writing-img

skrajšani del. čas

clock-img

01.10.2004, 09:08

clock-img

SANDY

pencil-img

1769

Sem mal študirala da bi delala po 7 ur. Sej ena ur gor al dol ane, ampak če bi delala od 7-15, zakaj pa ne bi od 7-14 če lahko izkoristim. Tista ura pri plači se mi ne bo poznala ne vem kako, bom pa urco prej doma in mela bolj za izkoristit čas s tamalo. Zej pa ne vem, a morm na CSD po kako polo, al je dost da samo v službi povem in se napiše nova pogodba. Če katera ve, naj mi pomaga prosim.

:sloncek:

clock-img

01.10.2004, 10:01

clock-img

MMM

pencil-img

4

SANDY!
Obvezno pokliči CSD.Tam ti bodo točno povedali kaj vse rabiš,kako mora zgledati nova pogodba o zaposlitvi/datumi,tedenska obveznost..../kdaj je zadnji čas,da predaš vse potrebne papirje na CSD.Oni potem izdajo odločbo o kritju prispevkov do polnega delovnega časa.V podjetju te morajo odjavit iz polnega delovnika in prijavit na skrajšanega....
Skratka-najprej jih pokliči.Na CSD boš pa itak morala iti.

clock-img

01.10.2004, 10:33

clock-img

Alenka-4

pencil-img

27

Ampak vedi, da boš lahko delala od 7-14, če se delodajalec strinja s takim del.časom. Lahko te da delat od 8-15. Zakon o delovnih razmerjih ne določa delovnega časa, pač pa možnost da delaš krajši delovni čas. Prej se pozanimaj o del. času

lp Alenka

clock-img

01.10.2004, 13:15

clock-img

SANDY

pencil-img

1769

Alenka od 8-15 me ne bi dal, ker mi takrat nimamo smene. Smena je bila ob 6 ali pa ob 7! Ko bom šla v ponedelk na šiht bom mal pogledala kako delam,pol pa še na CSD pa mi bojo povedal kaj in kako.

LP :sloncek:

clock-img

01.10.2004, 13:53

clock-img

Iren@

pencil-img

257

CSD plačuje pokojninsko, ne pa tudi delovne dobe.

clock-img

01.10.2004, 14:28

clock-img

LaLi

pencil-img

133

Želim ti uspešen začetek službe:rozica:!
Prosim, poročaj malo o tem, kako si zrihtala v zvezi z delovnim časom, ker to tudi mene zanima. Sicer imam še čas, ampak vseeno že sedaj resno razmišljam o tem.

Lidija

clock-img

01.10.2004, 19:14

clock-img

SANDY

pencil-img

1769

Hvala, upam da bo no. Spet bom mela mal začetniške treme.
Glede tega se bom pozanimala in poročam ;)

clock-img

01.10.2004, 20:26

clock-img

saša - sonček

pencil-img

50

pravno: najprej se z delodajalcem sporazumi o delovnem času. Omogočiti ti mora 7 urni delovnik. ALi bo to od 7-14, ali od 6-13 ali pa če bi bilo od 10-17, to CSD prav nič ne briga, temveč je to tvoj dogovor z delodajalcem.
Ko ti delodajalec napiše novo pogodbo o zaposlitvi ali sklep, se s tem dokumentom zglasiš na CSD (prej ni treba), kjer dobiš obrazec, ki ga izpolniš sama, priložiš novo pogodbo ali sklep in to je to.

Oni potem izdajo svojo odločbo o plačilu prispevkov, ki jih država plačuje za manjkajoče časovno obdobje do polnega delovnega časa.

Držim pesti v ponedeljek! Jaz sem bila po vsaki porodniški polna adrenalina!
Saša:sloncek:

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem