ok =)

clock-img

30.07.2021, 06:18

clock-img

mojcy1

pencil-img

62

Sama uporabljam Elababy (prej Elenatal)... Ostalih ne... Magnezij pa nadomescam preko Donata zaenkrat.. In nimam vec tezav z misicami... 

clock-img

03.08.2021, 23:35

clock-img

Tasykaa RR

pencil-img

246

Jaz sem jemala samo folno kislino od jameson in na začetku od novalac ☺ pa se mi zdi da mi je blo od novalac še bolj slabo 🙈 

clock-img

19.12.2021, 20:19

clock-img

Anonimen

Nisem jemala nicesar, pa imam zdravega otroka. Moje mnenje: zakaj bi jemala tablete, ce sem zdrava????

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem