writing-img

skrajšani delovni čas , zopet

clock-img

20.07.2005, 19:34

clock-img

lutka

pencil-img

1323

sem šla gledat kar nekaj debat nazaj, ampak nikjer nisem zasledila, koliko dejansko zaslužite.

Tudi sama sem se odočila za to varianto, vendar s 25 urnim delavnikom na teden.

zakaj me to zanima? Ker mi je danes kolegica rekla, da je dobila za 20 urni delavnik samo 50.000 tisoč sit. plače :zmeden:

je to res :((:((, je pa imela prej cca. 125.000 sit plače

lp:rozica::rozica:

clock-img

20.07.2005, 20:23

clock-img

Lunca1

pencil-img

6022

Mene pa zanima če te lahko kdo na novo zaposli za tak polovični čas. A se komu sanja?:zmeden2:

clock-img

21.07.2005, 11:21

clock-img

sazi

pencil-img

5175

Če je delodajalec pripravljen lahko kogarkoli zaposli za polovični delovni čas. Če pa si mlada mamica (se mi zdi da z otrokom do 3. leta) ti pa potem minimalne prispevke za drugo preostanek delovnega časa plačuje država.
Zdaj pa še o višini te plače: lutka, tu nekaj ne more štimat. Pogledat moraš bruto polno plačo in če boš v službi 5 ur namesto 8 ti pripada 62,5% bruto plače, potem pa še prevoz in malica (oz. za malico nisem prepričana, kako gre pri skrajšanem času, saj imaš tudi pravico do odmora krajšo).
Vedno pa je možno, da delodajalec prireja plači. Npr. veliko nas dela v podjetjih ,kjer imamo del plače fiksen, del pa spremenljiv glede na uspešnost. Če je pač delodajalec "užaljen", ker "izkoriščaš" pravico skrajšanega delovnega časa, ti pač ukine spremenljivi del plače ali ga zmanjša na minimum. To je moji prijateljici naredil šef, ko je povedala, da je noseča in da pri 4. meseceih odhaja na bolniško. Zadnja plača je bila 30% nižja, kar se ji je potem poznalo (delno) tudi pri višini porodniške.

clock-img

21.07.2005, 15:57

clock-img

Manuella

pencil-img

17

Jaz delam 20 urni delavnik na teden. Predno sem zacela koristiti krajsi delovni cas, sem imela place 176.000 ( tam nekje ). Sedaj pa dobim 100.000 place + celotno malico + celoten prevoz. Moram ti povedat, da se hitro naucis ziveti z manj denarja, ampak nic pa ne more kupiti casa, ki ga prezivim s svojim :duda:!In to mi je najpomembnejse! Da sem kolikor je le mozno s svojima :love::duda:.

clock-img

21.07.2005, 23:46

clock-img

lutka

pencil-img

1323

puce hvala vam, ste me kar malo pomirile, sem že mislila, da mi še za plenice ne bo ostalo


lp:rozica::rozica:

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem