RE: Nasilje v šolah (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


patrino -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:01:03)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ah, Lili, ni to, veš. Ravno obratno. Preveč tragedij, ki jih prav bedasto naštimajo zaplankani starši vidim, zato me divjanje konja s plašnicami v tisto grozljivo smer še toliko bolj moti. Ko bi vsaj konj sam telebnil v jamo. Tako pa takšni kiksi s seboj v nesrečo potegnejo še veliko nič krivih ljudi.


Saj si nekoč dejala, da v službi nisi tako direktna kot na forumu.....to si potem lahko razlagam, da v službi zaplankanim staršem prikimavaš in si sama nadeneš plašnice ter deluješ po liniji najmanjšega odpora.....tem istim staršem, katere potem na RR tako dramatično zmerjaš, dramatično svetuješ, dramatično očitaš in korigiraš ter jih na še bolj dramatičen način poimenuješ.......


Lili, če si ti to tako razlagaš, mi je žal, vendar to ni to, kar sem imela v mislih. To kar ti opisuješ, je obračanje stran od problema in delanje, da ga ni. Tega ne počnem. Enostavno zato, ker vsak normalen človek ve, da se problem lažje reši, dokler je še v nastajanju kot pa takrat , ko zraste preko meja. Zato resnično nikjer nimam navade stopati čez probleme. Ne v privat ne v službenem času. To kar sem imela jaz v mislih, ko sem rekla, da v reali nisem tako direktna je le razlika, v podajanju svojega mnenja tule in tam. Lahko ti pa garantiram , da sem ob srečanju s podobnimi ljudmi, kot se v tej temi kaže Ria ,enako dosledna. Dejstva , da je takšno obnašanje nedopustno pač ne moreš spremeniti.




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:01:19)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Rija ne pade nikjer.....


Rija je padla pri zrelosti, ko je vzela "zakon" v svoje roke.




LuLu -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:07:28)

tu že ni padla [sm=smiley36.gif]

ZAKON O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH
4. člen
(1) Starši imajo pravico in dolžnost, da z neposredno skrbjo, s svojim delom in
dejavnostjo zagotavljajo uspešen telesni in duševni razvoj svojih otrok.




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:10:32)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Pa ne, da se strinjam z ustavljanjem otroka za vogalom, sam tako dramo okoli tega delat pa spet ni treba.

Dober opis - pretirana drama.
In dober povzetek teme o informacijah za ukrepanje v primeru tezav z nasiljem med otroki.


Saj ni drama zaradi tega dogodka, ampak zaradi neodgovorjenega vprasanja, kje je meja taksnega urejanja tezav in pri nerazumevanju, da ima tudi tuj otrok lahko zascitniske starse, ki niso pripravljeni spregledat rijin vzgojni ukrep in se z njim ne strinjajo. Kaj s tem? Naj una mama ali ata rijo za vogalom v red spravita? ....

To me spominja na razpravo o krajah... Kdor malo krade je izjadljiv ( in drzava je kriva da krade) a ko veliko ukrade je pa vse najslabse - neprincipelnost pa taka. Enako z nasiljem. Dokler bo rijalike mati pripela par krepkih je okej, ko bo pa pripela par zausnic ( da se bolje prime znanje) bo pa tudi ploskanje? Psihicno poseganje v otroka je enako kot fizicno. Samo za klofute se zmenite, za "par krepkih" pa je vedno opravicilo.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:10:34)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

tu že ni padla [sm=smiley36.gif]

ZAKON O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH
4. člen
(1) Starši imajo pravico in dolžnost, da z neposredno skrbjo, s svojim delom in
dejavnostjo zagotavljajo uspešen telesni in duševni razvoj svojih otrok.



tu bi padla putrino, če bi ne imela moža, ki zna požvinit [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:12:04)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Pa ne, da se strinjam z ustavljanjem otroka za vogalom, sam tako dramo okoli tega delat pa spet ni treba.

Dober opis - pretirana drama.
In dober povzetek teme o informacijah za ukrepanje v primeru tezav z nasiljem med otroki.


Saj ni drama zaradi tega dogodka, ampak zaradi neodgovorjenega vprasanja, kje je meja taksnega urejanja tezav in pri nerazumevanju, da ima tudi tuj otrok lahko zascitniske starse, ki niso pripravljeni spregledat rijin vzgojni ukrep in se z njim ne strinjajo. Kaj s tem? Naj una mama ali ata rijo za vogalom v red spravita? ....

To me spominja na razpravo o krajah... Kdor malo krade je izjadljiv ( in drzava je kriva da krade) a ko veliko ukrade je pa vse najslabse - neprincipelnost pa taka. Enako z nasiljem. Dokler bo rijalike mati pripela par krepkih je okej, ko bo pa pripela par zausnic ( da se bolje prime znanje) bo pa tudi ploskanje? Psihicno poseganje v otroka je enako kot fizicno. Samo za klofute se zmenite, za "par krepkih" pa je vedno opravicilo.



sekiraš se na zalogo....[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:12:25)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Samo - ce bi moj otrok bil krivec za medvrstniske spore, bi sama veliko raje dozivela, da se name obrne stars drugega otroka osebno, kot da bi bilo vmes ne vem koliko posrednikov iz raznih institucij in po moznosti komaj krepko po dogodku.



Petea - razcisti. Starsi, ki imajo nasilne otroke niso starsi tvoje ravni.
Ne izhajaj iz sebe. Otrok ni nasilen ker se je sam tako odlocil in mu je vse ok in v redu.




LuLu -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:13:35)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

tu že ni padla [sm=smiley36.gif]

ZAKON O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH
4. člen
(1) Starši imajo pravico in dolžnost, da z neposredno skrbjo, s svojim delom in
dejavnostjo zagotavljajo uspešen telesni in duševni razvoj svojih otrok.



tu bi padla putrino, če bi ne imela moža, ki zna požvinit [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


eh, glej.. pri njej je vse drugače, kot piše tukaj, da je... jaz je ne morem več pri nobenem komentarju jemati resno odkar je napisala, da je tu na RR takšna, izven RR drugačna




patrino -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:13:45)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Reagiram, preprečim in se ne obračam okrog kot nekateri, ki samo štrikajo in kvačkajo in jim je največji uspeh končan patent brez spuščenih zank. [sm=smiley2.gif]


Če bi, bi bila vsaj debata zaklenjena. In kakšna vrata odklenjena. Pa ne, ker nisi sposobna in ker nimaš dovolj trdne morale.

Kvačkanje - krasno opravilo. Pripročam, tudi tebi. Morda se ti razjasni kakšna logika in vzorec.

Ti meni, ki se mi zdi grdo to, da se odrasla oseba izživlja nad tujim 4-letnikom v vrtcu , praviš, da sem brez morale? Mi lahko potem poveš, kje jo imaš ti? Ti, ki zagovarjaš takšno dejanje in se hkrati norčuješ iz mene, ki se že celo temo trudim dopovedati takim kot ste nekatere, kaj s takim dejanjem delate otroku?? Lepo te prosim. Poleg morale ste nekatere dale v pranje tudi človečnost in empatijo do otrok. In ker vztrajno trdiš, da nimam prav, si med zadnjimi, ki mi lahko očita , da nisem moralna. Če tebi kot odrasli osebi napišem par krepkih, ki si jih krepko zaslužiš, ker se.ješ po meni, ni to v milijonih letih primerljivo s tistim, kar počne Riin stil mam ubogim predšolcem in osnovnošolcem.

In mimogrede- kvačkam in štrikam že od malih nog. In to sploh ne slabo. In ja, skoraj glavo dam stran, da te tudi pri tem, tako kot očitno pri morali, dam v koš tudi če me zbudiš sredi noči.

Drugače pa debat ne zaklepam jaz. Ker če bi jih, bi bila marsikatera zaradi podobnih komentarjev, kot so velikokrat tudi tvoji, že zdavnaj pod ključem. Predlagam ti pa rešitev- odmakni se na drugo temo ali pa me zablokiraj, da te ne bom nemoralno še bolj okužila.




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:19:07)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

pa kaj ti ni jasno? ta otrok je maltretiral vse v skupini, vsi so vedeli za to, vzgojiteljica se je trudila, da bi zadeve uredila, kakor je pač mislila, da je ok....kakšen dokaz ti še rabiš?

a so tvoji otroci tudi agresivni do drugih, da imaš tako visoko toleranco do medvrstniškega nasilja in ničelno simpatijo z žrtvijo?

in če mojemu otroku ne paše, da se ta nasilnež na svoj način hoče "igrati" z njim a ima potem pravico, da se z njim ne igra? zakaj si po tvoje otrok ne sme izbrati partnerjev za igro? a moj te pravice nima?


To kar opisujes ni medvstnisko nasilje. Je pac otrok z slabsimi socialnimi vescinami. In ce to ni uspela resiti vzgojiteljica je popolnoma nespsoobna. Sicer se je vcasih druga plat medalje - prevec pasiven otrok, ki si ne zeli igre z nekom, pa ni sposoben tega povedati ( pa ne vem ali je tu taksna situacija ali ne- so pa pogosto v paru).

V vsakem primeru pa to ni nasilje.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:20:27)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

tu že ni padla [sm=smiley36.gif]

ZAKON O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH
4. člen
(1) Starši imajo pravico in dolžnost, da z neposredno skrbjo, s svojim delom in
dejavnostjo zagotavljajo uspešen telesni in duševni razvoj svojih otrok.



tu bi padla putrino, če bi ne imela moža, ki zna požvinit [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


eh, glej.. pri njej je vse drugače, kot piše tukaj, da je... jaz je ne morem več pri nobenem komentarju jemati resno odkar je napisala, da je tu na RR takšna, izven RR drugačna


potem misliš, da je celo možno, da doma pretepa moža [sm=zz_eek.png]




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:21:08)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Tako pa takšni kiksi s seboj v nesrečo potegnejo še veliko nič krivih ljudi.


Prepreči, regiraj, namesto da opletaš z besedami. Če ne reagiraš, si sokriva.


Saj reagira in pojasnjuje. Poskusa dotajciti. To je v njeni pristojnosti.
NI pa v njeni pristojnosti, da rijo pocaka za vogalom in ji s par krepkih okoli uhljev razlozi kaj pa kako [sm=zz_big_green.png]




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:23:28)

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

ubogim predšolcem in osnovnošolcem.





.zdaj bo agresivnež bogi?????

na kompasu ti je magnetna igla crkla, pupa....




LuLu -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:23:44)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

tu že ni padla [sm=smiley36.gif]

ZAKON O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH
4. člen
(1) Starši imajo pravico in dolžnost, da z neposredno skrbjo, s svojim delom in
dejavnostjo zagotavljajo uspešen telesni in duševni razvoj svojih otrok.



tu bi padla putrino, če bi ne imela moža, ki zna požvinit [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


eh, glej.. pri njej je vse drugače, kot piše tukaj, da je... jaz je ne morem več pri nobenem komentarju jemati resno odkar je napisala, da je tu na RR takšna, izven RR drugačna


potem misliš, da je celo možno, da doma pretepa moža [sm=zz_eek.png]


Da ga za vogalom čaka? [sm=smiley36.gif] ... vse je možno pri njej in resnice ne bo na RR napisala, ker je tu drugačna... ali pa tu piše resnico in je zlagana v reali? Pojma nimam... [sm=smiley36.gif]
Zato je neprimeren sogovornik




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:25:57)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne nakladi kokic, prosim te.


Ne bom ti sluzbe kradla, ne skrbet [sm=zz_big_green.png]


ne sprenevedajmo se, če bi res kaj takega napisala, bi mi že zdavnaj citirala kje sem to izjavila. ker pa tega ni, se greva špricer, kokice in smajlije [img]http://www.hazelnet.org/icon/emote/spit.gif[/img] vem, da mi boš verjetno naklofala kaj analitično abolutističnega, da odvrneš pozornost od tega dejstva, ampak svoje RR glodalne kostke pa zdaj tako pozno ne boš več spustila - si skoraj pri koncu in cirka 50% vseh postov, wooot wooot baby [img]http://www.hazelnet.org/icon/emote/happy/happy.gif[/img]


Skoda casa, ker itak ne bos dojela. Ti imas vedno nekaj specificnega in prav zato od specifike za sluzbo imas nakladanje kokic - nic vec.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:26:24)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Tako pa takšni kiksi s seboj v nesrečo potegnejo še veliko nič krivih ljudi.


Prepreči, regiraj, namesto da opletaš z besedami. Če ne reagiraš, si sokriva.


Saj reagira in pojasnjuje. Poskusa dotajciti. To je v njeni pristojnosti.
NI pa v njeni pristojnosti, da rijo pocaka za vogalom in ji s par krepkih okoli uhljev razlozi kaj pa kako [sm=zz_big_green.png]


tega ji z dobrimi nameni ne priporočam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




patrino -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:27:03)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

tu že ni padla [sm=smiley36.gif]

ZAKON O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH
4. člen
(1) Starši imajo pravico in dolžnost, da z neposredno skrbjo, s svojim delom in
dejavnostjo zagotavljajo uspešen telesni in duševni razvoj svojih otrok.



tu bi padla putrino, če bi ne imela moža, ki zna požvinit [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


eh, glej.. pri njej je vse drugače, kot piše tukaj, da je... jaz je ne morem več pri nobenem komentarju jemati resno odkar je napisala, da je tu na RR takšna, izven RR drugačna


potem misliš, da je celo možno, da doma pretepa moža [sm=zz_eek.png]


Ojoj, Ria...kako toneš.
In čeprav si neprijazna, sem ti resnično hotela malo bolj odpreti oči, veš? Očitno ti bo to moral nekdo drug.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:27:37)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

pa kaj ti ni jasno? ta otrok je maltretiral vse v skupini, vsi so vedeli za to, vzgojiteljica se je trudila, da bi zadeve uredila, kakor je pač mislila, da je ok....kakšen dokaz ti še rabiš?

a so tvoji otroci tudi agresivni do drugih, da imaš tako visoko toleranco do medvrstniškega nasilja in ničelno simpatijo z žrtvijo?

in če mojemu otroku ne paše, da se ta nasilnež na svoj način hoče "igrati" z njim a ima potem pravico, da se z njim ne igra? zakaj si po tvoje otrok ne sme izbrati partnerjev za igro? a moj te pravice nima?


To kar opisujes ni medvstnisko nasilje. Je pac otrok z slabsimi socialnimi vescinami. In ce to ni uspela resiti vzgojiteljica je popolnoma nespsoobna. Sicer se je vcasih druga plat medalje - prevec pasiven otrok, ki si ne zeli igre z nekom, pa ni sposoben tega povedati ( pa ne vem ali je tu taksna situacija ali ne- so pa pogosto v paru).

V vsakem primeru pa to ni nasilje.



aja? da ga pretepa, grize, brca...kar naenkrat ni nasilej? daj razloži od kdaj je tak?
mojega pol stavka pa je nasilje?


bruhhahahaha




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:30:37)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Potem je to zelo neuk in nezainteresiran stars, ki se v svoji nevednosti in nemoci spopasti se z odraslimi, spopada z tujimi otroci.


joj, oprosti fordo, da živim, taka neuka.... se grem lahko kar takoj fentat ali počakam do jutri, ker me niso na oxford povabili in tako sploh ne vem, kako se lahko udeležujem debat s tabo [sm=smiley19.gif] oz,. kako si sploh ti, vzameš toliko energije, da se ukvarjaš z mano...bogo neuko, nevedno in nemočno materjo....[sm=zz_eek.png]

hvaljen bodi jesus, da nam je dano imeti na RR tako pametne ljudi.....



Nisi edina tako neuka in naj te ne boli uspeh mojega necaka. Trdo je delal za to. Ze to, da se moras s toliksno zeljo po ponizevanju tujih uspehov spraviti na dete, ki ga niti ne poznas je pa povsem jasna slika, kako pa sele ravnas do tistih, ki jih poznas in so se ti zamerili.
S tabo se ne uklvajam, ukvarjam se s tvojim dejanjem, kot osnovo za debato - da bi vedeli starsi na koga se obrniti in kaj je prav in kaj ne storiti.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:31:52)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


In čeprav si neprijazna, sem ti resnično hotela malo bolj odpreti oči, veš? Očitno ti bo to moral nekdo drug.



glej, ob vsej pameti po 17 straneh še nisi dojela, da nisi bila ti poklicana, da mi jih odpreš?
neprijazna sem zgolj do takih kot si ti. sicer pa tega ne bi mogla rečti.....

sicer pa....niti enega imena nisi sposobna pravilno napisati [sm=smiley36.gif] kako je šele potem z resnimi stvarmi?




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:32:48)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

dej no dej, ljudje smo različni in nasilniki tudi, ni samo "ena vrsta" le teh - aka tisti, ki se nikoli ne umakne. in to, da nima moralnih zadržkov, ne pomeni, da se nikoli ne umakne ali nikoli ne ustavi. mogoč nima zadržkov, ni pa (vedno) neumen.


Preberi si litaraturo. Tudi ljudje smo razlicni pa lepo pasemo v dolocene "predalcke" in dogodke. Krog druzinskega nasilja je definiran po fazah in glej ga zlomka, res se tako odvija, pa so razlicni nasilniki, razlicne zrtve...




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:37:56)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sele ko jim policija poda clene zakona in zagrozene kazni se zavedo, da je nekaj narobe ( cetudi menijo, da je zakon butast).



no ja... ni to ravno neko pravilo


Je za tiste, ki nimajo moralne zasnove za prepoznavanje prav in ne, imajo pa doloceno druzbeno zavest - poenostavljeno receno.
na pr. ce ima stars, ki ne vidi nic narobe v dolocenem otrokovem obnasanju pred seboj vzorec, da bo otrok imel kartoteko prej ali slej zaradi tovrstnega obnasanja je to bremza v dobro otroka, saj se vsak zaveda, da ni odbro imeti policijsko kartoteko. Pisala sem ze o raziskavah ko so mladoletni delikventi pritali v zaporu - zelo malo povratnikov ker so dejansko dojeli kaj to pomeni in kako to izgleda. Spodbujanje socialnih vescin je nacin za resevanje dolocenih tezav z nasiljem, vendar to ni mozno brez zavedanja, da je nekaj narobe , pa je vseeno ali je to na ravni moralnega ali na ravni zakonskega.




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:40:58)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

tu že ni padla [sm=smiley36.gif]

ZAKON O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH
4. člen
(1) Starši imajo pravico in dolžnost, da z neposredno skrbjo, s svojim delom in
dejavnostjo zagotavljajo uspešen telesni in duševni razvoj svojih otrok.


Seveda.
Tudi stars otroka, ki ga je rija nadrla ima to pravico . Mora ga zasciti pred "ludaco, ki mu grozi za vogalom" [sm=zz_big_green.png]

Potem je pa tu fajt... pa smo pri nasilju....




patrino -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:41:15)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


In čeprav si neprijazna, sem ti resnično hotela malo bolj odpreti oči, veš? Očitno ti bo to moral nekdo drug.



glej, ob vsej pameti po 17 straneh še nisi dojela, da nisi bila ti poklicana, da mi jih odpreš?
neprijazna sem zgolj do takih kot si ti. sicer pa tega ne bi mogla rečti.....

sicer pa....niti enega imena nisi sposobna pravilno napisati [sm=smiley36.gif] kako je šele potem z resnimi stvarmi?

Ne, ti si neprijazna do vseh, ki ti ne ploskajo, ko se hvališ kako delaš red po vrtcu in kako boš to še naprej počela.
Glede imena pa- osebno ne polagam prevelike pozornosti na to, čeprav sem opazila da imaš v zadnjih postih tudi ti veliko težav s pisanjem mojega. Vem, da to ni zaradi tvojega pomanjkanja znanja iz pravopisa, temveč iz zlobe. Kar je žal še veliko slabše. In kar o tebi še dosti pove.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (11.1.2015 19:42:09)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin





Nisi edina tako neuka in naj te ne boli uspeh mojega necaka. Trdo je delal za to. Ze to, da se moras s toliksno zeljo po ponizevanju tujih uspehov spraviti na dete, ki ga niti ne poznas je pa povsem jasna slika, kako pa sele ravnas do tistih, ki jih poznas in so se ti zamerili.
S tabo se ne uklvajam, ukvarjam se s tvojim dejanjem, kot osnovo za debato - da bi vedeli starsi na koga se obrniti in kaj je prav in kaj ne storiti.



zakaj pa ti čutiš potrebo hvaliti se s tujimi dosežki?




Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>